תקרית בתחבורה הציבורית

מצב
הנושא נעול.

837183

New member
תקרית בתחבורה הציבורית

תקרית בתחבורה הציבורית
הי

היום עליתי על קו והנהג חייב אותי בנסיעה כשהנחתי את הרב-קו, רציתי להראות לו קבלה על נסיעה על חשבון הרב-קו, שעשיתי לפני רבע שעה אך הוא לא היה מעונין לראות, ואמר לי להתקשר למוקד הפניות של חברת קווים,

כמובן שבצורה מאוד מכוערת.

בתגובה ביקשתי את הפרטים שלו והוא אמר שהם רשומים בקבלה. ביקשתי ממנו שנית את הפרטים שלו והוא נעתר להדפיס לי את הפרטים תוך כדי שהוא מחווה עם כף היד שלו סימן של כאפה...כן..בעקרון עשה לי תנועות מאיימות שאני אעוף לו מהפנים.

כעבור מספר דקות חזרתי לעמדת הנהג כשהמצלמה של הפלאפון דלוקה וביקשתי ממנו לבדוק מדוע...בלה בלה... יש טענה שלצלם את נהג האוטובוס מסיח את דעתו ואני מקבל את הטענה הזו, אבל אותו הרגע לא התחשבתי בכך,

הוא שתק וכשבחורה באוטובוס שאלה מה אני עושה הוא אמר

"הוא הולך למצעד הגאווה, הוא רוצה להיזכר ב....."

שאלתי אותו פעם נוספת והוא הושיט יד ומחץ את היד שלי + הפלאפון, מה שגרם לפלאפון להפסיק לצלם..נראה שהמטרה שלו היתה לשבור את הפלאפון, אבל לא נתתי לו לקחת את הפלאפון.

הוא שיחרר את הפלאפון ואני התרחקתי מעט כדי להחזיר את הצילום, בינתיים הוא ירד ממושב הנהג במה שנראית לי ככוונה פשוט להרביץ לי?......מסרתי את הפלאפון לחבר שלי בעוד הנהג התקרב אלי עם אגרופים קפוצים ואמרתי "תצלם". הנהג הסתכל על חבר שלי (בנאדם גדול ביותר) עם המצלמה ביד והחליט אולי שזה לא באינטרס שלו להמשיך לצעוד לעברי.

לא ממש איכפת לי מחיוב הרב-קו, כפי שאתם יכולים לתאר לעצמכם,

השאלה שלי היא מה הדרך האפקטיבית ביותר לשחרר את הנהג הזה מנהיגתו.

MightyKnight

New member
מאחל לך יום אחד לעבוד מול לקוחות כמוך

תקרית בתחבורה הציבורית
הי

היום עליתי על קו והנהג חייב אותי בנסיעה כשהנחתי את הרב-קו, רציתי להראות לו קבלה על נסיעה על חשבון הרב-קו, שעשיתי לפני רבע שעה אך הוא לא היה מעונין לראות, ואמר לי להתקשר למוקד הפניות של חברת קווים,

בתגובה ביקשתי את הפרטים שלו והוא אמר שהם רשומים בקבלה. ביקשתי ממנו שנית את הפרטים שלו והוא נעתר להדפיס לי את הפרטים תוך כדי שהוא מחווה עם כף היד שלו סימן של כאפה...כן..בעקרון עשה לי תנועות מאיימות שאני אעוף לו מהפנים.

כעבור מספר דקות חזרתי לעמדת הנהג כשהמצלמה של הפלאפון דלוקה וביקשתי ממנו לבדוק מדוע...בלה בלה... יש טענה שלצלם את נהג האוטובוס מסיח את דעתו ואני מקבל את הטענה הזו, אבל אותו הרגע לא התחשבתי בכך,

שאלתי אותו פעם נוספת והוא הושיט יד ומחץ את היד שלי + הפלאפון, מה שגרם לפלאפון להפסיק לצלם..נראה שהמטרה שלו היתה לשבור את הפלאפון, אבל לא נתתי לו לקחת את הפלאפון.

הוא שיחרר את הפלאפון ואני התרחקתי מעט כדי להחזיר את הצילום, בינתיים הוא ירד ממושב הנהג במה שנראית לי ככוונה פשוט להרביץ לי?......מסרתי את הפלאפון לחבר שלי בעוד הנהג התקרב אלי עם אגרופים קפוצים ואמרתי "תצלם". הנהג הסתכל על חבר שלי (בנאדם גדול ביותר) עם המצלמה ביד והחליט אולי שזה לא באינטרס שלו להמשיך לצעוד לעברי.

מאחל לך יום אחד לעבוד מול לקוחות כמוך
אולי אז יפול האסימון

Ofekalef1

New member
סיפור מעניין אבל אני מתקשה להאמין...

תקרית בתחבורה הציבורית
הי

סיפור מעניין אבל אני מתקשה להאמין...

Ofekalef1

New member
עד המשפט

מה לדעתך לא אמין בסיפור?
עד המשפט
"הוא הולך למצעד הגאווה, הוא רוצה להיזכר ב....." האמנתי. ממנו זה כבר נראה לי מוגזם.
איך הבחורה ושאר האוטובוס הגיבו לתקרית של נהג שעוזב את עמדת הנהג?

837183

New member
תראה

עד המשפט
"הוא הולך למצעד הגאווה, הוא רוצה להיזכר ב....." האמנתי. ממנו זה כבר נראה לי מוגזם.
איך הבחורה ושאר האוטובוס הגיבו לתקרית של נהג שעוזב את עמדת הנהג?
תראה
יתכן שהתיאור "הוא מחץ לי את היד" מוגזם.

בוא נאמר שלא ציפיתי ממנו לתפוס את הפלאפון שלי והוא היה מאוד נחוש לקחת לי אותו...כמו כן אכן היה לו מבט של מוות בעיניים כשהוא קם מעמדת הנהג שלו.

במצב כזה התמקדתי רק בנהג ולא יודע מה חשבו שאר הנוסעים, שלא היו רבים. אמנם רק שתי נוסעות החליטו לספק commentary שכלל צידוד בנהג, מה שהפתיע אותי לנוכח כך שגם הן ראו מה פיסית הנהג עשה.

נראה שזה הפריע להן שצילמתי את הנהג, אחת בעיקר חשבה שאני חצוף שאני מצלם אדם שאני לא מכיר (ניסיתי להסביר לה שמדובר בעובד בחברה ציבורית שלא ממלא את התפקיד שלו אבל היא כנראה לא רואה את זה ככה) וכעבור 30 שניות בערך היא ירדה ונוסעת אחרת אמרה שאני לא בסדר מאחר שאני מסיח את דעת הנהג, טענה שיש בה היגיון.

בכל אופן עליתי עם שני חברים על האוטובוס כך שאני אוכל להוכיח שהדבר קרה אם אצטרך....שהוא אכן ניסה לחטוף לי את הפלאפון מהיד ואכן קם ממושבו במטרה לא ברורה.

לאיזו מטרה כתבת על האירוע הזה בפורום?

תראה

בוא נאמר שלא ציפיתי ממנו לתפוס את הפלאפון שלי והוא היה מאוד נחוש לקחת לי אותו...כמו כן אכן היה לו מבט של מוות בעיניים כשהוא קם מעמדת הנהג שלו.

במצב כזה התמקדתי רק בנהג ולא יודע מה חשבו שאר הנוסעים, שלא היו רבים. אמנם רק שתי נוסעות החליטו לספק commentary שכלל צידוד בנהג, מה שהפתיע אותי לנוכח כך שגם הן ראו מה פיסית הנהג עשה.

נראה שזה הפריע להן שצילמתי את הנהג, אחת בעיקר חשבה שאני חצוף שאני מצלם אדם שאני לא מכיר (ניסיתי להסביר לה שמדובר בעובד בחברה ציבורית שלא ממלא את התפקיד שלו אבל היא כנראה לא רואה את זה ככה) וכעבור 30 שניות בערך היא ירדה ונוסעת אחרת אמרה שאני לא בסדר מאחר שאני מסיח את דעת הנהג, טענה שיש בה היגיון.

בכל אופן עליתי עם שני חברים על האוטובוס כך שאני אוכל להוכיח שהדבר קרה אם אצטרך....שהוא אכן ניסה לחטוף לי את הפלאפון מהיד ואכן קם ממושבו במטרה לא ברורה.
אני חייב לומר שגם מתוך הדברים שלך (שהם צד אחד באירוע מבלי שאנו שומעים או קוראים את הצד השני) נראה שהיה לך חלק די פרובוקטיבי בו.
ייתכן שהנהג טעה בחיוב הרב-קו וייתכן שהתנהג בצורה לא הולמת.
אבל (ובהקשר לקישור שאני מצרף לתגובתי זו) יש לי הרגשה שיש לך איזשהו תחביב "לשחרר נהגים מנהיגתם".
במקרה הקודם אני סברתי שאתה צודק מאה אחוז. אבל במקרה הזה מתעוררות אצלי ספקות האם הצדק נמצא כולו בצד שלך.
ולפי דבריך שלך עצמך לא כל הסובבים אותך ואת הנהג באירוע סברו כך.

837183

New member
אני כועס על האירוע ומעונין למצוא הדרך האפק

אני חייב לומר שגם מתוך הדברים שלך (שהם צד אחד באירוע מבלי שאנו שומעים או קוראים את הצד השני) נראה שהיה לך חלק די פרובוקטיבי בו.
ייתכן שהנהג טעה בחיוב הרב-קו וייתכן שהתנהג בצורה לא הולמת.
אבל (ובהקשר לקישור שאני מצרף לתגובתי זו) יש לי הרגשה שיש לך איזשהו תחביב "לשחרר נהגים מנהיגתם".
במקרה הקודם אני סברתי שאתה צודק מאה אחוז. אבל במקרה הזה מתעוררות אצלי ספקות האם הצדק נמצא כולו בצד שלך.
ולפי דבריך שלך עצמך לא כל הסובבים אותך ואת הנהג באירוע סברו כך.
אני כועס על האירוע ומעונין למצוא הדרך האפק
טיבית ביותר להתלונן.

כן, לצלם נהג אוטובוס שברור שעוד לפני שצילמת אותו הוא מת לדפוק לך מכות (מסיבה לא ברורה..........כי....לא ממש אמרת לו משהו מזלזל מצידך) זו אכן פרובוקציה. והייתי מודע לכך שאני מייצר פרובוקציה.

האם יש לי תחביב לשחרר נהגים מנהיגתם?

תראה, אני רוצה לומר שלא, אבל למען האמת מה לעשות שחלק מהנהגים מתנהגים כמו אסירים משוחררים שמבצעים עבודות שירות במטרה להימנע משהיה בכלא?

הרבה מבליגים, אתה יודע? לכל המכרים והחברים שלי יש סיפורים שבהם הם נתקלו באותן הסיטואציות כמוני, אבל שלא כמוני הם לא הגיבו, הם העדיפו להימנע מעימות ישיר, הם העדיפו לחזור הביתה ולספר לסביבה שלהם "איזו סיטואציה לא נעימה היתה להם היום באוטובוס" ואז לקבל חיזוקים לכך שהם היו בסדר ואיזה חוצפן הנהג.

לכן הסיטואציות שלהם נגמרות בסיפור עגום ושלי מתפתחות ל"אירועים" (לעתים רחוקות מאוד, כן? אני לא מחפש לריב עם אנשים, יש לי חיים מעבר לנסיעה באוטובסים.)

אבל אני בוחר בסוג של עימות. ברור לי שיושב מולי אדם עצבני מסיבה כלשהי, שהיה עצבני לפני שנכנסתי לאוטובוס ועכשיו הוא מתנהג בצורה מאוד גסה אלי - ואני מסתכל לו בעיניים ואומר "אאאאאההה....אוקי, את הפרטים שלך בבקשה" בפוקר פייס.

כן, זה עימותי, אני לא מכחיש.

אבל האם אתה רואה לנסוע בתחבורה ציבורית שהסטדנרט בה הוא שיש נהג שחושב שהוא יכול לנפנף במחוות יד מאיימות מול נוסעים, לקום מהכיסא שלו במטרה לתקוף נוסע, להפנות נוסעים לשירות הלקוחות במקום לתת להם שירות, לסרב לתת להם את הפרטים שלו וכו'?

אסור שזה יהיה הסטנדרט.

לגבי הסובבים אותי - כשעליתי וניהלתי עם הנהג את השיחה הראשונית, השיחה התנהלה בווליום סביר, וחוץ מתנועות הידיים התוקפניות לא סביר שהנוסעים האחרים הבינו את הסיטואציה או יכלו בכלל לשמוע את הנאמר.
מצד שני, כשרואים נוסע מכוון מצלמה לעבר נהג ושואל אותו שאלות (ואני מתכוון כ-10 שניות אחרי שעשיתי את זה קיבלתי תגובה מהבחורה הראשונה) זה ויזואלי, בולט הרבה יותר, וללא הקשר נראה כמו חוצפה.

לשתי הנוסעות לא היה שמץ של מושג עבור מה אני מצלם את הנהג והן היו נורא אמוציונליות.

אולי גם לצלם שוטר זו פרובוקציה?..

"כן, היממתי אותו בטייזר אבל זה מוצדק כי הוא צילם אותי וזה עצבן אותי"

האם זה היה קביל בעיניך עם שוטר היה אומר את זה?

olli3

New member
מנהל
קווים היא חברה פרטית.

תראה

קווים היא חברה פרטית.
זה שהשירות הוא ציבורי זה משהו אחר, קווים היא זכיין.

לגבי כל המקרה הזה, אני לא שופט. לא הייתי במקום, אין לי מושג מה קרה...

לגבי מה אפשר לעשות: אם יש לך את כל החומרים שציינת, תוכל לפנות הן לחברה, הן למשרד התחבורה והן למשטרה (אם הוא תקף אותך).

לגבי פיטורים, גם אם לך היה עסק והיה חסר לך עובדים אתה לא היית מפטר בלי שיש לך מחליף, אז אל תבנה על זה. חוץ מזה שהעבודה של הנהג קשה, במיוחד בחברת קווים ובמיוחד באשכול הזה (קשה גם מבחינת ההנהלה ולא מהכבישים וכו'). בוא נגיד שאני אישית מבין את נהגי חברת קווים הממורמרים שכבר לא אכפת להם מהמקצוע וכו'. לא מצדיק התנהגות של אף אחד כמובן.

837183

New member
אוקי..

קווים היא חברה פרטית.
זה שהשירות הוא ציבורי זה משהו אחר, קווים היא זכיין.

לגבי כל המקרה הזה, אני לא שופט. לא הייתי במקום, אין לי מושג מה קרה...

לגבי מה אפשר לעשות: אם יש לך את כל החומרים שציינת, תוכל לפנות הן לחברה, הן למשרד התחבורה והן למשטרה (אם הוא תקף אותך).

לגבי פיטורים, גם אם לך היה עסק והיה חסר לך עובדים אתה לא היית מפטר בלי שיש לך מחליף, אז אל תבנה על זה. חוץ מזה שהעבודה של הנהג קשה, במיוחד בחברת קווים ובמיוחד באשכול הזה (קשה גם מבחינת ההנהלה ולא מהכבישים וכו'). בוא נגיד שאני אישית מבין את נהגי חברת קווים הממורמרים שכבר לא אכפת להם מהמקצוע וכו'. לא מצדיק התנהגות של אף אחד כמובן.
אוקי..
תודה שאתה לא שופט

אוקי, אני מבין שפיטורים זו ציפייה לא מציאותית. תראה - עבודת הנהגים היא קשה וכנראה שבמיוחד בחברת קווים לנוכח המתיחות בין ההנהלה לבין הנהגים בזמן האחרון, זו עבודה מג'וייפת...אם לדבר גלויות.

אבל אני לא מוכן שבנאדם כלשהו יוציא את המרמור שלו עלי, שלא עשיתי לא כלום. לא התחצפתי....פשוט עליתי לאוטובוס וביקשתי להראות לו את הקבלה שלי על מנת לקבל החזר על הנסיעה שהוא כרגע גבה ממני, הוא ביטל אותי ועשה לי מחוות יד מזלזות ואלימות (כמו נפנף מולי בכף יד פתוחה כמתכונן לסטור לי?....) ואז אמר לי להתקשר למוקד שירות הלקוחות של חברת קווים ולעזוב אותו?

בדרך כלל אני אדם אמפתי אבל יש לי אפס אמפתיה למי שמתנהג אלי ככה.

olli3

New member
מנהל
כולנו בני אדם ואם תגיד לי שאף פעם לא היית

אוקי..
תודה שאתה לא שופט

אוקי, אני מבין שפיטורים זו ציפייה לא מציאותית. תראה - עבודת הנהגים היא קשה וכנראה שבמיוחד בחברת קווים לנוכח המתיחות בין ההנהלה לבין הנהגים בזמן האחרון, זו עבודה מג'וייפת...אם לדבר גלויות.

אבל אני לא מוכן שבנאדם כלשהו יוציא את המרמור שלו עלי, שלא עשיתי לא כלום. לא התחצפתי....פשוט עליתי לאוטובוס וביקשתי להראות לו את הקבלה שלי על מנת לקבל החזר על הנסיעה שהוא כרגע גבה ממני, הוא ביטל אותי ועשה לי מחוות יד מזלזות ואלימות (כמו נפנף מולי בכף יד פתוחה כמתכונן לסטור לי?....) ואז אמר לי להתקשר למוקד שירות הלקוחות של חברת קווים ולעזוב אותו?

בדרך כלל אני אדם אמפתי אבל יש לי אפס אמפתיה למי שמתנהג אלי ככה.
כולנו בני אדם ואם תגיד לי שאף פעם לא היית
ממורמר והוצאת את זה על אדם כזה או אחר, אז אני אתרשם ממש לטובה :)

מסכים שאף אחד לא צריך להוציא את המרמור שלו על מישהו שלא קשור לזה, אבל מה לעשות שזה קורה? לזה התכוונתי כשרשמתי שאני יכול להבין את המרמור של הנהגים וגם התנהגויות כאלו אני יכול להבין מהיכן הן מגיעות, לא שאני מסכים איתן כמובן.

אני יכול להגיד לך שחלק מהסידורים בחברת קווים כל כך צפופים והנהגים לא מצליחים לעמוד בלו"ז וכל עיכוב של הנהג בנסיעה כי הוא צריך להתעסק עם מכונת הכרטוס למשל, עולה לו בהפסקה שלו במקרה הטוב או באיחור לשעת היציאה הבאה שלו (ואולי גם קנס על כך)...

רק נסיעות טובות :)

Ofekalef1

New member
אם אני טועה

תראה

אם אני טועה
אז אני מצטער מאוד.

מצב
הנושא נעול.
למעלה