תקן צוו בטיחות - ל ים12

zina71955

New member
תקן צוו בטיחות - ל ים12

נשאלה השאלה ולא ניתנה תשובה מספקת. ראיתי זאת עכשיו. ובכן. צוות בטיחות מוזכר בתקנות הנמלים (בטיחות השייט) בסעיפים 9 ו 14 . אלא ששם מדובר בכלי שייט באופן כללי ולא מוזכר התקן המספרי המפורט לכל סוג של כלי שייט. נאמר שהמנהל הוא הקובע. לגבי ספינות פרטיות התקן (2אנשי צוות) נקבע בהודעה למשיטים, ואכן נרשם על גבי רשיון השייט בכל כלי שייט. מינימום גיל איש צוות הבטיחות מעבר לסקיפר הוא 16 שנים.

איזוס

New member
גיל איש צוות הבטיחות

חיפשתי בהודעות למשיטים, באתר רספ"ן, את ההודעה המציינת את מינימום גיל איש צוות הבטיחות ולא הצלחתי למצוא. האם אתה יכול להפנות להודעה?

אילן, יש גם טבלה מס' 5 ...

בסוף התקנות הנמלים (בטיחות השייט), יש בידי נוסח ישן צריך היו עידכונים שמתיחסים לרשיונות 11, 12 ו- 13 או שהפחיתו להפלגה לחו"ל את צוות הבטיחות מ-3 ל-2. כמו כן איש הצוות הנוסף צריך להיות מעל גיל 15. אשתדל מחר לצלם את התבלה המעודכנת.

zina71955

New member
במרץ 2001 הייתה הודעה למשיטים

שהפחיתה את מספר צוות הבטיחות מ 3 ל 2 . היא לא פורסמה במתכונת הרגילה של ההודעות למשיטים, אלא בצורה של מכתב. גיל המינימום - 16 יושב לי בזיכרון אחרי בדיקה שעשיתי לפני מספר שנים.

yam12

New member
תודה למשיבים אך.....

שלום אז אם כך, אז מה הוא הכיל הקובע 15 או 16 ? sagy70 שלח לי את הטבלה המצ"ב, מוכרת לכם? האם הגיל רשום בקבץ החוקים והתקנות או שזה נמסר "בתורה שבע"פ" איש צוות סודר סוג כלי משיט משיט משיט משיט משיט משיט לא מוסמך השייט 11 12 13 21 30 60 מעל גיל 15 1 אופנוע ים 1 2 אופנוע ים גורר 1 1 3 סירת חתירה 1 4 סירת מפרש 1 5 מפרשית 1 1 6 סירת מנוע עוצמה א' 1 1 7 סירת מנוע עוצמה ב' 1 1 8 סירת מנוע עוצמה א' גוררת 1 1 9 סירת מנוע עוצמה ב' גוררת 1 1 10 ספינה בהפלגה חופית 1 1 11 ספינה בהפלגה 1 1 בין לאומית

sagy70

New member
חברה לא להתבלבל

גיל האיש בצוות בטיחות אדם שמלאו לו 15 שנים. אדם שאין לו רשיון ורוצה לנהוג את כלי השייט צריך להיות אדם שמלאו לו 16 שנים. בדוק מנסיון בתחום. מקווה שעזרתי.

sagy70

New member
היי, שלום לך

אתה שואל אותי כאילו אני החלטתי מה יהיה החוק. שנית תדאג שלא יקרה לך משהוא.

sagy70

New member
זה נימצא בקובץ דיני ספנות

בדיוק כפי שהסביר ראובן זאק

sagy70

New member
גיל 16 בצוות בטיחות יש בזה משהו

אך גיל זה מותר רק לכלי שייט מסחריים ראו קובץ מצורף של טבלה 6 לתוספת השנייה.

למעלה