תקלת המידע של משרד התחבורה

שמונו

Active member
מישהו יודע מהי תקלת המידע שבגללה לא מעודכנים כל האפליקציות כבר קרוב לחודש??
מישהו יודע למה הצפי לטיפול בכל החודש האחרון הוא רק לתחילת אוקטובר, והאם באמת יטופל בקרוב?

מנכל אחד

Active member
מישהו יודע למה הצפי לטיפול בכל החודש האחרון הוא רק לתחילת אוקטובר, והאם באמת יטופל בקרוב?
משרד התחבורה 'שדרג' את מערכת הרישוי, במערכת החדשה השדות קצת השתנו, חלק מהאפליקציות כמו איפה בוס או אוטובוס קרוב הבינו איך עובד הקובץ, ויודעים למשוך ממנו את הנתונים, וחלק, כמו מביט גוגל מפות ומשרד התחבורה בעצמו לא הבינו איך משתמשים בקובץ החדש.
אין צפי לתיקון התקלה

שמונו

Active member
משרד התחבורה 'שדרג' את מערכת הרישוי, במערכת החדשה השדות קצת השתנו, חלק מהאפליקציות כמו איפה בוס או אוטובוס קרוב הבינו איך עובד הקובץ, ויודעים למשוך ממנו את הנתונים, וחלק, כמו מביט גוגל מפות ומשרד התחבורה בעצמו לא הבינו איך משתמשים בקובץ החדש.
אין צפי לתיקון התקלה
לא מדוייק
יש סוג של הנחיה רשמית ששינויי מסלולים לא מעודכנים במערכת
לדוגמא:
1632987426658.png
וכן
1632987464142.png
כל שינויי המסלולים שאני מכיר שנעשו בחודש האחרון לא מעודכנים בשום אפליקציה, לא באיפה בוס, לא באוטובוס קרוב, ולא במוביט

שמונו

Active member
לא מעניין אף אחד??
כל שינויי האוטובוסים בחודש האחרון לא מעודכנים!!

Ccyclist

Well-known member
לא מעניין אף אחד??
כל שינויי האוטובוסים בחודש האחרון לא מעודכנים!!

בהחלט מעניין, אבל לא הגבתי כי יש בפורום אנשים שמכירים את מערכות המידע בצורה יסודית.

ממה שאני מבין מהפורום המידע הבסיסי של כל האפליקציות מבוסס על לו"ז משרד התחבורה וחלקן משחקות עם המידע או מוסיפות מידע משלהן כדי לנסות לפרסם זמני הגעה עדכניים בתחנות הביניים. כך מפות גוגל היתה מאד שימושית בביקורי בארץ כי זמני הנסיעות בה הופיעו יחד עם זמני הגעה משוערים בגלל עיכובים. אינני יודע אם גוגל השתמשה במידע רשמי כדי לדווח על העיכובים או השתמשה במידע סלולרי משלה.

לפי תגובת @מנכל אחד היה שינוי פורמט בקובץ המידע. להבנתי דבר כזה יכול לשבש לחלוטין העברת מידע בין מערכות עם אוטומציה. כל שנה אני צריך לגשר ידנית בין הפורמט של הברוקר לפורמט של מס רווחי ההון ובעבר היה לי ברוקר שבמקום אקסל היה מוציא את הדיווחים ב pdf ! למה משרד התחבורה שינה את הפורמט באמצע החגים אני לא יודע, זו תקופה מאד גרועה ליצור שינוי שיחייב חברות אחרות להגיב כשאנשים רבים בחופש. עכשיו אחרי החגים ונראה כמה זמן ייקח למפתחים השונים להסתגל לפורמט החדש.

מנכל אחד

Active member
בהחלט מעניין, אבל לא הגבתי כי יש בפורום אנשים שמכירים את מערכות המידע בצורה יסודית.

ממה שאני מבין מהפורום המידע הבסיסי של כל האפליקציות מבוסס על לו"ז משרד התחבורה וחלקן משחקות עם המידע או מוסיפות מידע משלהן כדי לנסות לפרסם זמני הגעה עדכניים בתחנות הביניים. כך מפות גוגל היתה מאד שימושית בביקורי בארץ כי זמני הנסיעות בה הופיעו יחד עם זמני הגעה משוערים בגלל עיכובים. אינני יודע אם גוגל השתמשה במידע רשמי כדי לדווח על העיכובים או השתמשה במידע סלולרי משלה.

לפי תגובת @מנכל אחד היה שינוי פורמט בקובץ המידע. להבנתי דבר כזה יכול לשבש לחלוטין העברת מידע בין מערכות עם אוטומציה. כל שנה אני צריך לגשר ידנית בין הפורמט של הברוקר לפורמט של מס רווחי ההון ובעבר היה לי ברוקר שבמקום אקסל היה מוציא את הדיווחים ב pdf ! למה משרד התחבורה שינה את הפורמט באמצע החגים אני לא יודע, זו תקופה מאד גרועה ליצור שינוי שיחייב חברות אחרות להגיב כשאנשים רבים בחופש. עכשיו אחרי החגים ונראה כמה זמן ייקח למפתחים השונים להסתגל לפורמט החדש.
השינוי תוכנן במקור להתבצע מיד אחרי פסח, ותאריך היעד נדחה שוב ושוב, בסוף הוחלט על שלא להתעכב בכל מחיר ולא משנה מה יהיה התאריך ומה יהיו ההשלכות.
החלטה לא כל כך מושכלת.

שמונו

Active member
השינוי תוכנן במקור להתבצע מיד אחרי פסח, ותאריך היעד נדחה שוב ושוב, בסוף הוחלט על שלא להתעכב בכל מחיר ולא משנה מה יהיה התאריך ומה יהיו ההשלכות.
החלטה לא כל כך מושכלת.
תכל'ס, אתה מכיר מקום אחד שבו השינויים כן מעודכנים?

שמונו

Active member
לוחות זמנים מעודכנים אפשר לראות באיפה בוס ובאוטובוס קרוב, לגבי שינויים לא בדקתי
אז אני בדקתי
והסיפור הבעייתי שאני מדבר עליו הוא פתיחת התחנה מרכזית חדשה בעפולה
כחלק מפתיחת התחנה בוצעו השינויים הבאים:
הוזזת מיקומי התחנות של הרציפים
שינוי כל קו באיזה רציף הוא עקב ירידה מ14 רציפים ל12
ביטול תחנת האוטובוס ברחוב קהילת ציון (תחנה מחוץ למרכזית של הקוים לכפרים באיזור) עבור רוב הקווים,
והוספת 2 תחנות במקום קהילת ציון, על רחוב שפרינצק (אחת לכל כיוון במקום תחנה אחת ל2 הכיוונים)

כל השינויים הנ"ל לא מעודכנים, ולכן:
בתוך התחנה מרכזית אנשים מתרוצצים לחפש את הרציף שלהם (כי השילוט האלקטרוני לא מעודכן - כי יש תקלה)
מחוץ לתחנה גם כן אין שילוט מסודר על התחנה ברחוב קהילת ציון איפה התחנות החדשות (לכן אני רואה כל בוקר נוסעים שחלקם הגדול לא מבין עברית אפילו עומדים ומחכים סתם לאוטובוס)

חעחעחע11

Active member
מה הקטע שעדיין bus.gov.il לא פעיל???

כבר דחו את הסגירה שלו ויותר משבועיים לא חזר המידע, מלבד קווי אגד שמפעילה את האתר.
ככה זה במדינה שדוחפת אותך לקנות אוטו, אפילו אתר מידע לא מסוגלים לספק כמו שצריך.

connex

Active member
מה הקטע שעדיין bus.gov.il לא פעיל???

כבר דחו את הסגירה שלו ויותר משבועיים לא חזר המידע, מלבד קווי אגד שמפעילה את האתר.
ככה זה במדינה שדוחפת אותך לקנות אוטו, אפילו אתר מידע לא מסוגלים לספק כמו שצריך.
כמו שאמרתי, נראה לי שהאתר צריך תקציב להפעלה ולכן הוא בטח ישוב לפעילות רק לאחר שתקציב המדינה יעבור בכנסת

שמונו

Active member
כמו שאמרתי, נראה לי שהאתר צריך תקציב להפעלה ולכן הוא בטח ישוב לפעילות רק לאחר שתקציב המדינה יעבור בכנסת
זה בשביל להפעיל את ה bus.gov.il
אבל למה בכלל עוברים למשהו חדש אם הוא לא עובד?
א"א להישאר עם הישן ???

איך אפשר להוסיף קוים לשנות מסלולים וכו' כשהמידע לא מפורסם??
איך אפשר לעשות את 'פעימת אוקטובר' אם המידע יהיה רשום אולי רק באתר של סופרבוס?
איך אפשר לפתוח תחנה מרכזית חדשה עם כל השינויים מסביב כששום דבר לא מעודכן בשום מקום?

connex

Active member
זה בשביל להפעיל את ה bus.gov.il
אבל למה בכלל עוברים למשהו חדש אם הוא לא עובד?
א"א להישאר עם הישן ???

איך אפשר להוסיף קוים לשנות מסלולים וכו' כשהמידע לא מפורסם??
איך אפשר לעשות את 'פעימת אוקטובר' אם המידע יהיה רשום אולי רק באתר של סופרבוס?
איך אפשר לפתוח תחנה מרכזית חדשה עם כל השינויים מסביב כששום דבר לא מעודכן בשום מקום?
אם את משרד התחבורה זה לא מטריד אז למה אתה מוטרד? וברצינות, משהו רע עובר על משרד התחבורה. בדרך כלל פניות ותלונות שהגשתי דרך האתר נענו תוך זמן סביר. יש לי בזמן האחרון המון פניות ללא התייחסות ושכבר עבר sla. גם המוביט שלי התחיל להשתגע בזמן האחרון ולאחר עדכון גרסה מחק לי את כל התחנות הפייבוריטיות שלי ושם לי תחנות במועדפים של מקומות שמעולם לא נסעתי בהם בתח"צ ולעולם גם לא אסע

tal#

Active member
נסגר לאחרונה מכרז לניהול המודיעין והאתר
המכרז הנוכחי בצירוף להודעה זו היה אמור להסתיים בסביבות 2020 אחרי 24 חודשי הארכה ולא מוזכרת אופציה להארכה נוספת

בהנחה שהתשלום גבוה ממה שנסגר במכרז, כנראה שהחליטו לחסוך ולנסות לסגור את האתר\ לא לתקן את המידע בעייתי כמו בהופאון\איפה בוס.

קבצים מצורפים

• 162659.pdf
    2 MB · צפיות: 6

שמונו

Active member
נסגר לאחרונה מכרז לניהול המודיעין והאתר
המכרז הנוכחי בצירוף להודעה זו היה אמור להסתיים בסביבות 2020 אחרי 24 חודשי הארכה ולא מוזכרת אופציה להארכה נוספת

בהנחה שהתשלום גבוה ממה שנסגר במכרז, כנראה שהחליטו לחסוך ולנסות לסגור את האתר\ לא לתקן את המידע בעייתי כמו בהופאון\איפה בוס.
אז איך המידע של הזמן אמת / לוחות זמנים ממשיך להתעדכן?

למעלה