תקלה במכונת כביסה

dory30

Well-known member
יש לי מכונת כביסה בת חודשיים של BOSCH (שם הדגם WAT). המכונה הותקנה לפני חודשיים והיום- אחרי יומיים שלא השתמשתי במכונה, ניסיתי להפעיל בבוקר. משום מה, לוח התצוגה לא נדלק וזאת למרות שהחיבור לחשמל תקין. קראתי לטכנאי שיגיע רק בראשון בבוקר בין השעות 9:30-11:30. יש משהו שאפשר לעשות לשפר את המצב, עד שיגיע?

GoldenEyes

Well-known member
יש לי מכונת כביסה בת חודשיים של BOSCH (שם הדגם WAT). המכונה הותקנה לפני חודשיים והיום- אחרי יומיים שלא השתמשתי במכונה, ניסיתי להפעיל בבוקר. משום מה, לוח התצוגה לא נדלק וזאת למרות שהחיבור לחשמל תקין. קראתי לטכנאי שיגיע רק בראשון בבוקר בין השעות 9:30-11:30. יש משהו שאפשר לעשות לשפר את המצב, עד שיגיע?
יש לחצן מתחת לתצוגה
ניסית ללחוץ ? אין כלום ?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
שני דברים...
1. מישהו שאל אם רכשת מגן לנחשולי מתח. יתכן שהוא "מזייף". נסה לנתק ולחבר ישירות לשקע. אפשר גם לבדוק איזו נורה דולקת במגן. הנורה ה"לא נכונה" תעיד על תקלה במגן. במידת הצורך, אתה גם מוזמן לצרף צילום.
2. מכונת כביסה דיגיטלית היא כמו ממיר או כמו מחשב. גם שם המערכת עלולה להיתקע. נסה לנתק את הזנת החשמל לדקה ולחבר מחדש. אם המכונה תסתדר, בטל מיד את הקריאה כי אחרת תחויב בקריאת סרק, ותעשה את זה עוד היום, כי מחר הם לא עובדים.
3. ותעדכן אותנו. אנחנו סקרנים.

dory30

Well-known member
שני דברים...
1. מישהו שאל אם רכשת מגן לנחשולי מתח. יתכן שהוא "מזייף". נסה לנתק ולחבר ישירות לשקע. אפשר גם לבדוק איזו נורה דולקת במגן. הנורה ה"לא נכונה" תעיד על תקלה במגן. במידת הצורך, אתה גם מוזמן לצרף צילום.
2. מכונת כביסה דיגיטלית היא כמו ממיר או כמו מחשב. גם שם המערכת עלולה להיתקע. נסה לנתק את הזנת החשמל לדקה ולחבר מחדש. אם המכונה תסתדר, בטל מיד את הקריאה כי אחרת תחויב בקריאת סרק, ותעשה את זה עוד היום, כי מחר הם לא עובדים.
3. ותעדכן אותנו. אנחנו סקרנים.
תודה משה, אבל אני ממש לא מוכנה גדול בתחום. אני מעדיף להמתין בסבלנות לטכנאי, שיסביר לי למה זה קרה ומה לעשות כדי למנוע מקרה דומה בקרוב.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
תודה משה, אבל אני ממש לא מוכנה גדול בתחום. אני מעדיף להמתין בסבלנות לטכנאי, שיסביר לי למה זה קרה ומה לעשות כדי למנוע מקרה דומה בקרוב.
כדי לנתק מהחשמל לדקה לא צריך שום מומחיות. במידה שהטכנאי יטען שזו הייתה קריאת שווא, אתה תשלם עבורה. מה בעיה לנתק את השקע ובמידה שיש מגן, להתחבר לחשמל בלעדיו לפחות לצורך הניסוי?

dory30

Well-known member
כדי לנתק מהחשמל לדקה לא צריך שום מומחיות. במידה שהטכנאי יטען שזו הייתה קריאת שווא, אתה תשלם עבורה. מה בעיה לנתק את השקע ובמידה שיש מגן, להתחבר לחשמל בלעדיו לפחות לצורך הניסוי?
ביצעתי עוד אתמול, לא עזר. ראיתי שהחשמל קיים כי חיברתי אליו תאורת חרום שעבדה.

dory30

Well-known member
מאחר והמוצר באחריות לא הייתי ממליץ לעשות עוד בדיקות , כדי שלא תהיה להם סיבה לביטול האחריות
צודק, אחכה עד ליום ראשון. בינתיים העברתי את הבגדים שצברתי למכבסה באזור שלי- לאור העובדה שמדובר בכמות גדולה במיוחד.

dory30

Well-known member
עדכון לכל המעוניינים- הטכנאי הגיע לפני שעה פלוס. הוא קבע שהכרטיס הלך (אותו הוא החליף) וגם המנוע. יצרתי קשר עם הספק, גלי קור ביפו (שדרכו קניתי גם את התנור ב-2016 שעובד מעולה) ונקבע שמאחר והמכונה באחריות עד 5 שנים- הוא ימסור לי מכונה אחרת, כנראה מהדגם הנוכחי ולא יחייב אותי. מאחר ובוש הם מכונות טובות מאוד, כנראה שזה עניין של תקלה בפס הייצור.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
עדכון לכל המעוניינים- הטכנאי הגיע לפני שעה פלוס. הוא קבע שהכרטיס הלך (אותו הוא החליף) וגם המנוע. יצרתי קשר עם הספק, גלי קור ביפו (שדרכו קניתי גם את התנור ב-2016 שעובד מעולה) ונקבע שמאחר והמכונה באחריות עד 5 שנים- הוא ימסור לי מכונה אחרת, כנראה מהדגם הנוכחי ולא יחייב אותי. מאחר ובוש הם מכונות טובות מאוד, כנראה שזה עניין של תקלה בפס הייצור.
גם מנוע וגם כרטיס? נשמע לא משהו נחמד. אבל רק לידיעה כללית: יש בוש גרמני ויש בוש מארצות אחרות שבכלל לא נמצא "באותה ליגה". המחירים כמובן בהתאם.

GoldenEyes

Well-known member
יפה מאד
רק לא ברור למה החנות צריכה להחליף לך את המכונה ולא היבואן

dory30

Well-known member
יפה מאד
רק לא ברור למה החנות צריכה להחליף לך את המכונה ולא היבואן
כי הם עובדים ישירות מול היבואן, כך הבנתי מהבעלים.

dory30

Well-known member
עדכון נוסף- אקבל מכונה של סימנס, שהיא תאומה סיאמית של הקודמת. היום יבוא טכנאי שייקח את המכונה הדפוקה וישים את החדשה. בתוך יום-יומיים יהיה מישהו שיתקין. מוזר, זה כמו הבדיחה עם השוטרים שאחד יודע לקרוא ואחד לכתוב. למה צריך שני טכנאים בשביל להתקין מכונה אחת? נשגב מבינתי.

כוכבית מצויה

Well-known member
עדכון נוסף- אקבל מכונה של סימנס, שהיא תאומה סיאמית של הקודמת. היום יבוא טכנאי שייקח את המכונה הדפוקה וישים את החדשה. בתוך יום-יומיים יהיה מישהו שיתקין. מוזר, זה כמו הבדיחה עם השוטרים שאחד יודע לקרוא ואחד לכתוב. למה צריך שני טכנאים בשביל להתקין מכונה אחת? נשגב מבינתי.
סביר שמי שיבוא היום הוא רק מוביל, לעומת זאת מי שיבוא לחבר הוא קרוב לוודאי איש מכירות שינסה לשווק על הדרך כל מיני אביזרים.

GoldenEyes

Well-known member
כי ככה זה
תעסוקה לכולם
אחד מוביל או לוקח
אחד מתקין
וקורה לפעמים שבא אליך טכנאי , טבל לא יכול לתקן כי לא יודע
ואז שולחים לך "מומחה"

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
לא! המוביל מתפקידו להוביל ולקבל טיפ.
הטכנאי, מתפקידו לשחרר את נעילת בולמי הזעזועים ולנסות למכור לך מרעין בישין שהוא מתוגמל עליהם:
א. הארכת אחריות במחיר מתובל.
ב. מכשיר הגנה נגד ברקום ונחשולי מתח.
ג. מגנט רב עצמה למניעת התהוות של אבנית בתכונה.
ד. ואם תקנה את מוצרי ההגנה, תקבל הנחה ברכישת האחריות.

ואגב, סימנס, בוש וקונסטרוקטה חד המה. הם גם מיובאים ע"י אותו יבואן ומקבלים שירות מאותה חברת שירות.
ההבדלים בין עיצוב הדגמים הם מינוריים וקיים כמובן הבדל במספור הדגמים.

שיהיה בשעה טובה.

למעלה