תקועים על הקטע

רוב אוכלוסיית ישראל לוקים בנפשם.
הסיבות ? שמורות במערכת.
אז העיסוק היחיד במדינה הוא להמלט.

היה כל כך פשוט וקל שלפני מאות שנים
התעבנו במלל מעגלי,
כשיטת הגנה להטבעה במילים;
מי שאומר "זה זה" הוא משוגע.
מי שאומר "זה לא זה" הוא משוגע.
זהו. יש שיטה.
אנחנו מסודרים.
באו ימים ואין כאן שפוי אחד לרפואה.
לא יודעים מה לעשות עם זה,
חוץ מלהתחרד או להתאשפז או לעשות סמים עד הסוף.
כל פוזיציה מטרתה אחת – להמלט!
תקועים על הקטע...

הסיבות הנילוות, היא צפיפות האוכלוסיה,
והעולם שייך לצעירים,
וכל אחד מאמין תחילה שהוא הדבר הבא,
אינסוף לנודים.
עד,
שהוא משתגע או מתפלץ או מופרט.
יעני
לא משנה באיזה מצב מגיעים...
יש כל מיני דגמים.
יהודים וערבים.

כיוון שהרוב מיואשים וחסרי מעש לאות מחאה
שמנוסחת במליון צורות,
צריך לשחרר.
לקחת בחזרה את נושא ההתנחלויות מאנשי המדון,
ללקט אנשים מכל המדינה בלי הבדלי צבע, דת, מין
אבל עם "שיגעון" X,
לתת להם שטח אדמה, ושיקימו ישוב קהילתי.
כל הארץ תתמלא יישובים כאלה X,Y,D,F3, משכנות בע וכו'

הארץ במקרה הזה היא עד הנהר.
מי שיאמרו שיש להם יותר מידי אנשים,
יתכבדו ויעברו את הנהר.
נהיה אימפריה.
זה יוזיל הרבה ויעלים הרבה.
וכך יתפנו הערים מכרישי הדם,
ונחיה עוד כמה עשרות שנים.

Harrington

Well-known member
מנהל
רוב אוכלוסיית ישראל לוקים בנפשם.
הסיבות ? שמורות במערכת.
אז העיסוק היחיד במדינה הוא להמלט.

היה כל כך פשוט וקל שלפני מאות שנים
התעבנו במלל מעגלי,
כשיטת הגנה להטבעה במילים;
מי שאומר "זה זה" הוא משוגע.
מי שאומר "זה לא זה" הוא משוגע.
זהו. יש שיטה.
אנחנו מסודרים.
באו ימים ואין כאן שפוי אחד לרפואה.
לא יודעים מה לעשות עם זה,
חוץ מלהתחרד או להתאשפז או לעשות סמים עד הסוף.
כל פוזיציה מטרתה אחת – להמלט!
תקועים על הקטע...

הסיבות הנילוות, היא צפיפות האוכלוסיה,
והעולם שייך לצעירים,
וכל אחד מאמין תחילה שהוא הדבר הבא,
אינסוף לנודים.
עד,
שהוא משתגע או מתפלץ או מופרט.
יעני
לא משנה באיזה מצב מגיעים...
יש כל מיני דגמים.
יהודים וערבים.

כיוון שהרוב מיואשים וחסרי מעש לאות מחאה
שמנוסחת במליון צורות,
צריך לשחרר.
לקחת בחזרה את נושא ההתנחלויות מאנשי המדון,
ללקט אנשים מכל המדינה בלי הבדלי צבע, דת, מין
אבל עם "שיגעון" X,
לתת להם שטח אדמה, ושיקימו ישוב קהילתי.
כל הארץ תתמלא יישובים כאלה X,Y,D,F3, משכנות בע וכו'

הארץ במקרה הזה היא עד הנהר.
מי שיאמרו שיש להם יותר מידי אנשים,
יתכבדו ויעברו את הנהר.
נהיה אימפריה.
זה יוזיל הרבה ויעלים הרבה.
וכך יתפנו הערים מכרישי הדם,
ונחיה עוד כמה עשרות שנים.
אני לגמרי בעד.
ראשית לגבי זה שרוב תושבי ישראל משוגעים, לדעתי זה רוב תושבי העולם. לכל אחד יש שריטה כזאת או אחרת. ההבדל הוא בעומק השריטה ובמידת השפעתה על חיי השרוט. כמובן שמצב זה לא מפריע לאף אחד לטעון שהדווקא השני משוגע. דרכו של עולם.

לגבי ההצעה להקים ישובים חדשים, הצעה חשובה ונכונה. אפשר להקימם בצד המערבי של הקו הירוק. אפשר להקימם בצד המזרחי של הקו הירוק. רק לא הייתי רץ בשלב זה ל"לעבור את הנהר". זה לא רלוונטי כרגע. בעתיד נראה כבר מה יקרה.

אבל לא הבנתי מכל דבריך איזו בעיה בדיוק אמורה להיפתר בהקמת ישובים חדשים בישראל. כאילו, זה כיף להקים ישוב חדש וזה מועיל להקים סדרה של ישובים חדשים. ודאי אם זה יבוא על חשבון המרכז (כפי שהאזור הזה מכונה בטעות) והצפיפות שבה. אבל מעבר לכך? מי שצפוף לו בעיר יכול על נקלה למצוא ישוב או עיר אחרת לעבור אליו גם היום, בלי להקים משהו חדש. הוא רק צריך לרצות. בעיקר, הוא צריך להבין שיש חיים מחוץ לתל אביב ו/או לעיר מרכזית אחרת. זה עניין שבראש, לא בעיה של מקום במושב פריפרי.

אני לגמרי בעד.
ראשית לגבי זה שרוב תושבי ישראל משוגעים, לדעתי זה רוב תושבי העולם. לכל אחד יש שריטה כזאת או אחרת. ההבדל הוא בעומק השריטה ובמידת השפעתה על חיי השרוט. כמובן שמצב זה לא מפריע לאף אחד לטעון שהדווקא השני משוגע. דרכו של עולם.

לגבי ההצעה להקים ישובים חדשים, הצעה חשובה ונכונה. אפשר להקימם בצד המערבי של הקו הירוק. אפשר להקימם בצד המזרחי של הקו הירוק. רק לא הייתי רץ בשלב זה ל"לעבור את הנהר". זה לא רלוונטי כרגע. בעתיד נראה כבר מה יקרה.

אבל לא הבנתי מכל דבריך איזו בעיה בדיוק אמורה להיפתר בהקמת ישובים חדשים בישראל. כאילו, זה כיף להקים ישוב חדש וזה מועיל להקים סדרה של ישובים חדשים. ודאי אם זה יבוא על חשבון המרכז (כפי שהאזור הזה מכונה בטעות) והצפיפות שבה. אבל מעבר לכך? מי שצפוף לו בעיר יכול על נקלה למצוא ישוב או עיר אחרת לעבור אליו גם היום, בלי להקים משהו חדש. הוא רק צריך לרצות. בעיקר, הוא צריך להבין שיש חיים מחוץ לתל אביב ו/או לעיר מרכזית אחרת. זה עניין שבראש, לא בעיה של מקום במושב פריפרי.
ישוב לכל בעיה או "בעיה". רצון זה ענין בעייתי לפוסט אחר.

לא לגמרי ירדתי לסוף דעתך בתגובה זו. לא דיברתי בשום מקום על "ישוב לכל בעיה". צריך ואפשר להקים ישובים גם ללא כל בעיה מיוחדת :).
לא יתכן שאין בעיה או "בעיה". אתה בעצמך מסביר את זה טוב;
לכל אחד יש שריטה כזאת או אחרת. ההבדל הוא בעומק השריטה ובמידת השפעתה על חיי השרוט. כמובן שמצב זה לא מפריע לאף אחד לטעון שהדווקא השני משוגע.
קח לדוגמא את הגולש marabo - קראתי קצת את מה שהוא כותב, ואותו מענין אחרים והליקויים שהוא מוצא בהם. אין לו זמן להסתכל או לדבר על עצמו. אז אם ישוחרר לערבות לבנות ישוב בזעת אפיו, יתמתן בקטע שלו לחיות חיים של אחרים ולהמציא להם עלילה. וכמוהו ודאי יש עוד, ויחד יקימו לעצמם קהילה. וכיוב'

נערך לאחרונה ב:

dory30

Well-known member

תקועים על הקטע​

אני לא בטוח שהבנתי מה הפתרונות שאתה מציע ולאיזה בעיות. הדבקת פה משהו שדומה יותר לחידת חמיצר.

dory30

Well-known member
אני לא יודע לפשט את זה...
אני חושב שהבנתי. צפיפות אוכלוסין זה הנושא שהכי מטריד אותך. אמנם מי שצריך לדאוג לכך זה המשרד לפיתוח הנגב והגליל (שסופח למשרד הפנים), להפריח שממה בכל מיני אזורים פריפריאליים אך בפועל לא קורה כלום. מה הפיתרון? מיזמים של אנשים פרטיים שייתנו תמריצים כספיים למי שעובר מהמרכז או מהערים הגדולות.

Harrington

Well-known member
מנהל
אני חושב שהבנתי. צפיפות אוכלוסין זה הנושא שהכי מטריד אותך. אמנם מי שצריך לדאוג לכך זה המשרד לפיתוח הנגב והגליל (שסופח למשרד הפנים), להפריח שממה בכל מיני אזורים פריפריאליים אך בפועל לא קורה כלום. מה הפיתרון? מיזמים של אנשים פרטיים שייתנו תמריצים כספיים למי שעובר מהמרכז או מהערים הגדולות.
למה דווקא בנגב או בגליל? אמנם גם שם זה חשוב, בוודאי בתקופה זו. אבל יש ים של מקום ביהודה ושומרון.

איציק5111

Well-known member
להפסיק להכניס למרכז אוכלוסיה מהדרום והצפון ולתת להם תמריצים שישארו שם.

המרכז צפוף, הגליל והנגב מתרוקנים

dory30

Well-known member
להפסיק להכניס למרכז אוכלוסיה מהדרום והצפון ולתת להם תמריצים שישארו שם.

המרכז צפוף, הגליל והנגב מתרוקנים
מה זה להפסיק להכניס? זה כמו לכסות את השמש. באופן טבעי, אנשים בכל העולם נוהרים לערים הגדולות כדי לשפר את מצבם הכלכלי, החברתי וכדומה. אם תוסיף אצלנו גם ענייני ביטחון אז יש עוד גורם. הייתה הגירה שלילית גבוהה מאוד משדרות ומאשקלון בתקופת הקסאמים, כמו גם מאזור הצפון בשנים שאחרי לבנון השנייה. זה טבעי.

רשמתי שצפיפות היא סיבה נלוות להפרעות נפשיות של תושבי המדינה, וזה מענין שאתה מציין את המשרדי הממשלה בשליטת החרדים, שהם לפי הגרסה כאן, במוטבים מהשחיקה הנפשית.

נערך לאחרונה ב:

רוב הזמן נח

Well-known member
או מבריחים החוצה וירוס ממעבדה .. :rolleyes:

dory30

Well-known member
שמתי שצפיפות היא סיבה נלוות להפרעות נפשיות של תושבי המדינה
זה יוצר מתחים. יש פתגם באנגלית שאומר: "אל תבטח במי שלעולם אינו כועס". אי כעס לא שווה נורמליות.
וזה מענין שאתה מציין את המשרדי הממשלה בשליטת החרדים,
למרות ששה"פ דרעי אכן מש"ס, לא כתבתי את זה. ואגב, למרות שאני לא מזדהה עם משנת מפלגתו, אגיד שהם פי כמה יותר נורמליים מיהדות התורה. ואני אומר את זה כשלושת רבעי אשכנזי.

Harrington

Well-known member
מנהל
למרות ששה"פ דרעי אכן מש"ס, לא כתבתי את זה. ואגב, למרות שאני לא מזדהה עם משנת מפלגתו, אגיד שהם פי כמה יותר נורמליים מיהדות התורה. ואני אומר את זה כשלושת רבעי אשכנזי.
אין שום דבר לא נורמלי ביהדות התורה. ההבדל ביניהם הוא, אולי, ברמת העממיות. ש"ס נחשבת עממית יותר. יותר 'יושבת בתוך עמה'. פחות מתבדלת. אולם זה לא הופך את האחת לנורמלית מרעותה או אחת מהן לפחות נורמלית מכל מפלגה אחרת.

למעלה