תצילו בבקשה (למבינים בעצים)

נצאב

New member
תצילו בבקשה (למבינים בעצים)

הגינה שלי בגובה 2 מטר מעל החנייה, יש לי פיקוס בן 9,וגובהו 10 מטרים,שורשיו רצים לכיוון הבית ממש יפיפה, הצרה היא שהוא קרוב לחומה ואני מפחד שהשורשים שלו יפרקו את החומה, הציפורים מחרבנות על הרכב שעומד בחנייה. 1.האם יספיק לגזום רק את הענפים שמעל החנייה? 2.האם עלי לכרות את העץ? 3.אם אני גוזם את העץ כך שגובהו יהיה 2 מטר,זה פותר לי בעיית השורשים

טסונמי1

New member
כריתת הענפים לא תעזור לבעית השורשים

מה כולם כורתים את הפיקוסים שלהם ? בעוד כמה שנים לא ישאר לנו פיקוס אחד....

alon666

New member
לחפור לעלה עמוקה. לשבור את השורשים

שפונים לכיוון המפ]ריע, עם גרזן/משור. ליצוק בטון פנימה ופתרת את הבעיה ל-10 שנים. טסונמי, אני צודק?

alon666

New member
פיקוסים בקמבודיה

צילם: אח שלי (במיוחד כדי לחמם לי את הלב) הם נבטו על מקדשים עתיקים. גדלו רוב חייהם ללא אדמה ורק על הקומפוסט שנוצר על גגות המבנה (מהעלים של העצים שנשרו ונרקבו שם)

alon666

New member
חתך בפרי של פיקוס מטפס (משתרש)

כמו כל הפיקוסים, כולל התאנה) דרושה כניסתה של צרעה נקבה מיוחדת שיכולה להאביק את הפגה ולהביא להתפתחות הפרי (היא נכנסת כדי להטיל ביצים). הכניסה דרך הפתח הצר בקצה. אותו דבר דרוש בתאנה, בשקמה (לאחרונה הביאו לשדרות את צרעת השקמה, שתאביק את העצים (הסמל של העיר)

alon666

New member
ומה זה? רמז: זאת לא תאנה

כלומר לא פיקוס התאנה....

alon666

New member
הנה התשובה

זה חתך בפגה צעירה של פיקוס השדרות... לא להאמין כמה זה דומה לפיקוס התאנה

סולה 1

New member
מילדותי אני זוכרת (זקנה שכמוני)

את פרי השיקמים בת"א היינו אוכלים רק כשהיה נגוע ופגוע אם ע"י הציפורים או סתם אחרים (אז הוא נקרא ג'ומס). והוא צמח בחצרות הבתים. בנאפל בשמורות ראיתי פיקוס אחר שהפגות שלו גדלות על הגזע סמוך לאדמה. לא טעמתי אותן כי הן עוד היו בוסר.

טסונמי1

New member
אוי.........עוד מעט מתחילה הנשירה

של הפלונקים האלה-איזה דיסה זה משאיר למטה.....חבלז

סולה 1

New member
אנחנו בונים בית ולידו צמח עץ פיקוס

יפיפה לא רציתי להורידו אבל כשחפרנו את היסודות מסביב לבית הישן שורשי הפיקוס חבקו אותו בחיבוק אוהב לדעתי עוד מספר שנים היה לנו בית מקמבודיה כיוון שהם התחילומ גם לעלות לכיוון האור .לכן בלית ברירה עקרנו אותו. אני מאמינה שהבחור החזק עוד יופיע בגינתנו.

למעלה