תפירת עור במכונה ביתית

• פותח הנושא niya
  • פורסם בתאריך

niya

New member
תפירת עור במכונה ביתית

אני רוצה לתפור לי תיק מעור (או דמוי עור)

ויש לי רק מוכנה ביתית - יש המלצות למחטים, חוטים ובכלל עצות לאיך לתפור בקלות?

גזרה עוד אין (יש, אבל בראש...)
וגם בד טרם רכשתי... כך שהכל עוד פתוח

שש שבע

New member
רגלית טפלון אם יש לך, או לשים פיסת

סלוטייפ לבן מתחת לרגלית רגילה, מחט רגילה

niya

New member
מקסים!!!

בימים שבהם ממש תפרתי לי תיקים, לא היו פלאפונים ובטח לא עם מצלמה משוכללת כמו שיש לי היום... ככה שלא צילמתי אותם

אבל היה לי תיק אחד מיתולוגי (ובו השתמשתי לאוניברסיטה בעיקר)
תיק גב בגזרת "שק" שהיה מאריג עבה בצבע ירוק, עם "מכסה" ושני כיסים (אחד מרופד שהתאים לבקבוק מים קטן מפלסטיק) בבד עדין יותר בגוונים של ירוק ובז' עם הדפס אויירנטלי.

הוא היה מהמם ולא אחת עצרו אותי ושאלו מאיפה יש לי אותו...

עוד תיק שאני משתמשת בו עד היום הוא תיק קטנטן מאריג מודפס, עם שתי רצועות ורוכסן מתכת. כל פעם שלא בא לי להסתובב עם כל הבית על הגב הוא נכנס לפעולה... אולי אזכור בערב ואצלם אותו

ליז 11

New member
התיק יפה מאוד , ועשיתי סיור בבלוג שלך ,

הרעיון של הסיור בנחלה מצא חן בעיני , ד"א בדנדו המוכרת הג'נג'ית מוכשרת בטירוף ופעם הייתה מציגה את הציורים שלה על בד , תמיד כדאי להכנס לשם מפני שיש להם דברים מיוחדים

טרהקוטה

New member
אני השתמשתי במחט מיוחדת לעור.

שימי לב רק כשאת קונה את ה"בד"- יש קשים ועבים יותר, ויש רכים ונעימים.

niya

New member
כן, אני צריכה לחפש בד שלמכונה לא יההי קשה מדי

לתפור

תפירת עור\דמוי עור

רצוי להשתמש במחט עבה. יש מחט מיוחדת לעור והיא במידה 120, הן די נדירות בארץ. אולי מחט במידה 110 תהה מספיק טובה. בכל אופן המחט של העור מאוד חזקה ומתמודדת טוב עם העומס.
ועוד הייתי ממליץ על רגלית שתתאים, אני יודע שמה שקרוי "walking foot" מתאים לעור.

ש מ ש א

New member
מחט לעור

למחט מיוחדת לעור יש שפיץ שנראה שטוח כמו להב של סכין,
ואז החורים שנוצרים בעור בעת התפירה נסגרים יותר טוב.

טרהקוטה

New member
אה! חשוב!

שלא כמו בבד, חורים שעושים בעור או בסקאי לא נסגרים. לכן תתפרי לאט ובתשומת לב, כי אם תצטרכי לפרום, יראו את החורים המקורים של המחט. כשאת תופסת ביחד כמה שכבות, לא תוכלי לשים סיכות, מאותה סיבה (אני שמתי מהדקים של ניירות). גם כשתניחי את הגזרה על העור לא תוכלי להשתמש בסיכות, אז כדאי שתניחי את הגזרה מתחת ל"משקולות" - קופסאות שימורים וכאלה, ואולי גם כדאי לא לעשות את זה מול החלון הפתוח (לא, כי אני עשיתי את זה. עם ז'קט עם מיליון חתיכות קטנות. שעוד לא הספקתי לעגן בקופסאות טונה. בקיצור - לא מול חלון!).

niya

New member
תודה

אני בהחלט אזכור את זה

אם כי בתיק ליום-יום נראה לי שיהיו פחות חתיכות

מתוכננות: 2 חתיכות גדולות לצדדים, חתיכה אחת לתחתית + רצועה או שתים, ומן הסתם רוכסם או דגירה כזו או אחרת.

הבטנה תהיה מבד כותנה או אריג דומה ולא יותר מדי עבה

למעלה