תעריפי ביטוח רכב - מקיף

ploni127

New member
תעריפי ביטוח רכב - מקיף

כשאני בודק כאן תעריפי ביטוח מקיף למכונית שונות, אני מקבל תעריפים שקשה לי להבין אותם ( מבלי לשנות שום נתון מלבד סוג הרכב ): פאסאט 1.8T שנת 2000 מחירון:98,000 ש"ח - מקיף 3731 ש"ח וקטרה 2.2 שנת 2001 מחירון: 96,000 ש"ח - מקיף 2746 ש"ח מאזדה 626 שנת 2000 מחירון: 78,000 ש"ח - מקיף 3876 ש"ח וולבו 940 שנת 1996 מחירון: 55,000 ש"ח - מקיף 3601 ש"ח נראה שביטוח המאזדה והוולבו יקר מאד ביחס לערכם, והווקטרה משום מה זולה בביטוח. האם זה אכן כך ? יש לכם נסיון עם מכוניות אלו ? מעניין לדעת מה אם זו המציאות ולמה.

sronis

New member
תעריפי הביטוח לא מתחשבים בערך הרכב

כלומר, הם כן, אבל לא רק. יכול מאוד להיות שלרכב חדש במחיר של 100000 ש"ח המקיף יהיה 2500 ש"ח ולרכב בן 7 ששווה 30000 הביטוח יהיה 2700, נניח. תעריפי הביטוח משתנים לפי סוג הרכב, מידת הגניבות הצפויה שלו (למשל לנטיס מאוד גניבה, אז עלויות הביטוח יקרות) וכן במשתנים רבים אחרים (למשל עד כמה הרכב פופולארי בקרב צעירים שעושים הרבה תאונות, ראה ערך הונדה סיוויק), לפי ראות עיניה של חברת הביטוח. רוני

ploni127

New member
תודה - האם אכן וקטרה זולה בביטוח

ו וולבו ו 626 יקרות ?

sronis

New member
כתוב, לא?

תרים טלפון לכמה סוכני ביטוח, ותברר... רוני

itzik93

New member
תעריף הביטוח מקיף מתחשב בעיקר ב:

1. שיעור הגניבה של הרכב 2. עלויות החלפים במקרה של תיקון תאונה כמו שציין רוני - במידה נמוכה משפיע על תעריף הביטוח ערך הרכב וצפי תאונות בקרב מגזר מסויים. ככל שעובר הזמן וחברות הביטוח משתכללות, נוספים פרמטרים נוספים המשפיעים על המחיר - אך הבסיס מורכב _בעיקר_ ממה שציינתי מעלה. הסיביק יקרה לביטוח בעיקר בגלל עלויות תיקון גבוהות מאוד ושיעור גניבה גבוה יחסית - ולא בגלל צעירים פוחזים (כמו רוני
) איציק

Inoni

New member
אני יודע שהביטוח של וולוו דווקא

נחשב מאוד זול, יחסית כמובן... ואני מדבר על רכבים חדשים יותר יחסית... כנראה שבגלל חלקי חילוף מחיר הביטוח לא יורד משמעותית ככל ששווי הרכב יורד, אבל הביטוח שהבאת בתור דוגמא לרכב שנת 96 זה גם בערך הביטוח כשהוא חדש, או לא רחוק ממנו... אני משלם על T4 בת שנה וחצי 2900 בלבד וזה גם התעריף ביטוח לרכב חדש שכיום עולה 207K, ונדמה לי שעל T5 אפשר למצוא ביטוח של פחות מ-6000 ש"ח וזה רכב שכחדש הוא מעל 300K. במשפחתי(הרחבה) יש גם כמה S70 לא ותיקות במיוחד (בנות 3-4 שנים) וגם שם הביטוח לא יקר בכלל... ינון.

למעלה