תערוכת ExpoCityTrans-2014

מצב
הנושא נעול.

davidfainshtein

Member
מנהל

כדי לסיים את היום הקשה הזה בנימה קצת אופטימית, אני מצרף תמונות מתערוכת התחבורה הציבורית הדו-שנתית הנערכת במוסקבה.
http://metroblog.ru/post/4611/
ובהחלט יש במה לשזוף שם את העיניים.

davidfainshtein

Member
מנהל
כמה הערות שלי לתמונות הממוספרות:

כדי לסיים את היום הקשה הזה בנימה קצת אופטימית, אני מצרף תמונות מתערוכת התחבורה הציבורית הדו-שנתית הנערכת במוסקבה.
כמה הערות שלי לתמונות הממוספרות:
בשלושת התמונות הראשונות מוצג MaZ-203 ממינסק. שום דבר חדש במיוחד. שימו לב למפרקית: בניגוד למפרקיות המוכרות לנו, כאן מדובר בגורר, כלומר יחידת ההנעה נמצאת בקרון הקדמי והאמת תופסת את השטח היקר ביותר באוטובוס. גישה זו מפשטת מאוד את מנגנון המפרק שבמכונה זו הוא עגול-קלאסי, כמו באיקרוסים הישנים.

davidfainshtein

Member
מנהל
הכוכב האמיתי של התערוכה

הכוכב האמיתי של התערוכה
הוא המוקאפ של הטראם העתידני R1.
הדבר היפהפה הזה הוא לא אחר מאשר מסכה פרצופו של ה- 71-409 המכוער של UralTransMash.
אותם מכלולים במעטפת יפה. אל דאגה, רוב הסיכויים שלא ייצא כלום מהפרוייקט העתידני הזה חוץ מיחסי ציבור למפעל, אבל שיהיה.

davidfainshtein

Member
מנהל
ובסוף יש גם עדנה לחובבי הגרמניות

ובסוף יש גם עדנה לחובבי הגרמניות
סיטארו מוגמר ויפהפה, קונקטו טורקי מכוער ואפילו נידרפלור מונע גז של מאן.

davidfainshtein

Member
מנהל
ופה יש עוד סט תמונות מעולות:

ופה יש עוד סט תמונות מעולות:
http://docent.livejournal.com/183760.html

תודה רבה !!! חוויה אמיתית!
ושאלת
של הדיוט

ושאלת
של הדיוט
כמוני שההבנה שלו בתעופה היא בערך כמו הידע המעמיק שלך בלהקת 10CC...
:
רכשנו 30 מטוסי M346 לאימונים בחיל האויר מהאיטלקים. ללא ספק דרך מצויינת להתנתק מהמונופול האמריקאי עלינו. האם לא היה זה נכון לחיל האויר הישראלי לרכוש כמות מסויימת (נניח טייסת לשם התחלה) של מטוסי קרב מדגמי סוחוי 35 או סוחוי 50? על-פי הבנתי, פוטין היה שמח לתת לנו אשראי לכך? שנית: רכישה כזו היתה גורמת לאמריקאים לחץ בבית החזה.... האין זה נכון שלא להיות תלויים אך ורק במדינה אחת בכל הקשור לצי מטוסי הקרב שלנו?
והאם נכונים הדברים שמטוסי הסוחוי מדגמי 35 ו-50 נחשבים לטובים בעולם כיום?

Ccyclist

Well-known member
ולקרא להם "לביא" זה לא מקומם ?

ושאלת
של הדיוט
:
רכשנו 30 מטוסי M346 לאימונים בחיל האויר מהאיטלקים. ללא ספק דרך מצויינת להתנתק מהמונופול האמריקאי עלינו. האם לא היה זה נכון לחיל האויר הישראלי לרכוש כמות מסויימת (נניח טייסת לשם התחלה) של מטוסי קרב מדגמי סוחוי 35 או סוחוי 50? על-פי הבנתי, פוטין היה שמח לתת לנו אשראי לכך? שנית: רכישה כזו היתה גורמת לאמריקאים לחץ בבית החזה.... האין זה נכון שלא להיות תלויים אך ורק במדינה אחת בכל הקשור לצי מטוסי הקרב שלנו?
ולקרא להם "לביא" זה לא מקומם ?

Ccyclist

Well-known member
ועוד יותר מגעיל - תפוזי Jaffa מספרד ודרא"פ

זה החלק הכי מגעיל בכל הסיפור הזה!
ועוד יותר מגעיל - תפוזי Jaffa מספרד ודרא"פ
ביולי ואוגוסט העליתי את התמונות שמוכיחות זאת לפורום יש עתיד (כי זו מפלגה פוליטית, שאמורה לעסוק בהסתאבות בארץ):
&nbsp
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=2332&messageid=175725947#175989161
&nbsp
אפילו כאדם עם אנטי מאד גדול לתרבות ה"מטעם" של ריקודי העם והשירה בציבור, שמעדיף פופ מערבי - צורם לי מאד ששמות מפתח ישראלים עוברים הזנייה כזו.
&nbsp
דרא"פ לעולם לא תאפשר למדינה אחרת למתג זהב במותג "ראנד-גולד".
&nbsp
לספרד הגנה אירופאית על "המון איבריקו"
&nbsp
ופרארי לא מייצרים ביפן.

luckydude

Active member
2 הערות...

ושאלת
של הדיוט
:
2 הערות...
יש כבר קשר רוסי - המטוס האיטלקי הוא פיתוח של מטוס רוסי - יאקולב 130.
אולי מתי שרוסיה תתן לנו 3 מיליארד דולר בשנה מתנה נחשוב על רכישת מטוסי קרב מהם

בדיוק זו הנקודה - הרוסים מוכנים לתת אשראי ארוך טווח לנו כדי

2 הערות...
יש כבר קשר רוסי - המטוס האיטלקי הוא פיתוח של מטוס רוסי - יאקולב 130.
אולי מתי שרוסיה תתן לנו 3 מיליארד דולר בשנה מתנה נחשוב על רכישת מטוסי קרב מהם
לשבור את מונופול הנשק של ארה"ב עלינו - צעד מבורך לדעתי. כל נשק שנרכוש ואינו אמריקאי יגביר את חוזקנו.

זו טעות.

לשבור את מונופול הנשק של ארה"ב עלינו - צעד מבורך לדעתי. כל נשק שנרכוש ואינו אמריקאי יגביר את חוזקנו.
זו טעות.
מה שהרוסים מציעים הוא אשראי ארוך טווח שצריך להחזיר. האמריקאים נותנים מתנה. אם כבר אתה מציע לשלם על מטוסים במקום לקבל אותם בחינם, אז למה דווקא מטוסים רוסים? יש גם מטוסים אירופאיים טובים ובכלל, אולי שווה לבחון מחדש יצור עצמי של מטוסים, שגם יעודד פה תעסוקה במקום בארצות אחרות?
&nbsp
חוץ מזה, לעצם המעבר למטוסים רוסיים יש עלויות מעבר לעלות המטוסים עצמם. למשל, מישהו בחיל האוויר יודע לתרגם מערכי תחזוקה מרוסית? רפא"ל יודעים לעבוד עם אוויוניקה רוסית כדי להתאים את הטילים הישראלים למטוסים הרוסים? מישהו אמר שבכלל תנתן לנו גישה לאוויניקה של המטוסים?
&nbsp
"לשבור את מונופול הנשק" נשמע נחמד מאד אבל לא ברור שהמחיר שצריך לשלם על כך קטן מהנזק שהמונופול גורם לנו מלכתחילה.

זו בהחלט תיבת פאנדורה לא פשוטה אך

זו טעות.
מה שהרוסים מציעים הוא אשראי ארוך טווח שצריך להחזיר. האמריקאים נותנים מתנה. אם כבר אתה מציע לשלם על מטוסים במקום לקבל אותם בחינם, אז למה דווקא מטוסים רוסים? יש גם מטוסים אירופאיים טובים ובכלל, אולי שווה לבחון מחדש יצור עצמי של מטוסים, שגם יעודד פה תעסוקה במקום בארצות אחרות?
&nbsp
חוץ מזה, לעצם המעבר למטוסים רוסיים יש עלויות מעבר לעלות המטוסים עצמם. למשל, מישהו בחיל האוויר יודע לתרגם מערכי תחזוקה מרוסית? רפא"ל יודעים לעבוד עם אוויוניקה רוסית כדי להתאים את הטילים הישראלים למטוסים הרוסים? מישהו אמר שבכלל תנתן לנו גישה לאוויניקה של המטוסים?
&nbsp
"לשבור את מונופול הנשק" נשמע נחמד מאד אבל לא ברור שהמחיר שצריך לשלם על כך קטן מהנזק שהמונופול גורם לנו מלכתחילה.
זו בהחלט תיבת פאנדורה לא פשוטה אך
ממה שאני שומע מחברים שהינם מביני ענין בתחום, הם טוענים שהסוחוי המודרני עולה בביצועיו על כל מטוס קרב אמריקאי.
אני לא מאמין שיחזרו לייצר מטוס ישראלי עקב העלויות אבל הלוואי ואתבדה.
כמובן חייבים להתנות את הרכישה בתרגום מובנה של מערכי התחזוקה לעברית ובקורסים ארוכים ללימוד כל המטוס על כל מערכותיו. ללא גישה למערכות האויוניקה של הסוחוי, אין טעם לרוכשו, אבל קיימת אופצייה נוספת: מיג ! אף אחד לא התחייב לאמריקאים לרכוש מטוסי קרב רק מהם. אנו התחייבנו לרכוש מהם נשק בגובה התקציב שהם מעניקים לנו לצורך כך. יתכן שקבלת אשראי רוסית תהיה כדאית אם החזר התשלומים יהיה נוח ולא מעיק. אולי יהיה ניתן להגיע עם הרוסים להסכם של שת"ף בייצור מערכות מכל מיני סוגים לסוחוי 50. אולי זו יכולה להיות קפיצת מדרגה לרפא"ל? מה שנראה לי הוא שלאורך זמן צריך להוריד את התלות שלנו בנשק אמריקאי יותר ויותר. צריך לבזר ולפזר את מקורות הנשק ואולי להשתדל לייצר יותר ויותר מערכות נשק מכחול-לבן.

luckydude

Active member
למה לשלם כאשר האמריקאים נותנים בחינם?

יש שאומרים שאנחנו משלמים על החינם בדרכים אחרות

יש שאומרים שאנחנו משלמים על החינם בדרכים אחרות
ויש בזה מידה של צדק. ועדיין, לדעתי "התשלום האחר" אינו גדול דיו.

כדי להסיר את התלות שלנו בהם. הגיע הזמן לבחון נשק סיני

אירופי ובמיוחד רוסי ולהעיף לחלוטין את המונופול האמריקאי מעלינו. אנחנו חופשיים לרכוש נשק רוסי אם הרכישה לא תתבצע מכספי הסיוע האמריקאים.
הגיע הזמן להביט על העולם בצורה חכמה יותר ולהצר את ההשפעות האמריקאיות עלינו בכל תחום ותחום. ארה"ב גם ככה היא מעצמה בשקיעה וצריך להביט קדימה ולפזול לשווקים אחרים שהתוצרת של חלק מהם כבר כיום איכותית יותר מתוצרת אמריקאית מקבילה. זה נכון במיוחד בכלי רכב כאשר הגרמנים עברו מזמן כל סטנדרט אמריקאי קיים ובמטוסי קרב רוסיים שהם ככל הנראה הטובים ביותר בעולם (למעשה תמיד הם עלו ביכולותייהם על מטוסי הקרב האמריקאים - אני זוכר את הפחד והחשש הנוראיים של טייסי הפאנטום שלנו במלחמת יום הכיפורים כאשר מולם התייצב המיג 23. מה שלא מספרים לציבור הוא שברוב המפגשים הללו חיסל המיג 23 המצרי את הפאנטום הישראלי ללא מאמץ מיוחד. לכן קיוו טייסי הפאנטומים לפגוש רק מטוסי מיג 21 באויר... אבל אתה הרי יודע: שיאני הטיוח והשקרים הם דווקא אצלנו...).

luckydude

Active member
עם כל הבעיות במערכת היחסים בין ישראל לארה"ב,

אירופי ובמיוחד רוסי ולהעיף לחלוטין את המונופול האמריקאי מעלינו. אנחנו חופשיים לרכוש נשק רוסי אם הרכישה לא תתבצע מכספי הסיוע האמריקאים.
הגיע הזמן להביט על העולם בצורה חכמה יותר ולהצר את ההשפעות האמריקאיות עלינו בכל תחום ותחום. ארה"ב גם ככה היא מעצמה בשקיעה וצריך להביט קדימה ולפזול לשווקים אחרים שהתוצרת של חלק מהם כבר כיום איכותית יותר מתוצרת אמריקאית מקבילה. זה נכון במיוחד בכלי רכב כאשר הגרמנים עברו מזמן כל סטנדרט אמריקאי קיים ובמטוסי קרב רוסיים שהם ככל הנראה הטובים ביותר בעולם (למעשה תמיד הם עלו ביכולותייהם על מטוסי הקרב האמריקאים - אני זוכר את הפחד והחשש הנוראיים של טייסי הפאנטום שלנו במלחמת יום הכיפורים כאשר מולם התייצב המיג 23. מה שלא מספרים לציבור הוא שברוב המפגשים הללו חיסל המיג 23 המצרי את הפאנטום הישראלי ללא מאמץ מיוחד. לכן קיוו טייסי הפאנטומים לפגוש רק מטוסי מיג 21 באויר... אבל אתה הרי יודע: שיאני הטיוח והשקרים הם דווקא אצלנו...).
עם כל הבעיות במערכת היחסים בין ישראל לארה"ב,
ארה"ב היא עדיין התומכת מספר אחת של ישראל בעולם. מי שחושב שישראל יכולה לשרוד ללא התמיכה הזו לא ממש מבין איך העולם עובד, ומי שחושב שפוטין זה התשובה אז גם יש לו הרבה מאוד מה ללמוד.

אני לא אומר שהיחסים עם אמריקה זה שיא השלמות, אני פשוט אומר שזה טוב יותר מהאלטרנטיביות. ואם הם נותנים את הציוד שהוא אולי הכי טוב שקיים בחינם אז למה לא לקחת?

בעניין של פנטום נגד מיג 23... מדובר בשני מטוסים שונים מאוד. הפנטום הוא מטוס מגושם יחסית שטוב בעיקר לתקיפת מטרות קרקע. המיג 23 הוא מטוס קטן וזריז ובעל כושר תמרון אוירי. בכל מקרה, יש לך איזשהו סימוכין לכך "ששברוב המפגשים הללו חיסל המיג 23 המצרי את הפאנטום הישראלי ללא מאמץ מיוחד"? תראה עובדות בבקשה.

בכלל, להגיד שהציוד הרוסי עולה בדרגתו על האמריקאי זה קשקוש. העובדה היא שהעולם מעדיף את הסחורה האמריקאית... הבעייה היא שהיא מאוד יקרה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה