תעזרו לי עם התלבטות קריירה/עבודה?

osnat3333

New member
תעזרו לי עם התלבטות קריירה/עבודה?

אני עובדת במקום העבודה הזה כ-3 שנים. באתי לכאן כשהילדים היו קטנים, והבת הקטנה שלי עוד ינקה, ישר מחופשת הלידה.המקום היה 10 דקות נסיעה מהבית, והחלטתי ללכת על זה. (זה היה גם בתקופה של משבר/אבטלה במשק, וגם בעלי אז בקושי עבד). וגם התפשרתי על השכר - כי היה לי חשוב הקל"ב.

היום הילדים גדולים, האבא עובד, ויש גם ימים של אבא שבהם אני יכולה לחזור יותר מאוחר הביתה.
העבודה עברה לעיר אחרת, ועכשיו לוקח לי 45 דקות להגיע (בתחבורה ציבורים אפילו יותר) - פקקים קבועים, בשני הכיוונים.(למרות שאף אחד לא מבטיח לי שהעבודה החדשה לא תהיה רחוקה)

ובעבודה יש מצב מוזר. מצד אחד, כולם (חברי הקבוצה לי, וקבוצות סמוכות מתייעצים איתי, ואני פותרת להם בעיות. אני מתאמת דברים ביניהם/גורמת לדברים לקרות/ וכאלה)
מצד שני, יש את המנהל של המנהל שבד"כ לא חושב באותו ראש איתי, לא רוצה לקדם אותי (ואני האמת לא מתה כן לקבל קידום ולעבוד איתו. לא רוצה לעבוד איתו).
זה גם לא מקום שהוא "WOW", או כזה שמקדם אותי נגיד מקצועית.

כולם מסביבי אומרים לי לחפש עבודה חדשה.
הבעיה היא, שקשה לעשות את זה תוך כדי עבודה. כי אני צריכה לפתוח ספרים, לפחות שבועיים פול טיים. רצוי אפילו 3-4
אני גם צריכה נגיד להתראיין כמה פעמים בשבוע בכל מיני מקומות, וגם להמשיך לעבוד כרגיל בעבודה.
ואף אחד לא ביטל את המשרה בבית.

אני שוקלת להתפטר, ולחפש בנחת משהו אחר תוך כדי שימוש בפיצויים/אבטלה/עבודות פרילנס בשביל השלמת הכנסה.אף פעם לא התפטתרי, וזה מלחיץ.
מה הייתן עושות?

Koketka11

New member
נשמע שזה הזמן לעזוב

אבל האם לעזוב לפני שמצאת עבודה?
זאת שאלת השאלות.
איך תרגישי אם לא תמצאי עבודה מייד? האם החופש הכפוי ישמח אותך או להפך?
האם תחזיקו מעמד ללא הכנסות עד שתמצאי עבודה טובה מספיק? הרי אין טעם לעזוב בשביל שוב להתפשר.
אני חושבת שאולי בשביל ההתחלה תגששי, תראי אם יש בכלל ראיונות עבודה, מה תנאי השכר וכו׳
בהצלחה. באמת החלטה לא פשוטה.

osnat3333

New member
כבר גיששתי לפני כשנה,

זה נגמר בזה שאת הרעיונות שעשיתי את חלקם לא עשיתי טוב, כי לא למדתי.
את חלקם ביטלתי, כי היה לי עוד דד ליין בעבודה
ועם חלקם לא המשכתי, כי המקום לא נראה לי
בסוף התקפלתי, לא היה לי כבר כוח לכל הסיפור הזה, וגם העבודה שלי הייתה קרוב לבית, אז אמרתי - לפחות אני בבית יחסית מוקדם.

החוכמה המקובלת היא שעדיף לחפש עבודה תוך כדי

עבודה - כך את פחות לחוצה ובהתאם משדרת ביטחון ולא לחיצות. ויכולה למיין בנחת, בלי הידיעה שדמי האבטלה הולכים להיגמר וכו'.

מצד שני - תלוי גם בכמה קשה למצוא עבודה במקצועך. במקצוע שלי, שקשה מאוד למצוא בו משרה מתאימה, בחיים לא הייתי מתפטרת כדי לחפש. אבל אם את אומרת שתתראייני כמה פעמים בשבוע, כנראה זה ממש לא המצב במקצוע שלך, אלא את חושבת שתמצאי מהר יחסית.

מבחינת זמן ישיבה על הספרים והתרעננות במקצוע: בקרוב פסח - יש סיכוי שתוכלי לרכוב על הגל ולקחת חופשה ארוכה יחסיתשתנצלי ללימודים, בלי שזה יבלוט או יפריע במיוחד כי ממילא הרבה אנשים לוקחים חופשות ארוכות?

ולבסוף, כמה המשכורת שלך חיונית בבית? האם אתם יכולים לקחת סיכון שתישארו בלעדיה כמה חודשים, או שזה יגרום לכם נזק כלכלי רציני? (ואפרופו - שווה להזכיר כמה ממליצים היום לא למשוך פיצויי פיטורים אלא להשאיר אותם לפנסיה).

בהצלחה!

osnat3333

New member
קשה לדעת כמה זמן זה באמת יקח

ואני כנראה כן אצטרך למשוך את הפיצויים.
ואז זה יספיק לי לחצי שנה - 3 חודשים פיצויים, 3 חודשים אבטלה.
בגלל שהאבטלה יותר קטנה מהמשכורת, כנראה אצטרך לעשות גם עבודות מזדמנות.
המשכורת שלי חיונית בבית...

sherlooka

New member
לא הייתי עוזבת לפני שיש ביד משהו אחר

הרבה יותר קל למצוא עבודה (למצוא ולא לחפש) כשיש לך עבודה.

tiger mom

New member
מניסיון

פעם אחת חיפשתי עבודה תוך כדי עבודה עם ילדה קטנה בבית
זה היה סיוט
לרוב התראיינתי או ממש מוקדם בבוקר (נדיר) או שני ראיונות ביום ואז לקחתי יום חופש (לא קרה הרבה) או אחרי העבודה שלי. כלומר יצאתי מהעבודה שלי בשעה הרגילה והלכתי להתראיין. זה היה נורא קשה כי הימים הפכו להיות מאד מאד ארוכים ומעייפים. וכמובן דרש הרבה עזרה אחה"צ עם הילדה (בעלי לא יכל לקחת אותה כל יום אחה"צ)
לעומת זאת פעם אחת התפטרתי (טוב, יותר נכון להגיד באתי להתפטר ופיטרו אותי ורק הקלו עלי ככה). וזה נתן לי את האופציה להתראיין בנחת. לבוא רעננה לראיון ולא אחרי יום עבודה. זה הפך את כל התהליך להרבה יותר קל (וזה לא תהליך קל בכלל. מבחינתי לפחות כל הראיונות האלה מאד מעייפים והלחץ מעייף)

את צריכה לזכור שאבטלה מגיעה לך רק אחרי 3 חודשים כי את התפטרת
פיצויים זה סבבה אבל אם את יכולה עדיף לשמור אותם ולא למשוך אותם. משיכה של פיצויים מקטינה את הפנסיה שלך.

כן הייתי ממליצה לך לגשש ולראות מה מצב השוק, כמה מחפשים עכשיו
ואת תמיד יכולה להתחיל לחפש תוך כדי עבודה ואם זה הופך להיות קשה מדי להתפטר אז

אני חייבת להגיד שלי באופן אישי הרבה יותר נעים להכנס לעבודה אחרי חופשה קצרה (אם אפשר כמובן) והיה לי הרבהיותר קל להתחיל עבודה אחרי שחיפשתי אותה כמובטלת מאשר אחרי שבועיים חופש שנתנו לי מתוך החודש התראה (מתוכם כמה ימים הבת שלי הייתי חולה בבית) והתחלתי עבודה חדשה עם הלשון בחוץ

למעלה