תעודת סל על הויקס UVXY

adiv2020

Member
התחלתי לעקוב על ביצועי התעודה ואשמח לקבל הרחבות ודגשים .
התעודה ממונפת פי 1.5 על התשואה היומית של מדד הוויקס מול החוזים העתידיים לטווח קצר של מדד 500 S&P.
זה לא עובד מדוייק .היום למשל מדד הויקס 26.38 עליה של 24% והתעודה עולה כ- 27% .לא ברור לי הפער יכול להיות נגרר מימים קודמים ויש את מרכיב השחיקה.
התעודה פעילה מאוד במסחר וחשבתי לסחור בסכום קטן בגלל התנודתיות ואולי גם כמכשיר הגנה .
חשוב לי לדעת אם הסיכונים יכולים להיות עד כדי מחיקת ההשקעה או מרביתה.
תודה

בורסה 2008

Well-known member
היי,
אין לי זמן לכתוב באריכות, אבל חפש שרשורים קודמים שלי בנושא. הסברתי דיי באריכות על מוצרים אלה. מציע לא לגעת לפני שמבינים מאד לעומק את המכניקה ואת הסיכונים.

בהצלחה

adiv2020

Member
תודה רבה .עיינתי עכשיו בשרשורים .מתעניין רק על הסיכונים בתעודה UVXY וכמה חודשים מכסים החוזים העתידיים .

משקיע88

Well-known member
החוזים העתידיים הם השוטף והבא אחריו באופן שממוצע משוקלל משך החוזים 30 יום. אומדן כלשהו לסיכון - בשנה האחרונה השער הגבוה 15 והנמוך 4. החזקה לאורך תקופה ממושכת של מספר שנים תגרום כמעט בוודאות לאובדן כל ההשקעה בשל הקונטנגו. זאת דעתי בלבד ולא ייעוץ כלשהו.

בורסה 2008

Well-known member
התעודות על מדד הויקס הם על אותו רעיון ורק מינוף שונה. מצטרף למשקיע- אין שום סיבה הגיונית להחזיק את התעודה הזאת בלונג. גם בשורט לא כדאי להחזיק בלי להיות ממש מקצוען בתחום. הייתי נמנע מלהתעסק למרות הפיתוי.

כמובן לא המלצה לשום דבר

למעלה