תעודת סל עוקבת למול קרן נאמנות עוקבת

t h e c a t

New member
תעודת סל עוקבת למול קרן נאמנות עוקבת

שלום, אני מעוניין להשקיע סכום של כ 100 אש"ח בהשקעה בסיכון נמוך-ביננוי נזיל. התייעצתי עם יועץ ההשקעות בבנק והומלץ לי על אחד משני האפשרויות הנ"ל. בגדול, לבנאדם מכוון להשקעה ל שנה-שנתיים, ולא מסוגל לבצע מעקב יום-יומי אחר ההשקעה - האם יש יתרון לאחד משני הכלים? תודה,

כתבה בנושא מאתר מעריב

אם תצטרך עוד נתונים תגיד ואנסה לעזור http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/039/825.html __________________________________________________ _______________ הנ"ל אינו בעל רשיון לייעוץ. האמור אינו מהווה ייעוץ, הזמנה, המלצה לביצוע עסקאות בסחורות ו/או ניירות ערך. קבוצת אקסלנס נשואה מנפיקה ומנהלת תעודות סל מסדרת קסם. הקבוצה, דירקטורים, עובדים, מנהלים, וחברות קשורות לה הנם ו/או עשויים להיות בעלי עניין, למכור, לקנות, להחזיק בני"ע הנזכרים בפורום. כל העושה שימוש במידע המופיע, עושה זאת על אחריותו בלבד

תשובה

יש יתרון לקרנות נאמנות מחקות בנושא דמי הניהול – הרוב אינן גובות דמי ניהול (כלומר 0%), ולכן, אם מדובר בהשקעה סולידית יחסית (אג"ח ממשלתי,תל-בונד, מעורבות סולידיות וכד') ניתן לחסוך את דמי הניהול שגובות תעודות הסל באפיקים הללו (בסביבות 0.4% לשנה) – בהנחת השקעה לטווח ארוך. לתעודות הסל יש יתרון בכך שהן מבטיחות את תשואת המדד, זאת בשונה מהקרנות המחקות שבעצם שואפות להניב את תשואת המדד. ההבדל בין שאיפה לבין הבטחה יכול לבוא לטובת המשקיע או לרעתו במאיות האחוזים, כך שנושא זה לא צריך להפריע למשקיע לבחור בקרן מחקה (לקוח פרטי). יש כמובן גם את נושא הנזילות היומית – תעודת סל נסחרת ברציף לאורך כל יום המסחר, בשונה מקרן מחקה שנסחרת פעם ביום (ב-2 חברות היא נסחרת פעמיים ביום: מיטב, מגדל – בחלק מהקרנות שלהן). גם נושא זה לא צריך להפריע ללקוח הפרטי לרכוש קרן מחקה על פני תעודת סל, בהנחה שהלקוח הפרטי משקיע לטווח ארוך ואינו יודע לתזמן שוק.

פייפן

New member
באמת שאלה, למה אין בשום אתר אפשרות להשוות

גרפי תשואה בין כל המוצרים מניות, ת.סל וקרנות אפשר בערך רק בתוך המשפחות. נראה לי לא מסובך בכלל.

למעלה