תעודת או רישום גרושין

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
מבקש סיוע בחיפוש או מציאת רישום או תעודת גרושין של הורי, זה קרה כנראה בטבריה (או בכנרת) בין השנים 1942 ל 1944
שמה היה ברישום הנישואין פייגה דבורה ובתעודת הזהות פני (או פאני) ושמו היה משה
בתודה מראש

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
מבקש סיוע בחיפוש או מציאת רישום או תעודת גרושין של הורי, זה קרה כנראה בטבריה (או בכנרת) בין השנים 1942 ל 1944
שמה היה ברישום הנישואין פייגה דבורה ובתעודת הזהות פני (או פאני) ושמו היה משה
בתודה מראש
ככל שזיכרוני מגיע, ביקשתי מסמך כלשהו מביה"ד הרבני בחיפה.
נעניתי שהם כבר שלחו להשמדה/גריסה מסמכים ממועד כלשהו ואחורה, וכמחווה "מוזרה", שלחו לי מסמך כלשהו, שמבחינת מועד הנפקתו נמצא "על הגבול" וטרם נשלח להשמדה. בכל מקרה, נראה לי, שאם לא שמור באמתחתך עותק מהמסמך המבוקש, הסיכוי להשיגו כעת הוא כמעט אפסי.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
ככל שזיכרוני מגיע, ביקשתי מסמך כלשהו מביה"ד הרבני בחיפה.
נעניתי שהם כבר שלחו להשמדה/גריסה מסמכים ממועד כלשהו ואחורה, וכמחווה "מוזרה", שלחו לי מסמך כלשהו, שמבחינת מועד הנפקתו נמצא "על הגבול" וטרם נשלח להשמדה. בכל מקרה, נראה לי, שאם לא שמור באמתחתך עותק מהמסמך המבוקש, הסיכוי להשיגו כעת הוא כמעט אפסי.
זה לא עובד ככה, מסמכים רבים הועלו על מיקרופילים וחלקם נסרקו גם לארכיון הממשלתי, תוכל למצוא בו תעוד נדיר ומעניין בנושאים שונים, רק שלא הצלחתי למצוא בו מסמכים מרבנות טבריה. (מרבנות חיפה, ואפילו זכרון יעקב ראיתי ואפילו רישומי נישואין מקיבוצים שונים)
בטבריה יש בלאגאנים, הרבנות והמועצה הדתית טוענים שניתן לקבל רק בבית הדין, בית הדין לא ממש עונה לטלפון כך שלפני שנוסעים מאות קילומטרים לא ניתן לדעת אם המסמך אצלהם ובמידה שאצלהם האם הם יסכימו לימסור לי עותק שלו (אגב, ברבנות זכרון ביקשתי טלפונית מסמך דומה ואפילו ישן יותר ותוך פחות מדקה שלחו אותו במייל

נערך לאחרונה ב:

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
זה לא עובד ככה, מסמכים רבים הועלו על מיקרופילים וחלקם נסרקו גם לארכיון הממשלתי, תוכל למצוא בו תעוד נדיר ומעניין בנושאים שונים, רק שלא הצלחתי למצוא בו מסמכים מרבנות טבריה. (מרבנות חיפה, ואפילו זכרון יעקב ראיתי ואפילו רישומי נישואין מקיבוצים שונים)
בטבריה יש בלאגאנים, הרבנות והמועצה הדתית טוענים שניתן לקבל רק בבית הדין, בית הדין לא ממש עונה לטלפון כך שלפני שנוסעים מאות קילומטרים לא ניתן לדעת אם המסמך אצלהם ובמידה שאצלהם האם הם יסכימו לימסור לי עותק שלו (אגב, ברבנות זכרון ביקשתי טלפונית מסמך דומה ואפילו ישן יותר ותוך פחות מדקה שלחו אותו במייל
מאד יתכן, שהרבנות בטבריה עדיין לא "נכנסה" לעידן הסריקות כדבריך. אז... לרוע מזלך, תיאלץ להגיע לשם, אם במתוכנן, או ש"על הדרך" כשתיסע לצפון למטרה אחרת.

נראה לי שפנייה לרבנות העיר טבריה היא צעד ראשון. את הרבנויות פחות מעניין הרשות האזרחית, אז לא משנה (על פניו) שזה לפני קום המדינה. הרבנות עובדת ומתעדת כרשות בפני עצמה.
מאד יעזור אם יהיה לך שם האמהות של אחד מהם לפחות. ולא כתבת שם משפחה.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
נראה לי שפנייה לרבנות העיר טבריה היא צעד ראשון. את הרבנויות פחות מעניין הרשות האזרחית, אז לא משנה (על פניו) שזה לפני קום המדינה. הרבנות עובדת ומתעדת כרשות בפני עצמה.
מאד יעזור אם יהיה לך שם האמהות של אחד מהם לפחות. ולא כתבת שם משפחה.
תודה לך
אגב שם המשפחה ברזילי ושם אמא של אבי מרגייט ווש ושל אמא של אימי פנינה (או פרלה או פאולה כנראה בגלל דמיון האותיות הלטיניות A ו R) אנגלארד

אני יודעת שבשביל לקבל מידע ממשרד הפנים למי שאינו קרבה ראשונה צריך לקבל אישור מבית דין לענייני משפחה. - שהוא מוסד אזרחי, בניגוד לבית דין רבני.
יכול להיות שזה יעבוד גם עם רבנות טבריה (שזה לא מפתיע שיש שם בלגן).
את שמות האמהות תכתוב להם את כל האופציות, מה שיהיה כתוב ברבנות זה השם היהודי. וחשוב לכתוב בצורה ברורה, עדיף גם בלעז.
השם "מרגייט ווש" למשל לא ברור. אולי באותיות לועזיות יהיה יותר מובן.

eyholla

New member
תנסה במאגרי המידע באתר של IGRA, יש שם מס' עשרות אלפים תעודות נישואין וגרושין מתקופת המנדט. אולי תופתע
איל

למעלה