תסבוכים בתוך הזוגיות בשל האובדן

• פותח הנושא eieee
  • פורסם בתאריך

eieee

New member
תסבוכים בתוך הזוגיות בשל האובדן

הי בנות!! אני חייבת לציין בהחלט יש כאן הרגשה שיש עם מי לדבר וסוף סוף נרשמתי לתפוז כל פעם התעצלתי. בנות יקרות. אני בת 28 איבדתי את אימי כשהייתי בת 22. מאז האובדן התחוללו שינויים רבים במשפחה שלי ונכון להיות ממשפחה מלוכדת (לא שהיינו משפחה מושלמת ממש לא) למשפחה מפורקת. היום אני די מנותקת נפשית מהמשפחה שלי לא מדברת עם אבא שלי כמעט שנה, אח גדול שחזר בתשובה ושני אחים בזמן הצבא שלהם שרק עכשיו נפתחים לנושא. בכל מקרה רציתי לשתף אתכם לגבי בעיה לא קטנה שיש לי. אף פעם לא הרגשתצי צרת עין או עם רגשי נחיתות כמו שיש לי היום לפעמים ליד בן הזוג שלי. הוא ברוך השם בעל משפחה שלמה עם זוג הורים שממש ממש אוהבים לטפח את הילדים ביחד- כלומר יש להם הנהגה חזקה. אני במקומו (במקום בן הזוג שלי) לא הייתי מתפארת ומדגישה את זה מולו אם הוא היה במצב שלי. אמרתי לו את זה פעם בעדינות שלפעמים קשה לי עם זה שפעם היה לי והיום שאני כל כך צריכה את האמא או את האבא (שרק טוב יהיה לו למרות חוסר התקשורת בינינו) שלי להכוונה ובין היתר להרגשת חוזק פנימי. אך אני מרגישה במן מאבק כזה של רגשי. וזוהי תופעה חדשה בשבילי. כאילו לי אין גב. מה עושים שתוקפת אותי ההרגשה הזאת? ובלי קשר האם יש כאן מישהי שמזדהה איתי. כלומר אובדן שגורם לנו להתמודד שוב איתו בתוך הזוגיות? אשמח לכל תגובה. חג שמח בנות. אני מעריכה כל אחת ואחת עם הקושי שלה כאן. חיזקו ואימצו. מיכאלה

מיקימק

New member
הי

אצלי המצב דומה- אין לי אמא ועם אבא שלי אני לא בקשר טוב. המשפחה של בעלי זו משפחה יציבה וחמה. תמיד הייתי בקשר טוב איתם, אבל מאז שאמי נפטרה אנחנו אפילו בקשר יותר טוב. גם נולד לנו ילד וזה בכלל חיזק את הקשר איתם. ההתמודדות שלי היא כך שאני לא רואה את עצמי לעומתם, אלא רואה את עצמי כחלק מהם. אני גם לא רוצה שום תחליף למשפחה שהייתה לי- כי אין כמוה, פשוט אני לא הייתי מחליפה את אמא שלי באף אחת אחרת...

תגובה...

שלום לך... בקשר לנושא שהעלת אז גם אני חווה את אותו הדבר אני 9 שנים כמעט ללא אמא ו5 כמעט ללא אבא כלומר "יתומה" לחלוטין לבעלי יש זוג הורים . החסר שלי הוא ענק לאחרונה היו כמה בעיות יש לי 4 אחים וההיתפרקות שכל כך פחדנו ממנה נגעה גם בנו. הבעל שלי ממש אבל ממש לא יכול לדמיין מה זה ללא הורים ואת צודקת זה נוגע גם בזוגיות ה"לבד" שלי מכורח מאוד קשה לי ועוד יותר קשה שהוא לא יכול להבין...

eieee

New member
הי מיקמיק ואמא של אלעד ודניאל..

תודה רבה לכם על התגובה החמה שלכם. מיקמיק רציתי רק לומר לך שלא היה איכפת לי לחוש בחלק מן המשפחה של בן הזוג שלו אך אמא שלו אישה מאוד שחצנית וכל הזמן מתפארת בילדים שלה אבל כל פעם שהיא רואה אותי. אני מאוד מפרגנת אבל יש לה חוסר צניעות שמרגיזה אותי מאוד כך שלהרגיש חלק אני לא יכולה אולי לבן הזוג שלי וטיפה פיטפוט קל עם האחים שלו כי הם לא ממש תקשורתיים או אפשר להגיד שאנחנו לא ממש באותו ראש. בקיצור גם אמא של אלעד ודניאל- אין לך מושג כמה לטוב ולפחות טוב תודה שנתת לי קצת מההזדהות שלך. טוב זוגיות זה לא תמיד קל שבאים עם חסכים במיוחד שהיה לך פעם. פעם הייתי אחרת אך היום עם כל הקשיים אני חייבת לבנות לי חוסן חדש. הייתי שמחה לשמוע יותר על ההתמודדות שלך עם זה ואיפה את ממש חובה את זה. שבן הזוג לא מבין. חג שמח בנות יקרות.

מיקימק

New member
חבל לשמוע שזה המצב

זה באמת נורא תלוי מי המשפחה שלו. אני חושבת שתמיד יהיה לו קשה להבין אותך, כי מי שלא עבר אובדן לא יכול להבין את החסך הזה. אבל אולי עם הזמן, כמו שאת אומרת תפתחי איזו חסינות לדברים האלו, או שמתישהו זה פשוט כבר לא יזיז לך. זה שאמא שלו כל הזמן מתפארת ומשתחצנת זה בטח עונה אצלה על איזה חוסר בטחון או משהו ויכול להיות שזה נובע מחולשה שלה... מקווה שתמצאו את הדרך.....

eieee

New member
מיקימק את מקסימה..

אני חושבת שאת צודקת שהתפארות של בן אדם באה לכסות על משהו והיא מן הסתם אישה מבוגרת ממני בסך הכל אז אין לי תשובה לכך. אבל אם יש דבר שאני שונאת זה חוסר צניעות. אני ואני מאז ומתמיד עשה לי לא טוב. כל אחד ומאיפה שהוא בא. דרך אגב את יודעת אם יהיה איזה שהוא מפגש שוב של הקבוצה? קראתי שהיו כמה מפגשים..

מיקימק

New member
לגבי המפגש

לא מזמן היה, כך שאני מאמינה שבעוד כשלושה חודשים יהיה עוד אחד (אני חושבת שזו התדירות).

היי eieee, ברוכה הבאה! ../images/Emo140.gif

צר לי על האובדן שלך, וגם על התפרקות הקשר עם שאר בני המשפחה. מקווה שלפחות הקשרים האלה ישתקמו בעתיד. לא חוויתי את הנקאה שאת מספרת עליה ביחס לבן הסוג, אולי בגלל שאף פעם לא היה לי בן זוג עם משפחה "מושלמת". אך אני יכולה להבין את הקושי. הייתי מציעה לך לדבר איתו על כך, אך אני מבינה שכבר עשית זאת. אולי כדאי לתת לקצת זמן לחלוף , ואז לנסות שוב. בכל מקרה, את מוזמנת להישאר עימנו. הרגישי כמו בבית!

eieee

New member
הי סקאלי!

תודה רבה על ההרגשה החמה שאת נותנת ונתת לי כרגע. כל טוב לכולנו ושנהיה לתמיכה ועזר בימים קשים. ותודה על הפורום בהנהלתך החביבה ומאירת הפנים. eieee

Darkmatter

New member
רק רוצה להגיד לך...

ברוכה הבאה! וחג שמח!!!
ולשאלתך, אני לא מומחית בענייני זוגיות בלשון המעטה.. חחחחח... אבל, אני מצליחה מאוד להבין את הקושי שלך בעניין הזה. אני לא חושבת שבעלך עושה את זה בכוונה. אני חושבת שזה פשוט הדבר הכי טיבעי לו בעולם, וגברים הם לא רגישים עד הסוף כמו נשים... אולי תסבירי לו כמה זה כואב לך שוב?.. בסוף הם קולטים!! חוץ מזה, איך הקשר שלך עם משפחת בעלך? אני חושבת שזה גם יכול לתת הרגשה של "גב" ומשפחה... והיי! גם אנחנו משפחה!!! :) אוהבת.

למעלה