תנועת הצופים תשלם על רשלנות

תנועת הצופים תשלם על רשלנות

אמאלה, והילדה שלי בכלל עברה לגור בתנועה.

חניכת צופים, ילדה כבת 10, נכוותה קשות בעת פעילות בישול בתנועת הצופים ונזקקה להשתלת עור. ביהמ"ש חייב את התנועה בפיצוי לאחר שקבע כי התרשלה בשמירה על בטחונה ושלומה של החניכה.
סטנדרט זהירות?
השופטת עינת אבמן-מולר קבעה, כי התנועה לא נקטה באמצעי זהירות סבירים בהתחשב בפעילות שביצעה בקרב הילדים. בהוראת המדריכה, התיישבה ילדה כבת 10 למרגלות סיר גדול על גזיה, שברור כי כל תזוזה קטנה עשויה להסיטו ממקומו.
התנהלות רשלנית זו, קבעה השופטת, מנוגדת לשכל הישר ואינה עומדת בשום סטנדרט זהירות.
השופטת הוסיפה וקבעה שגילה הצעיר של התובעת והעובדה שנשמעה להוראות המדריכה אינם מצדיקים לזקוף לחובתה אשם תורם.
באשר לנזק, קבעה השופטת אבמן-מולר, כי ברמה הגופנית, התובעת ניזוקה במישור האסתטי ולא בזה התפקודי, כך שיכולת ההשתכרות שלה לא נפגעה, והתובעת, שטרם התחילה דרכה בשוק העבודה, תדע לנתב את מסלולה למקצוע שבו לצלקות לא תהיה השפעה כלשהי. ברמה הנפשית, קבעה השופטת, שאין ספק כי לתאונה הייתה השפעה על מצבה הנפשי, אולם נראה כי הנזק יורגש בעיקר בעתות קושי ומשבר.
לאחר שקלול נתונים אלה וחישוב ההוצאות הרפואיות שנגרמו לה, החליטה השופטת לפסוק לתובעת 560 אלף שקל בגין נזק לא ממוני, אבדן כושר השתכרות והוצאות רפואיות.

זה בסדר מבחינת הטלת אחריות על

הרשלן, אבל השופטת "קצת" סותרת את עצמה בדבריה שלה.
ואין מתאם בין המלל לבין הפיצוי שפסקה.
בשורה ורבע האחרונה היא בכלל עושה תרגיל וירטואוזי מדהים שכולל
סללום עם סלטה לאחור וסיום פליק-פלק וצוקהרה כפולה שאפילו הליצן של קירקס מדריאנו לא מסוגל לסיים עם צ'רקסיה כזו.

היא הוציאה את הרשלן בזיל-הזול ובזילזול "מתחשב ואמפטי" מכרה את הילדה בנ\מזיד בלי עדשים.

זה לא ענין של לסחוט.

זה ענין של דאגה אמיתית. כשלוקחים אותם לטיולים - יש בזה אחריות וצריך לשמור עליהם.
&nbsp
בחנוכה שעבר הבת שלי יצאה לטיול, התקשרו אלי לומר לי שהיא התגלגלה במדרון ההר ושאגיע לבית החולים. עוד מעט יגיע מסוק לחלץ אותה. לא מדברת על הגיהנום שעברתי עד שהגעתי אליה.
&nbsp
בבית החולים המדריך אמר לי "כל שנה מתגלגל שם מישהו. אני לא מבין למה לא עושים שם גדר", ומה שאני חשבתי הוא, שאם כל שנה מתגלגל שם מישהו, למה חוזרים שוב למסלול הזה?
דרך אגב, הם יוצאים בחנוכה הזה - שוב לאותו מסלול.
&nbsp
&nbsp
ואני מסכימה איתך שכסת"ח צריכה להיות מילה מגונה ומנהג מגונה - צריך לקחת אחריות - משני הצדדים.

tch111

New member
"אהבתי מאוד" את תגובתך

להאשים את הקורבן, מאוד טיפוסי ומקובל בישראל.
זה כמו להאשים את הנאנסת, מדוע היא חייבת לעבור ברחוב בו היו כבר כמה מקרי אונס.

למעלה