תנועתיות יתר - יש דבר כזה?

n i s h a

New member
תנועתיות יתר - יש דבר כזה?

שלום שבוע 26, והוא כל הזמן זז. זז חזק זז הרבה זז מהיר ממש בלי מנוחה. בוקר צהריים ערב. לא זכור לי כך מההריונות הקודמים. האם זה עלול להצביע על משהו? תודה

bananaloti

New member
גם אצלי זה ככה....

הנחתי שהוא סתם משועמם
לפי מה שאמרו לי זה אחלה. מעיד על תינוק בריא וסקרן. מה רע?

אם הוא כל הזמן ככה, זו אינה בעיה

פשוט טיפוס פעלתן. ומציינת, שאם זה חריג (אצלך אני מבינה שלא) זה עלול לרמז על מצוקה עוברית, בדיוק כמו שמיעוט תנועות מרמז על מצוקה, וזו סיבה לפנות לבדיקה.

בטוחה שרוצה לדעת?

אם כן, אז התשובה היא למעשה, כל דבר. למשל: חבל אמיתי בחבל הטבור (נדיר), בעיה בשליה (פחות נדיר) ועוד.

n i s h a

New member
בטח שרוצה לדעת.

האם אלה דברים שניתן לראות ב US? הסיבה לשאלות היא שאני בחו"ל, וכאן משבוע 18 לא נהוג לעשות US. אם אלה דברים שניתן לראות ב US - אבקש הפנייה לבדיקה. תודה לך

את מצב החבל קשה לראות

באולטרהסאונד. את תפקוד השליה ניתן, אבל ממילא בשבוע כמו שלך זה לא ממש רלוונטי, כי אין איך לעזור לעובר לפני שהוא בר חיות. מרגע שהעובר בר חיות, יש לפנות לבדיקה בכל שינוי בדפוס התנועות.

../images/Emo163.gif סליחה השבתי לפי

שבוע 18. בשבוע 26 בוודאי שיש טעם בבדיקה. לגבי החבל מבהירה שקשה עד בלתי ניתן לראות היווצרות של קשר, אבל ניתן להדגים את זרימות חבל הטבור ולפיהן לדעת אם יש מצוקה.

גוביר

New member
חשבתי שרק אצלי זה ככה

שבוע 27 והוא זז כל הזמן... רואים את כל הבטן זזה.....

אצלי כל תנועה הקלה ביותר גורמת

לי אושר עילאי, כאילו כמה עצבנית שאני אהייה, כמה עייפה, כמה רעבה זה לא משנה, העיקר להרגיש, ומתי שאני לא ממש מרגישה ישר רצות לי בראש מחשבות (שבוע 19)... אין לי מושג אם תנועתיות יתר צרמזת על מצוקה אולי תהיי רגועה יותר אם תדברי עם רופא למרות שנראה לי שבסך הכל את מגדלת רביבו קטן בבטן...

bananaloti

New member
אצלי זה אושר מעורב בכאב קל...

מרוב שהוא פעלתן לפעמים הוא ממש מכאיב לי! כאילו הוא מנסה לבדוק כמה רחוק אפשר להגיע עם הרגליים / ידיים/ ראש. או שהוא פשוט מנסה לצאת דרך הבטן
בכל מקרה זה כיף, אבל לפעמים קצת מעייף ואפילו קצת כואב.

pitzale

New member
קטע! התכוונתי לפתוח שרשור זהה כי

אני בדיוק באותו מצב. אפילו התלוצצתי עם הרופא שלי ביום שישי אם אפשר להתחיל לשתות ריטלין מעכשיו.... הוא אמר שזה בסדר גמור וגם לא מעיד על כלום לאחר ההריון. שלא אלחץ ולא אדאג.

גם אצלי זה ככה, אפילו הרופא נבהל

התחלתי להרגיש ממש תנועות בשבוע 22 ומאז לא מפסיקה. בעלי הוא אדם שלא מסוגל לשבת רגע בשקט, כל הזמן בתזוזה ותמיד יש לו "דברים" לעשות (למזלי, הדברים האלו בד"כ קשורים בכביסות, לשטוף כלים, לסדר משהו בבית וכו'..), אז אני תמיד צוחקת שבת שבע הקטנה דומה לאבא וכל היום מסדרת לי את האיבריפ הפנימיים בבטן.. מזיזה ממקום למקום כדי שיהיה לה נוח. בשבוע שעבר היינו אצל הרופא והוא פתאום שאל "תגידי, היא תמיד זזה ככה?" הוא עוד לא גמר את המשפט והמתמר עף לו כמעט לפרצוף מהבעיטה שהוא קיבל...

liir

New member
איך עוקבים אחרי תנועות?

אני בשבוע 27+1 העוברית שלי יחסית מאוד עדינה , בקושי מרגישה אותה...לעתים מרגישה בעיטות רחוקות מאוד..... ומאוד קשה לי לעקוב אחרי התנועות....אולי בגלל השילייה הקדמית שלי... מאחר ואני נכנסת לטררימסטר שלישי חשוב לי לעקוב עכשיו אחרי התנועות...ואני לא ממש יודעת מה זה נקרא מספר תנועות נ נורמליות ואיך בודקים אותן

מאוד חשובה ההדרכה

מסתבר שמי שמתקשה לעשוב אחר תנועות בד"כ נמצאת בהריון ראשון שאז הרחם קצת יותר נוקשה (באופן יחסי להריונות נוספים) וגם מפאת חוסר ההדרכה. קצת קשה לי לזכור, אבל הרעיון הוא שבערך 3 פעמים ביום בזמן מנוחה את אמורה לחוש יותר מ-5 תנועות באותן 30 דקות מהרגע שאת מתחילה לספור. בהריונות שניים, שלישיים וכו', הרחם הרבה יותר אלסטי וגמיש ומאפשר גם לעוברית עדינה להבתטא יותר בחופשיות ע"ג הדפנות. זה לא אומר בהכרח משהו.

liir

New member
תודה על התשובה ועוד שאלה

מאיזה שבוע חשוב לספור תנועות?

חמדת35

New member
אסנת - מה עם הכלב?

חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי את העידכון. איפה הוא היה? אני יוצאת מתוך הנחה שהכל בסדר.

למעלה