תנועות.

תנועות.

היי בנות יקרות.
יש לי שאלונת, כרגיל מההיסטריות שלי... אבל אני בטוחה שאתן חכמות ממני במקצת אפילו בעקבות ההריונות שלכן.
אני רגע ברוך השם טפו טפו טפו
בהריון בשבוע 23+3....
העניין... שהיומיים האחרונים אני מרגישה תנועות מועטת, לעומת ימים אחרים שעקבתי אחריי התנועות...
אני דיי לחוצה ולא יודעת מזה אומר
אני כבר דיי מתוסכלת....
יש לציין שבשלישי האחרון עשיתי א.ס העקבות כאבים שחשדתי בצירים+מוניטור... והכל היה תקין ובסדר והיה דופק....
אני לחוצה יותר מטמפון , כולי בסרטים שלא ישוב לו החור בלב כמו ההריון הקודם חלילה..

יש סיכוי כזה שהעובר בשבוע כזה, אמור להתהפך...?? אני פשוט פעם קודמת עצרתי לפניי השבוע הזה... אז יש לי דיי חור בהשכלה...

אשמח לכל תשובה/ עצה...
ליל"ט....

מהבדיקה האחרונה בשלישי...

היא מציינת שיש לי שלייה קדמית, אשמח אם תוכלי להסביר לי גם את ההבדלים :)

הגמבה

New member
השיליה משתרשת במקום מסוים ברחם

יש הטוענים שבשיליה קדמית מרגישים פחות את התנועות כי יש עוד שכבה חוצצת, לי בכל ההריונות הייתה שיליה אחורית ואכן הרגשתי תנועות משבועתו מאוד מוקדמים.
אין למיקום שום חשיבות אלא אם כן זוהי שיליית פתח.

ממממממ.. הבנתי

אומנם נכון יש לי קדמית... אבל ממה שאני יודעת יש בנות שמרגישות בלי כל קשר למיקום השלייה מהבלינה של יותר או פחות...
אני התחלתי בשבוע 16 כבר להרגיש... 17-18 זה הרגיש לי כמו 20...
ככה שעכשיו בבירור אני מרגישה את התנועות...
למזלי ושמחתי.. לאחר שכתבתי ונחתי קצת חזרתי להרגיש שוב תנועות ובעוצמה הרגילה...
לפחות אני בטוחה שהכל בסדר עכשיו ברוך השם...

תודה על העזרה גמבה- זה ממש לא מובן מאליו!!!
חיבוק ענקקקק!

בשבוע כמו שלך

אין הכרח למעקב תנועות בעיקר כבי לצערנו גם אם יש בעיה- אין הרבה מה לעשות והעובר עדיין לא בר חיים
בכל מקרה בשיליה קדמית לפעמים באמת מרגישים מאוחר יותר או שזה "בא והולך"
ככלל בערך משבוע 25 יש לבצע מעקב תנועות
זה אומר שבמשך היום את אמורה להרגיש תנועותץ אם היית עסוקה וצא שמת לב אז לבדוק בצורה מסודרת- לשכב חצי שעה על צד שמאל, עדיף לאכול משהו שמעורר בד"כ את הילדון ולספור תנועות. אם יש בחצי שעה 3 תנועות זה בסדר. אם לא- ממשיכים עוד חצי שעה ואם מגיעים אחרי שעה ל-5 תנועות זה בסדר
אלו כללי אצבע אבל כל אמא לומדת להכיר את התנועות של הילד שלה ויש כאלו שיודעות ש-5 תנועות זהממש מעט עבור הילד שלהן ולכן ניגשות להבדק
אני בהריון ראשון עם שיליה אחורית הרגשתי בשבוע 18
בהריון החמישי עם שיליה קדמית הרגשתי ברור רק משבוע 25 בערך

זה מוזר כ"כ... (בנוסף אפי-נו)

בהריון הזה אני יכולה להשבע שכבר ב 13 הרגשתי "בועות" בבטן... אבל זה היה ממש נדיר ובעבר גם ציינתי, שבכל פעם שהייתי עושה א.ס גם היה יוצא כך שבאמת הייתי מרגישה....
בשבוע 17 כבר הרגשתי את התנועות בבירור כבר בהריון ראשון בשבוע 19+-
אתמול, ששאלתי, היה לי מוזר כי אני לא מפסיקה כמעט להרגיש אותה במהלך היום... אולי 3 שעות של "שקט" לאחר 4--5 שעות שאני מרגישה תנועות....

ופתאום.... זה משומה נעלם.... כאילו לא יודעת מה קרה.
אז נכנסתי ללחץ מזה כי רוב היום אני מרגישה אותה..ופתאום זה נעלם לקצת יותר מידיי זמן...
וממש לאחר שכתבתי את ההודעה ראיתי בסרט והיא חזרה לפעילות במלוא ההדרת :)

אבל, טוב עכשיו שאני יודעת שבשלייה קדמית, כן יכל להיות על סטטוס "בא והולך..."
ותודה על ההסבר על המעקב תנועות , זה בטח משהו דהייתי שואלת בעוד כמה שבועות :))

אבל בנוסף, יצא לי לקרוא אתמול על אפי־נו.... שזה "מעשה פירינאום..." רציתי לדעת את דעתכן...
אם זה באמת עוזר והתוצאות יותר טובות מאשר עישוי של הבעל או האישה עצמה...?
על אחת כמה וכמה, שאנחנו לא הולכים לקורס הכנה ללידה... אז רק ממאמרים אנחנו נלמד על זה.....
אני שוקלת לקנות את המוצר הזה...

מה אתן חושבות על המוצר הזה...?

אין הוכחות

שעיסוי או אפי נו מורידים את כמותהחתכים
כך שזה לשיקולך
זה כן עוזר פסיכולוגית להבין "איך יוצא משם כזה דבר"
אישדית לא קניתי אותו
לגבי קורס הכנה ללידשה- ממליצה מאוד מאוד (ואני חושבת שכבר כתבתי לך בעבר את זה) לעשות קורס פרטני- אצלכם בבית, עם מישהי שיכולה להתייחס גם לעבודה הרגשית שלאחר אובדן וכו'

לגבי הקורס הפרטי.

בעלי גם בעד, אבל לא בשבוע כזה...
לחכות, כמה שיותר ככה יותר בטוח...
אני לא בטוחה לגביי השבוע שאנחנו נעשה את זה, אבל אני מאמינה שכן נקח מישהי באופן פרטי

וכן כתבת לי על זה בעבר... ובגלל זה גם שקלנו את האופציה הזאת.
רק... שבגלל החוסר ידע שלי עם הכדור פיזו... אני מקווה שבשבועות מאוחרים זה לא יהיה בעיה במידה ונקח "שיעורים" בשבועות מתקדמים יותר מאילו...

זה לא כדור פיזיו...

כדור פיזיו זה כדור שיושבים עליו
וכן- קורס אפשר לעשות בשבוע 33-35 וזה בסדר גמור

חחחחחחח לגביי הכדור אני יודעת שיושבים עליו, אבל מה השימוש שלו מעבר ואיזה תנועות אין לי השכלה בנושא.. לדוגמא...
ולגביי הקורס, אילו באמת השבועות שחשבתי לקחת קורס מקוצר ומזורז.... ככה יהיה הכי בטוח בע"ה...

כדור פיזיו

עוזר מאוד בכאבי גב (יש כאבים בשל קיצור השרירים בגב התחתון ויש תרגילים שיכולים לעזור ) עוד בהריון, בד"כ זה קורה בשליש השני
עוזר להתבססות העובר באגן
בזמן לידה כלי לתנועתיות בלי להתעייף

למעלה