תנוחות/תנועות בלידה להשלמת ההתברגות של התינוק

לילך 56

New member
תנוחות/תנועות בלידה להשלמת ההתברגות של התינוק

תקנו אותי אם אני טועה - הבנתי שבלידה התינוק אמור להשלים איזשהוא סיבוב לפני או תוך כדי שהוא מפלס את דרכו החוצה ושכיבה על הגב במשך הלידה עלולה להפריע לתהליך? הבנתי נכון?

אני שואלת כי מאד רוצה ללדת בלידה פעילה, בלי אפידורל ותוהה איך עוזרים לתינוק במשימה ע"י תנועות/תנוחות במהלך הצירים

אז יש כזה דבר - תנוחות או תנועות מומלצות בזמן הצירים שעשויים לעזור לתינוק במשימה, לעזור לו לרדת ולהסתובב נכון?

תודה מראש לכל מי שתענה לי

תנועה, תנועה תנועה

התינוק "מתברג" באגן האם בזמן יציאתו מגוף האם.
אני ממליצה לדאוג לשנות תנוחה ולשמור תנועתיות כל זמן הלידה,
לידה היא אנרגיה עצומה, תנועה מאפשרת לאנרגיה הזו להשתחרר מהגוף
תנועה מאפשרת להתמודד עם הכאב והצירים
תנועה מאפשרת שינוי ותנועה אנרגטית ופיזית בתוך תהליך הלידה
תנועה מאפשרת נשימה המותאמת לתנועה

תנועה ונשימה הם כלי מצויין לחוות לידה פעילה בלי או עם משכך כאבים

אשמח מאוד להיות לעזר
את מוזמנת לפנות אלי בכל עניין

בהצלחה דינה

HadasPerry

New member
מה שכתבה לך אמא של...

התנועתיות מאוד עוזרת גם להתמודדות עם הכאב.
בעיקרון שינוי תנוחות מאוד מועיל להתברגות הזו. אבל רק חשוב לדעת שגם שהייה בתנוחה אחת היא בסדר. הרבה פעמים נשים מוצאות את התנוחה שנוחה להן ומעדיפות להישאר בה, או לחזור שוב ושוב על אותה תנועה.
שכיבה על הגב הכי פחות מומלצת, אבל שכיבה על הצד היא גם בסדר. בעיקר כי גם המלווה שלך יוכל/תוכל להניע אותך כשאת על הצד (טילטולים עדינים, הרמת רגל, סיבובי ירך...)

לילך 56

New member
תודה, אני מתמקדת בנושא ההתברגות כי

בהתמודדות עם הכאב יש לי נסיון טוב מלידה קודמת, אבל מה שאני מנסה לעבד וללמוד זה ההתברגות של התינוק, כי אז התינוק נתקע כמה שעות בלי התקדמות של הפתיחה, חלק מהשעות האלה היו בעמידה ותנועה, ובהמשך עם אפידורל בשכיבה על הגב (כי זה היה תקוע ולא ראיתי את הסוף, אז נשברתי) היתי כל כך מותשת משעות של צירים שכבר לא יכולתי לעמוד, אבל על המיטה, גם על 6 היה לי עוד יותר קשה. בעמידה עברתי את הצירים עצמם מצוין, אבל לא יכלתי לנוח בין הצירים.

אני מנסה להבין מה היתי יכולה לעשות במקום לקחת אפידורל - איזה תנועות היו משחררות אותו??
מנסה לאסוף כלים ללידה הבאה..

שוב תודה לכן!!

HadasPerry

New member
על הגב זה באמת הכי פחות טוב כי

פתח האגן קטן. בעמידה, עמידת שש ובתנוחות לא על הגב פתח האגן גדל בכ 30% ביחס לשכיבה.
גם אני הגעתי ללידה אחרי שעות של תנועה, כבר רעדו לי הרגליים ולכן המיילדת (של המרכז בתל השומר) השכיבה אותי על הצד בג'קוזי.
הייתי 5 שעות בג'קוזי, בשכיבה ללא תנועה כמעט, והלידה התקדמה בקצב הרגיל של ס"מ בשעה.
בשלב הלחיצות התחלתי בעמידה על הברכיים, ולאחר שלא היתה התקדמות המיילדת הציעה שוב שכיבה על הצד, עם ברך כפופה לכיוון בית השחי, ותוך מספר לחיצות הוא יצא.

HadasPerry

New member
לא חשבתי על זה עד שהיא הציעה

עד אז הייתי בתנוחות אנכיות ובתנועה.
אחרי יותר מ 24 שעות של צירים כבר הייתי תשושה ושכיבה היתה האופציה היחידה עבורי אז.
המים מאוד עזרו, גם העיסויים שאמא שלי עשתה לי והתמיכה של בעלי. מאוד מקווה שעכשיו הצירים ימשכו פחות זמן ויהיה לי כח להישאר אנכית, אבל במידה ולא - שכיבה על הצד זה בסדר מור.

savvysunflower

New member
בוטחים בו...

אני חושבת שזה עיקר העניין כאן. בגלל מה שקרה בלידה הקודמת את פוחדת שהתינוק הזה יעשה אותו דבר. תנסי לנתק. התינוק הזה הוא אחר, הלידה הזאת היא אחרת. התינוק ההוא לא נתקע בגללך או משהו שעשית או לא עשית. לפעמים זה קורה. ולפעמים אפידורל זה בדיוק מה שיעזור.

בדרך כלל התינוק מפלס את דרכו החוצה ללא שום עזרה. תני לו את הזמן שלו להשלים את הסיבוב. תדמייני אותו מתחיל את הלידה כשהגב שלו פונה כלפי חוץ (הפנים שלו לגב שלך) עם נטייה שמאלה. את יכולה גם לעודד אותו להיות במנח הזה ע"י שכיבה על צד שמאל ותנועה בעמידת 6 כבר מעכשיו. אבל מנסיון, כל תינוק בוחר את הדרך שלו להתחיל את הלידה ולהסתובב... אז תבטחי בו שהוא יודע מה הוא צריך ומה טוב לו, ואת רק שם כדי לעזור.

כבר ענו לך שהמון תנועתיות עוזרת, עמידת 6, במיוחד זחילה על שש. שכיבה על צד שמאל. וכמובן הרבה הרפיה ונשימה.

לילך 56

New member
אהבתי את התשובה שלך
ולמה התכוונת

כשכתבת -
תדמייני אותו מתחיל את הלידה כשהגב שלו פונה כלפי חוץ (הפנים שלו לגב שלך) עם נטייה שמאלה.

חשבתי שהתינוק בדר"כ יוצא ככה שרואים את העורף שלו קודם כל ולא את הפנים, אני טועה? אז לאן הוא אמור להסתובב אם הוא מתחיל ככה?

ובכלל מעניין, כשקראתי את מה שכתבת, חשבתי על אופי התנועות שאני מרגישה לאחרונה (אני בשבוע 37 עכשיו), הבליטות של הרגליים הן בעיקר למעלה בצד ימין של הבטן, זה יכול לרמז שהוא שוכב באמת ככה - גב כלפי חוץ עם נטיה שמאלה?

ותודה לך על ההתיחסות

savvysunflower

New member
נכון, למנח קוראים עורף לפנים

בפועל הפנים שלו הם כלפי עמוד השדרה שלך. החלק שיוצא קודם הוא לא העורף, אלא קודקוד הראש.

מקשרת לך סרטון מצויין (אנימציה) שמראה בצורה מאד ברורה מה קורה בפנים בזמן הלידה. החל מדקה 1:00 בערך, רואים את התינוק שוכב בתנוחה האידיאלית לתחילת לידה: הגב שלו קדימה ונוטה קצת שמאלה. אפשר לראות איך הוא מסתובב עם סיום הפתיחה, לכיוון השעון, ככה שהראש שלו בקו ישר עם עמוד השדרה של האם.

תינוקות בד"כ מסתובבים לכיוון השעון בזמן הצירים. לא ידוע למה. ככה זה. אז אם הם מתחילים בצד ימין, יכול להיות שיסתובבו אחורה למנח עורף לאחור; הם יכולים להיוולד ככה, או להמשיך את הלידה תוך סיבוב לעורף לפנים, וזה יכול להיות ארוך ומייגע. (אבל זה לא חרוט בסלע. דגם ג' התחיל בצד ימין והסתובב יפה נגד כיוון השעון.
)

מקשרת לך גם מאמר ארוך באנגלית שמתאר איך לעשות מיפוי בטן--לדעת באיזו תנוחה התינוק שוכב. נראה שאת כבר מבינה בזה, כי לפי התיאור שלך הוא באמת נמצא במנח האידיאלי.

נננעמה1

New member
באמת סרטון מצויין! ואיך ששנאתי את המיפוי בטן

הזה בהיריון הקודם. הם מסבירים שם רק איך למפות מצגי ראש! שעות ישבתי וניסיתי למפות ולא הסתדר לי עם ההוראות כי הוא היה בעכוז...

נננעמה1

New member
נ-כון! שכחתי שבסוף מצאתי את זה אז. וגם זה לא

ממש עזר כי זה מסביר בעיקר לגבי מצג רגליים ואצלי הוא היה בפראנק... נו שויון. טוב שהיה לי במה להתעסק.

גואיגול

New member
וואהיי אחלה סרטון לדמיון מודרך תודה:)

נראה לי שאפילו א פשר להראות לבעל....

savvysunflower

New member
הוא באמת מעולה

חוץ מהקטע שהיא שוכבת על הגב... אבל נו, למה כבר אפשר לצפות?

לילך 56

New member
סרטו מעולה!

עזרת לי להבין יותר את מה שהיה שם.....

מהמאמר באנגלית התייאשתי מראש

תודה

למעלה