תנאי עבודה לאחר חזרה מחופשת לידה

מצב
הנושא נעול.

hilinka1

New member

יש לי כמה שאלות: 1. האם אפשר לעשות הרעת תנאים לאחר חזרה מחופשת לידה? (במהלך 45 יום) 2. האם אפשר לפטר בגין תרוץ כי אין עבודה לתת ? 3. האם הסכמים שכובדו במהלך ההריון יכולים ךהשתנות? לדוגמא: אני עובדת שבמהלך ההריון, עשו לי הרעת תנאים מקצועיים מאקדמאית בתפקיד רכזת חברתית בחינוך הבלתי פורמלי הפכו אותי למטפלת מחליפה בגנון, התנאי שלי היה לעבוד פעמיים בשבוע ולקבל משכורת מלאה על 5 ימים בשבוע. כעת אני אמורה לחזור, ודרשתי את אותם תנאים בדיוק. (כך סוכם במהלך ההריון) מצב ההחלפות השתנה ויש צורך רק בפעם -פעמיים בשבוע, האם אפשר להכריח אותי לעבוד 5 ימים בשבוע ולהפר את ההסכם? תודה מראש.

שיר ורד

New member
תשובה

יש לי כמה שאלות: 1. האם אפשר לעשות הרעת תנאים לאחר חזרה מחופשת לידה? (במהלך 45 יום) 2. האם אפשר לפטר בגין תרוץ כי אין עבודה לתת ? 3. האם הסכמים שכובדו במהלך ההריון יכולים ךהשתנות? לדוגמא: אני עובדת שבמהלך ההריון, עשו לי הרעת תנאים מקצועיים מאקדמאית בתפקיד רכזת חברתית בחינוך הבלתי פורמלי הפכו אותי למטפלת מחליפה בגנון, התנאי שלי היה לעבוד פעמיים בשבוע ולקבל משכורת מלאה על 5 ימים בשבוע. כעת אני אמורה לחזור, ודרשתי את אותם תנאים בדיוק. (כך סוכם במהלך ההריון) מצב ההחלפות השתנה ויש צורך רק בפעם -פעמיים בשבוע, האם אפשר להכריח אותי לעבוד 5 ימים בשבוע ולהפר את ההסכם? תודה מראש.
תשובה
1. אפשר לעשות הרעת תנאים, העובדת זכאית לפנות למפקחת על עבודת נשים ולדרוש שיעסיקו אותה ללא הרעת תנאים. המפקחת תצטרך לבחוו האם ישנה כאן הרעת תנאים מהותית שמטרתה לגרום לכך שהעובדת תותר על זכותה לחזור לעבוד או שמדובר בהרעה שולית שהעובדת מנסה להפוך לנושא עקרוני. 2. יש צורך לקבל אישור של המפקחת על עבודת נשים. 3. אם יש הסכם בכתב ובו נקבעו במפורש תנאי העבודה גם לאחר חופשת הלידה, יש לקיים תנאים אלו גם לאחר מכן. במקרה של הסכם בעל פה, מן הסתם תהיה הכחשה של המעביד לגבי מחויבותו לאחר חופשת הלידה ואז בית הדין יצטרך להחליט למי להאמין.

hilinka1

New member
תודה רבה ועוד קצת שאלות.

תודה רבה ועוד קצת שאלות.
איך פונים לבית דין לעבודה או למפקחת על העבודה? והאם אני ינצח ישלמו לי בעד אותם ימים בהם לא עבדתי ???

שיר ורד

New member
המשך

תודה רבה ועוד קצת שאלות.
איך פונים לבית דין לעבודה או למפקחת על העבודה? והאם אני ינצח ישלמו לי בעד אותם ימים בהם לא עבדתי ???
המשך
לגבי פניה למפקחת על עבודת נשים ראי בקישור לשאלה אחרת. כתובות של בתי הדין לעבודה ניתן למצוא באתר בתי המשפט (בקרוב יתוספו גם בקישורי הפורום). במקרה של פיטורים במהלך הריון - יש לשלם לעובדת על התקופה שלא עבדה אם המעסיק סרב לתת לה לעבוד עד להחלטה.אפילו אם יאושרו הפיטורים, הם יכנסו לתוקף במועד קבלת ההחלטה ובמקרים מסוימים ביום הגשת הבקשה לפיטוריה. לגבי פיטורים במהלך 45 יום לאחר חופשת הלידה, תתכן החלטה המחייבת את המעסיק להחזירך לעבודה החל ממועד ההחלטה ואז לא תהיי זכאית לשכר בגין התקופה שעד להחלטה. לגבי ויכוח על תנאי העבודה והרעת תנאים, אני ממש לא יודע מה תהיה ההחלטה.

ראשית פני למפקחת

תודה רבה ועוד קצת שאלות.
ראשית פני למפקחת
הגב' אמירה ביבי: 03-5634106 היא תקבע עימך פגישה. יהיה עליך לטעון שההרעה קשורה להריון וללידה. אח"כ היא תזמין את המעסיק בכדי לקבל את תגובתו. אם לא תצליחי לשכנע אותה שזה קשור להריון/לידה, יתכן שהיא תאשר את ההרעה. אם תצליחי לשכנע אותה, היא כנראה לא תאשר את הפגיעה בהיקף משרתך ויתכן, אבל לא בטוח, שתחייב אותם בתשלום רטרואקטיבי.

מצב
הנושא נעול.
למעלה