תנאי לעבודה

מצב
הנושא נעול.
תנאי לעבודה

תנאי לעבודה
אני מתחילה לעבוד השבוע בהנהלת קופ"ח כללית. נאמר לי ע"י העובדים שם שכל מי שעובד בקופ"ח זו חייב לעבור לקופ"ח זו. כיום אני בקופ"ח מכבי ואין ברצוני לעבור בכלל. האם הם יכולים להתנות את המשך עבודתי בהעברתי לקופ"ח כללית? איך אני מתחמקת מזה???
 
שאלה טובה - לדעתי אסור להם

תנאי לעבודה
אני מתחילה לעבוד השבוע בהנהלת קופ"ח כללית. נאמר לי ע"י העובדים שם שכל מי שעובד בקופ"ח זו חייב לעבור לקופ"ח זו. כיום אני בקופ"ח מכבי ואין ברצוני לעבור בכלל. האם הם יכולים להתנות את המשך עבודתי בהעברתי לקופ"ח כללית? איך אני מתחמקת מזה???
שאלה טובה - לדעתי אסור להם
לדרוש כזה דבר. מה גם שזה בטח יפגע בזכויות הותק שצברת בקופה האחרת לצורך ביטוחי בריאות מקיפים יותר. כדאי שתבררי שם מתוקף מה הם דורשים זאת והאם זה יפגע בך. חזרי אלינו עם התשובה וננסה לחשוב יחד האם זה תקין.
 
אני יודעת למה הם דורשים

שאלה טובה - לדעתי אסור להם
לדרוש כזה דבר. מה גם שזה בטח יפגע בזכויות הותק שצברת בקופה האחרת לצורך ביטוחי בריאות מקיפים יותר. כדאי שתבררי שם מתוקף מה הם דורשים זאת והאם זה יפגע בך. חזרי אלינו עם התשובה וננסה לחשוב יחד האם זה תקין.
אני יודעת למה הם דורשים
הם אומרים שמי שעובד בקופ"ח כללית מן הראוי שגם יקבל את השירות הרפואי מקופ"ח זו. הם אומרים שלא יכול להיות מצב פרדוקסלי, שעובד יעבוד בקופ"ח כללית אך יהיה מנוי של קופ"ח מתחרה. מה דעתך?
 

marc opolo

New member
אני מכיר אישית מישהי

אני יודעת למה הם דורשים
הם אומרים שמי שעובד בקופ"ח כללית מן הראוי שגם יקבל את השירות הרפואי מקופ"ח זו. הם אומרים שלא יכול להיות מצב פרדוקסלי, שעובד יעבוד בקופ"ח כללית אך יהיה מנוי של קופ"ח מתחרה. מה דעתך?
אני מכיר אישית מישהי
שעובדת במזכירות של קופ"ח של אחד האנשים החשובים שם והיא לא בכללית
 
מקפיצה לגליה

אני יודעת למה הם דורשים
הם אומרים שמי שעובד בקופ"ח כללית מן הראוי שגם יקבל את השירות הרפואי מקופ"ח זו. הם אומרים שלא יכול להיות מצב פרדוקסלי, שעובד יעבוד בקופ"ח כללית אך יהיה מנוי של קופ"ח מתחרה. מה דעתך?
מקפיצה לגליה
מ ק פ י צ ה
 
גליה -נא תשובתך

אני יודעת למה הם דורשים
הם אומרים שמי שעובד בקופ"ח כללית מן הראוי שגם יקבל את השירות הרפואי מקופ"ח זו. הם אומרים שלא יכול להיות מצב פרדוקסלי, שעובד יעבוד בקופ"ח כללית אך יהיה מנוי של קופ"ח מתחרה. מה דעתך?
גליה -נא תשובתך
מ ק פ י צ ה
 
אני לא פה כל הזמן כך שאין טעם

גליה -נא תשובתך
מ ק פ י צ ה
אני לא פה כל הזמן כך שאין טעם
להקפיץ. ראי תשובתו של שיר ורד ותשובת ההמשך שלי ששורשרה לתשובתו. אני חושבת שאם כבר התחלת לעבוד שם את בהחלט יכולה להתעקש על כך ולהעזר בטיעונים שהבאנו כאן. אם לא התחלת לעבוד שם וזה מועמד כתנאי להתחלת העסקתך, זה מאוד חמור אבל עליך להחליט האם את מתכוונת להאבק בזה ולסכן את מקום העבודה או שמא את הולכת להתקפל. זה באמת כבר לשיקול דעתך ואנחנו לא כ"כ יכולים לסייע בכך מעבר לחוות דעתנו שהדבר לא תקין.
 

שיר ורד

New member
אם הם מתעקשים

אני לא פה כל הזמן כך שאין טעם
להקפיץ. ראי תשובתו של שיר ורד ותשובת ההמשך שלי ששורשרה לתשובתו. אני חושבת שאם כבר התחלת לעבוד שם את בהחלט יכולה להתעקש על כך ולהעזר בטיעונים שהבאנו כאן. אם לא התחלת לעבוד שם וזה מועמד כתנאי להתחלת העסקתך, זה מאוד חמור אבל עליך להחליט האם את מתכוונת להאבק בזה ולסכן את מקום העבודה או שמא את הולכת להתקפל. זה באמת כבר לשיקול דעתך ואנחנו לא כ"כ יכולים לסייע בכך מעבר לחוות דעתנו שהדבר לא תקין.
אם הם מתעקשים
היא יכולה לבצע רישום לקופתם בסניף הדואר ולאחר שתתקבל לעבודה לתת הוראת ביטול (כנראה עד אפריל 2006) וכך למעשה לא תעבור קופה אך תשלם כמה שקלים למערת הביורוקרטית.
 

שיר ורד

New member
לדעתי זה סותר את חוק הגנת השכר

תנאי לעבודה
אני מתחילה לעבוד השבוע בהנהלת קופ"ח כללית. נאמר לי ע"י העובדים שם שכל מי שעובד בקופ"ח זו חייב לעבור לקופ"ח זו. כיום אני בקופ"ח מכבי ואין ברצוני לעבור בכלל. האם הם יכולים להתנות את המשך עבודתי בהעברתי לקופ"ח כללית? איך אני מתחמקת מזה???
לדעתי זה סותר את חוק הגנת השכר
סעיף 4 (א) קובע. איסור הגבלות (א) לא יחייב מעביד את עובדו לקנות מצרכים ממנו או ממי שקשור בו או במפעלו, או להזקק לשירותיהם, ולא יגביל מעביד בכל דרך אחרת זכותו של עובד להשתמש בשכר עבודתו. אומנם בגלל חוק ביטוח בריאות ממלכתי, יוצא שהמעסיק לא מחייב את העובד לקנות מצרכים ממנו וגם לא משפיע איך העובד ישתמש בשכר עבודתו, כי ההפרשה מהשכר היא חובה שבחוק, אבל במקרה הזה מחייב המעסיק את עובדו להזקק לשירותים הניתנים על ידו וזה עדיין חלק מההגבלות בסעיף זה.
 
מעבר לזה, ההנחיה הזו לא מסתדרת

לדעתי זה סותר את חוק הגנת השכר
סעיף 4 (א) קובע. איסור הגבלות (א) לא יחייב מעביד את עובדו לקנות מצרכים ממנו או ממי שקשור בו או במפעלו, או להזקק לשירותיהם, ולא יגביל מעביד בכל דרך אחרת זכותו של עובד להשתמש בשכר עבודתו. אומנם בגלל חוק ביטוח בריאות ממלכתי, יוצא שהמעסיק לא מחייב את העובד לקנות מצרכים ממנו וגם לא משפיע איך העובד ישתמש בשכר עבודתו, כי ההפרשה מהשכר היא חובה שבחוק, אבל במקרה הזה מחייב המעסיק את עובדו להזקק לשירותים הניתנים על ידו וזה עדיין חלק מההגבלות בסעיף זה.
מעבר לזה, ההנחיה הזו לא מסתדרת
טוב עם חוק יסוד חופש העיסוק ויש בה משום הגבלת תחרות לא תיקנית.
 

אמץ

New member
מוזר...

תנאי לעבודה
אני מתחילה לעבוד השבוע בהנהלת קופ"ח כללית. נאמר לי ע"י העובדים שם שכל מי שעובד בקופ"ח זו חייב לעבור לקופ"ח זו. כיום אני בקופ"ח מכבי ואין ברצוני לעבור בכלל. האם הם יכולים להתנות את המשך עבודתי בהעברתי לקופ"ח כללית? איך אני מתחמקת מזה???
מוזר...
כמה רופאים שלי בקופ"ח כללית, אמרו לי שהם בעצמם מטופלים במכבי....
 
הכללית אינה רשאית להתנות העבודה

תנאי לעבודה
אני מתחילה לעבוד השבוע בהנהלת קופ"ח כללית. נאמר לי ע"י העובדים שם שכל מי שעובד בקופ"ח זו חייב לעבור לקופ"ח זו. כיום אני בקופ"ח מכבי ואין ברצוני לעבור בכלל. האם הם יכולים להתנות את המשך עבודתי בהעברתי לקופ"ח כללית? איך אני מתחמקת מזה???
הכללית אינה רשאית להתנות העבודה
בהצטרפות, דרישה כזו נוגדת את חוק יסוד: כבוד האדם וחרותו, יש גם פסיקה בנושא זה
 
מצב
הנושא נעול.
למעלה