תנאים טובים אבל שכר נמוך..

yetush

New member
תנאים טובים אבל שכר נמוך..

שלום.
אני עובד בתכנות במפעל אלקטרוניקה בצפון.
אני די בהתלבטות ואשמח לשמוע את דעותיכם:
מצד אחד יש לי תנאים טובים:הסעה מפתח הבית. אוכל. ושעות מאוד נוחות (17:30 כבר בבית).
מצד שני השכר די מפריע לי (עשיתי שיחה והבהירו לי שלא ישתנה משמעותית).
כמו כן אין אפשרות מבחינתי להתפתח טכנולוגית או מקצועית מעבר לעכשיו.

מתלבט אם להתחיל לחפש במקום אחר או לא..
בגלל שאני גר בצפון אני לא רוצה להתפנק בחיפוש העבודה המושלמת. אבל השכר באמת מפריע לי כיום..(7 שנות נסיון ו14k)

אשמח לשמוע דעותיכם..

למה לא לחפש?

אתה לא צריך לקבל החלטה. תנסה, תחפש, תראה מה האפשרויות.
אולי תוכל למצוא מקום עם תנאים לא פחות טובים

Indigo121

New member
אף אחד לא יוכל להחליט חוץ ממך

אי אפשרות להתקדם זה כמובן שיקול משמעותי. לגבי השכר ידוע שהשכר נמוך יותר בפריפריה. אבל שיקולי השכר שלך/משפחתך הם שלכם בלבד.

אני יכול להגיד לך שיש אנשים רבים שהיו מתחלפים איתך מחר לגבי מגורים בצפון, הסעה מפתח הבית, ושעות מאוד נוחות. כל הדברים שציינתם הם שיקולי איכות חיים משמעותיים ביותר.

לדעתי כל דיעה שתקבל רק "תזהם" את דעתך עם שיקולים זרים. ההחלטה היא שלך בלבד. גם לגבי השוואת שכר עם חברות אחרות באזורייך לדעתי לא תוכל לקבל תמונה אמיתית, עד שלא תקבל הצעות קונקרטיות.

ai21

New member
השכר נמוך גם ביחס לצפון

נצל את השעות הנוחות כדי לשקול מהם החלופות.
7 שנות נסיון בשכר סטודנט זה ממש התכלבות,
ואם אתה לא מקבל אופציות - אין לכך הצדקה.

BravoMan

Active member
אישית, אני מסכים מאוד עם Indigo121:

תנאים הם חלק מהשכר והם שווים כסף.
אבל "כמה כסף?" רק אתה יכול להחליט.
&nbsp
כמה שוות לך השעות הנוחות?
כמה שווה לך הקרבה לבית וההסעות?
&nbsp
באיזה מרחק אתה מוכן לחפש, ועל מה אתה מוכן להתפשר תמורת נטו גבוהה יותר בבנק בסוף החודש?
&nbsp
אני לא חושב שאנחנו יכולים לייעץ לך.
גם לא ממש ברור אם אתה רק "לא מרוצה" מהשכר, או שהוא ממש לא מספיק לך למחיה בתנאים שאתה רגיל אליהם \ לא מאפשר לך להגשים תוכניות (למשל להביא ילדים).
&nbsp
אני כן אומר לך, שאם יש לך כמות מכובדת של זמן חופשי, תוכל, וכדאי לך, לעשות פרויקטים בבית בתחומים שמעניינים אותך.
להכיר טכנולוגיות חדשות, אולי לתרום לפרויקטי קוד פתוח (אם אין לך בחוזה איזה סעיף דרקוני במיוחד שנותן לחברה בעלות על מה שאתה עושה בבית).
&nbsp
בין אם תחליט לעזוב או להישאר, זה יקדם אותך מקצועית!

bismark1

New member
מה זה צפון?

יש הבדל גדול בין מי שגר באזור מעלות, בית שאן או ק"ש למי שגר באיזור חיפה מבחינת אופציות. בהנחה שמדובר בראשון* תאלץ לבחור כמה כסף שווה לך הנוחות כי בכל מקרה תצטרך לבלות לא מעט בדרכים (ולזכור שאחזקת רכב עולה כמה אלפים ככה שבשביל עוד 3K במשכורת לא בטוח שכלכלית נטו המעבר כדאי).

הנקודה המהותית לדעתי היא ההתקדמות המקצועית - מפעל אלקטרוניקה בצפון לא נשמע להיט מבחינה מקצועית ואלא אם כן זה מהמקומות סטייל רפאל שיש עדיין קביעות - אתה צריך לזכור שהכישורים והרזומה שלך הם הדבר היחיד שנותן לך איזשהו בטחון תעסוקתי לטווח ארוך. בראייה הזו יכול מאוד להיות שכדאי לך "לסבול" תקופה בשביל תפקיד שיתן לך בוסט מקצועי.

*במידה ואתה כן גר קרוב למרכזי תעסוקה יותר רציניים (חיפה-יקנעם), הייתי עובר בלי לחשוב פעמיים.

liron50

New member
מה יש להפסיד מחיפוש עבודה?

אולי תמצא עבודה עם אותם תנאים נוחים ושכר 20K?

למעלה