תמיכה כלכלית,
כמותג?

יעל נור

New member
תמיכה כלכלית, ../images/Emo34.gif כמותג?

החוקית ואני הלכנו לנו ברחוב קצת לפני שבת וראינו פתאום חנות חיות שבתוכה דגל גאווה. זה עשה לנו משהו. עד שהגענו כבר היה סגור, אבל זה הזכיר דילמה שיש לנו לפעמים - האם להמשיך וללכת לחנות החיות האהובה עלינו? או ללכת דווקא לחנות שהיא של גייז (או לפחות גיי פרינדלי) כאות תמיכה? יש לי חברה טובה שהתחילה לקנות רק תוצרת ישראלית. היא אומרת שהאבטלה והמצב במשק עוררו אותה למודעות. אני מודה שאני לא צדיקה כמוה, ובכל זאת בכל פעם שאני רואה בחנות כלשהי דגל גאווה זה עושה לי משהו. ואני זוכרת. והרבה פעמים אם אני צריכה לבחור בחנות הזאת, או בחנות אחרת זהה אני חושבת שאני אלך לזאת הגאה.... אני בטוחה שיש כאלו שיאמרו שיש בזה משהו לא הוגן שהרי למה מישהו אשם אם הוא לא גאה, אבל הרי זה לא נכון. הרבה פעמים הדגל הוא רק הצהרה - "אנחנו גיי פרינדלי", אצלנו הגייז הם כמו כולם (ואולי אפילו לפעמים קצת יותר) וזה עושה נעים. לפני כמה ימים ראינו פתאום בטלווזייה את הפרסומת של בנק "לאומי" ויש שם שתי כלות. זה עשה לנו משהו (עד שנזכרנו למה עזבנו אותם מלכתחילה) כי זה הרגיש לנו טוב. ככה סתם בפריים טיים שתי לסביות מתחתנות וזה הכי הגיוני לכולם. זה טוב להרגיש לפעמים חלק מהמיינסטרים, ואפילו יותר - חלק מהעילית. חג אורים מוצלח לכולנו! יעל
|חנוכיה לי יש, דולקת בה האש, ושחה לי בלאט, על כד קטן נחמד...|

James Hammerton

New member
אממממ האמת

אני לא חושב שזה צריך להיות קריטריון בלבחור מקומות, אם היה לכן מקום אהוב קודם תמשיכו ללכת אליו, יכול להיות שהמקום השני אולי גיי פרנדלי אבל היחס לחיות או האיכות שלו יותר נמוכה... בקיצור, אני חושב שצריך להפריד בין "גיי פרנדליות" לבין הדברים שאנחנו צורכים, ולא ללכת ולצרוך דווקא מוצרים שנחשבים לגיי פרנדליים, אלא למה שאנחנו אוהבים ולמה שטוב לנו.

אמת או שקר?

יש א/נשים, גם בימינו, שלא ייכנסו לחנות בגלל שמתנוסס בה דגל הגאווה. וזו הסיבה היחידה, בעיניי, לתמוך ב"כלכלה וורודה". סיבה יחידה, אבל חשובה. כי זה ה-מעט, שאנחנו יכולים לעשות, כדי לעודד א/נשים להיות גיי-פרנדלי.

S h a m i

New member
בדומה לג'ימי...

לא מאמין בצריכת מוצרים בחנויות גיי פרנדלי. אמנם הדוגמא של המצב הכלכלי וצריכת מוצרי כחול לבן היא נכונה בעיני (ברוב המקרים), אבל לגבי נושא זה אני לא רואה זיקה כלשהי. מה אם בעל החנות הוא הומו או שהיא לסבית אז אני צריך לתת לה את כספי ולא למוכר/ת האהוב/ה עלי שמגיל 15? לא נראה לי...

InnerKid

New member
מוצרי כחול לבן?

ומה עם הכסף שהולך ממוצרי כחול לבן לטובת בניית כבישים בהתנחלויות וחומות הפרדה מבטון ?

S h a m i

New member
אני דווקא..

בעד חומת הפרדה מפלדה. בטון זו התפשרות. אבל זה לא מקום לדיון אחר? הדיון על תקציב 2004 שייך לבית חם אחר. לבית הזה אני לא מכניס פוליטיקאים...

התשובה הראשונית שלי

שחשבתי לכתוב כאן היא שאני דווקא כן הייתי הולך לקנות במקומות גיי פרנדלי. אחר כך חשבתי על זה ושאלתי את עצמי למה בעצם. נכון, כמו שיעל כתבה זה אכן עושה משהו ללכת ולראות בחנות דגל גאווה, ודי מושך להיכנס לחנות. גם ייתכן מאוד שאם אהיה בעיר חדשה ואראה חנות כזו ייתכן שאכנס אליה. אבל אני באמת לא חושב שזה צריך להיות הקריטריון בבחירת מקום צריכה- כי באמת מה הקשר? זה כיף לראות את התמיכה הזו, אבל לא מרגיש צורך לקנות בחנות רק בגלל התמיכה הזו. ברח' דיזינגוף יש בית מרקחת עם דגל הגאווה. בפעם הראשונה שראיתי את הדגל עלתה בי התחושה ש"וואלה. טריק מגניב למשוך לקוחות". מעולם לא קניתי בבית המרקחת הזה, למרות שהיה כיף לראות את הדגל.

kid of love

New member
לתמוך במה?

זה לא שאני נכנס לחנות, ואם אומרים לי "שלום, אתה צריך עזרה?" אני ישר אומר- "כן, אני גיי, את/ה יכול/ה להביא לי... (מה שזה לא יהיה, סטטיסטית משהו לחתולים)". מה שכן, אם יהיו לי שתי חנויות זהות לבחירה, שעונות על אותם סטנדרטים (מחיר-מרחק-שירות-איכות וכו') ואחת מהן תהיה גיי פרנדלי- אני מניח שאעדיף את הגיי פרנדלי. אבל באופן עקרוני זה לא יהווה שיקול מעבר...

../images/Emo54.gif זה כלכלה ורודה

לתמוך בחנויות שהן גיי פרנדלי. בארץ כרגיל הקהילה כפויית טובה ולא תתיחס הרבה למקום אם הוא כן גיי פרנדלי או לא(אבל יגדשו את המקום יציאה שמכריז על פרנדליות בת"א) אני באופן אישי אעדיף מקום שהוא פרנדלי על פני מקום רגיל, אלא אם השרות בו מזעזע או מה שהוא מוכר פשוט גרוע

James Hammerton

New member
אבל למה זה טוב?

למה צריכים לעשות מקומות שהם "גיי פרנדלי" שהקהילה תבוא ותקנה בהם, למה אי אפשר לקנות במקומות רגילים? זו הנק' שאני לא מבין כ"כ מבין, למה צריך חנויות לגייז וחנויות לסטרייטים?

../images/Emo54.gifעקרונית אוז ענה על זה טוב

זה סוג של לעודד עסקים עם פתיחות אלינו, כולל אם הבעלים הומו או לא. כי יש אנשים שרק ידעו על זה לא יקנו שם מהסיבה הזאת בלבד.

eig

New member
ג'יימס סלח לי שאני אומר את זה, אבל

התגובה שלך לעניות דיעתי אינה קשורה כלל לנושא הכלכלי. תגובתך ותחושתך לנושא כפי שאני מבין לנכון נובעת מהעובדה שאתה , איך לומר, טיפ טיפה צעיר. וכאן הייתי ממליץ לך לקרוא את תיאורית ההתפתחות של הזהות המינית ההומוסקסואלית של קאסס. באחד השלבים הראשונים לפני ההשלמה בזהות המינית יש נטיה כאילו "לייטפות" את המצב או במילים אחרוצת "לעגל פינות" ולרצות שלא תהיה הםרדה ברורה לעין בין ה"אני" לבין ה"נורמל". מכאן אני יכול להסיק מעין מגיעה תחושה כמו זו שאתה מציג כאן שלא צריכה להיות הפרדה. כאשר הלכה למעשה, הומוסקסואליים בכל העולם ובדרך טבעית לחלוטין מתקבצים לכדיי קהילה, וכחלק מההזדהות עם השיוך הזה חלקם (בעלי החנויות) שמים גדל בחלון הראווה וחלקם (הצרכנים) קונים בחנויות עם גדל גאווה. לרוב המניע הוא לא כלכלי אלא חיזוק הרגשת השיוך הפנימי של כל אחד לקהילה.

James Hammerton

New member
מה ז"א פתיחות?

אני לא יכול לקנות את הדברים שאני צריך במקום אחר? למה צריך לקנות דווקא במקום שמכריז על עצמו גיי פרנדלי או פתיחות של עסקים, אי אפשר לקנות במקומות "רגילים"? אני חושב דווקא שזה עלול לגרום למצב שבו הקהילה תתחיל לנתק את עצמה מהחברה, זה נשמע לי כמו "חנויות לגייז בלבד" או "חנויות לסטרייטים בלבד", ולזה התכוונתי קודם. ואני לא מרגיש שזה יכול לחזק את הרגשת השיוך שלי לקהילה, ואולי אפילו יותר לנתק את הרגשת השיוך שלי לחברה... אולי זה גם בגלל שאני צעיר, אבל בכל אופן לזה התכוונתי...

InnerKid

New member
be my friend..friendly gay

ואני עדיין תוהה אם הסמל בלבד (לשים דגל בחלון הראווה) מעיד על גיי פרנדליות או כדי למשוך לקוחות נוספים? לפי מה אתה יודע/מחליט אם אתה רואה את הדגל בחלון?

א ו ז

New member
כלכלה ורודה

אנחנו נכנסים לדיון מעניין... והוא עוסק לוא דווקא בחנות כזו או אחרת עם דגל מתנוסס בצבעים מרגיעים... השאלה אם לקנות בחנות של גייז או גייפרנדלי היא יותר ברמה של הזדהות או סוג של תחושה של שייכות או משהו כזה... בח"ול, דרך אגב,תקנו אותי אם אני טועה, זה דגל שמושך אותנו לתוך החנות יותר בקלות. אבל לענינינו,וזה רעיון שמין הסתם כבר נתקלתם בו, מה הייתם אומרים על כרטיס אשראי "ורוד"? כידוע לכולנו הצריכה של אנשי הקהילה, אפילו בימי המיתון היא צריכת פנאי מובהקת. ויש גם את המושג- d.i.n.k - double income no kids (במקרה של זוגיות, כמובן...) אבל הרעיון ברור. וכאן נשאלת השאלה איך למנף ולהפוך את כח הקנייה הזה לדבר שיעניק לנו הטבות כאלה ואחרות. לדגל שתלוי בכניסה לחנות אין את אותה משמעות כמו למהלך רחב ומאורגן ובעיני זה דבר טוב פוליטית כלכלית ומוראלית. דעתכם?

InnerKid

New member
הטבות וכוח קנייה

לאיזה הטבות אתה מצפה כשתקבל את הכוח הכלכלי? לאיזה מטרות פוליטיות תנצל אותו? איך תוודא שאתה אכן כוח קנייה שכזה ולא סמרטוט שנשלט בידי רצונות וכוונות של תאגידים שיגרמו לך לחשוב שאתה בעל כוח וגם לחייך אליהם בסוף כשכל מה שהם רוצים הוא לגהץ לך את כרטיס האשראי?

../images/Emo54.gifקח כדוגמה את מצעד הגאווה

שבזכות זה שאירוגונים גדולים תומכים בו ע"י פרסום וכאלה, זה אחת הסיבות הכלכליות המאפשרות לו להתקיים. וכל בעל עסק יודע שכדאי לו להיות נחמד למגזר מסויים אם למגזר הזה יש כוח קנייה ממוקד

InnerKid

New member
נו זה בדיוק מה שאמרתי

ארגונים יתמכו בך כי אתה כוח קנייה, כי אתה מאפשר לו להתקיים בכך שאתה צורך ממנו. רואים אותך כצרכן ומשתמשים בתג הומו כדי לפנות אליך כצרכן. זה מה שמעניין אותם וזה לא בהכרח גיי פרינדלי במובן שבו אני תופש מהו גיי פרינגלי.. (וראה ההודעות האחרות שלי בשרשור הזה) מאור

InnerKid

New member
מותג כתמיכה כלכלית...

אני חושב זה הפוך - אנחנו עברנו מיתוג, ועכשיו יש מותג של "קהילה הומולסבית" ומשתמשים בנו כדי שנתמול כלכלית באותם הגופים שמפרסמים מותגים "הומולסביים" כמו שתי הכלות של בנק לאומי... אני לא יודע לגבי החנות, אבל נו.. בנק לאומי. הרי זה עוד ניצול קפיטליסטי זול של לסביות והומואים ורדוקציה שלהם לאדם עם מימד אחד בלבד - צרכנים.. ובטח שזה עובד.. שהרי זה נורא נחמד לראות שתי כלות בפרסומת, זה לא יכול לפגוע במעמד של הבנק כבנק (מצד לקוחות הומופובים למשל) כי הם חזקים מספיק, וזה יכול אולי להגדיל להם את כמות הלקוחות שלהם אם הם יפנו עם מסר פרסומי ממוקד ונכון לקהל המטרה והיעד שהם רוצים לקנות, במקרה הזה למשל - קהל של הומואים ולסביות. תאגידים גדולים, בנקים ועוד שאר מרעין לא רואים בנו יותר מאשר צרכנים, ובזה אני הרי לא מחדש לאף אחד. קצת נמאס לי האשליה הזאת של קבלה ושל אהבה לכאורה וכביכול. האם קמפיין כזה של בנק לאומי למשל (ואני לוקח את זה כדוגמה לצורך העניין) באמת מבער הומופוביה בקרב עובדי הבנק? הרי בנק לאומי לא נלחם בהומופוביה עבורנו, אלא הוא רק רוצה לשרת את מטרותיו. ולא תביני לא נכון, אני לא חושב שזה רע לראות שתי כלות בפרסומת, בטח שזה יותר נחמד לי מאשר לראות חתן וכלה, אבל אני לא בטוח שבגלל זה אני ארוץ לפתוח שם חשבון. אני לא מדבר על אותה חנות או על עסקים קטנים ששמים דגל (למרות שזה גם לא תמיד ברור לי מה הכוונה.. מה המשמעות של דגל הגאווה שם עבור מי שתלה אותו.. אז אני גם לא רוצה להכנס לזה) אלא על פרובוקציות נוסח מתאים לי ורומיאו ורומיאו או שתי הכלות של הבנק..

למעלה