תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר

אלוני.

New member
תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר

הנה תמו יום קרב וערבו. מעירים לי כאן שהיום רק התחיל, אבל טבעם של ימים מסוג כזה שאת החשבונות והסיכומים עושים בבוקר . מתעוררים וסופרים את הנפגעים... כתב פעם מישהו : פתאום קם אדם בבוקר ומרגיש כי הוא עם ומתחיל ללכת וכל הנקרה בדרכו קורא הוא שלום . שלום. דרך השלום היא הדרך הנוחה , היא הדרך לעשות כאן את החיים ליותר שפויים , ליותר הגיוניים , למשהו שייתן תחושה של אדמה יציבה תחת רגלינו , אבל היא לא הדרך היחידה , אם התשובה לשאלה : ``הלנצח תאכל חרב? `` צריכה להיות כן , אז היא תהיה כך . היא תהיה כך מחוסר ברירה , היא תהיה כך כי מישהו בצד השני החליט שאנחנו פוחדים מהשאלה הזו ויותר מכך מהתשובה . אנחנו , ואני מניח שזה כולנו - כל אחד ותנאיו , רוצים שלום כבחירה לחיים נוחים יותר לא כבריחה מחיים אחרים. כתבתי כאן אתמול בבוקר את אשר היה על ליבי בעקבות המאורעות שהיו בימים האחרונים , קיבלתי הרבה תגובות- בחלקן היו שאלות. לא תמכתי בהתפרעויות של היהודים שהיו כאן אבל אין לי כוונה לגנות אותה . אני לא פוליטיקאי ולא מחוייב ללשון כפולה כפי שהפגינה אתמול ( למשל ) חברת הכנסת לימור ליבנת , שאי אפשר היה לטעות- היא הייתה בעד המתפרעים אז היא ניסחה את זה ככה : אני מגנה את ההתפרעויות ...... אבל יש לזכור שהדברים באו כתגובה למעשים מהצד השני... ( זה לא ניסוח מדוייק אבל זה היה עיקר דבריה ) . אני לא חושב שצריך לגשת ולהצית מסעדה שמעסיקה ערבים , אל תאכלו שם . ניגש אליך מלצר ערבי - קום וצא מן המסעדה ! אל תשרוף , אל תשמיד , אל תפגע , זכותך לא לקבל שרות ממי שלא נראה לך , זכותך לא לקנות מוצר מכל סוג שהוא ומכל סיבה שהיא , אין לאף אחד זכות לשרוף או לפגוע . הבחירה היא היום בצד השני , היא בצד הערבי , בצד של ערביי ישראל . בחירה שלהם אם להיות שותפים למדינה הזו - שותפות מלאה , לא בערך ולא בחלקים ולא מתי שנוח להם . מי שיש לו זהות מוחלטת עם מי שרוצה להשמיד אותי הוא אוייב שלי, אין חצי אוייב ואין אוייב על תנאי . כתבתי כאן אתמול , אני ישראלי ששייך ( עדיין שייך ) למה שנהוג לכנות לצערי מחנה השלום . אני לא מחנה השלום והצד השני אינו המחנה הלאומי , לאף אחד אין זכויות לא על השלום ולא על הלאום , אני מוכן להיקרא מחנה השלום הלאומי , אבל הכי הכי אני רוצה להיקרא יהודי וישראלי . מישהו כתב לי אתמול שאין לנו ברירה ואין לנו לאן ללכת , אני רוצה לענות לו כאן : גם אם יש ברירה ויש לי לאן ללכת אני רוצה לחיות כאן , בישראל . כאן נולדתי , כאן נולדו לי ילדיי , כאן אני רוצה לחיות וכאן אני רוצה למות - וכמה שיותר מאוחר יותר טוב. לא כל שכן כאשר בנוסף לכך אין לי ברירה אחרת , לא לי ולא לאף אחד אחר. מאורעות הימים האחרונים נרגעים ויירגעו יותר , אין לי ספק שאנחנו משחקים כפיונים בידיים של אנשים בעלי אינטרס, אנשים שמלבים ארועים כדי להנציח את קיומם ושלטונם . הימים ימים רעים , ימי חשבון נפש לכולם , לדעתי בסיומם ( וכבר עכשיו ) נצא מחוזקים שבעתיים . אני עדיין חפץ בשלום , עדיין חושב ששלום הוא האלטרנטיבה המועדפת , היד שלי עדיין מושטת לשלום לכל מי שמוכן להושיט ידו חזרה לשלום- ביד חשופה ! ולערביי ישראל , איתכם אני לא צריך לעשות שלום , אתם חיים כאן - במדינת ישראל שהיא המדינה שלכם ושלי , זכותכם להפגין בעד או נגד כל דבר - הפגנות חוקיות כפי שרשאי כל אזרח ישראלי , חובתה של המשטרה להתייחס להפגנות אלה כפי שהיא מתייחסת לכל הפגנה במדינת ישראל . אל תיתנו לנו את ההרגשה שהינכם גייס חמישי בקירבנו , זה ייגמר רע . אנחנו רק נראים פרייארים , כאשר מצמידים אותנו לקיר אפילו אנחנו יודעים מה לעשות . אני לא זוכר את הציטוט המדוייק מן המקורות : כאשר תענו אותו כן יפרוץ...

AMI8

New member
בדיוק!

ידידי, הצלחת לבטא בדיוק את התחושות העמומות שאופפות אותי, ואני מניח שגם רבים אחרים,בימים אלה.אגב, כמוך, גם אני משתייך ל``מחנה השלום`` ומתנגד להגדרה זו ולהנגדתה ל``מחנה הלאומי``. סבורני שהייתי מעדיף את המינוח ``בן גוריוניזם``. קרי, ציונות גאה ותקיפה, אך שקולה, נבונה ומכירה במגבלות הכוח.

zak

New member
עמית לדעות

אלוני - קלעת בול למחשבותי והירהורי אני שמח שהצלחת להעלות בכתב את רוב התלבטותי ברשותך אני מוריד מילים אלה למדפסת ולפרסמם במקום עבודתי כאות להערכתי עלה והצלח.

a - s -inv

New member
מטבע ידידי מטבע יש לו שני צדדים

אתה כל כך צודק ברעיון בחלום ובעתיד שאתה רוצה שיהיה ואני מבטיח לך שהקיצוני באנשי יש``ע לא יחלוק עליך אלא יחלוק כבוד לדבריך אבל,,,ואת זה אתה ומחנה השלום המזויף שוכחים שלמטבע שני צדדים ואתה בסך הכל צד אחד נאור ויפה שרוצה שלום לעומתך הצד השני ממש אינו כזה ותודה לאריק ולאליק שחשפו את פניהם האמיתיים של ,,,לא שכנינו אלא שונאינו הם שונאים אותנו אלוני על פי הדת הקוראן וההיסטוריה הארוכה אין סיכוי פשוט אין סיכוי לחיות אם הבהמות האלה בשלום גם לא עם ערביי הארץ זו עובקה והרי הוכחותיה בשטח אפילו ברק כבר מפקפק בפרטנריות של הערפד אז למה שדווקא אתה תמשיך לסגוד לתהליך נשוא צד אחד בלבד אין ספק שדרך השלום היא הדרך הנכונה הן על פי היהדות הן על פי האמת הנצחית אבל מה אתה רוצה לעשות שלום עם עצמך? תעשה אבל זה ממש לא יחייב את שכניך ידידי ממש לא

ybg

New member
נחמד לי...

לקרוא את דעתך המובאת בנועם וברגישות היוצאים מן המסך. אני לא יודע אם מצב החירום בו אנו נמצאים גורם לי להרגיש קרוב אליך, או שמא זאת קרבה של כבוד הדדי בין בני אדם (מה שיותר אעדיף). אני מה שמכנה התקשורת, בגנאי מסוים, ``מתנחל``, מתיישב מעבר לקו הירוק שבאמת רוצה שלום ודו קיום, וכמותי יש הרבה. תגובתי זו באה להביע משאלה לדו-שיח כן וסובלני בתוכנו הישראלים והיהודים, וליצירת חומת מגן איתנה בפני כל הרעות הצפויות. יישר כוח.

felix

New member
תגובה

אהלן אלוני כל מלה בסלע !!! לי יש לאן ללכת אבל זה רחוק. מסכים שכאן נולדו גם ילדי והאלטרנטיבה האחרת יותר קשה. בכל מקרה נראה לי שאנחנו ``מוכרים`` את המדינה במחיר נמוך מידי. אין פרטנר לשלום אמרתי מזמן ולא ניתן להאמין להם. הדרך השפויה היחידה הינה הפרדה מוחלטת בין שתי העמים. גבול,מוקשים משתי צידי הגבול, אל תבואו אלינו ואנחנו לא נבוא אליכם. להם, הפלסטינאים, ריבונות על האיזור שלהם, מדינה שיקראו לזה אם הם מאוד מעוניינים. רק לאחר הפרדה של עשרות שנים , אחרי חינוך של שתי דורות לפחות , ניתן יהיה לשבת ולדבר איתם שלום. הם שונאים אותנו שינאה שלא ניתנת לגישור גם אם נחזיר להם את יפו,חיפה ואפילו את באר שבע.

felix

New member
תגובה

אהלן אלוני כל מלה בסלע !!! לי יש לאן ללכת אבל זה רחוק. מסכים שכאן נולדו גם ילדי והאלטרנטיבה האחרת יותר קשה. בכל מקרה נראה לי שאנחנו ``מוכרים`` את המדינה במחיר נמוך מידי. אין פרטנר לשלום אמרתי מזמן ולא ניתן להאמין להם. הדרך השפויה היחידה הינה הפרדה מוחלטת בין שתי העמים. גבול,מוקשים משתי צידי הגבול, אל תבואו אלינו ואנחנו לא נבוא אליכם. להם, הפלסטינאים, ריבונות על האיזור שלהם, מדינה שיקראו לזה אם הם מאוד מעוניינים. רק לאחר הפרדה של עשרות שנים , אחרי חינוך של שתי דורות לפחות , ניתן יהיה לשבת ולדבר איתם שלום. הם שונאים אותנו שינאה שלא ניתנת לגישור גם אם נחזיר להם את יפו,חיפה ואפילו את באר שבע.

felix

New member
תגובה

למעלה