תמונת שלט היסטורי (?) שהגיעה ב-

מצב
הנושא נעול.

בועז ל

New member

האם יש למישהו מושג היכן צולמה התמונה? ברור לחלוטין שאני מצפה שרק מי שנתקל פיזית בשלט הזה, יידע לזהות את מיקומו. ואם לא - אעלה תמונה נוספת ורמז.
אבל קודם לכן: האם השלט אכן אותנטי?

מירב הסיכויים שמדובר בפיברוק לא מוצלח...

האם יש למישהו מושג היכן צולמה התמונה? ברור לחלוטין שאני מצפה שרק מי שנתקל פיזית בשלט הזה, יידע לזהות את מיקומו. ואם לא - אעלה תמונה נוספת ורמז.
שלט כזה לא היה מחזיק מעמד במצב הנוכחי 65 שנה. לא יודע מהיכן הבאת אותו אך ברור שהצבע עליו חדש יחסית. ראיתי בעבר פיברוקים אין ספור. קשה לי להאמין שבכלל היה שלט כזה אי פעם. אולי תיכף גם תביא לנו מדבקות חדשות ונוצצות של "לעצור את הנסיגה מסיני"?
מי שהראה לך את השלט, גם אם הוא יישבע לך באלוהים שלו שהשלט מקורי, כדאי אולי לקחת אותו בעירבון מוגבל.
אתה בטח זוכר את שלט החץ המורה על כיוון הנסיעה לכרמיאל שהוצב ברחוב הרכבת בירושלים.....גם אם לא, הרי שהיה כזה.
אחרי שמצאתי עם שפירא שהמשוריינים בשער הגיא הם זיוף לא מוצלח, הרי שככל הנראה מישהו היה מעוניין שאנשים אחרים יחשבו שהיה שלט כזה....ואם אני טועה, הרי שהשלט שהבאת הוא שיפצור ושיחזור (לא מוצלח במיוחד) של המקור. או שאני מנחש שמישהו המציא אותו בשביל התעלול....
אחרי ששפירא ואני מצאנו ש:
1. המשוריין בכניסה לעקרון מזוייף,
2. האוטובוס של שיירת יחיעם מזוייף,
3. האוטובוס של קיבוץ גשר מזוייף,
4. חלק מהאוטובוסים במוזיאון אגד, לא היה להם מעולם קשר עם אגד...
5. הקטרון של נהריים הוא בכלל בעל מנוע קוטפת,
6. ועוד אי אילו זיופים מכוונים, הייתי משייך את השלט הנ"ל עם איזה זיוף או תעלול שאיזה מוח מוזר החליט להמציא....
ואם אני טועה, מודה ועוזב ירוחם כמובן.

בועז ל

New member
אני מומחה קטן מאוד באיתור זיופים, אבל הספקות

שלט כזה לא היה מחזיק מעמד במצב הנוכחי 65 שנה. לא יודע מהיכן הבאת אותו אך ברור שהצבע עליו חדש יחסית. ראיתי בעבר פיברוקים אין ספור. קשה לי להאמין שבכלל היה שלט כזה אי פעם. אולי תיכף גם תביא לנו מדבקות חדשות ונוצצות של "לעצור את הנסיגה מסיני"?
מי שהראה לך את השלט, גם אם הוא יישבע לך באלוהים שלו שהשלט מקורי, כדאי אולי לקחת אותו בעירבון מוגבל.
אתה בטח זוכר את שלט החץ המורה על כיוון הנסיעה לכרמיאל שהוצב ברחוב הרכבת בירושלים.....גם אם לא, הרי שהיה כזה.
אחרי שמצאתי עם שפירא שהמשוריינים בשער הגיא הם זיוף לא מוצלח, הרי שככל הנראה מישהו היה מעוניין שאנשים אחרים יחשבו שהיה שלט כזה....ואם אני טועה, הרי שהשלט שהבאת הוא שיפצור ושיחזור (לא מוצלח במיוחד) של המקור. או שאני מנחש שמישהו המציא אותו בשביל התעלול....
6. ועוד אי אילו זיופים מכוונים, הייתי משייך את השלט הנ"ל עם איזה זיוף או תעלול שאיזה מוח מוזר החליט להמציא....
שלי הם דו-כיווניים. מצד אחד, מצבו המצוין של השלט אכן מעורר תמיהה; אם כי זה לא לגמרי מופרך שניתן למצוא שלטים בגיל דומה ובמצב שימור לא פחות טוב.
מאידך, אופן ניסוח הטקסט, סדר הופעת השפות על גביו, צורת הגופנים, הכתיב העברי (שהיום היה נכתב בוודאי עם תוספת יו"ד ב"מסלות" וב"יענשו") ומיקומו של השלט במושב בצפון - כל אלה מחזקים אצלי את התחושה שהשלט אולי בכ"ז אותנטי.
מאוד הייתי שמח לקרוא את דעתם של ד"ר הספל, שפירא ופרופ' מלינג. האם אכן מוכרים להם שלטים בנוסח דומה?

גם אם הוא אותנטי, מקומו בטח לא בבית פרטי

שלי הם דו-כיווניים. מצד אחד, מצבו המצוין של השלט אכן מעורר תמיהה; אם כי זה לא לגמרי מופרך שניתן למצוא שלטים בגיל דומה ובמצב שימור לא פחות טוב.
מאידך, אופן ניסוח הטקסט, סדר הופעת השפות על גביו, צורת הגופנים, הכתיב העברי (שהיום היה נכתב בוודאי עם תוספת יו"ד ב"מסלות" וב"יענשו") ומיקומו של השלט במושב בצפון - כל אלה מחזקים אצלי את התחושה שהשלט אולי בכ"ז אותנטי.
מאוד הייתי שמח לקרוא את דעתם של ד"ר הספל, שפירא ופרופ' מלינג. האם אכן מוכרים להם שלטים בנוסח דומה?
במושב בצפון והוא רכוש הרכבת...מקומו במוזיאון הרכבת. לטיפולו של חן בהעברת השלט למוזיאון נודה.

בועז ל

New member
אין ספק שמקומו הטבעי של השלט אצל חן, אבל

במושב בצפון והוא רכוש הרכבת...מקומו במוזיאון הרכבת. לטיפולו של חן בהעברת השלט למוזיאון נודה.
רגע: מה אומר החוק לגבי פריטים ממסילות רכבת שננטשו? ומה בכלל היה מעמדו הסטטוטורי של תוואי מסילת העמק הנטוש?

כל התוואי ומה שבו = רכוש הרכבת. זה שאותו בעל

רגע: מה אומר החוק לגבי פריטים ממסילות רכבת שננטשו? ומה בכלל היה מעמדו הסטטוטורי של תוואי מסילת העמק הנטוש?
כל התוואי ומה שבו = רכוש הרכבת. זה שאותו בעל
בית החליט לקחת לעצמו את השלט, לא אומר שזה בסדר. השלט הוא רכושה של רכבת ישראל ואני מקוה שבכיריה יראו את התמונה וינחו את מלינג מה לעשות על מנת שהשלט יוחזר אחר כבוד לבעליו המקוריים קרי מוזיאון הרכבת בחיפה. לדעתי חן מלינג צריך לפנות אל אותו בעל בית ולדרוש ממנו להחזיר את השלט לבעליו החוקיים. מקומו של שלט כזה הוא אך ורק במוזיאון הרכבת. אם השלט מקורי, אין לו מה לעשות בבית פרטי באיזה חור נידח בגליל. גם הדורות הבאים זכאים להנות ממנו וזה יתכן רק אם יוצג במקומו הנכון במוזיאון. מצידי שבעל הבית יצלם לו רפרודוקצייה של השלט ויתלה אותה במקום השלט המקורי שיש להחזיר למוזיאון הרכבת. חן מלינג: לטיפולך בהעברת השלט למקומו הראוי נודה כולנו. אביה.

טשאפק 2

New member
כתוב במפורש בשלט עצמו, העוברים יענשו

כתוב במפורש בשלט עצמו, העוברים יענשו

לפי מס' הוולוו - 28-223-17 איתרתי בקלות

לפי מס' הוולוו - 28-223-17 איתרתי בקלות
בקובץ מספרי הרישוי הארצי את כתובת המקום בו נמצא השלט. אני מצפה מבעלי הבית שיחזיר אותו למוזיאון הרכבת.

אביתר

אביתר
בסעיף 1 לגבי המשוריין אתה מתכוון למשוריין במזכרת בתיה לדעתי

עוד פיברוק מבית היוצר של ישראבלוף...

תמונה של המשוריין
מורכב על שלדה של נ"נ או דודג' פאוור וואגון
עוד פיברוק מבית היוצר של ישראבלוף...
את הפיברוק קל היה לגלות לפי מספר השלדה שלא תאם את התקופה.
הפיברוק יוצר בבתי המלאכה של קיבוץ גבעת ברנר.

שלט רכבת המנדט

שלט רכבת המנדט
תודה על המציאה הנדירה בועז!

אני אמנם לא מומחה בשילוט של רכבת המנדט (וכנראה שאין בארץ או בעולם מומחה כזה עדיין) אבל למיטב הבנתי השלט אכן נראה אותנטי, והוא השתמר במצב מצויין יחסית. אני מצרף, תמונה שצילם פול קוטרל של שלט זהה, ממקור לא ידוע, אבל במצב הרבה פחות טוב.

בועז ל

New member
יפה מאוד! עושה רושם שהשלט המושבניקי שלי

שלט רכבת המנדט

אני אמנם לא מומחה בשילוט של רכבת המנדט (וכנראה שאין בארץ או בעולם מומחה כזה עדיין) אבל למיטב הבנתי השלט אכן נראה אותנטי, והוא השתמר במצב מצויין יחסית. אני מצרף, תמונה שצילם פול קוטרל של שלט זהה, ממקור לא ידוע, אבל במצב הרבה פחות טוב.
יפה מאוד! עושה רושם שהשלט המושבניקי שלי
בכ"ז אותנטי.

אם תרצה את כתובת המקום, היא אצלי. כדאי

שלט רכבת המנדט

להחזיר את השלט לארכיון. מקומו לבטח לא בשום בית פרטי. מדובר בגניבה לכל דבר.

cwen

New member
גניבה בהנחה שהוא פרק אותו מתחנת רכבת

להחזיר את השלט לארכיון. מקומו לבטח לא בשום בית פרטי. מדובר בגניבה לכל דבר.
אבל יתכן שהשלט פורק ונזרק לפח על ידי אנשי הרכבת / מועצה מקומית כלשהי בעבר הרחוק, ונאסף על ידי בעלי הבית.

למה להאשים בגניבה לפני שאתה יודע אם אכן מדובר בגניבה?
(יתכן שזו באמת גניבה, אבל אין לנו שום עובדות על המקרה חוץ מתמונה).

down under

New member
אפשר ברשותך שאלה?

אבל יתכן שהשלט פורק ונזרק לפח על ידי אנשי הרכבת / מועצה מקומית כלשהי בעבר הרחוק, ונאסף על ידי בעלי הבית.

אפשר ברשותך שאלה?
את ממש לא חייבת לענות אם אינך רוצה.
האם את צמחונית/טבעונית והאם את פעילה בפורום רוטר עם ניק אחר?

cwen

New member
אני טבעונית, אבל לא גולשת ברוטר בכלל

אפשר ברשותך שאלה?
את ממש לא חייבת לענות אם אינך רוצה.
האם את צמחונית/טבעונית והאם את פעילה בפורום רוטר עם ניק אחר?
אני טבעונית, אבל לא גולשת ברוטר בכלל

אף אחד לא זרק שלט כזה לפח אשפה.

גם בעבר השתדלו לאסוף לתיעוד כל פריט. אם חן ירצה, אוכל להעביר לו את כתובת הבית המדוייקת בה נמצא השלט הודות למאגרי המידע שלי. כך מצאתי מיד למי שייך הוולוו.
שלט זה מחוייב להעברה למוזיאון הרכבת. שם מקומו הטבעי והיחידי.
גם אם השלט היה זרוק בפח אשפה, היה צריך המוצא שלו ליידע את רכבת ישראל. כך ראוי אך לא כך נעשה.

ואיפה השלט של מחנה שנלר?

גם בעבר השתדלו לאסוף לתיעוד כל פריט. אם חן ירצה, אוכל להעביר לו את כתובת הבית המדוייקת בה נמצא השלט הודות למאגרי המידע שלי. כך מצאתי מיד למי שייך הוולוו.
שלט זה מחוייב להעברה למוזיאון הרכבת. שם מקומו הטבעי והיחידי.
גם אם השלט היה זרוק בפח אשפה, היה צריך המוצא שלו ליידע את רכבת ישראל. כך ראוי אך לא כך נעשה.
ואיפה השלט של מחנה שנלר?

לא זה המודרני, אלא שלט באנגלית ישן וקטן יחסית מחובר לעמוד שניצב במדרכה ממול הכניסה למחנה.

יום אחד הוא נעלם, תקופה די ארוכה לאחר שהמחנה נסגר סופית.

מצב
הנושא נעול.
למעלה