תמונת מצב- אשכול NBA נטו

rapgamer4ever

New member
תמונת מצב- אשכול NBA נטו

פה אסקור את המצב הכללי בליגה עד כה. נראה לי שכבר הרבה זמן לא התעסקנו במצב הכללי של הקבוצות, אז הגיע הזמן. במזרח: יש שלוש קבוצות במצב מצוין. בוסטון הראשונה נראית בהמשך ישיר של העונה שעברה, אפילו שהיום ספגה את כמות הנקודות הגדולה ביותר מאז האולסטאר. מו תורם לקליבלנד דקות מנוחה ללברון, הורדת עומס בהתקפה ועודף של כמה נצחונות מהרגיל בלי צורך להיסחט לקראת סוף העונה. גם אורלנדו מאוד מרשימה השנה, נכון להיום היא ניצחה 11 מה-13 האחרונים ועושה רושם שאולי השנה הם יוכלו לעשות יותר גם בפלייאוף. קצת מתחת יש שתי קבוצות בסימן שאלה- דטרויט ואטלנטה. היכולת של הפיסטונס בסימן שאלה יחד עם אייברסון, עדיין לא ברור בדיוק התפקידים החדשים בקבוצה והמאזן בעידן AI בינוני מאוד. אטלנטה פתחה מצוין ונחלשה, בהחלט יש סיכוי להמשך של כל אחת משתי הדרכים- יש להם את הכלים לשחק מצוין ולהיות מדורגת גבוה, מצד שני אני לא אדהם בכלל אם הם אפילו יהיו מחוץ לפלייאוף. במקומות 6-10 יש דבוקת קבוצות במאזן סביב המאוזן, רובן מאכזבות. בוש משחק מצוין וטורונטו לא מתרוממת- אולי בדרך לעזיבה בקיץ 2010. פילדלפיה מראה מגמת שיפור קלה אבל עדיין רחוקה מאוד מהציפיות. וויד לא מצליח להביא לידי ביטוי את המספרים שלו גם בטור הנצחונות, והניקס בשינוי חד מפתיחת העונה מפסידים כבר כמה ברצף ואולי יוותרו על הפלייאוף גם השנה. למעשה היחידה שקצת מפתיעה לטובה היא ניו ג'רזי עם מאזן 7-7 שנובע בעיקר מיכולת טובה מאוד של וינס והאריס ולחימה של הנגרים שמסביב. קצת מתחת אבל בתמונת הפלייאוף נמצאות שיקאגו ואינדיאנה- הראשונה עם סופרסטאר בהתהוות (רוז מעמיד מספרים אישיים וכמות נצחונות דומה מאוד לזו של לברון בעונת הרוקי, זה שיש סביבו יותר כשרון זה בסדר גמור כי לא כל אחד הוא לברון) בעוד שאינדיאנה ממשיכה במסע לעבר שומקום בתור קבוצה שיכולה לנצח ולהפסיד כל משחק נתון. מילווקי ממשיכה ביציבות המדהימה שלה של החולשה במשך שנים, בשארלוט עושה רושם שבראון לא עשה שום שינוי משמעותי לטוב או לרע ואותי זה אישית קצת מאכזב, וושינגטון כנראה תהיה מחוץ לתמונה, צדק מסוים לנוכח ההמהלכים הגרועים בקיץ. במערב: הלייקרס נראים מעולה ומנצחים כשקובי טוב יותר ופחות, העומק שלהם מאוד מרשים והם עומדים בציפיות ובינתיים בדרך לראשות הקונפרנס. אחריהם לא אחרת מאשר דנבר המושמצת עם מאזן פנטסטי של 9-2 יחד עם צ'ונסי- מה שמצד אחד מצוין אבל מצד שני הופך את הטרייד התמוה של קמבי בקיץ לעוד יותר תמוה. גם פה צמוד צמוד נמצאות פיניקס, יוסטון, יוטה ופורטלנד. הסאנס משחקים די טוב יחסית לירידה של נאש- שאקיל טוב יותר מאשר שהיה בשנה שעברה. יוסטון למרות היכולת הפושרת, הפציעות, ההרחקות ושאר העניינים לא רחוקה מלהיראות כמו שהיינו רוצים שתראה. הלילה באטייה חזר והוא שחקן שבכל מצב רק יתרום לקבוצה. יוטה מחזיקה במאזן די מרשים בהתחשב בפציעות של דרון (יום פצוע יום בריא) ובוזר (פתח בריא עכשיו פצוע)- וממשיכה את מגמת ה"קבוצה שונה לחלוטין בבית ובחוץ". אני חושב שפורטלנד למרות המאזן הטוב לא מאוד מבטיחה, בעיקר כי אודן פתח מהוסס מאוד ויש ספקות אמיתיים לגבי כמה שיהיה טוב לעומת כמה שחשבו בהתחלה. ניו אורלינס במאזן פחות טוב אבל הייתי מצרף אותה לחבורה הזאת, היא תתאפס ותסיים גבוה למרות הפתיחה הבינונית. במקום השמיני במאזן מכובד מאוד של 8-6 לא אחרת מסאן אנטוניו הפצועה, זקנה ומותשת. איך הם עושים את זה? שאלה אמיתית עם כמה תשובות- לוח משחקים קל מאוד, המאמן הטוב בליגה ושחקנים שיודעים לשחק חכם ונכון תחת שיטה ברורה של לדרדר את היריב לרמה שלך ולנצח בזכות הניסיון. בינתיים זה עובד, מאנו כבר חזר וטוני בדרך- הספארס עדיין במצב לא קל אבל טוב בהרבה מאיך שפתחו. אז מגיעה דאלאס עם 5 נצחונות רצופים ומזכירה לנו שעדיין משחקים שם שחקנים מצוינים. היא עוברת מתחת לרדאר ואולי אולי תוכל להיות סוס שחור במערב, אם תכנס לפלייאוף. גולדן, סקראמנטו וממפיס סתם קבוצות לא טובות- הראשונה מפציעות וסגל לא משהו, השנייה מפציעות, השלישית מסגל ממש לא משהו. אחריהן מינסוטה שדי מאכזבת אותי השנה כי ציפיתי להתקדמות מסוימת, הקליפרס שעד שלא יעשו טרייד המבנה הקבוצתי שלהם יהיה מגוחך ואוקלהומה שמחזיקה ברצף של לא פחות מ-13 הפסדים רצופים אנד קאונטינג. האמת שבשלב הזה אני כבר מצפה מדוראנט לקצת יותר. בכלל- אין לי הרגשה ממש טובה לגביו, לא חושב שהוא יהיה שחקן גדול אבל זה כבר לא הכי קשור. מגמה נוספת שניתן לראות היא צמצום הפערים בין המזרח למערב. באופן מפתיע, המפגשים בין החופים עומדים נכון להיום בתוצאה של 42-30 לטובת המזרח, יתרון די משמעותי. כמובן שזה יתיישר בהמשך, אבל פער כזה הוא לא טעות סטטיסטית אלא שינוי של ממש. עד פה סיכום העונה בחודש הראשון.

תום116

New member
מסכים בהחלט

העומק בהחלט מרשים. רק להיזכר בשנה שעברה עם כל השטויות והדכאונות שהביאו לי לוק וולטון וטוריאף, תודה לאל שאחד לא פה ואחד הפך לשחקן גארבטג'. עכשיו זה אריזה וביינום, איזה הבדל! אה כן, רק דבר אחד אני רוצה לדעת- פופוביץ', המאמן הטוב בליגה? יש איזה אחד על הקווים של אל איי, 9 אליפיות, מישהו?

מה הקשר דמגוגיה?

עובדה ששנה שעברה בגצר על הקווים דוק ריברס היה הרבה יותר טוב... אין שום סיבה שמאמן טוב שהוא לא המאמן הכי טוב לא ייקח אליפות עם קבוצות כמו שיקאגו של שנות ה90 והלייקרס של תחילת ה2000... ההייפ סביב ג'קסון מוגזם...

תום116

New member
בוא נעשה עסקה

אם השנה אל איי לוקחת אליפות, וזה קבוצה שעם כל הכבוד לקובי, פיל בהחלט בנה בכוחות עצמו בלי שום כוכבים פרט לקובי- אם אל איי לוקחת אליפות, אתה מסיר את הכובע? לנסות להפחית מהישג של 9 אליפיות. השנאה פה ללייקרס גובלת בטמטום. כן, הרי מה שפיל עשה בכל 9 האליפיות האלה זה רק לשבת רגל על רגל ולעשן סיגר. נו באמת.

ברור שלא אבל מלהסיק מכאן שהוא המאמן הכי טוב

בנמצא זה גם האדרת שמו של פיל ג'קסון... ברור שהוא מאמן מצוין ומהטובים שיש אבל ה9 אליפויות שלו הן בכל זאת לא מרשימות כמו אם סאן אנטוניו הייתה לוקחת 9.... כמו שה11 אליפויות של ביל ראסל עם כל הכבוד שוות המון אבל הן לא שקולות ל11 אליפות של שחקן בNBA עכשיו כשיש 30 קבוצות מתוכן המון חזקות... אז פיל ג'קסון מאמן מצוין על זה אין ויכוח אבל לדעתי ולדעת רבים פופוביץ' יותר טוב...

תום116

New member
שני דברים:

1. בוא לא נהפוך את סן אנטוניו לאיזו מיאמי או משהו..אחד משחקני הצבע הטובים בהיסטוריה, טוני פארקר, מנו ג'ינובולי(על כל השלוש אני מדבר בשיאם כמובן)..רחוקים מלהיות כוכבים "קטנים" 2. הספרס לקחו אליפיות שהליגה וההתעניינות בליגה הייתה בשפל של השפל. 3. פופוביץ'- מלוכלך, מלוכלך מלוכלך. "האק דה שאק"- משתמש בזה בלי בושה. איכס. גועל נפש.

gambit forever

New member
ההרכבים של ג'קסון היו הרבה יותר מוכשרים

פיל ג'קסון בכל עונה שהוא זכה באליפות היו לו לפחות 2 אגדות כדורסל בהרכב - ג'ורדן ופיפן או שאקיל וקובי. שלא לדבר שחוץ מהם תמיד היו עוד כמה שחקנים מאוד מוכשרים. לפופוביץ' חוץ מהעונה של טימי והאדמירל היה לו רק אגדת NBA אחת בכל עונה של זכייה- טים דאנקן. פארקר וג'ינובילי הם סופרסטארים אבל לא מגיעים לרמה של אגדות NBA כמו קובי או פיפן (שלא לדבר על שאקיל וג'ורדן). וזה עוד מבלי לדבר על איכות שאר ההרכב חוץ מטימי, פארקר וג'ינובילי שמורכב כולו מנגרים או שחקנים מאוד-מאוד אפורים. כמות האליפויות של פיל ג'קסון היא חתיכת הישג, אבל היא לא יכולה לשמש מדד יחיד ליכולת של מאמן. רוברט הורי בעל 7 אליפויות זה הופך אותו לשחקן יותר גדול מג'ורדן שיש לו "רק" 6 אליפויות? חלק מההגעה לאליפויות זה להיות "בזמן הנכון במקום הנכון" וזה משהו שרוברט הורי הפך לאומנות, וזה משהו שפיל ג'קסון מאוד נהנה ממנו.

gambit forever

New member
אגב, לא קבעתי שפופוביץ' הוא מאמן יותר טוב

אני רק אומר שלפיל ג'קסון היה הרבה יותר מזל ואיכות שחקנים יותר טובה שבגללה הוא בעל יותר אליפויות מפופוביץ'. לדעתי אפשר לשים את פופוביץ' ואת פיל ג'קסון באותה רמה של "מאמני על" ואני לא באמת מוצא דרך להכריע מי מהם יותר מוכשר.

תום116

New member
אוקיי, רק להודעה מסכמת אני רוצה לדעת

אם אתה מסכים איתי על שני הדברים הבאים: 1. שהסגנון אימון של פיל, הקבוצות שלו, הכדורסל שהוא שואף אליו הרבה יותר אטרקטיבי ומהנה לקהל האובייקטיבי שאוהב כדורסל. 2. שאליפות השנה, תוריד מקצה המצח את הסטיגמות המגוחכות של "פיל היה יכול לקחת אליפיות גם בטלפון". יש הסכמה?

gambit forever

New member
כן ולא

1. לגבי זה אין ספק, הכדורסל של פופוביץ' הוא מאוד טקטי שזה בדרך כלל אומר הגנתי ומשעמם. הכדורסל של ג'קסון הרבה יותר מעניין ויפה לעין. 2. אני לא מאמין בסטיגמה הזו וכבר אמרתי שפיל ג'קסון הוא מאמן גדול. אבל גם אם הוא יקח השנה אליפות הסטיגמה הזו לא תירד, גם הפעם יש לו קבוצה הרבה יותר מוכשרת משאר הקבוצות בליגה (חוץ מבוסטון) והשיפור הגדול של הקבוצה נובע מהטרייד שהביא את גאסול שנודף ממנו ריח רע. ברגע שפיל יקח קבוצה שהיא מעיין אנדרדוג ויצליח להרים אותה לאליפות יהיה ניתן להגיד שהאליפות שלו ממש.

תום116

New member
לגבי הסעיף השני

אולי אתה יכול להזכיר לי מה בדיוק הייתה אל איי שפיל חזר? האם היא לא הייתה אנדרדוג שהוא הצליח להרים אותה לכמעט אליפות, ואולי השנה הוא ישלים את המשימה?!?!?! עם כל הכבוד לקובי, מה אל איי הייתה בדיוק!?

gambit forever

New member
על הטרייד של גאסול אחראי ה-GM לא המאמן

מיץ' קופצ'אק הוא זה שהביא את גאסול והכין את הטרייד ולא פיל ג'קסון. בעונה לפני הטרייד של גאסול פיל הצליח להביא את LA רק עד הסיבוב הראשון מול פיניקס, ולולא הטרייד של גאסול כנראה ש-LA הייתה הולכת בעונה שעברה לעוד עונה של סיבוב ראשון וגמרנו. ככה שאת השיפור הגדול בקבוצה אפשר לייחס יותר ל-GM מאשר לג'קסון.

תום116

New member
ועדיין לא ענית על שאלתי, מה בדיוק אל איי

הייתה שפיל חזר? האם לא מה שהגדרת "אנדרדוג חסרת סיכוי לאליפות" או משהו כזה? כי זה בדיוק מה שהיא הייתה! קצת קרדיט לפיל שבנה פה קבוצה אדירה, עם שחקנים אדירים, שחלקם צעירים, שתרוץ הרבה שנים- והפעם גם שטויות כמו שיוחסו לו בתקופה הקודמת באל איי, לא רלוונטיים. קרדיט לפיל! קרדיט לפיל גם על זה שביגר משמעותית את קובי, מכמויות הזריקה המטורפות שלקח בעבר, לכמויות הסבירות(לכוכב כמוהו) שהוא לוקח כיום! מה רלוונטי GM עכשיו. יש כל כך הרבה העברות מהסוג הזה שזה פשוט לא רלוונטי. ואגב, גם לפני גאסול ולפני הפציעה של ביינום, היינו קבוצה לא רעה בכלל שדיברה חזק בצמרת הגבוהה של המערב! אז הגיעה הפציעה של ביינום וחירבשה הכל!

תום116

New member
דבר חשוב וברור ששכחתי לציין

ולא ברור לי איך לא ציינתי עד עכשיו. קל לצעוק בקולי קולות "מייקל, פיפן בלה בלה בלה", אבל קל לא לציין את הקבוצה האדירה שהבולס התמודדה מולה, קבוצה אדירה עם שניים מהשחקנים הטובים בהיסטוריה, שלמרות שלא לקחה אליפות תמיד תיזכר כקבוצה אדירה, שהבדל משמעותי בינה לבין הבולס לא היה. הסדרות היו כ"כ צמודות, ועדיין פיל יצא עם ידו על העליונה! מציגים את זה כאילו פיל לקח כ"כ בקלילות את האליפיות שלו, בלי שום יריב אמיתי ובלי שום כלום. כאשר הג'אז הייתה פשוט קבוצה אדירה! סטוקטון! אחד הקוסמים הגדולים בהיסטוריה.

כל כך הרבה העברות כאלה?

פאו גאסול הגיע אל הלייקרס והלייקרס לא איבדו שום דבר משמעותי!! בלי גאסול הלייקרס לא קונטנדרים עם גאסול הם מהמועמדות הבולטות לאליפות אז איך בדיוק זה בזכות פיל? הוא לא זה שעשה את הטרייד... כל הקרדיט למנג'ר של ממפיס...

rapgamer4ever

New member
אני מעוניין להגיב לך בנושא (שוב)

1. "הליגה בשפל של השפל" כשסאן אנטוניו לקחו אליפויות? על מה אתה מדבר בכלל? סאן אנטוניו לקחו 4 אליפויות שהתפרשו על פני 9 שנים, להזכירך גם הלייקרס לקחו 3 בדרך, אז אותו "שפל" חל על 3 מהאליפויות של פיל ג'קסון ואם פשוט נודה באמת- שום שפל, אולי אותך הליגה עניינה פחות כי הלייקרס היו פחות טובים אבל הליגה הייתה ברמה טובה ויפה מאוד. זה שאקובי שהיו בדרך והפסידו לסאן אנטוניו אליפות, זו דטרויט של לארי בראון שהפסידה לסאן אנטוניו שנה אחרי שטחנה את הלייקרס בגמר. 2. דאנקן, מאנו, טוני- שלושתם שחקנים מעולים ודאנקן יותר ממעולה. אבל בשום שלב לא היה לפופוביץ' כמות כשרון כמו של הלייקרס אפילו כיום- אותה לייקרס שהיא מוכשרת פחות מכל אלופה שאימן פיל. 3. פופוביץ' מלוכלך- לדעתי הוא באמת מלוכלך, אבל ההאק א שאק לא משנה בכלל. ההאק א שאק היא דרך מותרת בכדורסל המודרני לנצח בעזרתה משחקים, פופוביץ' השתמש ואם זה עזר לו אני מוריד בפניו את הכובע- לא אמור להטריד אותו אם זה יפה מצדו או לא. מה שהופך אותו למלוכלך הוא שיתוף הפעולה שלו עם ברוס בואן אבל זה כבר סיפור אחר. 4. אם תסתכל על ההישגים של פיל מאז 2003 ועד היום מדובר בהישגים יפים אבל לא יותר מזה. ב-2003 הוא לא הצליח לקחת אליפות עם קבוצה שלדעתי בהחלט יכולה, ב-2004 הוא עשה הכל נכון עד שהושפל בגמר מול דטרויט, ולמען האמת גם בשנה שעברה הלייקרס שלו פשוט לא היו טובים כמו בוסטון של ריברס המושמץ- ואי אפשר להגיד שהיה חסר שם כשרון. בדרך הוא עשה דברים יפים בעונה הרגילה אבל לא השיג משהו בפלייאוף. נכון שהוא לקח אליפויות עם ג'ורדן ואם שאקיל בשיאו, ואני מפרגן לו על זה וממש לא חושב שכל אחד היה עושה את זה, אבל צריך לקחת דברים בפרופורציה. 9 אליפויות לא מבטיחות לו שום תואר שלא נוגע לכמות האליפויות.

the mnm factor

New member
השנאה פה לליקרס? טמטום?

יש עם טיפוסים כמוך תסמונת שחוזרת על עצמה כמו הפרקים בסדרת דרמה סוג ג'. אתם צצים משום מקום, מכריזים בקולי קולות ובכל הודעה כמה אתם אוהבים קבוצה מסוימת, אתם מודים שלא ממש איכפת לכם מכדורסל טוב או איכותי ורק איכפת לכם שהקבוצה שלכם תדרוס וברגע שבן אדם מביע דעה ששונה משלכם (וכאן בסך הכל טענו טענה סופר לגיטימית) אתם ישר מעוותים את המציאות וטוענים ל"שנאה" של הקבוצה שלכם. ובכך אתם מלהיטים את היצרים של יושבי הפורום ולמעשה יוצרים את השנאה הזו, שטענתם נגדה כל כך. ולמה זה? כי טיפוסים כמוך, גרופים של קבוצה ולא של הענף, נהנהים רק מהוויכוחים ומהתחרות עם אוהדי הקבוצה השניה. אתם נהנים ללבות יצרים, להלהיט את הרוחות, להתווכח וויכוחי סרק על השוואות חסרות כל משמעות ומדי פעם גם מכניסים איזו עקיצה אישית (במקרה זה "טמטום") די! חלאס מהשטויות האלה! אני אוהד דטרויט פיסטונס כבר 6 שנים לערך, אני ראיתי וקמתי במיוחד לראות מספר תלת ספרתי של משחקים בשנים האלה ואני משוכנע שיש כאן עוד הרבה כמוני, שיש להם קהילת כדורסל נעימה בה ניתן לשוחח בכבוד על NBA, מכללות וכדורסל ואין לי ממש סבלנות או אורח רוח לצפות בעוד פורום נחרב בגלל יו45 (או תום116) זמני שבא לפרוק כאן את היצרים שלו. אז תתנהג כמו אדם בוגר, אני משוכנע שאתה אדם כזה, ותפסיק עם מילים כמו "טמטום" או "שנאה". אף אחד כאן לא שונא את הלייקרס וכולנו יודעים שהוליווד מקום בן זונה.

למעלה