תמונות ממוזיאון אגד

מצב
הנושא נעול.
כיום הם עירוניים לחלוטין. הפרברי

תודה..השאלה היא איך היית מגדיר
את האוטובוסים האלה, או אוטובוסים כאלה כיום. כי הגדרות משתנות עם השנים. אבל אני מקבל את התיקון
הוא אוטובוס מרצדס מסוג O405 בעל שיפורים בהספק המנוע ובעל כיסאות גבוהים נוחים יותר לנוסעים. קח למשל את 85-307-01 שנראה עירוני אך הוא אוטובוס פרברי בקו למעלה אדומים וכמוהו יש תשעה (עם השיפורים).

היי אביתר, רק 9 מכל הפרבריים

הוא אוטובוס מרצדס מסוג O405 בעל שיפורים בהספק המנוע ובעל כיסאות גבוהים נוחים יותר לנוסעים. קח למשל את 85-307-01 שנראה עירוני אך הוא אוטובוס פרברי בקו למעלה אדומים וכמוהו יש תשעה (עם השיפורים).
הם בעלי שיפורים במנוע? במה השיפורים מתבטאים? נסעתי כמה פעמים באוטובוסים האלו אבל לא הרגשתי משהו יוצא דופן בנסיעה.

על-פי מה שנאמר לי באגד, הותקנו

הם בעלי שיפורים במנוע? במה השיפורים מתבטאים? נסעתי כמה פעמים באוטובוסים האלו אבל לא הרגשתי משהו יוצא דופן בנסיעה.
על-פי מה שנאמר לי באגד, הותקנו
שיפורים בביצועי המנועים משום שמדובר בדגם עירוני שצריך "לטייל" בעליות קשות מסביב לירושלים. מדובר בשינויים בהספק המנוע. אם יהיה לי מידע נוסף, אוסיף אותו.

יהוושע

New member
כמה כרטיסניות של אגד היו סה"כ בכול

פרבריים הם לחלוטין לא ! האוטובוסים
שאתה רואה בתמונה - כולם יוצרו בחודש דצמבר 1970, כולם מדגם עירוני מובהק ובשנת 1970 לא דיברו באגד במונחים פרבריים. שים לב היטב: יוצרו בדיוק 699 אוטובוסים כאלה ויש לי את כל מספרי הרישוי, תאריכי היצור, וטבלאות המנועים וכדומה. הדגם מוגדר לחלוטין באגד עירוני וכינויו "אמבטיה". היו גם 47 אוטובוסים מדגם האמבטיה בעלי דלת שלישית כאשר 10 מהם היו בעיר שלי והם 666-290 666-291 666-292 666-293 666-294 666-295 666-296 666-297 666-298 666-299 נא לא להתבלבל עם הסדרה: 690-290 עד 690-299 שהם דגם "דן". הד"ר.
הארץ? אני זוכר את הכרטיסניות של חיפה , חלקן היו " אמבטיות " וחלקן דגמים מיושנים יותר שתמיד " גנחו " בעליות של חיפה ונדמה היה לי שהם עומדים לשבוק חיים . בחיפה לפי מיטב זכרוני עבדו הכרטיסניות רק בשלושה קווים . מה ידוע לך על כול הנ"ל?

אצטרך לבדוק.

הארץ? אני זוכר את הכרטיסניות של חיפה , חלקן היו " אמבטיות " וחלקן דגמים מיושנים יותר שתמיד " גנחו " בעליות של חיפה ונדמה היה לי שהם עומדים לשבוק חיים . בחיפה לפי מיטב זכרוני עבדו הכרטיסניות רק בשלושה קווים . מה ידוע לך על כול הנ"ל?
אצטרך לבדוק.

cmr

New member
כרטיסניות באגד חיפה

כרטיסניות באגד חיפה
עבדו בעיקר בקוי בת גלים 40, 41, 42 בקוי העיר התחתית קוי 10, 12.

יהוושע

New member
לדעתי , אתה צודק לגבי 10 , 12 ו42

כרטיסניות באגד חיפה
עבדו בעיקר בקוי בת גלים 40, 41, 42 בקוי העיר התחתית קוי 10, 12.
לדעתי , אתה צודק לגבי 10 , 12 ו42
קו 40 לא היה קיים אז , ונדמה לי שגם 41 לא.

mister K

New member
הסורק טישטש קצת את התמונה

מספר ניידות רויאל טייגר של אגד
כולן במצב נסיעה, בתמונה משותפת עם גרר ישן בעל מרכב "זלדה".
הסורק טישטש קצת את התמונה
ולכן לא רואים בברור את מספרי הרישוי של האמבטיות שהם (מימין לשמאל): 337-702, 337-745 ו-337-706.

mister K

New member
וזוהי מפרקית ירוקה

תמונות ממוזיאון אגד

ביום שישי האחרון, נסענו יניב הקטן, איל רכניץ, מסוף כרמלית ואני למוזיאון אגד. יניב הקטן הוציא לסיבוב בחניון כמה ליילנדים (ביניהם גם את הג'מבו) וגם את הסקאניה בעלת המרכב הישראלי, לעיניהם המופתעות של המבקרים במוזיאון.
וזוהי מפרקית ירוקה
ושמה בישראל 83-716-01, שסתם בא לי לצלם אותה.

ליילנד

New member
אגב מפרקית ירוקה,

וזוהי מפרקית ירוקה
ושמה בישראל 83-716-01, שסתם בא לי לצלם אותה.
אגב מפרקית ירוקה,
האם למישהו יש תמונה של המפרקית הירוקה "מרצדס" שאגד לקח לנסיון מגרמניה בשנת 78-80
היה לנו שרשור אודותיה, אבל אני מאוד אשמח אם למישהו יש תמונה של אותה מפרקית שבבית קראנו לה "רכבוס". ב
ענקית מראש.

ליילנד

New member
לאף אחד אין?

אגב מפרקית ירוקה,
האם למישהו יש תמונה של המפרקית הירוקה "מרצדס" שאגד לקח לנסיון מגרמניה בשנת 78-80
היה לנו שרשור אודותיה, אבל אני מאוד אשמח אם למישהו יש תמונה של אותה מפרקית שבבית קראנו לה "רכבוס". ב
ענקית מראש.
לאף אחד אין?

mister K

New member
ועוד מהחניון

תמונות ממוזיאון אגד

ביום שישי האחרון, נסענו יניב הקטן, איל רכניץ, מסוף כרמלית ואני למוזיאון אגד. יניב הקטן הוציא לסיבוב בחניון כמה ליילנדים (ביניהם גם את הג'מבו) וגם את הסקאניה בעלת המרכב הישראלי, לעיניהם המופתעות של המבקרים במוזיאון.
ועוד מהחניון
88-001-01. VOLVO B12B. שימו לב מה מיוחד במארס הזה.

mister K

New member
לא ייתכן שעוד לא זיהיתם מה מיוחד

ועוד מהחניון
88-001-01. VOLVO B12B. שימו לב מה מיוחד במארס הזה.
לא ייתכן שעוד לא זיהיתם מה מיוחד
שימו לב לשילוט! האם ראיתם עוד מכונה בינעירונית של אגד עם שילוט כזה? 88-001-01 היא היחידה שראיתי באגד עם שילוט כזה! (ב"דן" לעומת זאת, השילוט הזה נפוץ על מארסים וברקים) ולהגיד את האמת, השילוט הזה הרבה יותר יפה ובולט לדעתי מהשילוט הבינעירוני הרגיל של אגד. גם מהאדום וגם מהצהוב.

mister K

New member
ואיך אפשר בלי האוטובוס הטוב בעולם!

תמונות ממוזיאון אגד

ואיך אפשר בלי האוטובוס הטוב בעולם!
MERCEDES O404! ומכונה זו, 84-699-01 ממודל 1995, היא בעלת המרכב היפה ביותר באגד, עם הגג המעוגל והעמודים הכחולים, מתוצרת "הארגז".

יצחקA

New member
פעם הבאה- תקראו לי גם, אני אשמח!

תמונות ממוזיאון אגד

פעם הבאה- תקראו לי גם, אני אשמח!

mister K

New member
לאחר הביקור במוזיאון

תמונות ממוזיאון אגד

לאחר הביקור במוזיאון
נסענו לחניון הגרוטאות הסמוך של "דן" (חניון בן גוריון). שם נחים להם בין היתר גם שני ה-SU240 האחרונים שהושבתו ב"דן", מדובר ב-2246 ו-2248 שעבדו בסוף ימיהם בפתח תקוה. מיותר לציין שהמכונות האלה הן בעלות מרכב גרמני מקורי יפהפה. בתמונה ה-2248 מבפנים.

mister K

New member
ופה היא מבחוץ

תמונות ממוזיאון אגד

ופה היא מבחוץ
לצערי לא יצאה תמונה טובה מכיוון ששתי ה-SU240 ממש "כלואות". מכל צדדיהן חונות מכונות אחרות והן ממש צמודות אליהן. לפחות רואים את המספר.

מצב
הנושא נעול.
למעלה