תמונות מיום שישי

מצב
הנושא נעול.

mister K

New member
VOLVO B7L עם מרכב Hispano מקורי

היום נסעתי באחד כזה
נדמה לי שזה היה האוטובוס עם מרכב ההיספנו המקורי (אם אני זוכר נכון, מספר פנימי 131). ארבעה דברים שהפריעו לי: 1. מישהו כנראה שכח שמדובר באוטובוס עירוני, ולא השאיר מספיק מקומות עמידה. וכך, מיד לאחר שכל מקומות הישיבה מתמלאים, האוטובוס כבר צפוף. 2. הדלת האחורית נמצאת ממש באמצע האוטובוס, מה שגורם לו להראות ממש קטן, למרות שהוא לא. 3. למה או למה הרכיבו את התומכים האופקיים ("העמודים" שעוברים לאורך האוטובוס, ומחברים את העמודים האנכיים, ואין לי מילה טובה יותר לתאר אותם :)) כל כך נמוך?! אני לא גבוה במיוחד, והרגשתי אותם נוגעים לי בראש בכל פעם שעברתי מתחתם. 4. זה רק אני, או שהוינקרים של האוטובוס הזה עושים רעש שמזכיר פצצה מתקתקת? אבל חוץ מזה, מדובר באמת באוטובוס יפה. אוווירה היי-טקית שכזאת, מזגן מעולה וריח נעים של חדש! :)
מספרו הפנימי ב"קווים" של האוטובוס בעל המרכב המקורי של Hispano הוא 128. מספר הרישוי שלו הוא: 99-689-50. אוטובוס זה, שנוסע על קו 68, צולם בשבוע שעבר ע"י אנדי (מסוף כרמלית) והתמונות באחד מעמודי הפורום. עם זאת, ייתכן שקיים אוטובוס נוסף של "קווים" בעל מרכב Hispano מקורי. אני יודע רק שהאוטובוס שמספרו הפנימי הוא 130 (מספר רישוי: 99-691-50) הוא בעל מרכב ישראלי של "מרכבים".

fireman

New member
אינני מכיר את המספרים הפנימיים

מספרו הפנימי ב"קווים" של האוטובוס בעל המרכב המקורי של Hispano הוא 128. מספר הרישוי שלו הוא: 99-689-50. אוטובוס זה, שנוסע על קו 68, צולם בשבוע שעבר ע"י אנדי (מסוף כרמלית) והתמונות באחד מעמודי הפורום. עם זאת, ייתכן שקיים אוטובוס נוסף של "קווים" בעל מרכב Hispano מקורי. אני יודע רק שהאוטובוס שמספרו הפנימי הוא 130 (מספר רישוי: 99-691-50) הוא בעל מרכב ישראלי של "מרכבים".
ולא מתיימר להכיר אותם אבל אני יודע בוודאות שהמרכב המקורי של היספנו (זה שמורכב על שלדת B7L שנרכשו ע"י התח"צ בב"ש) הוא בעל שטח רצפה עצום המשמש בעיקר בכדי לאפשר תנועה חופשית של כסא גלגלים בתוך האוטובוס וגם בכדי לקיים את ייעודו כאוטובוס עירוני על הצד הטוב ביותר.

ליילנד

New member
היספנו מקורי

ולא מתיימר להכיר אותם אבל אני יודע בוודאות שהמרכב המקורי של היספנו (זה שמורכב על שלדת B7L שנרכשו ע"י התח"צ בב"ש) הוא בעל שטח רצפה עצום המשמש בעיקר בכדי לאפשר תנועה חופשית של כסא גלגלים בתוך האוטובוס וגם בכדי לקיים את ייעודו כאוטובוס עירוני על הצד הטוב ביותר.
היספנו מקורי
כפי שציינתי השבוע נסעתי באחד כזה בקו 37, לא יודעת מה המספר הפנימי אבל הדלתות האחוריות נפתחו כלפי חוץ, והפנים נראה בדיוק כמו הצילום שנתנו פה בפורום. אני מאמינה שיש יותר מאחד.

mister K

New member
תמונה מספר 11 - צילום: רתם קפלן

תמונות מיום שישי

להלן שרשור התמונות הראשון שלי בפורום זה. אני מתנצל מראש על האיכות הלא משהו של התמונות. זה מה שקורה כשצלם מתחיל כמוני מצלם אוטובוסים ביום שמש עם פילם של 200 אסא. שרשורי התמונות הבאים שלי יהיו טובים יותר. כל התמונות בשרשור זה צולמו ביום 4/7/2003 ע"י רתם קפלן!
תמונה מספר 11 - צילום: רתם קפלן
וזהו 4086 בבגדיו החדשים, בקו 68 של "קווים" (מוזר לי מאוד להגיד "קו 68 של קווים"). מספר הרישוי החיצוני של אוטובוס זה: 90-160-01.

mister K

New member
תמונה מספר 12 - צילום: רתם קפלן

תמונות מיום שישי

להלן שרשור התמונות הראשון שלי בפורום זה. אני מתנצל מראש על האיכות הלא משהו של התמונות. זה מה שקורה כשצלם מתחיל כמוני מצלם אוטובוסים ביום שמש עם פילם של 200 אסא. שרשורי התמונות הבאים שלי יהיו טובים יותר. כל התמונות בשרשור זה צולמו ביום 4/7/2003 ע"י רתם קפלן!
תמונה מספר 12 - צילום: רתם קפלן
וזוהי מפרקית 248 שנסעה ביום שישי על קו 43 עם נהגת!

mister K

New member
בקו 43 שתי נהגות!

כן, יצא לי לראות אותה
הנהגת במפרקית של 43
בקו 43 שתי נהגות!
אחת בלונדינית ואחת עם שיער שחור. המפרקית שבתמונה הייתה נהוגה בידי הנהגת עם השיער השחור. מצטער שהתמונה היא מרחוק. פשוט לא היה לי מספיק זמן לחצות את הכביש.

יצחקA

New member
רתם תמונות יפות מאד! איכות טובה

בקו 43 שתי נהגות!
אחת בלונדינית ואחת עם שיער שחור. המפרקית שבתמונה הייתה נהוגה בידי הנהגת עם השיער השחור. מצטער שהתמונה היא מרחוק. פשוט לא היה לי מספיק זמן לחצות את הכביש.
מאד ותודה רבה! מעניין מי הנהגות האלה האם אחת מהן עבדה פעם בקו 5 או 25. על 256 או 4066 בקו 5. אגב, ראיתי בקו 56 אוטובוס של 'קוים' שמספר הרישוי שלו 90-019-01. אני מעריך שזה 4026 או 4027.

זה לא

מאד ותודה רבה! מעניין מי הנהגות האלה האם אחת מהן עבדה פעם בקו 5 או 25. על 256 או 4066 בקו 5. אגב, ראיתי בקו 56 אוטובוס של 'קוים' שמספר הרישוי שלו 90-019-01. אני מעריך שזה 4026 או 4027.
זה לא
019 זה מאוד מאוד מוקדם. 90-000-01 הוא 3983, אם כך 90-019-01 הוא 4002 ולמיטב ידיעתי הוא לא נמכר לקווים. יתכן שלא ראית טוב.

יצחקA

New member
ככל הנראה טעיתי.

זה לא
019 זה מאוד מאוד מוקדם. 90-000-01 הוא 3983, אם כך 90-019-01 הוא 4002 ולמיטב ידיעתי הוא לא נמכר לקווים. יתכן שלא ראית טוב.
ככל הנראה טעיתי.
אני זוכר שביום המפגש ראיתי את 4000 ומספר הרישוי שלו היה: 90-017-01. אם 3983 הוא 90-000-01, אז מעניין מה מספרו של 3982. אולי 89-999-01...

ארזS

New member
כבר כתבתי מספר פעמים בנוגע לרישום

ככל הנראה טעיתי.
אני זוכר שביום המפגש ראיתי את 4000 ומספר הרישוי שלו היה: 90-017-01. אם 3983 הוא 90-000-01, אז מעניין מה מספרו של 3982. אולי 89-999-01...
המספרים הממשלתיים ב"דן" שלא תמיד הולכים בסדר רציף בהתאם לרישום המספרים הפנימיים. אחת הסיבות היא בגלל שחלק מהאוטובוסים נבנו ע"י הארגז וחלק ע"י מרכבים, וסיבה נוספת נפוצה יותר היא בגלל שלפעמים מכניסים באמצע אוטובוסים מסןג אחר.

במקרה זה, מדובר בנגלה אחת

המספרים הממשלתיים ב"דן" שלא תמיד הולכים בסדר רציף בהתאם לרישום המספרים הפנימיים. אחת הסיבות היא בגלל שחלק מהאוטובוסים נבנו ע"י הארגז וחלק ע"י מרכבים, וסיבה נוספת נפוצה יותר היא בגלל שלפעמים מכניסים באמצע אוטובוסים מסןג אחר.
מ-3983 ומעלה. לגבי 3982 יתכן מאוד שארז צודק, כי גם היו מפרקיות שנכנסו בתקופה זו.

ארזS

New member
בדיוק לדברים כאלה התכוונתי

מ-3983 ומעלה. לגבי 3982 יתכן מאוד שארז צודק, כי גם היו מפרקיות שנכנסו בתקופה זו.
בדיוק לדברים כאלה התכוונתי
וחבל שהדוקטור לא כאן עם הרשימות שלו של המספרים הממשלתיים... הלו דוק ! אתה בטח נכנס לראות מה קורה כאן... קשה לי להאמין שהתנתקת לחלוטין... אז אתה בטח יודע כבר שהפסדת מפגש יפה. ואם הדוקטור באמת לא מבקר כאן אז סתם כתבתי כמה מילים...

mister K

New member
תודה איציק../images/Emo70.gif

תודה איציק

mister K

New member
תמונה מספר 13 - צילום: רתם קפלן

תמונות מיום שישי

ומכיוון שאת הדברים הכי טובים תמיד שומרים לסוף, הנה לכם התמונה האחרונה בשרשור זה והיא של לא אחר מאשר "המלך": מרצדס O404! ואפילו שניים במקרה זה! צילמתי עוד הרבה תמונות ביום שישי אך אותן תראו בהזדמנות אחרת. שכן גם כך 13 תמונות ביום אחד זה די והותר. פשוט לא יכולתי להתאפק לאור המפגש המיוחד שלנו. לילה טוב מהצפון הרחוק (והחם)!

סקר קטן

ומכיוון שאת הדברים הכי טובים תמיד שומרים לסוף, הנה לכם התמונה האחרונה בשרשור זה והיא של לא אחר מאשר "המלך": מרצדס O404! ואפילו שניים במקרה זה! צילמתי עוד הרבה תמונות ביום שישי אך אותן תראו בהזדמנות אחרת. שכן גם כך 13 תמונות ביום אחד זה די והותר. פשוט לא יכולתי להתאפק לאור המפגש המיוחד שלנו. לילה טוב מהצפון הרחוק (והחם)!
סקר קטן
איזה מרכב לדעתכם יותר יפה? זה שקרוב אלינו בתמונה או זה שרחוק? אני באופן אישי מעדיף את הרחוק, אני לא כל כך אוהב את הגג שמתקפל מקדימה. וכמובן שאני מעדיף גם את הצבע הסגול, פשוט נראה טוב יותר על ה-0404 ובעצם גם על שאר האוטובוסים.

mister K

New member
אני בעד הגג המעוגל!

סקר קטן
איזה מרכב לדעתכם יותר יפה? זה שקרוב אלינו בתמונה או זה שרחוק? אני באופן אישי מעדיף את הרחוק, אני לא כל כך אוהב את הגג שמתקפל מקדימה. וכמובן שאני מעדיף גם את הצבע הסגול, פשוט נראה טוב יותר על ה-0404 ובעצם גם על שאר האוטובוסים.
אני בעד הגג המעוגל!
לדעתי המרכב של ה-MERCEDES O404 הקרוב יותר (שמספרו 84-725-01) הוא המרכב היפה ביותר באגד! ודווקא בגלל הגג המעוגל מקדימה. שים לב שגם לדלת הקדמית עיצוב שונה בשני האוטובוסים ובין שני המרכבים קיימים שינויים רבים גם בתוך האוטובוס. אם אני לא טועה, באגד כ-60 מרצדסים בלבד שלהם המרכב הזה והם מהסדרות 84-6XX-01 ו-84-7XX-01. כשהאחרון הוא 84-749-01. בכולם המרכב הוא מתוצרת "הארגז". אמנם "הארגז" יצרה לאחר מכן מרכבים להרבה מרצדסים נוספים, אך הם כמעט זהים למרכבי המרצדסים מתוצרת "מרכבים" ו-VANHOOL. בכל אופן, ללא קשר למרכב, אין כמו המרצדס O404!!!

mister K

New member
ובנוסף

סקר קטן
ובנוסף
ברוב המרצדסים עם הגג המעוגל (לא כולם) מעקי הברזל שבתוך האוטובוס צבועים בכחול, במקום האפור הסתמי. אוטובוסים אלו הם הבינעירוניים היחידים באגד עם מעקים כחולים. לדעתי זה יפה ואף משרה אווירה מרגיעה! גם ל-84-725-01 המופיע בתמונה מעקים כחולים. מה גם שהמרכב המעוגל של "הארגז" דומה למרכב הגרמני המקורי הרבה יותר מהמרכב השני. באגד קיים מרצדס O404 אחד בלבד בעל מרכב גרמני מקורי והוא הנסיוני 40-939-00. אני מסכים איתך שהצביעה הסגולה-לבנה היא הצביעה היפה ביותר באגד. יותר מהירוקה הסתמית והלא בטיחותית וגם יותר מהצביעה האדומה שבה נצבעו האוטובוסים עד שנת 1995.

ליילנד

New member
הכחול של קווים../images/Emo54.gif../images/Emo54.gif

ובנוסף
ברוב המרצדסים עם הגג המעוגל (לא כולם) מעקי הברזל שבתוך האוטובוס צבועים בכחול, במקום האפור הסתמי. אוטובוסים אלו הם הבינעירוניים היחידים באגד עם מעקים כחולים. לדעתי זה יפה ואף משרה אווירה מרגיעה! גם ל-84-725-01 המופיע בתמונה מעקים כחולים. מה גם שהמרכב המעוגל של "הארגז" דומה למרכב הגרמני המקורי הרבה יותר מהמרכב השני. באגד קיים מרצדס O404 אחד בלבד בעל מרכב גרמני מקורי והוא הנסיוני 40-939-00. אני מסכים איתך שהצביעה הסגולה-לבנה היא הצביעה היפה ביותר באגד. יותר מהירוקה הסתמית והלא בטיחותית וגם יותר מהצביעה האדומה שבה נצבעו האוטובוסים עד שנת 1995.
הכחול של קווים

הירוק של אגד לאבטיחותי במיוחד? אכן כן. אני גרה בבקעת אונו וברצוני לומר שהכחול של "קווים" עוד יותר נבלע בנוף ועוד פחות בטיחותי מאגד.

מצב
הנושא נעול.
למעלה