תמונות מההיסטוריה של ארצנו

raheli3

New member
תמונות מההיסטוריה של ארצנו

ייבוש ביצות "כבארה" אפשר מישהו מכם מזהה...... מרחלי

ענתר

New member
תודה רחלי

שמרתי את התמונות אצלי במחשב אך סבי עבד שם אבל אני לא מזהה אותו בתמונות (פשוט לא יודעת איך נראה אז) האם את יודעת מי בתמונות או שנים, האם את יכולה לפרט?

raheli3

New member
תשאלי את סבך, באיזה איזור בארץ

עבד בייבוש הביצות והאם בן-אהרון (שהיה מזכיר ההיסתדרות) עבד איתו. אולי תראי לו את התמונות אפשר יזהה? מרחלי

raheli3

New member
נכון מליץ, ואם בהיסטוריה שלנו

עסקינן, אזי ראשוני אנשי הכפר ז'אסר א זרקא קיבלו את אדמותיהם לאות הוקרה על כי עזרו בייבוש הביצות באיזור. מרחלי

Melitz

New member
אנשי ז'אסר היו מייבשי ביצות ידועים מישהו יודע למה ../images/Emo35.gif - זה חידון קצרצר

ענתר

New member
לצערי סבי מזמן בן המתים

וגם אחיו שהיה בין מיבשי הכברה איננו איתנו אני אעביר את התמונות לאבי, אחינו, אולי הוא יזהה

כוכה

New member
אנשי ג'אסר א-זרקה

צבע עורם כהה מאד ובדמם גן שאינו מושפע מיתושי האנופלס.

raheli3

New member
הלוואי על תושבי הארץ במיוחד על

אנשי יסוד המעלה הראשונים, הצפתים וכל כולם.........של ראשית המדינה, תודה תודה כוכה.

Melitz

New member
יפה כוכה, הפרס הוא מנת חינין ../images/Emo6.gif והתשובה המלאה היא שהם שייכים לשבט סודני הסובל ממחלת פיגמנטים נדירה ועקב כך אינם מושפעים מיתושי המלריה, לצורך כך בדיוק הובאו הנ"ל מסודן לא"י ע"י הבריטים (הנאורים) לשמש כמיבשי הביצות.

wow1

New member
המדע בשירות האנושות. אנחנו יכולים

לשנע כמה שליחי ציבור בעלי עור של פיל לגרור עצים כרותים בדלתא של המקונג. איל.

raheli3

New member
כעת סגרת לי מעגל, אבי היה מספר

שהסודאנים עובדים 10 דקות נחים 10 שעות...הייתי קטנה, וחסרת סבלנות לסיפוריו, כעת מצטערת, אבל "חלב שנשפך", תודה, מרחלי

וינונה

New member
תיקון טעות קטנה - למיטב ידיעתי

הסודנים הובאו על ידי משפחת רוטשילד עוד בתקופת הטורקים

Melitz

New member
וינונה, צודקת, טעות שלי, הם באמת הובאו למטרת ייבוש הביצות עוד בתקופת התורכים ולא הבריטים

למעלה