תלמיד ותלמידה נתפסו על חם בשירותים.

HouseAtreides

New member
תלמיד ותלמידה נתפסו על חם בשירותים.

אירוע חריג בתיכון במרכז תל אביב: מורה תפסה תלמיד ותלמידה על חם בעת התגפפות בשירותי בית הספר במהלך יום הלימודים. התלמידה ננזפה והמקרה דווח להוריה, נגד התלמיד לא ננקטו צעדים. גורם בבית הספר: היא הייתה נבוכה והתחייבה שלא לחזור על כך.

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4355867,00.html

באמת נשמע כמו אירוע "חריג". ממתי תלמידי תיכון מגלים את המיניות שלהם, וממתי לא ננקטים צעדים נגד הגבר, וכן ננקטים צעדים נגד ה"שרמוטה"? כל הפרטים בסיפור הזה נשמעים חריגים ביותר, ממש חסרי תקדים.

קריסטה

New member
הזוי

אני בקושי מבינה למה לנזוף בכלל בגלל אירוע כזה, כולה תלמידי תיכון שמתמזמזים קצת.
אבל העובדה שהיא היחידה שחטפה (לדווח לאביה?! מה זאת החוצפה הזאת) בכלל שערורייתית.

שערורייתית כמו שידיעה צריכה להיות

ערוכה היטב בכדי להפוך לשיחת היום.
מן הסתם הוחסרו פרטים חסרי חשיבות, כמו למשל שלתלמידה יש עבר ושהיא כבר חטפה אזהרה אחת או יותר. מה שיוריד את האפליה המגדרית מעל סדר היום ויהפוך את הסיפור לבנאלי.
קשה לי להאמין ש"רק בגלל שהיא בת היחס אליה יותר מחמיר".
אבל יתכן שאני סתם שלילית.

אגב, גם בימי נעוריי היו מענישים על זיונים בשטח בית הספר.
אבל זה היה מזמן.
אולי הזמנים השתנו והיום נהוג לעשות אורגיות באולם ההתעמלות.

קריסטה

New member
קודם כל

יש הבדל בין סקס לבין להתמזמז עם מישהו בפינה מוסתרת.
שנית, איזה מין יחס הם מעודדים? בושה ביצר המיני שלה?
גם אצלנו אסרו על הבעת חיבה במסדרונות בית ספר ולדעתי זה מוטעה.
שנית... מאיפה את יודעת שזו לא אזהרה ראשונה?

אני לא יודעת

אני מניחה זאת על בסיס ההכרות שלי עם העיתונאי הממוצע.
יכול להיות גם שהכתבה מדויקת.
סיכוי נמוך, אך קיים.

אני יודעת שזה יישמע זקן ושמרני מצידי, אך אני מעדיפה להשאיר את האיסור הנ"ל גם היום.
לא יודעת מה איתך, אבל בשבילי זה היה חלק מהכיף שבדבר.
כמו לעשות את זה באוטו כדי שההורים לא יידעו.
האלטרנטיבה לא עושה לי את זה

אני לא יודע איזה פרטים הוחסרו

אבל נראה לי שדיווח להורים שביתם מקיימת יחסי מין, בשטח בית הספר או במקום אחר הוא מעשה פוגעני מאד. אם זכרוני אינו מטעני הפלה היא הפרוצדורה הרופאית הפולשנית היחידה שמותר לבצע בקטינה ללא הסכמת או ידיעת ההורים- ומסיבות טובות.
בית הספר יכול היה להעניש את התלמידה גם בלי לדווח להוריה על הסיבה המדויקת.

אני מסכימה שזה פוגעני

אבל, שוב, אנחנו לא מכירים את הסיפור.
אולי מדובר בילדה בעייתית במיוחד והוחלט לדווח להורים לאחר שלל אירועים ולאו דווקא בשל "ההתגופפות".
במידה והסיפור נכון או 80% נכון אז זה לחלוטין מעשה פסול.

יש לך הודעה אחת שבה את כן מצדדת בנשים?..

פשוט צורמות לי כל ההודעות שלך..

אני מצדדת באנשים הראויים לכך

אני לא מצדדת אוטומאטית באף אחד או אחת.
תמיכה אוטומאטית היא שוביניזם.
ואם זה צורם לך, מוטב שתבדקי אצלך היכן הבעיה.

ברוב הודעותייך את אוטומטית לא מצדדת בנשים

תמיכה אוטומטית היא לא שוביניזם, אנטגוניזם אוטומטי לנשים הוא שוביניזם, זהו פורום פמיניזם - כלומר פרו נשים, אז מן הסתם אתמוך בבנות מיני באופן ניכר. זה לא בא על חשבון להזיק לאחר. באתי למחות על עוולות.

arik 93

New member
ואם אני גבר אני תמיד צריך תמוך בגבר,אם רוסי

תמיד צריך לתמוך רוסי, אם יהודי תמיד ביהודי, אם עני תמיד בעני, אם כחול עיינים, תמיד בכחול עיינים וכד'?

בכלל לא לדעתי. צריך לתמוך במי שחושבים שצודק, בלי קשר לדברים אחרים.

מאחר וילד הוא קטין, יש חובת דיווח

על התנהגות של סיכון עצמי. ילדים שמזדיינים בשירותים בזמן שיעור עונים על ההגדרה של סיכון עצמי. אגב, זה יותר מסוכן לבת מאשר לבן.

נו באמת

קודם כל כנראה שהם לא קיימו יחסי מין. שנית איני יודע למה לקים יחסי מין בשירותים בזמן שיעור מסוכן יותר מלקים יחסי מין בכל זמן אחר ומקום אחר. והכי חשוב: ייתכן בהחלט שעצם הדיווח מסכן את הנערה!

כלומר, אם ילדה בת 14 תקיים יחסים

עם ילד מביה"ס בזמן שיעור, בשטח בי"ס, אתה חושב שלא צריך לדווח להוריה. בסדר גמור שאתה חושב כך. לנסיוני הרע, פעמים רבות התנהגות מינית לא מתאימה אצל נערות צעירות מעידה על צורך גדול בסיוע, לעיתים אחרי פגיעה מינית קודמת. בנים יותר אלימים בסיטואציות כאלה, ובנות יותר פוגעות בעצמן, הרבה פעמים דרך שימוש במיניות מוחצנת וקיצונית. בוודאי שיש להקדים שיחה עם הנערה, לבדוק מה הסיפור. לפעמים הדיווח לרווחה, לפעמים להורים, לפעמים למשטרה. אבל בוודאי שאסור להניח שנערה כזאת להיוותר לבדה בתירוץ של "בחירה חופשית" ו"מיניות בריאה". הסיפור המתואר הוא של נערה שפגשה תלמיד בשירותים ובלי תכנון מוקדם התחילו להתמזמז, כשהם בכלל לא זוג. מאד מאד מדאיג. מאד.

כפי שהזכרתי קודם

הפלה היא הפרוצדורה הרפואית היחידה שמותר לבצע בנערה ללא הסכמת או ידיעת הוריה, ומסיבה טובה- לעיתים אם ההורים ידעו שביתם מקיימת יחסי מין הדבר יסכן את שלומה או אפילו את חייה. במגזר מסוים הדבר יכול להביא לרצח על רקע כבוד המשפחה, באחרים להתאבדות. לכן ההורים הם האחרונים שהייתי מדווח להם- וגם זה רק באישור שירותי הרווחה.

רק שלא מדובר במגזר הזה

ומדובר בהחלטה של איש מקצוע. לך אין את הידע על המקרה, אינך מכיר אותו, ואתה פוסל החלטה באופן גורף. אלא שלא מדובר בהחלטה על רקע שוביניסטי, אלא בהחלטה מקצועית. יש חובת דיווח, ולא בכדי.

ארבעהה דברים:

1) נערות מתאבדות בכל מגזר, גם מסיבות שלמבוגרים נראות מטפשות לחלוטין.
2) ההחלטה היא של מישהו מצוות ההוראה, לא של עובדת סוציאלית משירותי הרווחה.
3) לפי הכתבה הזוגלא קיים יחסי מין ואין סיבה להניח שההתנהגות של הנערה מסכנת אותה.
4) גילה של הנערה הוא 16, לא 14.

אז להזניח ילדות במצוקה בשל מראית עין ?

נערה בת 16 הולכת לשירותים בזמן שיעור, פוגשת בן מהשכבה שאינו חבר שלה ומחליטה להתמזמז איתו בחדר השירותים.
זה נראה לך כמו משהו שלא מצריך דיווח לרשויות המתאימות, כולל להורים, במידת הצורך ולפי הנחיות חוזר מנכ"ל? אם כן, טוב שאתה לא עובד בצוות חינוכי.
ואם אומר משהו מתנשא, הרי שרק היום הצלתי ילדה שהורי ילדה אחרת התקשרו אלי בצהריים לדווח לי על מצוקתה, ועל מכתב שכתבה בפייסבוק. לולא עבודתי כמה שעות היום, אתה היית קורא כתבה על ילדה מתה ואני הייתי בלוויה ובייעוץ לגבי יתר הילדים בשכבה. כך שבעניין טיפול, סמכות ודיווח, איכשהו יש לי יתרון מסוים.

אם האופציה השניה היא גרימת מצוקה קשה אף יותר

אז כן, בהחלט. במיוחד כשלא הצעתי להזניח אלא להפנות לשירותי הרווחה- שהם יחליטו, ולא מנהל בית הספר.

למעלה