תלונות בנוגע להסברה בפנים

Efrat*

New member
גם אני לא מסכימה איתך

עופר העלה כאן נקודה מצויינת שקשורה לפוליטיקה קצת אחרת ממשלה ומפלגות.. וזה נכון וראוי להתייחס אליה, לדעתי. אני מסכימה איתו שמי שממונה על יחסי הציבור והקשרי םההסברתיים כושל בתפקידו אל מול המהומה הגדולה שיוצר הצד הפלסטיני- אנחנו נראים רע מאוד בתקשורת והסיבה לכך (אם כבר את מחפשת סיבות) זה שאין מי שיסביר ויעמיד את המצב שלנו באו הנכון והראוי. אנחנו נראים כעם חזק עם צבא שמתקיף ילדים ומשפחות חסרות יישע, אנחנו נראים כאילו אצלנו הסבל הוא מינורי וכזה שלא מצריך את ההתגוננות הזו- ומבלי להכנס להאם זה צודק או לאו יש עובדות בשטח שצריך להראות כלפי העולם כדי לאזן את המצב התקשורתי. חייבת לומר לך שההתחפרות עם הראש באדמה והאמירה ש"אני כאדם לא ישנה את דעת הקהל העולמית" היא כנועה ולא יעילה כלל.. אם את מאמינה שצריך לשנות אז את גם יכולה לשנות. הנה, עופר נכנס לפורום שעוסק בכאב האנושי הגדול מכל, האיר את עינינו וביקש מקו םלשיפור ולדיעות מהצד הפגוע שלא נחשף מספיק ונפגע מההזנחה התקשורתית.. אוריאל פרסם מצגת בתפוצה ענקית, all by himself באשר לתיקון עיוות רציני שאנשים אחרים מנסים להפיץ בשם אמונתם. את לא מבינה מה גודל התפוצה שהמייל והמצגת תפסו.. ובקרוב בע"ה יגיע גם לתקשורת להשפעה המונית יותר, כדי שהצדק ייצא לאור! אביו של אחד ההרוגים בפיגוע בחיפה, קו 37. יצא במחאה גדולה נגד מתן פרס האוסקר ליוצרי הסרט "גן-עדן עכשיו". גם לכאן הגיע הפרסום וגם בתפוצה עצומה במייל ובחתימה על העצומה ראיתי דיעות ותמיכה כלל עולמיות [נדמה לי שהסרט לא זכה בסוף וגם אם כן זה בכלל לא משנה, המודעות להתנגדות וסיבותיה הגיעו גם עד הוליווד
וזה מה שחשוב]. יש עוד דוגמאות איך אדם בודד עשה מעשים כדי לשפר ולעודד שינוי, וזה מה שצריך להעשות! יום נפלא בתקווה לחדשות טובות.

Efrat*

New member
ברוך הבא ../images/Emo20.gif

הפוליטיקה של ההסברה היא באמת מצב מסובך ולוקה בחסר כאן בארצינו. מסכימה איתך שבאופן כללי, על פניו התקשורת העולמית לא ששה לקראתנו ומציגה את האירועים כספורים קורעי לב בעיקר כי הצד הפלסטיני מספק להם תמונות ודרמות = רייטינג ואחוזי צפייה. חרה לי מאוד האופן שבו תיאתר את התמונות שעלינו כצד הישראלי בסכסוך להציג. זילות כזאת לא תתקבל כאן בפורום שעוסק בנושא הכאב והשכול ברמה רגשית מאוד גבוה ונוגע לכולנו כאן קרוב מאוד!!! נכון, ההסברה הישראלית צריכה להפיץ את עצמה ולא ברור לי מה הסיבות שתמונות קשות יותר ומזעזעות לא מופצות בתקשורת העולמית, עם כי לא אחת יצא לי לראות שהצנזורה העולמית פחותה מאצלנו כאן בארץ ולאחר פיגועים קשים - המון דם והרס נראה גם בצד שלנו. לא סוד שהעולם, מלבד ארה"ב (שמתיימרת להיות נייטרלית) במרבית הזמן לא תומכת בישראל והמצב מאוד עדין לגבי ענייני ה"כיבוש" וכו' - דברים שאני לא נכנסת אליהם ואבקש שלא להכנס אליהם מטעמים שבפורום הזה אינני מדברים על דיעות וצדדים פוליטיים כלל.. מה שעצוב שאנחנו נשענים מאוד על דעת הקהל העולמית וסופגים גול עצמי בכך שההסברה לוקה בחסר - יש להיות הומניים ולשמור על כבוד האדם גם בהצגת תמונות של נפגעים, אשר לטעמי הצד השני מפחית מכבודם.

El Caballo

New member
ל efrat

שלום גם לך, אני מתנצל על השפה והזילות שהפגנתי כלפי סוג המראות שלדעתי אנו צריכים לשתף עם העולם. המאבק המתחולל כאן מחליש את האנושיות והחמלה גם בליבם של אנשים הומי שלום ויעיד על כך הטור גם האחרון של ירון לונדון ב YNET. *** אזהרה, המשך הטקסט לא לרגישים *** לגבי סוג המראות והסיפורים שמשחררים אל המדיה, ניתן לדעתי לדסקס על הנושא גם בפורום כואב כמו זה כל עוד הדבר נעשה תחת כותרת המבהירה כי בזה מדובר. לצערנו מדובר בסוג של מלחמה ואני מניח שלא יצא לך להיתקל ולהזדעזע מהאלימות כנגדנו שיצא לי להיתקל בה כי אחרת סיכוי סביר שהיית פחות תוקפנית כלפי הנושא שהעליתי וכן, אפשר לבצע הסברה גם בלי להציג תמונות של דם אבל כרגע לא מראים אף תמונה.. אפילו לא של המנהרה שנחפרה. ידעת שאנשים במלזיה(?), קנדה ואיטליה צועקים "מוות ליהודים הכובשים" טוב, אני מתנצל שהעליתי את הנושא בפורום כזה רגיש אבל באמת שהזדעזתי וחשבתי שדווקא כאן אולי אנשים יתרמו מעצמם ויירתמו להסברה בדרך זו או אחרת.

Efrat*

New member
אין צורך בהתנצלות

שכזו. אני מבינה את הצורך שאתה מעלה בהסברה ומבינה גם את המשמעות וההשכלות. אלא שבפורום כזה, שרבים מיושביו איבדו אדם קרוב בפיגוע, או חוו פיגוע על בשרם, וודאי לא ישושו לקרוא על מראות הזוועה שאתה מצפה שיופיעו בתקשורת. אני יותר ממסכימה איתך לגבי הצורך להרים את הדגל ולהכניס גם את המצוקות האמיתיות והבוערות של הפגיעה הישראלית במלחמה הזו- אין ספק שהעולם מקבל תמונה לא נכונה על מה שקורה וממהר לשפוט. כן, ידוע לי שהאנטישמיות כלפי היהודים גואה ולו רק בגלל המראות הטלויזיוניות של ילדה רצה בחולות עזה ליד גופות הוריה (אני מפצירה מבאי הפורום לא להתייחס כלל לאירוע עצמו כאירוע פוליטי, מוצדק או לא, כיבוש או לאו.. זה לא המקום!). אשמח לקרוא את הצעותייך בעניין

שלום לך... ../images/Emo39.gif

מהדברים שכתבת עולה שאלה מאד רצינית ומאד קשה, כמה חשיפה צריכה להיות לכל צד, ואיפה עובר הגבול בין חשיפה נורמלית לצורך הסברה לבין חשיפה שפורצת את גבולות זכויות הפרט. כמו שאפרתי* כתבה לך, אולי הבעיה היא לא שלא מראים מספיק את הצד שלנו, אלא שמראים את הצד השני הרבה יותר מדי. ושוב, זה ידוע שהעולם לא כ"כ בעדנו, ואני לא חושבת שיותר תמונות לפה או לשם יעזרו במשהו או ישנו משהו. אני מאד מבינה את הציניות שבדבריך לגבי תיאור המצב בצד שלנו, אך לא כאן המקום לעשות זאת. כמו שאפרתי* כתבה לך, אנחנו לא מכניסים לכאן פוליטיקה, משום סוג.

El Caballo

New member
לקרן של האור

אני דווקא מאמין שתמונות והכותרות שמתחת להן מאוד משפיעות על חוות הדעת של הצופה בהן... [אפילו יותר מהטקסט שבכתבה]. לגבי הפוליטיקה עצמה, באמת שלא ניסיתי לכוון לשם. וכמו שאמרתי לגבי CNN, היו שם שתי תמונות בלבד שלנו שלא מספרות על המצב בצורה שאפילו לא מזכירה דיווח שוויוני.

טס10

New member
אני מסכימה בנוגע להסברה הלא קיימת

לגבי אילו תמונות להראות ואם בכלל להראות תמונות אני באמת לא יודעת..... אני יודעת שלא מראים את כל התמונה לגבינו בעולם. הייתי בארהב בקרב אוכלוסיה שתומכת בנו ובקהילות היהודיות ופשוט נדהמתי מאיך אנחנו נראים, איך אירוע מגיע אליהם באופן כל כך מעוות..ואלה יהודים....החשיבה שלהם לגבי אורח חיינו לא הייתה נכונה...קשה לי להסביר את עצמי בקיצור אני נדהמת כל פעם מחדש לראות ולשמוע איך בתחנות השונות מראים את האירועים שהיו כאן

El Caballo

New member
לעשות משהו בנוגע לזה

מה שאני אומר זה שצריך לעשות קצת משהו בקשר לזה לא צריך שיראו אותי בתור צודק בסכסוך אבל שלא יציגו אותי בתור קלגס גונב אדמות משפיל אנשים שלא לצורך וכו'

למעלה