תלונות בנוגע להסברה בפנים

El Caballo

New member
תלונות בנוגע להסברה בפנים

זהירות - נושא פוליטי כואב למטה. לאחרונה יוצא לי הרבה להיתקל בנושאים "כואבים" לעם היהודי, כגון הכחשות שואה למיניהם (לא תאמינו איזה סרט ראיתי) וכן אלימות מילולית הנוגעת ל"ציונות" ויהודים.. וכל אלו מאנשים שהקרבה שלהם לויכוח הישראלי-פלשטינאי הוא מעל 7000 ק"מ בקו אווירי. כמובן שאני מצפה לחוסר שיוויון בהסברה במקומות כמו אל ג'זירה או לחילופין המקומון למתנחל אבל כשנכנסתי היום לאתר CNN לאזור התמונות חשכו עיני... תמונה של ילד פלסטיני עם עששית בגלל החשכת האיזור, תמונה של ילדים בונים מחסום משקי חול כנגד הטנקים, ועוד... מהצד הישראלי היו 2 תמונות בלבד.. אחת של הילד (settler) מאיתמר ז"ל יושב ליד העץ והשניה של מישהו מחזיק את התמונה של החייל שליט... עלה לי קצת הדם לראש מהסיקור החד צדדי וחיפשתי את ההסברה שלנו באינטרנט.. ואז באמת התעצבנתי. מי עושה את האתרים הדפוקים והבלתי נגישים האלה? לא הצלחתי למצוא מקום בו אפשר להתלונן, להציע להסביר וכו' ... אלוהים, מי מתקשר עם CNN ודומיו בשביל לתת להם איזו תמונה משדרות לרפואה... איזו תמונה של המנהרה אולי.. או אפילו בשביל הזעזוע של איזה טנק מפוצץ רחמנא ליצלן (עם קצת דם עליו) להראות איזה ילד שמרטיב בלילה בגלל הקסאמים... משהו!!!! למה כל התמונות [באתר שאמור להיות לפחות קצת חסר הטייה] מראות רק ילדים פלסטינים וגשרים שפוצצנו? סססעמק! נ.ב. אני אשמח אם מישהו יפנה אותי לכיוון ההסברה הישראלית הלא קיימת כדי שאני אוכל להשתין לאותו כיוון כמו שכל העולם עושה.

BellA עלמה

New member
למה להכניס פוליטיקה

למצב כלכך כואב? תחכו עם זה קצת שהמצב יסתיים אז אפשר לדבר פוליטיקה כרגע צריך(לדעתי) להתרכז בהחזרת החייל הביתה ותמיכה במשפחות

El Caballo

New member
ל BellA עלמה

הפעולה נעשית כרגע ולכן (לדעתי) ההסברה עבורה אמורה גם כן להיעשות כרגע להתרכז בהחזרת החייל אין ביכולתי כיוון שאני לא מקושר צבאית או פוליטית לשום גורם מעורב תפילה היא פעולה לאנשים יותר מאמינים ממני ולגבי תמיכה במשפחות .. קטונתי מלעטוף את המשפחה בעוד מטריד שלא מכיר אותם בתקופה קשה כזו. אני לא מדבר על הפוליטיקה נכונה או לא אלא על כך שאנו לא מראים את הצד שלנו וכך עושים דמוניזציה כנגדנו בעולם. בכל מקרה, הכנסתי גם אזהרה על הנושא שהעליתי... מה שלצערי לא מונע ממספר אנשים לקחת את זה ללב.

BellA עלמה

New member
אני בטוחה שלכל דבר יש סיבה

יש למדינה מספיק אנשי יחסי ציבור דיפלומטים \שגרירים שיודעים את העבודה שלהם. מה להוציא לתקשורת העולמית ומה לא

El Caballo

New member
אולי ואולי לא.

אני חושב (לפי העדויות שראיתי בשטח) שאנו נכשלים, אבל אמונה זה דבר טוב. הנה סיפור... היה גשם במשך ימים והארץ הוצפה במים כל כך גבוהים שאיש אחד נאלץ לטפס על גג ביתו. האיש, שהיה איש מאמין ומקיים מצוות, התפלל לאלוהים שיצילו: "אלוהים, אנא תצילני מצרה זו" פתאום הופיע אדם עם סירת גומי עם מנוע ואמר לאיש שייכנס. "לא" אמר האיש המאמין מגגו, "יש לי אמונה באל, האל יצילני". האיש המשיך בתפילתו אל האלוהים שיצילו. "אלוהים, אדוק אני באמונתי ושומר מצוותיך, אנא תצילני מצרה רעה זו" המים המשיכו לעלות ומסוק הופיע ממעל, הטייס כרז אל האיש עם מגפון שהוא מוריד לו סולם ושיעלה. "לא" אמר האיש על הגג, "יש לי אמונה באל, האל יצילני" והמשיך בתפילתו. המים המשיכו לעלות ולעלות ולבסוף שטפו את האיש המאמין שטבע. לכשהגיע לשערי גן העדן דרש לראות את אלוהים ודרישתו נענתה. "אלוהים, מדוע הותרת אותי מאמינך המסור למות בשיטפון, מדוע לא שאת אל קריאתי?" אלוהים ההמום ענה לו: "מה אתה עושה פה? הרי שלחתי לך סירת גומי והליקופטר..." ולנקודה, זכותך להאמין באנשים שפועלים בנושא אבל לדעתי הם דיי נכשלים עד כה ואנשים צריכים להירתם גם עבור משימה זו ולא לסמוך עליהם בעיניים עיוורות. זו כמובן רק דעתי, ואני מכבד את זכותך לדבוק באמונתך וגם מתנצל אם מדברי עולה האפשרות שאיני מכבדך, זו אינה כוונתי כלל. העליתי נושא, וזכותך המלאה להגיד שלדעתך כאן זה לא המקום והאנרגיות שלנו עדיף שיילכו לכיוונים אחרים. בברכת שלום עופר

BellA עלמה

New member
זה לא קשור

אני פשוט מבינה שאני כאזרח קטן אין לי אפשרות לשנות את היחס של העולם כלפנו. גם אני יכולה לבוא בכעס לדפוק את היד על השולחן ולצעוק שהעולם נגדנו. אבל במה זה יועיל?? בכלום לדעתי. לכן בואו ניתן למי שממונה על הדברים לעשות את עבודתו

אני לא מסכים איתך

בעניין שאין אפשרות לשנות את העולם מסופר על מדען אחד, אשר היה חי כל הזמן מודאג מבעיות העולם, והיה נחוש בדעתו למצוא להן פתרון. הוא העביר ימים ולילות במעבדה שלו כדי למצוא תשובות לספקות שלו יום אחד, בנו בן ה-7 פלש למקום ההתבודדות שלו, נחוש לעזור לו בעבודתו. המדען, עצבני בגלל ההפרעה, ניסה שהילד ילך למקום אחר. כשראה שזה בלתי אפשרי להוציא אותו משם, חיפש משהו שיוכל לספק לילד תעסוקה, ויסיח את דעתו. הוא הוציא מאיזו חוברת דף עם מפת העולם, גזר אותה להמון חתיכות, ונתן לילד יחד עם גליל נייר דבק, ואמר לו: "אתה אוהב פאזלים, נכון? אז אני אתן לך את העולם לתקן, הנה העולם כולו מפורק, נראה אם אתה יכול לתקן. תעשה את זה לבד לבד". הוא חשב שלילד יקחו ימים עד שיצליח להרכיב את המפה, אבל כמה שעות לאחר מכן, כבר שמע את קולו של בנו קורא לו ברוגע "אבא, סיימתי, הצלחתי להרכיב הכל". בהתחלה, האב לא האמין: זה לא ייתכן, שבגיל שבע יוכל הילד להרכיב מחדש מפה שמימיו לא ראה!!! אבל הוא הניח את רשימותיו, וניגש לבנו, כשהוא בטוח שהוא הולך לראות עבודה מבולגנת... להפתעתו, המפה הייתה מושלמת, כל החתיכות היו במקומן. איך זה ייתכן? איך הוא עשה את זה? "אתה לא ידעת איך נראה העולם", אמר המדען לבנו, "איך הצלחת?" "אבא", אמר לו הילד, "אני אמנם לא ידעתי איך נראה העולם, אבל כאשר תלשת את הדף מן החוברת, ראיתי שבצדו השני יש תמונה של אדם. כשנתת לי את העולם לתקן, אני ניסיתי, אבל לא הצלחתי. זה היה הרגע שבו נזכרתי בתמונה של האדם מהצד השני, הפכתי את כל החתיכות, והתחלתי לתקן את האדם, שאני יודע איך הוא אמור להיות. כשהצלחתי לתקן את האדם, הפכתי אותו, וראיתי שהצלחתי לתקן את העולם...

BellA עלמה

New member
אני לא אמרתי שאין אפשרות לשנות

את העולם. כתבתי שלאזרח הקטן אין אפשרות. אוקי נגיד שאני יודעת לבנות אתרים בנט נגיד שאני בונה אתר המסביר את הצד שלנו נגיד זה ישנה משהו? זה יגרום לעולם לראות אותנו בצורה שונה? אני בספק כן הגישה שלי היא גישתו של ישו (ולא אני יהודיה לכל דבר) אני לא טיפוס לוחם. אני אישית חייתי הרבה שנים בחו'ל (משהו כמו 22 שנה) במדינה עם לא מאט פקיסטנים מוסלמים. שהיו באים אלי עם אמירות כמו you jews are such so and so's (חסחתי ממכם את המילות גנאי) הייתי אומרת שאני לא you jews אני זו אני אדם בודד אני לא נציגה של העם היהודי זה גדול עלי. אולי אתם צודקים העולם לא מחבב אותנו במיוחד [אני כותבת ומוחקת פה דברים בממש מדגדג לי לכתוב] טוב.. נעזוב זה כאחת שחייה הרבה מאוד שנים במדינה של נשלט ושולט זה עושה לי רע מאוד ההודעה הזאו מאוד מבולבלת כי אני ממש מנסה ללכת פה בין הטיפות כי העיניין הזה כואב לי אבל בצורה קצת אחרת

אהמממ...

אני נמנעת מלהיכנס לדיון הזה מכל מיני סיבות, אבל רק רציתי להגיד, שגם בורג קטן במערכת חשוב מאד מאד. ודברים מתחילים מקטן [ראי לדוגמא את המצגת שאוריאל הכין...]. נראה לי שאת, אני, וכולנו, צריכים יותר להאמין בעצמנו, וביכולת שלנו לשנות דברים. לא צריך לעשות יותר מדי, רק להשפיע על אדם אחד שישפיע על אדם אחד שישפיע על אדם אחד...

El Caballo

New member
ל bella עלמה ולכולם בעצם

דוגמא למה אפשר לעשות בתור אדם יחיד... מי שיודע לבנות אתרים לא מחוייב לבנות אתר שלם לבד אפשר תמיד להצטרף לצוות יש כבר מספר אתרים בתחום אבל הביצוע שלהם חובבני וכמעט ולא ניתן למצוא אותם בגוגל.. רק לשים לינק אליהם באתר שלך מעלה את הדירוג שלהם במנועי חיפוש ומוסיף כוח להסברה. תמיד יש משהו שאפשר לעשות במו ידי (אחרי 3 חודשי מאמץ, 10 מכתבים מנומקים וגם 10 ימי ריתוק) הבאתי לפגישה מחלקתית את מפקד הטייסת שאמנם לא פתר את כל בעיותינו אבל כן גרם לשינויים מהותיים עבורנו. בנוסף, כבר יצא לי לשכנע מספר אנשים מחו"ל שאין להם באמת מושג מה קורה פה והם קצת נרגעו מאז. כמו שאמרה הקרן של האור... את, אני, וכולנו, צריכים יותר להאמין בעצמנו, וביכולת שלנו לשנות דברים. לא צריך לעשות יותר מדי, רק להשפיע על אדם אחד שישפיע על אדם אחד שישפיע על אדם אחד...

El Caballo

New member
הסברים

הלינק הראשון מכיל רשימת קשר לאתרי חדשות כדי שתהה אפשרות להשיג אותם (למשל דיי קשה למצוא את הטלפון של מרכזיית CNN באתר שלהם כי זה לא שם). הלינק השני הוא עמוד יוצר של אישה שחיה בעיר רומא שבאיטליה והייתה בישראל תחת שליחות של עבודתה.. יותר נכון, הייתה קצת בחיפה ובעיקר בשטחים. האשה קיבלה את השקפת העולם שאנחנו שדדנו את הארץ ושצריך לחזור לגבולות שנקבעו ע"י האו"ם ב- 47'. בעמוד שקישרתי היא שמה תיאור מגמתי של היהודים לעומת הערבים בארץ והתגובות של שאר היוצרים באתר... זה מתחיל עם בחור ממלאזיה(?) ש"צועק": there is no such thing as jewish state. yeah! viva la Palestine. fuck the Zionists pigs. כלומר: אין דבר כזה מדינה יהודית. כן! תחי פלסטין. לדפוק את/לעאזאזל עם החזירים הציונים. העמוד שלה מייצג כביכול את העיתונות החופשית רק שהיא נשלחה ע"י מקום עבודתה לשם ואני בספק אם מקום עבודתה עשה שירות דומה בצד הישראלי... לצערי ככה אנחנו נראים. ולכן הרמתי טלפון לאטלנטה ודיברתי עם נציג שירות CNN והסברתי לו [בלשון יפה] שהסיקור באתר שלהם הוא ממש ממש מגמתי. כל אחד יכול לתרום משהו למען סיקור שלפחות יתקרב ללהיות שוויוני.

BellA עלמה

New member
טוב סכרנות הרגה את החתול

כפי שאומרים הלכתי לגוגל חיפשתי עיתונים ערביים (כדי לראות מה הם כותבים) לא יודעת היה מעניין איך הם רואים את זה די חד צדדי אבל זה צפוי אתה צודק שהעולם לא רואה אותנו באור חיובי מידי(כאחת שחייה הרבה שנים בחו'ל אני יודעת את זה) לא יודעת שוב , אני רואה את זה בצורה אחרת

El Caballo

New member
עזבי עיתונות ערבית

תבדקי עיתונות קנדית, איטלקית וכו' לא חייבים לשחרר סיפורים אישיים כואבים. אבל לא לשחרר כלום לעיתונות העולמית גורם לנו להפסדים. והאמת, גם להם - כי הם מאמינים בצדקתם שאנו הרשעים ושאנו עושים הכל בשביל להכאיב להם ולהשפיל אותם - אבל מבט מציאותי יותר מראה שזה לא בדיוק כך.

למעלה