תכניות הרכבת ע"פ הארץ

מצב
הנושא נעול.

omersi

New member
תכניות הרכבת ע"פ הארץ

תכניות הרכבת ע"פ הארץ

תכניות פיתוח של רכבת ישראל

תכניות הרכבת ע"פ הארץ
שימו רק לב שהרשימה הזאת לא מעודכנת - היא נכתבה כנראה לפני השלמת הקו להוד השרון - כפר סבא, ותאריכי הסיום של חלק מהפרויקטים כבר לא מעודכנים

ה דרומי

New member
משהו יודע מה קרה בתחנת הרכבת

שימו רק לב שהרשימה הזאת לא מעודכנת - היא נכתבה כנראה לפני השלמת הקו להוד השרון - כפר סבא, ותאריכי הסיום של חלק מהפרויקטים כבר לא מעודכנים
ברחובות. שמעתי משהו על אש ועשן"שרפה בתחנת רחובות. למי יש פרטים מה הולך שם?

צחקן

New member
לא יודע.

ברחובות. שמעתי משהו על אש ועשן"שרפה בתחנת רחובות. למי יש פרטים מה הולך שם?
לא יודע.
ב"ה מענין מה קורה שם. פתחתי את האתר http://www.admini.ath.cx/news/ (זה אתר שאח שלי בנה והוא מנהל אותו ויש בו גם מבזקים.

יהוושע

New member
חן , לגבי קו העמק המתוכנן ,

בהתחשב בכך שרבים מתושבי עפולה והעמקים נוסעים יותר לת"א והמרכז ( גם חיילים רבים ואנשי עסקים וקיבוצניקים שיש להם עניינים בת"א ) מאשר לחיפה,(האוטובוס מחיפה לעפולה תמיד כמעט ריק ) דרך ואדי ערה וואדי מילק ומשתמשים באוטובוסים לשם כך , מדוע שיעדיפו את הרכבת שתעבור מן הסתם על התוואי החיג'זי עפולה-כפר יהושע-ג'למה-צ'ק פוסט-חיפה מזרח ,מרכז , בת גלים -חוף הכרמל - סה"כ הקפה רצינית - על פני קווי האוטובוס שמן הסתם יגיעו לת"א והמרכז מהר יותר בהפרש זמן ניכר?

קו העמק

בהתחשב בכך שרבים מתושבי עפולה והעמקים נוסעים יותר לת"א והמרכז ( גם חיילים רבים ואנשי עסקים וקיבוצניקים שיש להם עניינים בת"א ) מאשר לחיפה,(האוטובוס מחיפה לעפולה תמיד כמעט ריק ) דרך ואדי ערה וואדי מילק ומשתמשים באוטובוסים לשם כך , מדוע שיעדיפו את הרכבת שתעבור מן הסתם על התוואי החיג'זי עפולה-כפר יהושע-ג'למה-צ'ק פוסט-חיפה מזרח ,מרכז , בת גלים -חוף הכרמל - סה"כ הקפה רצינית - על פני קווי האוטובוס שמן הסתם יגיעו לת"א והמרכז מהר יותר בהפרש זמן ניכר?
קו העמק
את התשובה לשאלתך אפשר לסכם במשפט קצר ופשוט מאוד - כי זה יותר פשוט וזול. אבל אני הרי אף פעם לא יכול לסתום את הפה אחרי המשפט הראשון, ולכן אפרט שאמנם קיימת תוכנית לקו 'ישיר' מעפולה לקו המזרחי הישן, אבל גם אם וכאשר תוכנית זו תתממש, עדיין יהיה צורך להקים מחדש את הקו המזרחי בשביל שזה יהיה שימושי, וסה"כ זה יהיה פרויקט הרבה יותר גדול. לעומת זאת, קו העמק משתשמ בחלק גדול מהדרך בתוואי שנמצא כבר ברשות הרכבת, ומשרת ישובים חשובים כמו יקנעם, עפולה, קרית טבעון ובית שאן, בנוסף להיותו חוליה עיקרית בקישור העתידי (אני מקווה) של ירדן אל נמל חיפה, ואולי אפילו של סוריה לישראל. אינני יודע לצפות האם תושבי עפולה יעדיפו לנסוע לתל אביב בכביש מספר 6 (רעשנים...) או ברכבת, ואני מניח שזה גם תלוי בשירות שהרכבת תציע - תדירות, מהירות, מחיר וקישוריות.

מצב
הנושא נעול.
למעלה