תכנון פיר כביסה לבית פרטי

Yammiii

New member
תכנון פיר כביסה לבית פרטי

שלום, אנו מעוניינים בחדר שירות וכביסה בקומת המרתף. הוא יהיה מתחת לחדר האמבטיה ואנו מעוניינים לעשות פיר כביסה מהאמבטיה למרתף. אני לא מצליחה למצוא מאמרים/קישורים למידע בנושא - איך לבנות, תקנים, תמונות להשראת עיצוב וכו'.... מה דעתכם? כיצד מתכננים את הפיר? יש אולי קישורים/תמונות? תודה רבה

arcdsgn

New member
פיר כביסה

40/40 יספיק בהחלט. אפשר לבצע את הפיר מכל חומר מקובל בבניה (יציקת בטון,בלוק,גבס,עץ) אני מעדיף גבס בגלל עוביו ובגלל טיב פני השטח של החומר(לוח גבס) מצידו הפנימי של הפיר כך שאין צורך לנסות לטיח את פנים הפיר, מקום שהטיח לא יוכל להגיע אליו. בהצלחה

gerson1

New member
הבעיה בכביסה היא לא ההורדה שלה לפיר

אלא דווקא ההוצאה מהמכונה, הייבוש, הקיפול והבאת הכביסה המקופלת חזרה לארון. גם תליה חיצונית וניצול השמש אינה אפשרית במסד כלומר איני רואה יתרון בחדר כביסה במרתף בכל מקרה רצוי צינור ביוב בקוטר 40-50 ס"מ פלסטי, אשר הינו בעל דופן חלקה וכך לא תתפס הכביסה בעת גלישתה בצינור

Yammiii

New member
מסכימה בהחלט, אך זה נראה לנו הפשרה העדיפה

על מנת שלא "ננגוס" משטח חללים שחשוב לנו שיהיו מרווחים יותר - החלטנו למקם את חדר השירות למטה. האופציה השנייה שתכננו, למקרה ואם המיקום יעיק מדי, במקלחת נעשה הכנה מתאימה ונוכל לסגור שטח של 1X2.5 עבור חדרון כביסה (ובצמוד אליו מרפסת קטנה לתליית הכביסה. נראה מה יעבוד טוב יותר עבורינו...

Yammiii

New member
תודה רבה. מכיוון שאנחנו בתהליך בנייה

ולא שיפוץ - אני מבקשת לדעת היכן יש למקם את הפיר? כחלל לאורך הקיר או כ"חור" ברצפה/תקרת מרתף? (אני מקווה שהשאלה שלי ברורה...)

arcdsgn

New member
פיר/המשך

למעשה זה יהיה "חור" ברצפה, "הצינור הכביסה" יכול להיות כל אלמנט עיצובי או בחלל או צמוד לקיר, העיקר שהכביסה תגיע ליעדה בשלום. אם כבר פיר אז למה לא למקם בתוכו סל כביסה וגלגלת (חשמלית) להעלאת הכביסה לקומת הקרקע?

Yammiii

New member
גלגלת כביסה ?? ../images/Emo2.gif ../images/Emo13.gif

לא חשבתי על זה (איזה טוב שהגעתי לכאן....) זה באמת רעיון מצוין ויכול לחסוך הרבה כאב ראש ועצלנות :) היכן ניתן לרכוש כזה דבר??

arcdsgn

New member
../images/Emo13.gif

לא רוכשים, אין מוצר מוכן, בסה"כ צריך לקנות כננת חשמלית (700 ש"ח) להסתיר אותה בתוך הפיר (כולל פתח שרות לכננת) ולחבר לה סל. במקרה הזה עדיף פיר עגול כמו שהציע גרשון. סתם רעיון של הרגע.....

gerson1

New member
סיפור שהיה כך היה...

ברח' התשבי ישנם מספר קוטג'ים בני 12 שבהם ישנם פירי כביסה, מקומת חדרי השינה, דרך קומת המגורים (סלון ומטבח) ועד למסד, שבו חדר הכביסה. יום אחד יונתן הנבון, בהיותו ילד חכם כבן 6 הציץ לתוך הפיר, הציץ וצלל לתוך פיר הכביסה שהיה צינור PVC 60 סמ' יצוק בקיר, וניצל מקטע פינתי של מדרגות שחיברו בין הקומות, הציץ וצלל. למזלו, סל הכביסה היה מלא, והסריטה היחידה נגרמה מהעטבדה שהוא העיר את החתול ששהה בסל כשהילד נחת, על רגליו כנראה, עליו. בקיצור, חורים ברצפה צריך היטב לחשוב עליהם, כיצד מונעים שימוש אחר בהם. ולגבי הכננת, ממליץ על סרט צרפתי עתיק שתמיד היה נר לרגלי, "אלכסנדר המאושר", Alexandre Le Bienheureux בקיצור, יש מספר כננות שכדאי לבצע בבית, אך חבל לגמור כמו צפלין בעולם המודרני...

Yammiii

New member
אוי ואבוי ../images/Emo10.gif

זה בדיוק הדבר שאני חוששת ממנו!! יש לי ילדים קטנים (וסקרנים...) אי אפשר לעשות את הפתח גבוה מדי כיכ אז לא יגיעו ואיאפשר בגובה שלהם כי אז.....
מה עושים??? דרך אגב, הצחקת אותי עם הסרט
ראיתי ב YOUTUBE לא מבינה צרפתית, אבל לא ממש צריך....

s h i r i 1

New member
אני אישית מפחדת מדברים כאלו

בדיוק בגלל הסיפור של גרשון אפשר לעשות את הפיר מוגבה, אבל כמו שכתבת, הם לא יגיעו לזרוק את הכביסה ומעבר לזה - תמיד אפשר למצוא על מה לעמוד... אם אתם בשלב התכנון, שווה לדעתי לנסות לחשוב על חדר כביסה בקומת חדרי השינה. חדר כביסה יעיל לא חייב להיות גדול בכלל ואפשר לדאוג בו לאמצעים מודלוריים שיאפשרו ניצול כל הפונקציות של חדר גדול (למשל מדפים מתקפלים - גם לצורך קיפול הכביסה וגם לגיהוץ, מקומות אחסון לכביסה מלוכלכת וכו')

Yammiii

New member
האופציה היחידה שיש לנו

זה "לקצץ" מגודל חדר האמבטיה המשפחתי: במקום שיהיה בגודל 3.7/2.6 הוא יהיה 2.6/2.6 וחדר כביסה 2.6/1.1 איך נראות המידות האלה? חדר האמבטיה לא קטן מדי? ומה לגבי חדר הכביסה? אנחנו ממש בדילמה....

למעלה