תכירו את פבוס ואתנה, הדמותגים של

• פותח הנושא oren*
  • פורסם בתאריך

oren*

New member
תכירו את פבוס ואתנה, הדמותגים של

אולימפיאדת אתונה 2004. ההשראה לאיור הדמויות נלקחה מבובות יווניות עתיקות, והם נקראו על שם שני אלים; פבוס - אל המוזיקה והאור, ואתנה - אלת החוכמה הקו הגרפי מסמל פשטות, שמת חיים, אחווה מסביב לעולם (פבוס ואתנה הם זוג אחים), שוויון בין המינים וחשיבות ההנאה מהמשחקים גם אם לא מנצחים. לתחרות עיצוב הדמויות ניגשו כ-196 סטודיואים ומעצבים פרטיים, מתוכם 127 נמצאו מתאימים (רוב המשתתפים מיוון, חוץ מ-5 משתתפים מארה"ב ושלושה נוספים מאוסטרליה, גרמניה והולנד). על פיתוח הדמויות שנבחרו עבד צוות של 4 מעצבים מסטודיו PARAGRAPH DESIGN בנוסף לשני פרילאנסים שנשכרו במיוחד (אחת מהן היסטוריונית). קישורים נוספים: פבוס ואתנה משתעשעים במשחקי האולימפיאדה קטעי ווידיאו של פבוס ואתנה

BlueCat

New member
ממש ממש מוצלחים

מקווה שהם יהיו משווקים יותר ומזוהים יותר עם המשחקים בדומה לאולימפיאדה בברצלונה (שהדמותג שלה קיבל סידרת אנימציה) ולהבדיל מהדמותגים של האולימפיאדות האחרונות (מישהו יודע מה היה בסידני??)... חבל שסרטוני הוידיאו לא עשויים טוב מבחינת הצילום והבימוי (במיוחד בסרטונים בהם הדמויות מתרוצצות ביוון), אבל השילוב של האנימציה בתוך ועם הצילומים מצויין.

oren*

New member
בסידני היו שלוש דמויות בעלי-חיים

אוסטרליות. מילי (מהמילה "מילניום") - דוב-נמלים קוצני סיד (מהמילה "סידני") - ברווזן אולי (מהמילה "אולימפיאדה") - ציפור קוקה-בורה (ציפור עם ציוץ שנשמע כמו צחוק אנושי).

oren*

New member
הייתה בעיה עם השימוש שלהם בישראל

(אין לי מושג מאיזו סיבה). במדינות אחרות בעולם יצאו מוצרים רבים עם הדמויות הללו. קוקה קולה לדוגמא, הדפיסה את הדמויות על פחיות ובקבוקים במדינות רבות בעולם, ואילו בישראל השתמשה רק בלוגו הרשמי של האולימפיאדה. לעומת הדמויות של קובי וחבריו (ברצלונה 92) שהופיעו בסידרת אנימציה באורך מלא (תורגמה לעברית ושודרה בערוץ הילדים), על גבי מחברות ומדבקות, פוסטרים, חולצות וכו...

אני יכול לנחש למה הייתה בעייה?

ככל הנראה בגלל אותם אלו שהוציאו ממשחק הילדים חוות החיות שנמכר בטויס אר אס את החזירים....

al-x

New member
"קובי, ילד טוב טוב מברצלונה..." זה

הקטע היחיד שאני זוכר מהשיר פתיחה

מתלהב

New member
הבלובס - הדמותגים של BBC Three

(שעולה לאוויר בעוד שבוע ומתעתד להחליף את BBC Choice. בגבולות הממלכה בלבד)

jethro1

New member
דמויות כעורות

מזכירות לי ילדים פגועי תלידומיד. נורא ואיום.

למעלה