תכינו את השלט: הסדרות שכולם ידברו עליהן ב-2021

dilia snake

Well-known member
ראיתי את הכתבה בסופ"ש, וחשבתי גם להעלות לכאן, בעיקר בגלל ההלם הזה:
צפה בקובץ המצורף 9528
מה?! ווידון? שלנו? הצדיק?
הסדרה עצמה נשמעת מעניינת, וגם אם לא.. שוב - זה ווידון
חוץ מזה שיש כמה דברים שנשמעים טוב
אני חושבת שהוא הואשם בגזענות או שהוא התנהג בצורה בעייתית לאחד השחקנים על הסט וראיתי משהו במאקו על זה שגם לגל גדות הייתה איזו התקלות לא נעימה איתו.

מילי08

Well-known member
אני חושבת שהוא הואשם בגזענות או שהוא התנהג בצורה בעייתית לאחד השחקנים על הסט וראיתי משהו במאקו על זה שגם לגל גדות הייתה איזו התקלות לא נעימה איתו.
אוי! לא ציפיתי ממנו. איזו אכזבה

טוני החתול

Well-known member
מנהל
ראיתי את הכתבה בסופ"ש, וחשבתי גם להעלות לכאן, בעיקר בגלל ההלם הזה:
צפה בקובץ המצורף 9528
מה?! ווידון? שלנו? הצדיק?
הסדרה עצמה נשמעת מעניינת, וגם אם לא.. שוב - זה ווידון
חוץ מזה שיש כמה דברים שנשמעים טוב
רואים שאת לא טרחת לקרוא את ההודעה שלי בפירוט:
The Nevers - חיכיתי 10 שנים לסדרה חדשה של ג'וס ווידון. עצוב שזה מגיע כשאופיו של ווידון עצמו מרגיש מפוקפק. אבל אני עדיין מצפה לזה מאוד.

תכלס זה כבר כמה שנים שהאופי שלו, והתדמית שלו כפמניסט, תחת ביקורת.
היה לפני שנים איזה מכתב פומבי שאשתו כתבה שבו היא האשימה אותו בכך שהוא בגד בה שוב ושוב במשך שנים עם שחקניות. כשבעצם הטענה שלה היא שהוא לא יכול להגדיר את עצמו כפמניסט.*
היה את זה שדלף התסריט שהוא עבד עליו לוונדרוומן ואמרו שהוא סקסיסטי ומתרכז הרבה יותר בדמות הגברית מאשר בגיבורה. (אני לא זוכר בדיוק אז אולי אני טועה).
ועכשיו להבנתי העניין הוא לא ממש גזענות, אבל זה שהוא יצר אווירה מאוד לא נעימה על הסט של ליגת הצדק (שהוא נעשה הבמאי שלה בשלב מאוחר לאחר שזאק סניידר פרש זמנית כשבנו מת). מי שיצא בטיעונים האלו זה השחקן השחור הראשי בסרט ולכן אולי המחשבה שהבעיה הייתה גזענות, אבל לא ראיתי שום מקום שציינו את זה, אבל אולי זה נרמז. גל גדות חצי הצטרפה לתלונה בכך שהיא לא ממש הצטרפה לזה, אבל כן אמרה שהיה משהו. גם זכור לי ששמעתי שהייתה איזו סצנה שווידון רצה שהיא תעשה בסרט שהיא חשבה שהיא משפילה ולא הסכימה אז ווידון בסוף עשה אותה עם מחליפה.

כיום אני יכול לקבל את זה ושמח שלפחות לא הייתה ממש פרשיית "Me Too" איתו מהסוג שנחשפו בשנים האחרונות.
אבל אם ניק של לפני 10 או 15 שנה היה שומע על זה הלב שלו היה נשבר לרסיסים.

* האירוע הזה באוגוסט 2017 הוא מה שגרם לסגירה של הבלוג המדהים Whedonesque שהייתי עוקב אחריו במשך שנים (ובשלב מסוים גם נעשיתי חבר בו והייתי מגיב ומעלה פוסטים בעצמי). עכשיו חזרתי לפוסט הסגירה של הבלוג וראיתי מה שאני כתבתי שם: שהייתי כבר בשלב שבו השכלתי מספיק כדי לא לחשוב שאף אחד הוא קדוש והייתי מוכן לסיכוי שמתישהו יתגלה שמישהו שאני מעריץ (ואני לא בטוח אם היה מישהו שהערצתי ברמה שהערצתי את ג'וס) הוא לא אדם טוב. בסופו של דבר זה כן מוריד מההערכה שיש לי אליו (אפילו שזה לא שהתגלה שהוא אנס), אבל זה לא משנה את ההערכה שלי ליצירות שלו.

ומהבחינה הזאת אני עדיין מאוד מעריך אותו כיוצר ולכן אני עדיין נלהב לסדרה חדשה שהוא כתב.

-(חוץ מזה שבסדרה מעורבת גם ג'יין אספנסון המדהימה אז בכלל)

Lhuna3

Well-known member

היה לפני שנים איזה מכתב פומבי שאשתו כתבה שבו היא האשימה אותו בכך שהוא בגד בה שוב ושוב במשך שנים עם שחקניות. כשבעצם הטענה שלה היא שהוא לא יכול להגדיר את עצמו כפמניסט.*
היה את זה שדלף התסריט שהוא עבד עליו לוונדרוומן ואמרו שהוא סקסיסטי ומתרכז הרבה יותר בדמות הגברית מאשר בגיבורה. (אני לא זוכר בדיוק אז אולי אני טועה).
ועכשיו להבנתי העניין הוא לא ממש גזענות, אבל זה שהוא יצר אווירה מאוד לא נעימה על הסט של ליגת הצדק (שהוא נעשה הבמאי שלה בשלב מאוחר לאחר שזאק סניידר פרש זמנית כשבנו מת). מי שיצא בטיעונים האלו זה השחקן השחור הראשי בסרט ולכן אולי המחשבה שהבעיה הייתה גזענות, אבל לא ראיתי שום מקום שציינו את זה, אבל אולי זה נרמז. גל גדות חצי הצטרפה לתלונה בכך שהיא לא ממש הצטרפה לזה, אבל כן אמרה שהיה משהו. גם זכור לי ששמעתי שהייתה איזו סצנה שווידון רצה שהיא תעשה בסרט שהיא חשבה שהיא משפילה ולא הסכימה אז ווידון בסוף עשה אותה עם מחליפה.

כיום אני יכול לקבל את זה ושמח שלפחות לא הייתה ממש פרשיית "Me Too" איתו מהסוג שנחשפו בשנים האחרונות.

* האירוע הזה באוגוסט 2017 הוא מה שגרם לסגירה של הבלוג המדהים Whedonesque שהייתי עוקב אחריו במשך שנים (ובשלב מסוים גם נעשיתי חבר בו והייתי מגיב ומעלה פוסטים בעצמי). עכשיו חזרתי לפוסט הסגירה של הבלוג וראיתי מה שאני כתבתי שם: שהייתי כבר בשלב שבו השכלתי מספיק כדי לא לחשוב שאף אחד הוא קדוש והייתי מוכן לסיכוי שמתישהו יתגלה שמישהו שאני מעריץ (ואני לא בטוח אם היה מישהו שהערצתי ברמה שהערצתי את ג'וס) הוא לא אדם טוב. בסופו של דבר זה כן מוריד מההערכה שיש לי אליו (אפילו שזה לא שהתגלה שהוא אנס), אבל זה לא משנה את ההערכה שלי ליצירות שלו.

ומהבחינה הזאת אני עדיין מאוד מעריך אותו כיוצר ולכן אני עדיין נלהב לסדרה חדשה שהוא כתב.

אני נחשפתי גם לדברים מהסוג הזה אחרי שסיימתי את הצפיה והצטרפתי לקבוצת פייסבוק של הסדרה.
נתקלתי שם בהרבה דברים "לא נעימים" נקרא לזה שנטענו לגביו, גם כאלו שאתה הזכרת מליגת הצדק, וגם במידה מסויימת מהסטים של באפי ואנג'ל, למרות שבחלקם אני משערת שהם יכולים להיות אי-דיוקים או פרשנויות מוגזמות של מעריצים.
וזה ביאס אותי גם. אבל אני גם משתדלת להפריד בין היצירה לאדם (וזה עוזר כמו שאמרת שזה לא משהו מאוד קיצוני כמו metoo או אונס חלילה).
[במאמר מוסגר אני לא חושבת שיש קשר בין בגידות בנישואין ואפילו עם שחקניות לבין פמיניזם או שוביניזם.]

nerdkey treky

Active member

שמעתי שעושים עליו תחקיר בנוגע לליגת הצדק, אבל לא שמעתי את הדברים שציינת לפני כן. קצת צביעות מצדו, לא? הערכתי אותו כיוצר, אפילו שלא הייתי מעריץ גדול. אי תוהה איך הסרט וונדרוומן שלו היה יוצא והאם הוא היה משנה דברים (בליהוק למשל).

מילי08

Well-known member
כרגיל העיניים שלי גדולות מאוד ולכן בתכלס יהיה קל יותר לעשות רשימה של התכנים שלא מעניינים אותי.
נשמע מוכר
מכול הרשימה הזאת נראה לי שרק כישור הזמן. כי אני מאלו שסוג של גדלו על הספרים, גיליתי את הסדרה שהייתי בתיכון ומאז קראתי 4 פעמים את כול הסדרה,
כרגיל את עושה לי חשק אבל אני עצלנית קצת ולא תמיד יש לי זמן. אבל לקחתי אתמול סוף סוף את האימפריה האחרונה של סנדרסון (עוד לא התחלתי לקרוא :-])
כן.. קראתי אתמול. ומסתבר שהחודש זה צף מחדש (לא יכולה להגיד שאני מתעניינת מספיק או עוקבת כדי לדעת למה) ויש בחודש האחרון כמה ראיונות עם גל גדות לגביו.
סורי דאדי.
האמת שאתמול לא יכולתי להגיב וגם לא קראתי בעיון אף הודעה כמעט.
לא ידעתי את כל מה שכתבת. אני לא חזקה בשיטוטים ברחבי הרשת ועולמי הצר מסתכם בקצת פייסבוק ותפוז. באמת לא ציפיתי ממנו, למרות שברור שאף אחד לא צדיק, וכנראה בתעשיית הסרטים זה עוד יותר קשה (אין לי מושג למה, אבל כנראה). אבל כאחד שמעמיד נשים בראש הסדרות שלו, והן תמיד חזקות ולא מתנצלות - זה מאוד מאוד מפתיע ומאכזב.
וזה ביאס אותי גם. אבל אני גם משתדלת להפריד בין היצירה לאדם
כן. זה שב ועולה כל הזמן כשמגלים שיוצר אהוב הוא בעצם אדם עלוב.

לגבי הרשימה עצמה, יש לא מעט דברים שנשמעים מעניינים, ואני מקווה מתישהו לנסות לפחות חלק.
לגבי שר הטבעות - אני פרשתי באמצע הסרט הראשון כי הוא לא נראה לי מקיף או אפי כמו הספרים (שגם אותם לקח לי זמן לסיים). הסרט גם הרגיש לי יותר מידי הוליוודי - מלא פירוטכניקה ופחות עלילה (כן, אני יודעת שאני כרגיל מעלה דעות מחפירות :-P: ), לכן דווקא הסדרה מעניינת אותי, כדי לראות לאיזה כיווניים זה יילך.

dilia snake

Well-known member
כרגיל את עושה לי חשק אבל אני עצלנית קצת ולא תמיד יש לי זמן. אבל לקחתי אתמול סוף סוף את האימפריה האחרונה של סנדרסון (עוד לא התחלתי לקרוא :-])
אני אף פעם לא ממליצה לאנשים לקרוא את כישור הזמן, מצד אחד יש בה לא מעט קטעים טובים אבל יש קטעים בעייתיים והיא נמרחה יותר מידי. אני לא יודעת אפילו למי היא תתאים:-D|פנים|.

ואיזה כיף לך שאת הולכת לקרוא בפעם הראשונה את האימפריה האחרונה(|מאוהב|) אני מקווה שתהני ממנו |חיבוק|.

דיברגנט חדש

Well-known member

הרצח בצוללת, המרטש מאנגליה והיורשת של "בנות גילמור": הסדרות השוות של פברואר

דרמה שתחזור לסיפור הרצח הטרגי של העיתונאית הדנית בצוללת, מותחן פסיכולוגי מסחרר על משולש אהבה, סדרה שתחזור לימיה הראשונים של מחלת האיידס - וגם קאמבקים מצד קתרין הייגל וקווין ג'יימס. אלה התכנים שיחכו לכם בפברואר הקרוב​

דיברגנט חדש

Well-known member

מארוול, רצח משפחתי ומתחרה נוספת ל"מראה שחורה": הסדרות השוות של מרץ

המותחן שבו כוכבת הילדים לאלי אספוסיטו ("כמעט מלאכים") מגלמת חשפנית במנוסה, דרמת הנעורים החדשה של יוצר "קרא לי בשמך", סדרת הבישול לילדים של מישל אובמה - וגם "הפלקון וחייל החורף". אלה הסדרות שיגיעו אליכם למסך במרץ הקרוב​

Lhuna3

Well-known member

מארוול, רצח משפחתי ומתחרה נוספת ל"מראה שחורה": הסדרות השוות של מרץ

המותחן שבו כוכבת הילדים לאלי אספוסיטו ("כמעט מלאכים") מגלמת חשפנית במנוסה, דרמת הנעורים החדשה של יוצר "קרא לי בשמך", סדרת הבישול לילדים של מישל אובמה - וגם "הפלקון וחייל החורף". אלה הסדרות שיגיעו אליכם למסך במרץ הקרוב​

אוקיי הסתקרנתי מה זה "המתחרה של מראה שחורה" אז הלכתי לקרוא, וכל התיאור נשמע מאוד מעניין ומסקרן, משהו על מערכת עתידנית למציאת שידוך מושלם לאנשים לפי דגימת DNA... ואז... "כשיום אחד מתגלה גופת גבר - שמותו מתקשר לשירות השידוכים החדשני - זה מכניס לסיפור את קייט, בלשית סקפטית ממשטרת המטרופולין של לונדון, וכצפוי, דרמת המד"ב הופכת לדרמת פשע עם טוויסט."

למה לעזאזל למה כל רעיון מעניין ומקורי חייב בסוף להפוך לאותו שעמום של בלש מפענח רצח שיש ב-1000000000000000000000000000000 סדרות אחרות?????????????????????????????
די עם הסיפור המאוס הזה!!!
למה דרמת מד"ב לא יכולה להשאר דרמת מד"ב???????
אוף!

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אוקיי הסתקרנתי מה זה "המתחרה של מראה שחורה" אז הלכתי לקרוא, וכל התיאור נשמע מאוד מעניין ומסקרן, משהו על מערכת עתידנית למציאת שידוך מושלם לאנשים לפי דגימת DNA... ואז... "כשיום אחד מתגלה גופת גבר - שמותו מתקשר לשירות השידוכים החדשני - זה מכניס לסיפור את קייט, בלשית סקפטית ממשטרת המטרופולין של לונדון, וכצפוי, דרמת המד"ב הופכת לדרמת פשע עם טוויסט."

למה לעזאזל למה כל רעיון מעניין ומקורי חייב בסוף להפוך לאותו שעמום של בלש מפענח רצח שיש ב-1000000000000000000000000000000 סדרות אחרות?????????????????????????????
אוף!
קודם כל נחמד שאת מאמצת את גישת האותיות הגדולות...

ושנית יותר הטריד אותי כאן שני דברים אחרים:
1. הקונספט הראשוני של הסדרה הזאת נשמע לי בדיוק כמו זאת של הסדרה Soulmates שיצאה ברשת AMC בשנה שעברה.
(אז אם הקונספט נראה לך אז שווה לך אולי לראות אותה כי להבנתי בה אין קטע של רצח)
2. מה הקטע של לקרוא לה "מתחרה נוספת למראה שחורה"? האם כל סדרת מדע בדיוני היא מתחרה למראה שחורה ולא משנה מה? כי הקונספט שלה לא דומה לזה של מראה שחורה. בעיקר כי מראה שחורה היא אנתולוגיה והסדרה הזאת לא.
(ובעצם גם כאן זה מתאים יותר להתייחס לsoulmates שהיא כן אנתולוגיה)

Lhuna3

Well-known member
קודם כל נחמד שאת מאמצת את גישת האותיות הגדולות...

ושנית יותר הטריד אותי כאן שני דברים אחרים:
1. הקונספט הראשוני של הסדרה הזאת נשמע לי בדיוק כמו זאת של הסדרה Soulmates שיצאה ברשת AMC בשנה שעברה.
(אז אם הקונספט נראה לך אז שווה לך אולי לראות אותה כי להבנתי בה אין קטע של רצח)
2. מה הקטע של לקרוא לה "מתחרה נוספת למראה שחורה"? האם כל סדרת מדע בדיוני היא מתחרה למראה שחורה ולא משנה מה? כי הקונספט שלה לא דומה לזה של מראה שחורה. בעיקר כי מראה שחורה היא אנתולוגיה והסדרה הזאת לא.
(ובעצם גם כאן זה מתאים יותר להתייחס לsoulmates שהיא כן אנתולוגיה)
בפונט גדול אני לפעמים משתמשת כשבא לי לצעוק משהו.

לא שמעתי על סולמייטס אבל אני אבדוק עליה באמת.
אתה צפית?

ואני מסכימה שזה לא הגיוני להתייחס לכל סדרת מד''ב כמתחרה של מראה שחורה, למרות שנשמע לי שהרעיון של הסדרה הזאת כן יכול היה להתאים יחסית ל- theme הכללי של מראה שחורה (שהיה לא סתם מד''ב כללי אלא עסק בעיקר בהתפתחויות אפשריות שקרובות לדברים שקיימים ומפותחים היום, לפחות ברוב הפרקים בעונות הטובות, אבל אין לי כוח לדייק את זה כרגע). ועדיין אם זה לא אנתולוגיה אז זה לא באותה משבצת.

dilia snake

Well-known member
ואני עכשיו כזה "כן!!!!!!!!!!! תביאו לי את זה באופן מיידי" כי קודם הפסקתי לקרוא אחרי המשפט הראשון ולא הגעתי לחלק שזה בכלל סדרת משטרה |פנים| .

LeAnnDyIan

Well-known member

אוף!
דווקא דרמת מד"ב עם דרמה משטרתית מזכיר לי את פרינג'. וכל כך בא לי עוד פרינג';-(
אני ממש מתגעגעת אליה:-(
לפעמים אני מתעוררת באמצע הלילה ואין לי כוח לחזור לישון אז אני שמה לי שידורים חוזרים שלה.

Lion_Heart

Well-known member
דווקא דרמת מד"ב עם דרמה משטרתית מזכיר לי את פרינג'. וכל כך בא לי עוד פרינג';-(
אני ממש מתגעגעת אליה:-(
לפעמים אני מתעוררת באמצע הלילה ואין לי כוח לחזור לישון אז אני שמה לי שידורים חוזרים שלה.
לפעמים שמשעמם, אני עושה בינג' שלה,סדרה נהדרת
אבל,לא,לא באמצע הלילה, גם ככה קשה להירדם\לישון

Lion_Heart

Well-known member

אוף!
אני רק שאלה |מרובע|
השאלה היא "למה לא לקרוא למשטרה שמישהו נרצח?" העלילה ,כנראה מסתמכת על כך שמישהו שהשתמש בשירות הנ"ל נרצח...אז מה לעשות? פשוט להמשיך בסדר היום? שקרוביו וחבריו ימצאו את הרוצה ואת הקונספירציה?(יש שם איפה ש הוא קונספירציה)
ו כמה דרמות מד"ב שהפכו לסדרת משטרה יש שם בחוץ? כי אני הולך לנחש שזה פחות מ10000000000000,רק ניחוש
ו האמת גם בלי להכניס את המשטרה לזה זה לא נראה משהו מרגש,אני כמובן יכול לטעות

Lion_Heart

Well-known member
מכול הרשימה הזאת נראה לי שרק כישור הזמן. כי אני מאלו שסוג של גדלו על הספרים, גיליתי את הסדרה שהייתי בתיכון ומאז קראתי 4 פעמים את כול הסדרה, 5 פעמים את הספר הראשון אין לי מושג כמה את ה-6/3 אחרונים שסנדרסון השלים ופעם אחת את הפריקוול שאף פעם לא תורגם(וזו סדרה של 28 ספרים בעברית סה"כ ...). אז תתכוננו להשוואות ו-HATE WATCH מהצד שלי ותלונות על כול מה שהם שינוB-|. ואולי גם הסדרה החדשה של סטארטרק.
כמעט קראתי את הסדרה, אבל הייתי יותר בקטע של DRAGONLANCE...עכשיו הרבה פחות
זאת סדרה טובה?(הספרים זאתומרת)

למעלה