תיק הגב שלי הוא בן 21 שנים

קלייטון.ש

Well-known member
יש לי תיק גב של ג'אנספורט, בצבע בורדו, דגם שנקרא big student, וקניתי אותו בקניון הגדול בפתח תקוה בשנת 2000.
עברתי שם במקרה וראיתי אותו בחלון ראווה. לא חיפשתי תיק ולכן המשכתי בענייני. בדרך הביתה פתאום נזכרתי בו, חזרתי לקניון וקניתי אותו.
הוא משמש אותי כתיק העיקרי מאז. לפני כמה שנים נקרעה רצועת החיבור בין רצועת הכתף לחלק התחתון של גוף התיק. החלפתי אותה באיזה חוט.
חוץ מזה הכל מחזיק. כל התפרים מחזיקים, כל הרוכסנים נסגרים ונפתחים היטב.
למה אני מספר את זה? כי אתמול הלכתי עם התיק, נכנסתי לאיזו חנות ועמדתי ליד הקופה, ופתאום זה שעמד לידי אומר לי "תסלח לי, זה תיק של 15 שנה לפחות". עניתי בשמחה "זה תיק של 20 שנה". מספר לי שיש לו בדיוק כזה, בן 15, דהוי בדיוק באותה צורה, אותו דגם שאין כבר היום (יש לו כיס לנגן דיסקים ומעבר מוגן בפני גשם לאוזניות, ואין לו כיס חיצוני לבקבוק מים, לא היתה אז כנראה מודעות לשתיה כמו שיש היום). הוא גם מספר שהתיק שלו לגמרי בסדר.
אני מעריך את התיק שלי (כמו את המטריה שהיא בת 23 שנים בערך) גם אם תוחלת חייו הבלתי נגמרת מונעת ממני להתחדש. שהרי לא יעלה על הדעת שארכוש תיק חדש כשזה בסדר גמור.

קלייטון.ש

Well-known member
תודה רבה. הגיע באמת הזמן שמישהו יגיד לי מילה טובה על התיק החדש שלי. עד אתמול אף אחד לא שם לב שיש לי תיק יפה, למרות שבחרתי בצבע בורדו בדיוק כי רציתי למשוך תשומת לב. לא עזר.
עכשיו אני מחכה למחמאות על המטריה. היא יותר זקנה מהתיק. וגם עליה כמעט אף אחד לא העיר לי.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
תודה רבה. הגיע באמת הזמן שמישהו יגיד לי מילה טובה על התיק החדש שלי. עד אתמול אף אחד לא שם לב שיש לי תיק יפה, למרות שבחרתי בצבע בורדו בדיוק כי רציתי למשוך תשומת לב. לא עזר.
עכשיו אני מחכה למחמאות על המטריה. היא יותר זקנה מהתיק. וגם עליה כמעט אף אחד לא העיר לי.
האמת שתהיתי איזה איחול אומרים על מטרייה.

תתייבש נראה לי קצת לא לעניין.

קלייטון.ש

Well-known member
האמת שתהיתי איזה איחול אומרים על מטרייה.

תתייבש נראה לי קצת לא לעניין.
על מטריה אומרים "טיסה נעימה"
שהרי אני תמיד מספר שפעם הלכתי עם המטריה הזו בגשם סוחף ורוח חזקה, והרוח פתאום תפסה את המטריה ומשכה אותה למעלה, ביחד איתי, וככה נשאה אותנו באויר איזה קילומטר. וזה גם היה בדיוק בכיוון אליו רציתי להגיע.
אני מספר את זה הרבה ותמיד מאמינים לי. לא רואה סיבה שמישהו יטיל ספק בסיפור היום.

אבח"י

Well-known member
שהרי אני תמיד מספר שפעם הלכתי עם המטריה הזו בגשם סוחף ורוח חזקה, והרוח פתאום תפסה את המטריה ומשכה אותה למעלה, ביחד איתי, וככה נשאה אותנו באויר איזה קילומטר. וזה גם היה בדיוק בכיוון אליו רציתי להגיע.
כנאמר - מינכנהאוזן כלב לידך :) ומרי פופינס, נו טוב.. הרי ברור שהיא מעשיה לילדים.
אגב
כמו שיש לי סטיית ספרים, וסטיית בגדים אני סובל גם מסטיית תיקים רצינית. זה אחד הפטישים הכי קשים שלי, ובמאמץ רב אני מקפיד לא לתת לרצון לקנות את חבילות העור המעוצבות האלה כמו לחמניות.

אבח"י

Well-known member
אפרופו חבילות עור
מעיל עור ישן, יש?
Johanna Havimäki , אמנית מפינלנד, הופכת מעילים לבעלי חיים ובטח תשמח לקבל.

https://www.da-magazine.co.il/אומנות/johanna-havimaki-הופכת-מעילי-עור-ישנים-לבעלי-חיים/
שלושה היו מעיליי
אחד חום, אחד שחור ועוד שחור
הראשון מפונפן כיאות לבן אצולה יהודית מאיזמיר
השני שחוק, מרקם גס כיאות ל- וונאבי
והשלישי ירושה מאחי, בלי כפתורים, ריצ'רצ' דפוק
לא לקח לשלושתם זמן רב להעלם
וכל אחד שנעלם, יש לו סיבה עמוקה
רק האחרון
המשולב בד ועור
שמזכיר לי את אמי ומעילהּ
חי כבר ארבע שנים, בשכנות למעיל הצמר העבה והארוך מלונדון הנפלאה.

אבח"י

Well-known member
אפרופו חבילות עור
מעיל עור ישן, יש?
Johanna Havimäki , אמנית מפינלנד, הופכת מעילים לבעלי חיים ובטח תשמח לקבל.

https://www.da-magazine.co.il/אומנות/johanna-havimaki-הופכת-מעילי-עור-ישנים-לבעלי-חיים/
נכנסתי לאתר וחטפתי קצת "חררה" - נראה לי "קריפי" לגמרי כמו הנוער אוהב לומר היום.

אבח"י

Well-known member
אני ממחזר הכל, למעט תחתונים וגרביים. נראה לי שאף אחד לא ישמח לקחת תחתונים מהרחוב לעצמו, וגרביים - אני מעדיף לזרוק לפח בשל הפטרת שיש לי.
השאר - ויצ"ו, ספסל התרומה ברחוב, על מכסה פח הזבל.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אנחנו מאמינים בני מאמינים.

סופהו 1

Well-known member
אם תצטרך מטריה חדשה, כדאי לך לשקול את זו:
אם תצטרך מטריה חדשה, כדאי לך לשקול את זו:

צליליתה1

Well-known member
יש לי תיק גב של ג'אנספורט, בצבע בורדו, דגם שנקרא big student, וקניתי אותו בקניון הגדול בפתח תקוה בשנת 2000.
עברתי שם במקרה וראיתי אותו בחלון ראווה. לא חיפשתי תיק ולכן המשכתי בענייני. בדרך הביתה פתאום נזכרתי בו, חזרתי לקניון וקניתי אותו.
הוא משמש אותי כתיק העיקרי מאז. לפני כמה שנים נקרעה רצועת החיבור בין רצועת הכתף לחלק התחתון של גוף התיק. החלפתי אותה באיזה חוט.
חוץ מזה הכל מחזיק. כל התפרים מחזיקים, כל הרוכסנים נסגרים ונפתחים היטב.
למה אני מספר את זה? כי אתמול הלכתי עם התיק, נכנסתי לאיזו חנות ועמדתי ליד הקופה, ופתאום זה שעמד לידי אומר לי "תסלח לי, זה תיק של 15 שנה לפחות". עניתי בשמחה "זה תיק של 20 שנה". מספר לי שיש לו בדיוק כזה, בן 15, דהוי בדיוק באותה צורה, אותו דגם שאין כבר היום (יש לו כיס לנגן דיסקים ומעבר מוגן בפני גשם לאוזניות, ואין לו כיס חיצוני לבקבוק מים, לא היתה אז כנראה מודעות לשתיה כמו שיש היום). הוא גם מספר שהתיק שלו לגמרי בסדר.
אני מעריך את התיק שלי (כמו את המטריה שהיא בת 23 שנים בערך) גם אם תוחלת חייו הבלתי נגמרת מונעת ממני להתחדש. שהרי לא יעלה על הדעת שארכוש תיק חדש כשזה בסדר גמור.

אוהבת את הסיפור שלך

ומי יודע, אולי ימצאו בין הקוראים והמציצים והסמויים עוד כמה וכמה וכמה ג׳אנספורטים בורדו בני 15+(מה הצבע שלכם סופו?) ותוכלו לקיים מפגש. פארק הירקון אולי יהיה גדול עליכם, אבל לא חסר מקומות מוצלים אחרים, ואנחנו, חסרי הג׳אנספורטים או יותר גרוע, בעלי תיקים בני פחות מעשור, לפחות נוכל להנות מקריאת הדיווח שלך מהאירוע.

סופהו 1

Well-known member
(מה הצבע שלכם סופו?) ותוכלו לקיים מפגש. פארק הירקון אולי יהיה גדול עליכם, אבל לא חסר מקומות מוצלים אחרים, ואנחנו, חסרי הג׳אנספורטים או יותר גרוע, בעלי תיקים בני פחות מעשור, לפחות נוכל להנות מקריאת הדיווח שלך מהאירוע.
מזתומרת מה הצבע?
סגול כהה כמובן.
כמו כל אביזר או פריט לבוש בתקופה הסגולה.

מה זה תוכלו?
אז נוכל
כבר מזמן דובר על מפגש ולא רק לבעלי תיקים אלו ואחרים.

jansport_typ72c8_right_pack_backpack_vivid_1112254.jpg

Zadig

Well-known member
יש לי כמה תיקים, כולם צד, תקינים, ותיקים,
ומידי שנה אני מוסיף תיק או מקבל תיק במתנה.
אבל היתה לי אהובה שלמדה אותי שפעם בכמה זמן,
בלי לחשוב,
לפתוח את כל מאגרי בגדים, תיקים, נעליים, מעילים ועוד כל מיני חפצים,
ו---לזרוק.
לי זה לוקח שנים לגייס אנרגיות לזה.
לה לקח שבוע לזרוק גם אותי :-D

למעלה