תינוק וחתול

לימור2147

New member
תינוק וחתול

אני מתכננת לשים את הבת שלי בת 4.5 חודשים במשפחתון בדירה שיש בה חתול.רציתי לדעת אם החתול לא צריך להדאיג אותי מעניין של מחלות,אלרגיות,שערות החתול וכו'. אשמח לעזרתכם. תודה.

Karma l Police

New member
אמנם לא רופאה אבל,

חשיפה של ילדים דווקא בגיל כזה לאלרגנים שונים היא שתמנע מהם בעתיד להיות אלרגים לאותם דברים. סבירות גבוהה שילדים שיהיו בסביבה סטרילית יהיו הרבה יותר אלרגים לדברים שונים מאשר שילדים שנחשפו אליהם כבר בגיל צעיר. כך שמהבחינה הזו את לא צריכה לדאוג כלל וכלל. וגם על מחלות שהם מעבירים לא נתקלתי.. (אומרת זאת אחת שהייתה אלרגית לחתולים (ולעוד המון דברים) ואחרי 14 שנה עם חתול כבר לא אלרגית לחתולים בכלל) בהצלחה

lirlurim

New member
בדיוק קראתי

באחד הפורומים תשובה של וטרינר על אותה השאלה. הוא אמר שלאדם יש פי מאה יותר חיידקים מאשר לחתול ושלפחות תיאורטית, המגע של התינוקת עם הסבתא והדודה, לא כל שכן הנשיקות שלהן, אמור להדאיג אותך הרבה יותר. זאת כמובן בהנחה שהחתול בריא ומחוסן... בהצלחה

זה תלוי בכמה דברים

אני מגדלת חתולה עם תינוק בבית והיא מאוד עדינה וחברותית, ואם יש משהו שמדאיג אותי זו היא ולא אח שלי צריך לברר שהחתולה מחוסנת אחרת כן יש סיכון להדבק במחלות, ולברר מה האופי של החתולה יש בעלי חיים שמסתדרים טוב עם ילדים קטנים או אפילו נרתעים מהם כמו במקרה שלי תבררי את כל זה בהצלחה

+

בנוגע לאלרגיה לחתולים אין לדעת, לדעתי זה ממש לא יכול להגיע לעניין של חיים ומוות, והאמת שבמקרה גם את זה יש לי בבית, אח שלי אלרגי לחתולים ודוקא עם החתולה שלי הוא לא מפתח תופעות אלרגיות בכלל ומישהי אמרה פה משהו נכון לגבי זה שכמה שחושפים ילדים קטנים יותר לדברים כאלה פחות יתפתחו תופעות אלרגיות בעתיד. אז תלכי לגן, תראי את החתולה וכמה יש לה גישה לילדים אם בכלל, אם היא מחוסנת והאופי שלה

Noaal

New member
מחלות חתולים הן מחלות חתולים ומחלות אנושיות

הן של אנשים. אין כמעט מחלות שעוברות מחתולים לאנשים כתוצאה מחיסון או אי חיסון של החתולה. לא להפחיד סתם.

לא בכוונה להפחיד סתם

אבל אחרי הכל מערכת חיסונית של תינוקות אינה חזקה בכלל גם לא צריך להיות שאנן מידי בכל העניין, בסהכ צריך לבדוק

Noaal

New member
להיפך, את הצריכה לשמוח

מחקרים הוכיחו שילדים שגדלו עם בע"ח מפתחים מערכת חיסונית חזקה יותר. ומניסוני עם ילדים של חברים (ואני די בטוחה שיש גם בעניין הזה מחקרים) הם מתפתחים מהר יותר (יש מי ששווה לרדוף אחריו, יש מי שמפתה אותם להתהפך, יש עניין במעשי החתול וכו').

למעלה