תינוקת שלא ישנה במשך היום בכלל

iriser7

New member
תינוקת שלא ישנה במשך היום בכלל

התינוקת שלי בת חודשיים, ולא ישנה בכלל במשך היום. כל הזמן אני צריכה להעסיק אותה, וכשאני עוזבת אותה אפילו לדקה היא בוכה. בלילה היא מקסימה וישנה 7-8 שעות [ירח] מישהו סובל מתופעה דומה ?

אנדראה

New member
אז זהו, שאת לא צריכה להעסיק אותה

כל היום וזאת אפילו טעות לדעתי. ילדים צריכים לדעת להעסיק את עצמם וזה חשוב מאוד אפילו מבחינה התפתחותית ופיתוח הדמיון, עצמאות ועוד. אני לא יודעת בת כמה היא אבל לא צריך להלחץ מכל בכי, זאת דרך התבטאות שלהם אל תשכחי שבשלב זה הם לא מדברים וזאת הצורה היחידה שהם מכירים כרגע. החוכמה היא לדעת לזהות את סוגי הבכי ולדעת מתי זה סתם התבכיינות ומתי זה בכי אמיתי או רעב וכו'. נסי ללמדה להעסיק עצמה לבד, זה מאוד מאוד חשוב.

iriser7

New member
את צודקת, ואני מנסה לתת לה עצמאות

אבל כשהיא בוכה בכי קורע לב, אני לא עומדת בזה.

אנדראה

New member
הממ... לפעמים הבכי הזה זה רק

לבדוק את הגבולות. אני לא יודעת בת כמה ומאיזה גיל היא רגילה ככה אבל נסי לאט לאט בשבלבים.

ממולדה

New member
לילדה בת חודשיים אין גבולות

מהסיבה הפשוטה, שמבחינה קוגניטיבית, היא עדיין לא תופסת את עצמה כאדם נפרד אלא כיחידה שקשורה לאם. כך מראים כל מחקרי הפסיכולוגיה של הגיל הרך. בגיל חודשיים עדיין אין "דווקא" ואין "בוא נבדוק גבולות" - יש רק צורך במגע פיזי וקרבה לאמא/אבא, שיכולים להגן עליה. זה לא אומר שצריך "להעסיק אותה" כל היום - אפשר פשוט לשים אותה במנשא ולהסתובב כך ולעשות דברים בבית (או לצאת), או לחלופין לשים אותה כך שתוכל לשחק על שמיכה או מזרן, לשבת לידה צמוד כך שלא תרגיש לבד, ולקרוא ספר/לקפל כביסה/לדבר בטלפון.

meravbr

New member
סליחה?

בגיל חודשיים היא צריכה להעסיק את עצמה? איפה שמעת את זה???? בגיל חודשיים תינוק צריך לקבל חום ואהבה וטיפול יאה ממי שמטפל בו. זה תינוק שעד לפני חודשיים חי בתוך סביבה מגנה, תומכת ומזינה תמידית. אז צריך לצפות ממנו שתוך חודשיים ידע להעסיק את עצמו? ממש ממש לא. תינוק גם ממש לא בודק גבולות בגיל כזה, ולא "מתבכיין" סתם, ממש ממש לא. לגבי שינה (לשואלת השאלה) - את יכולה להניח אותה לידך במיטה (למשל מוגנת בינך לבין קיר) או לטייל איתה בעגלה או במנשא עוטף (כמו תינוכיס, מנסארי, לופי). היא תירדם בודאות.

yeya

New member
גם מיה לא ישנה בכלל במשך היום

עד גיל 3 חודשים היא ישנה וזהו מאז היא לא ישנה בכלל במשך היום. גם עגלה ומנשא לא עוזרים לה להרדם. ועכשיו היא בגיל שהיא כל היום רצה ומטפסת ורודפת אחרי לאקי
כנראה שלכל ילד אופי והרגלי שינה שונים.

גוזליקה

New member
וואי' .. חשבתי שזה רק אצלי .. תשמעי

לי. הבת שלי עד היום לא יודעת לישון במהלך היום. בלילה ישנה מצויין . כל היום היא רוצה שאני יעסיק אותה וכשאני עוזבת לדקה היא בוכה... היא כבר בת חצי שנה . לאט לאט לומדת לישון צהריים - אני ואמא שלי ממש מתעקשות על זה ובקשר לעיסוקים , היא מעסיקה את עצמה רבע שעה אולי ודורשת תשומת לב. אמא שלי מטפלת בה (וטיפלה ב- מעל 30 תינוקות בחייה ) והיא אומרת שהבת שלי הכי מפונקת מכולם. לדעתי אין לנו ברירה אלאר להתחיל לתת להם להעסיק את עצמם גם במחיר של בכיונים וניג'וסים (אחרת "תאכלי אותה" כמוני) בהצלחה

גם יואבי היה ככה. התנחמתי שהוא ישן

נפלא כל הלילה. היום הוא בן 5 חודשים וישן גם ביום. למשל עכשיו
הוא ישן כבר כמעט שעה. תני עוד קצת זמן, המצב ישתפר. וחוץ מזה, תנסי לדמיין מצב הפוך שבו התינוקת שלך מעירה אותך כמה פעמים בלילה ולא מפסיקה לבכות...
. אמא של אסף ויואב

d401

New member
גם בני כזה

התינוק שלי בן 3.5 חודשים. ישן ביום משהוא כמו שעה-שעתיים וכל הזמן הנותר רוצה שאני אשחק איתו. הוא מוכן לשחק לבד כ-5 דקות ואז מתחיל לבכות. ברגע שאני מגיעה ומתחילה לשחק איתו הוא מתחיל לחייך, לשחק ולדבר איתי. ברגע שאני עוזבת שוב מתחיל הבכי. אין לי מושג איך משפרים את היכולת שלו לשחק לבד, כך שאני לא יכולה לעזור לך אלא רק להזדהות

iriser7

New member
גם הזדהות עוזרת מאד !

קודם כל חשוב היה לי לשמוע שיש עוד תינוקות עם תופעות כאלו ושזה כנראה נורמלי. חוץ מזה, אפשר לנסות לחשוב ביחד על פתרונות. אני חשבתי אולי על צעצועים שאפשר לשים על המיטה שהיא תוכל לנסות לגעת בהם...

ממולדה

New member
לא חייבים לשחק איתו כל הזמן

ולא לעשות פוצי מוצי. אבל כן צריך להיות איתו כדי שירגיש מוגן ובטוח. איך מיישבים את שני הדברים האלה? "משתפים אותו" בעיסוקי הבית השקטים. אני שמה אותו לפעמים בטרמפולינה (או במנשא) כשאני שוטפת כלים או מכינה אוכל, והוא מאוד מתעניין במה שהוא רואה ושומע ("הנה אמא חותכת ירקות לסלט" וכולי).

לימור י

New member
אצלנו אותו הדבר בדיוק

מאז שהיא בת חודשיים שלושה בערך היא ישנה לילה שלם (8-9 שעות) רצוף, אבל במשך היום אין אפילו רגע קט של מנוחה, וגם היא צריכה אותי לידה כמעט כל היום. עכשיו היא בת 7.5 חודשים ואני אט אט מרגילה אותה להיות קצת עם עצמה ולשחק לבד.

galik2

New member
שירה שלי ישנה יפה במהלך היום. אבל

עם אורי בזמן האחרון זה הפך להיות ממש קשה. עד לפני כשבוע היא היתה נרדמת צ'יק צ'אק במיטה. בלי הרבה בעיות. אבל לאחרונה היא ממש התפתחה מבחינה מוטורית ואני מניחה שזה חלק מהקושי (למרות שזה נפלא). כאשר אני מזהה שהיא גמורה מעייפות (נרדמת על הבקבוק, משפשפת עיניים וכד') אני מניחה אותה במיטה והיא פתאום מתעוררת ומפסיקה להיות עייפה. היא מתהפכת, מתיישבת, זוחלת, נעמדת על הברכיים ומשחקת עם הבובות והצעצועים שתלויים לה על המיטה. לרוב היא די שקטה במיטה ואני לא מוציאה אותה אפילו שהיא לא ישנה. אני לא נכנעת וכאשר היא מתחילה לקטר אני נכנסת ומשכיבה אותה בחזרה. זה יכול לחזור על עצמו אפילו במשך שעה. אני משתדלת לא להיכנע למרות שהיא צוחקת איתי, מושיטה לי ידיים שאני אקח אותה ועוד... אני יודעת שהיא עייפה ואם אקח אותה היא תשגע אותי. בסוף היא נרדמת, לפעמים אחרי שעה אפילו. לא יודעת מה מצפה לי כאשר גם שירה תתחיל ללמוד שאפשר להשתולל במיטה
גלי אמא של אורי
ושירה
24.8.2004

lilend

New member
אולי הבכי במהלך היום הוא בכי

שיוביל להירדמות? פיצי לא מסוגלת להירדם ללא בכי, הרופא שלה הסביר לנו שזה מאוד שכיח ושכך תינוקות רבים מעבירים את עצמם מעירנות לשינה. נסו להרדים בשיטות שונות (נדנודים וכו', עגלה, מה שעובד) בסביבות שעתיים או שעתיים וחצי אחרי ההירדמות האחרונה.(אני יודעת שמבחינתך אין "הירדמות אחרונה" משום שהיא לא ישנה ביום, אבל פשוט להתחיל שעתיים/שעתיים וחצי אחרי שנת הלילה).שווה לנסות.

למעלה