תינוקת בת 5 ימים- שאלות בבקשה

תינוקת בת 5 ימים- שאלות בבקשה

היי לכולן,
אשמח לעזרה.
תינוקת מתוקה בת 5 ימים. ניזונה מתמל.
האם הגיוני שכמעט לאחר כל האכלה עושה קקי?
אוכלת כל 3-4 שעות. בלילה יכולה להגיע גם ל 4-4.5 שעות. זה בסדר? להעיר אותה?
תודה לעונות!

נזכרתי- רופא וטיפת חלב

תוך כמה זמן הלכתם עם התינוק/ת? הולכים לאחד מהם או שניהם?
לא רוצה ללכת ולחשוף אותה למחלות....אפשר להמתין או שהלכתן ישר? בשיחרור ברוך השם הכל בסדר.
תודה!

לגבי טיפת חלב

אנחנו הלכנו במהלך השבועיים הראשונים בכדי לשקול אותו (הייתה לו צהבת בשחרור והנקתי הנקה מלאה אז היה לי חשוב לראות).
את יכולה ללכת להדרכה לאחות במהלך השבועיים הראשונים, או לחכות לבדיקת ההתפתחות הראשונה בגיל חודש.
ואת הרופא את יכולה לקבוע יחד עם הביקור אצל האחות (לפחות ככה זה עובד בכללית- באמת בשביל לא להיחשף למחלות אז הוא מגיע לתוך חדר האחות שבתוך טיפ"ח).
אם נתת חיסון צהבת B בלידה אז בכל מקרה בגיל חודש בנוסף לבדיקת ההתפתחות את צריכה להגיע גם לחיסון השני.

פגאזיס

New member
טיפת חלב כדאי בשבועיים הראשונים

רופא הלכנו גם כן תוך שבועיים אבל אמר שאם הכל נראה לי בסדר היה אפשר לבוא גם אחרי חודש.
בכל מקרה תינוקות צעירים (נדמה לי עד גיל חצי שנה) לא מחכים אצלנו בתור אלא נכנסים מיד. בדיוק כדי שלא לחשוף אותם לכל ה"מתנות" שמסתובבות בחדר ההמתנה, במיוחד בחורף.
אני בכללית ועד כמה שהבנתי זו מדיניות של הקופה (היה ככה גם עם הגדול בגבעתיים וגם עם הקטנה בנתניה).

תינוקת בת 5 ימים

לדעתי, הכל בסדר. ולא הייתי מעירה בלילה, אלא לתת לקטנה לישון. בכיף תהנו חיה

shannyqua25

New member
מזל טוב!

כן, הקקי נורמלי. להעיר או לא זה תלוי בכמה דברים: איך הילדה נולדה (פגה, גדולה, לידה מוקדמת, בעיות מיוחדות וכו'), ואת מי את שואלת. שלי נולדה בשבוע 36+2 במשקל סביר 3300 ללא בעיות
ולי הרופאה אמרה להעיר אם היא לא קמה, מצד שני אמא שלי וחברות שהן אמהות אמרו לא להעיר. האמת, בשבוע הראשון שמתי שעון בלילות והערתי כי פחדתי שהיא לא תגדל אם לא תאכל כל 3 שעות
, אחרת היא ישנה 5 שעות...בשבוע השני/שלישי היא כבר קמה לבד כמו שעון כל 3 שעות ועכשיו אם היא ישנה יותר אני אומרת תודה ולא מעירה
(6 שבועות).

למעלה