תינוקת בת חצי שנה...

זוהר69

New member
תינוקת בת חצי שנה...

הי התינוקת שלי כבת חצי שנה : יושבת,זוחלת,מוחאת כפיים,אמרו לי שזה ממש זריז לגיל שלה האם הזריזות הזאת יכולה פיתאום להעצר והיא תלך בגיל מאוחר או שזה אומר שכל ההיתפתחות שלה תהיה מהירה? ושאלה נוספת: אני מתחילה עוד מעט לעבוד בשעות הבוקר ולכן האלץ לשים אותה במשפחתון,האם זה גיל מתאים לשים תינוקת במישפחתון עם עוד 8 תינוקות בני שנה ואף שנתיים? האם היא לא תרגיש איזשהי נטישה? מחכה לתשובות זוהר

התפתחות מהירה

שלום זוהר69, ב'יושבת' האם כוונתך לכך שהיא מתיישבת לבד? בהחלט את מצביעה על התפתחות מהירה. ברוב המקרים, התפתחות מהירה בשלבים המוקדמים מצביעה על מגמה שממשיכה הלאה, כנ"ל לגבי קושי התפתחותי: קושי בשלבי ההתפתחות הראשונים ישפיע לרוב גם על השלבים הבאים. עם זאת, יש יוצאים מן הכלל. לפעמים תינוק מגיע לשלב התפתחותי בו נדרשת יכולת חדשה שדווקא איתה הוא מסתבך. לדוגמה: גמישות במפרקי הקרסול משפיעה בעיקר על תחילת ההליכה ועשויה לעכב אותה, גם אם כל השלבים עד כה עברו במהירות וללא קושי. לגבי המשפחתון - התגובה של בתך למעבר למשפחתון מורכבת מהמון גורמים: גורמים שקשורים בך, בה ובמשפחתון. אני אישית מאמינה שאם ההורה רגוע והמשפחתון חם ותומך לא צריכה להיות בעיה. בכל מקרה הייתי שואלת גם את שרית או גנית. המשך יום טוב, ענבל

זוהר69

New member
אכן....

היא מיתיישבת לבד מזחילה עוברת לישיבה בקלות רבה, אבל ממצב שכיבה היא לא מצליחה לעלות לישיבה [מקווה שזה נורמלי] בקשר למישפחתון האם זה משנה הגיל של הילדים? שהם בגילאי שנה שנה וחצי או שזה לא משמעותי והיא יכולה להיסתדר גם בגילאים הללו?

שלום זוהר69

ההתיישבות דרך עמידת 6 היא מצויינת. זה מספיק. הספק יפה לכל הדעות
ובקשר למשפחתון - אני לא מקצוענית בנושא אבל כאמא הייתי מעדיפה שיהיה מגוון של גילאים. אם זה לא אפשרי - העדיפות היא לגילאים גדולים יותר, על פני קטנים יותר. תחשבי מה קורה עם תינוק שנולד למשפחה מרובת ילדים. כולם גדולים ממנו ואני חושבת שזה יכול להוות מנוף לקפיצה מכל הבחינות. העובדה שהיא זריזה מאוד מבחינה התפתחותית יכולה גם היא להקל עליה. שוב, זו דעתי בלבד. כדאי לשאול את מי שמתמחה בנושא.

זוהר69

New member
שאלה נוספת:

האם תינוקות מפחדים מהחושך? והאם זה בסדר להרדים אותם אם חדר מואר? ומה דעתך על צפיה בטלויזיה לתינוקות מה זה תורם וכמה זמן מומלץ? תודה על תשומת הלב

חושך וטלויזיה...

שלום זוהר, אני לא חושבת שפחד מהחושך הוא דבר מולד. זה עניין של הרגל. צריך לקחת בחשבון שבחושך אנו מאבדים את החוש העיקרי שלנו - הראיה. זה מעין חוסר שליטה ועלול להפחיד. אבל שוב, הכל עניין של הרגל. בעניין הזה חשוב לציין שהחושך חשוב להתפתחות המוח. לכן, בכל הגילאים רצוי לישון בחושך, זה חשוב לפעילות הכימית של המוח, ואם חושבים על זה - זה הדבר הכי טבעי לעשות. למה להרדים עם אור? אני לא רואה סיבה לכך. מעבר לענייני הכימיה של המוח, אני מאמינה שהחושך מאפשר לנו להתנתק, להרגע ולשקוע אל עצמנו. זה מקל על ההרדמות. צפיה בטלויזיה לא תורמת כלל, לפחות לא בגיל הזה. אני אמנם לא מהקיצוניים בעניין, וביתי צפתה בטלויזיה כמה דקות כל יום (בגיל שלכם), אבל במחקרים נמצא כי צפיה בטלויזיה עלולה להוות טריגר לאפילפסיה, אצל תינוקות אצלם מחלה זו נמצאת באופן חבוי. מאחר ואיננו יודעים מה יש ומה אין... לא כדאי לקחת את הסיכון, לפחות על גיל שנה. בנוסף, טלויזיה אינה תורמת להפעלת הגוף, דבר חיוני בהתפתחות תינוקות, אינה תורמת לשפה ולתקשורת ומעודדת פאסיביות. לכל היותר, היא משמשת "אמצעי בידור" כשחייבים. בקיצור - לא מומלץ. שיהיה סופ"ש נפלא, ענבל

נאוה ר

New member
ועוד תוספת קטנה למה שענבל אמרה

תינוקות נוצרים בחושך וגדלים עד לרגע צאתם לאוויר העולם בחושך. רוב הספרים מתארים את היציאה לתוך בית חולים כטראומה - לתוך האור החזק..... מתי האור משנה את הקונוטציה שלו אצלם? אולי ברגע שחושך אומר שהם לבד ואור שהם ביחד? ולבד הם לא יודעים לעשות כי הם היו בביחד מלא מרגע היווצרותם עד צאתם לאוויר העוולם וניתוק חבל הטבור....

למעלה