תחרות ה
פולנים
הלוהטים:

תחרות ה../images/Emo68.gifפולנים../images/Emo150.gif הלוהטים:

אם בערוץ הבידור עורכים את תחרות התימנים הלוהטים של כל הזמנים אני מכריזה בזאת על תחרות הפולנים הלוהטים. שלכם חנה גונן

טלמ

New member
תימנים זה אירו' בלבד וזה הכל בערך

היו 2 תימניות, תימני אחד ואחד/אחת (לא סגור על העניין) שייצגו אותנו באירו'..... למרות שגם התימני לא סגור על עצמו גם. בכל מקרה: כנראה רק תימנים יכולים להביא את האירווזיון לארץ, הפולניה הכי מוצלחת שייצגה אותנו הגיעה למקום 4 או 7 אני חושב.

deebeebee

New member
אבל מי כתב את השירים הזוכים?

ובמיוחד את השיר שהגיע לעשרת הראשונים באירוע היובל של האירוויזיון? לא תימני/ה!!!

טלמ

New member
איזה שיר? היו 14

או את כולם? אני מכיר את רוב השירים שזכו אי פעם וקצת שירי קאלט

deebeebee

New member
טל---

לפני כחודשיים התקיים אירוע גדול לכבוד חמישים שנות איוויזיון ומתוך שירי כל חמישים השנים נבחרו עשרת השירים הכי אהובים. דיווה היה ביניהם, ואת דיווה חיברו שני אשכנזים. אחד מהם נולד בוורוצלאב........נחש מי?

טלמ

New member
אני יודע... צביקה פיק - זה ידוע

אבל הוא לא כתב אותם, הוא הלחין... פיק הוא האדם השחצן ביותר במדינה.יואב גינאי נולד בארץ לדעתי, סביר להניח שאם לא אז לא בפולין.ד"א... באירו' יש כמה שירים מאוד טובים, אני ממש אוהב חלק? יש את הישנים יותר של שנות ה-60-70 שבהם בולטים לוקסמבורג 65, בריטניה 68, אירלנד 70, לוקמסבורג (הכי טוב לדעתי) ספרד 73, שוודיה (אבבא) 1974, הולנד 75, צרפת 77 וכמובן: הללויה - ישראל 79. שנות השמונים והתשעים ייצרו להיטים ששלושה מהם קשורים לג'וני לוגן האירי: הזכיות שלו בשנת 80 87 (87 מהאהובים עליי), ישראל 83 -חי, נורווגיה 1985, שוויץ 88 - סלין דיון. שנות התשעים זה סיפור אחר: בשנת 91 קרולה השוודית סוף סוף ניצחה, 92 ניצחה אירלנד עם לינדה מרטין (כתב והלחין - ג'וני לוגן), נורווגיה 95, אירלנד 96, בריטניה 97, כמובן דיווה (של צביקה, יואב ודנה/ירון) ואיסלנד 99 שהגיע שני אבל אהוב עליי. שנות האלפיים זה סיפור אחר: 2000 נפתחה עם שני שירים שאני מאוד אוהב: הזוכה דנמרק ורוסיה שהגיעה במקום שני. 2001 מקום 3 ליוון שאני מאוד אוהב והפך ללהיט אירופי. 2003 תורכיה סוף סוף זכתה עם סרטאב בשיר אתני, 2004 - רוסלנה יצאה מהיער
... 2005 כידוע התחלה בין בלדות וקצבי - יוון לקח (מלטה מקום שני השתלטה פיזית על הבמה
, רומניה לקחה מקום 3 והבלדה היחידה בחמישיה שאינה מדברת על שלום: שירי מימון - השקט שנשאר ...) כמו שאפשר לראות, באירו' אני מבין טוב מאוד... ד"א אני הצבעתי למופע ה-50 בטלפון (כן כן לאירלנד 1987 וקצת לדנה) שלכם טל

טלמ

New member
לבסוף שוכחים מי כתב, חשוב יותר מי--

שר, הרי הניקוד בד"כ על ההופעה. מבחינת כתיבה ולחן, 1life (בלגיה 2004) היה מועמד אולטימטיבי לניצחון אבל הביצוע בלייב של הזמרת קסנדי היה מזעזע ולקח את השיר למקום ה-22 מתוך 25 בגמר.

M a g n u s

New member
טוב, אז ברור שבראש הרשימה יככב

צביקי פיקי
את האמת- זה קצת קשה לדעת מי ממוצא פולני, כי כל האשכנזים דיי דומים, שלא כמו התימנים שדיי קל לזהותם...

טלמ

New member
מקום 5 תיקח מיכל אמדורסקי

סביר להניח... אין הרבה סלבס שהם "פולנים מוצהרים"

מהצד הפולני שלי התחתנו עם אמדורסקי

והתוצאה שיש לאמא שלי דודן שאבא שלו היה אמדורסקי ואמא שלו היתה דודנית של סבא שלי ישר מביאליסטוק. הפולני הלוהט שלי:אלתרמן! שלכם חנה גונן

למעלה