תחנת הרכבת באיזור תעשייה ספיר, נתניה.

מצב
הנושא נעול.

Alon Melanker

New member

משהו יודע מה נסגר עם המיזם הזה, הובטח ב2014 תחנת רכבת באיזור תוך שנתיים.
התחילו בכלל בניה שם?

אלכסיי03

New member
העבודות התחילות ממש מתחת לחלונות המשרד שלנו

התחילו בכלל בניה שם?
העבודות בתחילתן, מה שיש הם בעיקר גידור ושלט.
יש אבל משהו מאוד לא ברור לגבי המיקום. למעשה, יש שני אתרים בהם מופיע השלט "באן נבנית תחנת רכבת ספיר" במרחק של כקילומטר אחד מהשני.
אחד מהם נמצא ממש על המסילה אבל באיזור שהוא פחות מתאים לתחנהץ השני נמצא בלב העניינים אבל הרחק מהמסילה...
ניסיתי לברר מה בכל זאת מתוכנן בנושא אבל עדיין אין לי מידע. אשמח לעדכן אם וכאשר התעלומה תיפתר.
מצ"ב מפה עם סימון שני המקומות בהם מוצבים השלטים.

Ccyclist

Well-known member
אם יהיו 4 מסילות זה מרחק הגיוני.

יש אבל משהו מאוד לא ברור לגבי המיקום. למעשה, יש שני אתרים בהם מופיע השלט "באן נבנית תחנת רכבת ספיר" במרחק של כקילומטר אחד מהשני.
אחד מהם נמצא ממש על המסילה אבל באיזור שהוא פחות מתאים לתחנהץ השני נמצא בלב העניינים אבל הרחק מהמסילה...
ניסיתי לברר מה בכל זאת מתוכנן בנושא אבל עדיין אין לי מידע. אשמח לעדכן אם וכאשר התעלומה תיפתר.
תחנה אינה רציפים בלבד. הדרך ההגיונית לבנות תחנה פרברית נוספת שלא תפריע לרכבות הישירות היא שיהיו שתי מסילות איטיות לצד המסילה הראשית - מה שמחייב מפלגים משני עברי התחנה.

אלכסיי03

New member
כן, תיארתי לעצמי שבאחד האתרים לא ממש בונים את התחנה

תחנה אינה רציפים בלבד. הדרך ההגיונית לבנות תחנה פרברית נוספת שלא תפריע לרכבות הישירות היא שיהיו שתי מסילות איטיות לצד המסילה הראשית - מה שמחייב מפלגים משני עברי התחנה.
אלא מבצעים שינויים כלשהם במסילה.

לשלט הצפוני יותר אין שום קשר למיקום העבודות, זה שלט לצורך

אלא מבצעים שינויים כלשהם במסילה.
פרסום הפרויקט בלבד.

אלכסיי03

New member
עכשיו בדקתי

פרסום הפרויקט בלבד.
עכשיו בדקתי
דווקא במיקום הצפוני הניסוח על השלט הוא "כאן מוקמת תחנת רכבת ספיר" ובדרומי פשוט "תחנת רכבת ספיר". אבל לא אתווכח כי המיקום האמיתי לא ידוע לי.

השלט הצפוני בכלל לא קרוב למסילות הרכבת וגם נמצא צפונית לאזור

עכשיו בדקתי
דווקא במיקום הצפוני הניסוח על השלט הוא "כאן מוקמת תחנת רכבת ספיר" ובדרומי פשוט "תחנת רכבת ספיר". אבל לא אתווכח כי המיקום האמיתי לא ידוע לי.
התעשיה.
התחנה תיבנה בצמוד למסילות ובמרכז אזור התעשיה מבחינת צפון-דרום.
אולי הקישור הבא מאתר עיריית נתניה ישכנע אותך.
[URL]http://www.netanya.muni.il/?CategoryID=1533&ArticleID=5850[/URL]
"
ועדת המשנה לתכנון ולבנייה אישרה בשבוע האחרון הקמתה של תחנת הרכבת ספיר (ברח' החרוצים) בתום עבודת תכנון מפורטת שנערכה במשך כשנה וחצי על ידי רכבת ישראל, בשיתוף מינהל ההנדסה העירוני ובהמשך לאישור שהעניק משרד התחבורה להקמת התחנה.
"
רחוב החרוצים - אתה יכול לבדוק במפה שאתה בעצמך סימנת בה את שתי הנקודות ולראות לאיזו מהן המיקום לפי עיריית נתניה מתאים.

אלכסיי03

New member
לצערי הכתבה אכן מאשרת את בחירת המיקום הדרומי התמוה

התעשיה.
התחנה תיבנה בצמוד למסילות ובמרכז אזור התעשיה מבחינת צפון-דרום.
אולי הקישור הבא מאתר עיריית נתניה ישכנע אותך.
[URL]http://www.netanya.muni.il/?CategoryID=1533&ArticleID=5850[/URL]
"
ועדת המשנה לתכנון ולבנייה אישרה בשבוע האחרון הקמתה של תחנת הרכבת ספיר (ברח' החרוצים) בתום עבודת תכנון מפורטת שנערכה במשך כשנה וחצי על ידי רכבת ישראל, בשיתוף מינהל ההנדסה העירוני ובהמשך לאישור שהעניק משרד התחבורה להקמת התחנה.
"
רחוב החרוצים - אתה יכול לבדוק במפה שאתה בעצמך סימנת בה את שתי הנקודות ולראות לאיזו מהן המיקום לפי עיריית נתניה מתאים.
כי בניגוד למיקום הצפוני השוקק חיים והמתפתח במהירות, ברחוב החרוצים אין כלום חוץ ממפעלי בטון מזהמים וכמה מוסכים מלוכלכים.
מצד אחד זה די רחוק מאיקאה (כ-700 מ') ומהצד השני רחוק מכל דבר אחר חשוב: ממכללת אורט, מבנייני העיריה ובנייני המשרדים הסמוכים, מסלקום, מרמי לוי, מהאצטדיון, מסינמה סיטי ההולך ונבנה. היו צריכים לבחור: או איזור איקאה או (הגיוני הרבה יותר כי לאיקאה מגיעים עם רכב פרטי) - המתחם הצפוני ליד האצטדיון. במקום זה הלכו על פשרה שתהיה גרועה לכולם.

אני גם חושב שהתחנה הייתה צריכה להיבנות יותר צפונה, אבל הדגש

כי בניגוד למיקום הצפוני השוקק חיים והמתפתח במהירות, ברחוב החרוצים אין כלום חוץ ממפעלי בטון מזהמים וכמה מוסכים מלוכלכים.
מצד אחד זה די רחוק מאיקאה (כ-700 מ') ומהצד השני רחוק מכל דבר אחר חשוב: ממכללת אורט, מבנייני העיריה ובנייני המשרדים הסמוכים, מסלקום, מרמי לוי, מהאצטדיון, מסינמה סיטי ההולך ונבנה. היו צריכים לבחור: או איזור איקאה או (הגיוני הרבה יותר כי לאיקאה מגיעים עם רכב פרטי) - המתחם הצפוני ליד האצטדיון. במקום זה הלכו על פשרה שתהיה גרועה לכולם.
בבחירת מיקום התחנה ניתן נטו לאזור התעשיה.
את הקישור בין תחנת הרכבת ליעדים הצפוניים יותר אמור לתת בעתיד הקו הכתום (קו ה BRT של נתניה).
[URL]http://www.nta.co.il/line/8[/URL]

אלכסיי03

New member
גם החלק הצפוני הוא נטו איזור תעשיה :)

בבחירת מיקום התחנה ניתן נטו לאזור התעשיה.
את הקישור בין תחנת הרכבת ליעדים הצפוניים יותר אמור לתת בעתיד הקו הכתום (קו ה BRT של נתניה).
[URL]http://www.nta.co.il/line/8[/URL]
גם החלק הצפוני הוא נטו איזור תעשיה :)
רק מודרני יותר, נקי יותר ומתפתח בקצב מהיר יותר. אבל זה כבר חלב שנשפך. נסתפק במה שיש.

התחנה תהיה ליד הנקודה הדרומית שסימנת.

התחנה תהיה ליד הנקודה הדרומית שסימנת.

הנקודה האדומה הדרומית מייצגת את המיקום של התחנה

הנקודה האדומה הדרומית מייצגת את המיקום של התחנה
השלט השני, הצמוד לכביש 2, מציין את הפרויקט לצורך פרסום, אבל לא את מיקום התחנה.

למה צריך עוד תחנת רכבת בנתניה?

התחילו בכלל בניה שם?
למה בערים גדולות יותר כמו אשדוד תחנה אחת מספיקה , לפעמים יש תחנות שלא מובנות לי למה בנו אותם(כפר חבד, באר יעקב(כמה נוסעים כבר יש בתחנות הללו)

אלכסיי03

New member
באיזור התעשיה עובדים אלפי אנשים

למה בערים גדולות יותר כמו אשדוד תחנה אחת מספיקה , לפעמים יש תחנות שלא מובנות לי למה בנו אותם(כפר חבד, באר יעקב(כמה נוסעים כבר יש בתחנות הללו)
באיזור התעשיה עובדים אלפי אנשים
שחלקם מגיעים מחוץ לעיר והתחנה הקיימת לא עוזרת להם בכלל. כך ששתי תחנות בנתניה זה הגיוני ביותר. פחות הגיוני יהיה להמשיך להפעיל את תחנת בית יהושע לאחר השלמת תחנת ספיר.

amit1270

New member
תחנת באר יעקב כבר מזמן לא תחנה שולית

תחנת באר יעקב כבר מזמן לא תחנה שולית

מצב
הנושא נעול.
למעלה