תחנת אוטובוס בלוד

מצב
הנושא נעול.

spider kisser

New member
תחנת אוטובוס בלוד

תחנת אוטובוס בלוד
איפה יש תחנת אוטובוס של קו 475 (או משהו כזה) שנוסע מלוד לתל אביב, הכי קרוב לקניון לוד, וכמה זמן זה הליכה משם. אני לא גר בלוד, אני גר ברמלה, ואני פשוט עובד בקניון בלוד ואני צריך להיות ב שלוש וחצי בתל אביב מחר. תודה מראש

איליה.

New member
על פי אתר אגד, עדיף לך לקחת 461

תחנת אוטובוס בלוד
איפה יש תחנת אוטובוס של קו 475 (או משהו כזה) שנוסע מלוד לתל אביב, הכי קרוב לקניון לוד, וכמה זמן זה הליכה משם. אני לא גר בלוד, אני גר ברמלה, ואני פשוט עובד בקניון בלוד ואני צריך להיות ב שלוש וחצי בתל אביב מחר. תודה מראש
שעובר בשד' ירושלים ליד קניון לוד סנטר (על הקניון הזה דיברת?) בכיוון דרום. 461 נוסע כל 10 דקות בבוקר וכל חצי שעה בשאר שעות היום. תודה לאטלס הזהב שקניתי שלשום.

איליה.

New member
אמרת שלוש וחצי

שעובר בשד' ירושלים ליד קניון לוד סנטר (על הקניון הזה דיברת?) בכיוון דרום. 461 נוסע כל 10 דקות בבוקר וכל חצי שעה בשאר שעות היום. תודה לאטלס הזהב שקניתי שלשום.
אמרת שלוש וחצי
אז אתה צריך לצאת באחד מהבאים: 12:25 12:50 13:15 13:35 13:55 14:15 14:35 לוקח לו 50 דקות להגיע לתחנה המרכזית בתל אביב.

איליה.

New member
אגב, מישהו יכול להסביר לי את ההגיון

אמרת שלוש וחצי
אז אתה צריך לצאת באחד מהבאים: 12:25 12:50 13:15 13:35 13:55 14:15 14:35 לוקח לו 50 דקות להגיע לתחנה המרכזית בתל אביב.
אגב, מישהו יכול להסביר לי את ההגיון
איך זה שיש שני קווים מאספים 461, 475, ויש קו ישיר 460 שלא עוצר כמעט באף תחנה בדרך, ועל פי האתר של אגד לשלושתם לוקח אותו זמן להגיע מלוד לתל אביב???

מדוע שלא תסע ברכבת ?

תחנת אוטובוס בלוד
מדוע שלא תסע ברכבת ?
מלוד לתחנת ההגנה זה כ-15 דקות נסיעה ואז יש לך 4 דקות הליכה בלבד עד לתחנה המרכזית בת"א. או מלוד להשלום בת"א (ברכבת אני מתכוון) זה רק 20 דקות +- ואז אתה בקניון עזריאלי או יכול לקחת אוטובוס לאן שאתה צריך. ואם אתה רוצה להגיע ללונה פארק או משהו אחר בצפון ת"א הרי שתוכל לרדת בתחנת "האוניברסיטה - מרכז הירידים" שזה כ-25 דקות נסיעה מלוד. כלומר, לתחנה הכי מרוחקת בת"א מלוד ברכבת זה כחצי מהזמן שלוקח לאוטובוס אגד. ואגד מגיע רק עד לתחנה המרכזית, בעוד שברכבת אתה יכול להמשיך לארלוזורוב או האוניברסיטה. חומר למחשבה...

spider kisser

New member
אני יודע שיש 461

מדוע שלא תסע ברכבת ?
מלוד לתחנת ההגנה זה כ-15 דקות נסיעה ואז יש לך 4 דקות הליכה בלבד עד לתחנה המרכזית בת"א. או מלוד להשלום בת"א (ברכבת אני מתכוון) זה רק 20 דקות +- ואז אתה בקניון עזריאלי או יכול לקחת אוטובוס לאן שאתה צריך. ואם אתה רוצה להגיע ללונה פארק או משהו אחר בצפון ת"א הרי שתוכל לרדת בתחנת "האוניברסיטה - מרכז הירידים" שזה כ-25 דקות נסיעה מלוד. כלומר, לתחנה הכי מרוחקת בת"א מלוד ברכבת זה כחצי מהזמן שלוקח לאוטובוס אגד. ואגד מגיע רק עד לתחנה המרכזית, בעוד שברכבת אתה יכול להמשיך לארלוזורוב או האוניברסיטה. חומר למחשבה...
אני יודע שיש 461
אבל אני צריך להגיע ל יד אליהו, ובגלל זה אני צריך את 475

mister K

New member
יד אליהו

אני יודע שיש 461
אבל אני צריך להגיע ל יד אליהו, ובגלל זה אני צריך את 475
יד אליהו
המרחק בין תחנת "ההגנה" ליד אליהו הוא מרחק הליכה סביר. אני מציע לך במקרה זה לנסוע ברכבת בכל זאת.

omer landau

New member
רק רכבת......./images/Emo13.gif

מדוע שלא תסע ברכבת ?
רק רכבת.....

לדעתי נסיעה ברכבת עדיפה על נסיעה באוטובוס יותר נח יותר מהר תדירות סבירה ובשבילי זה גם ממש כיף חח

עוד יתרון לרכבת ע"פ האוטובוס

תחנת אוטובוס בלוד
הוא שב-98% מהמקרים רכבת מגיעה בזמן, הרשום במפורש בלוח הזמנים, או מקסימום 5 עד 10 דקות איחור. כל זה ב-98% מן המקרים. והבנתי ממה שכתבת שאתה צריך להיות בת"א בשעה מסויימת. באוטובוס הכל יכול להיות : חו"ח תאונה של האוטובוס עצמו, תאונה של רכבים אחרים החוסמים את הכביש או גורמים לפקקי ענק, מחסום של המשטרה עקב עליה ברמת הכוננות דבר שכבר גרם בעבר לפקקי ענק וכן קורה שנהג רשלן בכלל לא יצא לדרכו (קראתי פה בפורום שזה קרה לא מעט פעמים). ברכבת זה נדמה לי שלא קרה בשנים האחרונות.

איליה.

New member
הצחקתני.

הוא שב-98% מהמקרים רכבת מגיעה בזמן, הרשום במפורש בלוח הזמנים, או מקסימום 5 עד 10 דקות איחור. כל זה ב-98% מן המקרים. והבנתי ממה שכתבת שאתה צריך להיות בת"א בשעה מסויימת. באוטובוס הכל יכול להיות : חו"ח תאונה של האוטובוס עצמו, תאונה של רכבים אחרים החוסמים את הכביש או גורמים לפקקי ענק, מחסום של המשטרה עקב עליה ברמת הכוננות דבר שכבר גרם בעבר לפקקי ענק וכן קורה שנהג רשלן בכלל לא יצא לדרכו (קראתי פה בפורום שזה קרה לא מעט פעמים). ברכבת זה נדמה לי שלא קרה בשנים האחרונות.
הצחקתני.
יש הרבה סיבות להעדיף את הרכבת, ודיוק הוא לא אחת מהן!

מה אחוז הנסיעות הלא מדוייקות

הצחקתני.
יש הרבה סיבות להעדיף את הרכבת, ודיוק הוא לא אחת מהן!
כאשר שים לב מידת החוסר דיוק עולה על 10 דקות ? כלומר אתה טוען שיש יותר מ-2% נסיעות שבהן האיחור עולה על 10 דקות ???

איליה.

New member
אין לי ביסוס סטטיסטי, אבל אני חושב

כאשר שים לב מידת החוסר דיוק עולה על 10 דקות ? כלומר אתה טוען שיש יותר מ-2% נסיעות שבהן האיחור עולה על 10 דקות ???
שכן. ואם מדברים על איחורים של 5 דקות, אז האחוז גבוה הרבה יותר.

דיוק ברכבת

שכן. ואם מדברים על איחורים של 5 דקות, אז האחוז גבוה הרבה יותר.
דיוק ברכבת
למיטב ידיעתי, כיום עומדת רמת הדיוק של רכבת ישראל על כ-90 אחוז של דיוק ברכבות הנוסעים (כלומר, רכבות שהגיעו בטווח של 10 דקות מהזמן המתוכנן לתחנת היעד - לא לתחנות הביניים), מה גם שהיתה תחנת קצה ולא תחנת ביניים, ואם אני זוכר נכון, בסרט הרכבת עוברת בתחנה ולא רק יוצאת ממנה.

cmr

New member
דיוק הרכבת

דיוק ברכבת
למיטב ידיעתי, כיום עומדת רמת הדיוק של רכבת ישראל על כ-90 אחוז של דיוק ברכבות הנוסעים (כלומר, רכבות שהגיעו בטווח של 10 דקות מהזמן המתוכנן לתחנת היעד - לא לתחנות הביניים), מה גם שהיתה תחנת קצה ולא תחנת ביניים, ואם אני זוכר נכון, בסרט הרכבת עוברת בתחנה ולא רק יוצאת ממנה.
דיוק הרכבת
כאשר לוח הזמנים של האוטובוסים מתוכנן לעזוב את תחנת הרכבת כ- 10 דקות לאחר הגעת הרכבת איחור של עד 10 דקות הינו משמעותי מאד מאד לנוסע

קצת תפיסה מערכתית

דיוק הרכבת
כאשר לוח הזמנים של האוטובוסים מתוכנן לעזוב את תחנת הרכבת כ- 10 דקות לאחר הגעת הרכבת איחור של עד 10 דקות הינו משמעותי מאד מאד לנוסע
קצת תפיסה מערכתית
1. מטבע הדברים, הואיל והרכבת נוסעת בתוואי שהוא בלעדי לה, היא מושפעת פחות מגורמים חיצוניים ומסוגלת להגיע לרמת דיוק גבוהה יותר בעמידה בלו"ז. 2. תמיד יש בעייתיות במעברים בין כלי תחבורה שונים. למשל, טיסה יכולה לאחר, ומי שהזמין טיסת המשך יאכל אותה בגדול. 3. אלא מאי? אם הרכבות נוסעות בתדירות גבוהה, ושירותי האוטובוסים המזינים אף הם בתדירות מתאימה, איחור ברכבת מסוימת לא תמיט אסון כל כך כבד. מכאן - (א) תחבורה ציבורית נוטה להיות יעילה וידידותית יותר בצירים בעלי ביקוש רב, כשמפעילים שירות בתדירות גבוהה יותר. (ב) חשיבות עליונה ב תכנון משולב בין אמצעי תחבורה שונים, ע"י רשות בעלת סמכות לכפות תאום לו"זים של כל המפעילים.

ארזS

New member
קו 475

תחנת אוטובוס בלוד
קו 475
נוסע דרך נתב"ג. וזה אומר : בדיקה בטחונית בכניסה למתחם ועיכובים רבים לעיתים קרובות.

מצב
הנושא נעול.
למעלה