תחליף לאוכל רפואי לסופ"ש?

Lihi a

New member
תחליף לאוכל רפואי לסופ"ש?

לכלב שלי יש קצת בעיות קיבה היום.. (אני מתנצלת מראש על התיאורים) אחרי שאתמול עשה צואה רק פעם אחת (במקום פעמיים-שלוש), היום בבוקר הייתה לו צואה קשה ורגילה אך מלווה במעט שכבה רירית, זה קרה פעם נוספת בצהריים, ולפני בערך שעה עשה מעט שלשול נוזלי מאוד. הוא בן שנתיים וחצי, בריא לחלוטין, מתנהג נורמלי לחלוטין. לא החלפנו לו אוכל ולא היו שום שינויים בזמן האחרון, אבל שמתי לב שהוא נוטה לפתח כל מיני דברים בדיוק בתקופה הזו של השנה.. מפעמים קודמות אני יודעת שלאחר צום של 24 שעות במקרים כאלו יש לחזור בהדרגתיות עם אוכל רפואי, הבעיה היא שעכשיו סופ"ש ואין לי אוכל רפואי בבית.. רק המזון היבש הרגיל שלו. מה ניתן לתת לו לאחר הצום?

בתור שלב ראשון

הייתי מנסה לחזור למזון הרגיל - פשוט במנות קטנות ומחולק ליותר פעמים על פני היום אם הבעיה באמת ממשיכה - או מחמירה, אז אפשר למצוא וטרינרים שפתוחים גם בסופש - יש קישורים בכותרת של עמוד הפורום. שם אפשר לרוב לקנות מזונות, ובמקרה כזה כדאי גם לבצע בדיקה רפואית כדי להתאים את המזון לבעיה הספציפית בהצלחה וחג שמח ארז

Lihi a

New member
תודה על התשובה המהירה

אוקיי, אנסה לחזור מחר למזון הרגיל. לידע כללי, הסתכלתי קצת באינטרנט וראיתי שלעיתים נותנים אורז ועוף מכובסים במקרה של בעיות בקיבה זה לא מומלץ? יש לציין שהוא אף פעם לא אכל שום דבר מלבד המזון היבש שלו וביסקוויטים שמיועדים לכלבים כמובן.

לא רק שאין לנו כאן אבחנה

אלא שאין אפילו תלונה ברורה את עוד לא יודעת (וכמובן שגם אני) אם מדובר בשלשול, בעצירות, או סתם בארוע חולף להתאים מזון לאיזה סוג של בעיה? עוף ואורז יכולים להיות חלק מהפתרון למצבים מסויימים של שלשול, אבל לרוב זה לא יספיק לבד. אם יתגלה שאכן מדובר בשלשול שנמשך - צריך להגיע לוטרינר מזונות וטרינריים הם מקבילים לתרופה ומצריכים מרשם. גם אותם - כדי לתת במצב כלשהו צריך לבדוק את הכלב ולדעת שזה מה שהוא צריך. בקיצור - אני מקוה שהכל יחלוף, אבל אם לא - אני מציע לגשת לבדיקה בהצלחה שוב וחג שמח ארז

למעלה