תחזית עפ"י gfs18Z

yon24

New member
תחזית עפ"י gfs18Z

הלילה : גשם חזק עד בינוני מלווה בסופות רעמים שלג בהר החרמון וכן הר דב (חשוב לציין לאלה ששואךים מדוע עננות הcbלא בשיאה בשלב זה הסיבה היא כי האפיק עושה את דרכו ומתחיל להתעמק בשיאו לעבר אזורנו תוך כדי זה שהוא מפתח את השקע בקרקע אמנם קיבלנו חזית קרה ראשונה אך חזית זו לא היתה מפותחת כפי שקווי ההתכנסות הבאים בים יהיו הסיבה לכך היא המשך ההתאפקות ברום תפתח את העננות הנמצאת בשעה זו ממערב אלינו מחר - החרפה בגשמים מלווים בסופות רעמים ברד רוח חזקה הגשם יגיע עד מרכז הנגב החל משעות אחה"צ הטמפ ב850 בהחלט יורדת מתחת לאפס באזור הצפון דבר שלדתעי ואני מדגיש לדעתי שלג בהרי הגולן עד900מטר כמו כן רכס רמים צפת הר מירון השלג ברי הצפון ילך ויתמעט עד הבוקר שלאחר מכן אבל בהחלט אני צופה הפתעה בגשמים באזורים אלה הגשם יחלש ביום שלישי ויתרכז באזור המרכז והדרום נ"ב בשעה האחרונה גשם קל עד בינוני בר"ג

גם אני חושב כמוך שמחר יהיו הפתעות

אבל משהו מדהיג אותי שהמפות מראות על עיקר הגשם מחר במרכז ולא בצפון מה דעתך ???????

yon24

New member
תסתכל על מפת גשם של mm5

אונבירסטת ת"א בפרוש רוה גשם לאורך48 שעות בכל אזורי הארץ

אני ראיתי בפורום המקביל דבר הפוך

mm5 נותן גשם יפה מאוד (כתום) במרכז וכימעט כלום בצפון .

yon24

New member
סליחה +36

זה בדיוק מחר בלילה כמו כן תראה את הדיוק בחיזוי של היום שים לב שהוא רואה ל00 הלילה את כניסת החזית העיקירת לאזורנו וגשם כבד אם תשווה את זה למה שאתה רואה בלוווין זה אכן משלים

למעלה