תחזית מזג אוויר

mensohn19

New member
תחזית מזג אוויר

לסטורמי שלום "בפרלמנט" היאכטה שלנו היה ויכוח,והנושא : איזה ים ומזג אויר יהיו ביום ראשון ה 2 למאי וביום שני ה 3 למאי התחזיות מבלבלות(אותנו) נסיון רב אין לנו אנחנו מתכוונים שני כלי שייט להפליג לקפריסין בפעמים קודמות עזרת לי/לנו לא מעט! האם תוכל לתת לנו תמונה מה צפוי? בתודה מראש

תחזית

המפות אכן מבלבלות, גם את החזאים. נכון להבוקר ישנם 3 מודלים שונים שנותנים 3 תמונות שונות לגבי מה שצפוי בסופ"ש ויום ראשון. למזלכם, עיקר הבלבול נובע מכך שמדובר בשקע רום שעושה מסלול מאוד דרומי ומגיע ממש למרכז מצרים. העניין הגדול בשקע רום שכזה הוא כמות הגשמים שהוא יכול להביא. בפעם האחרונה שזה קרה כמעט כל הנחלים בנגב זרמו (לא מזמן, בחורף האחרון). מבחינת הרוחות בגובה פני הים דווקא יש אחידות בין המודלים, אז אין בעיה כל כך לתת תחזית. הרוח ביום ראשון תהיה מערבית-דרום-מערבית בעוצמות של 10-15 קשרים. עד שעות הצהרים קיים סיכוי לסופות רעמים (בגלל השקע רום). לעת ערב הרוח צפויה להיחלש ל 5-10 קשרים וביום שני באזור קפריסין הרוח צפויה להתחזק שוב ל 10-15 קשרים. הרוח תשמור על כיווניות ותהיה מערבית בעיקרה, יתכן שעם שינוי המבנה של האפיק בקרקע היא תהפוך מדי פעם למערבית-צפון-מערבית. מבחינת גובה הגלים. קצת קשה להעריך כרגע, אני מהמר על 1-1.5 מטרים במגמת ירידה ככל שתתקדמו לקפריסין. הפלגה נעימה, סטורמי

mensohn19

New member
לסטורמי , תודה על התחזית

זה מזכיר לי איך בשנה שעברה כשהיינו בקסטלו , פגשנו בכמה יכטות רובן ישראליות , לכל אחד היתה דעה (תחזית) שונה , (טוב שלא נתנו תחזית איך יהיה הים בעומק של 1000 מטר), ברגע שהצלחתי ליצור קשר אינטרנטי איתך תוך שעתיים שלש קבלנו מענה וכל הבעיות (כולל כל החכמים) נפתרו רב תודות על העזרה

../images/Emo121.gifהיי סטורמי

מה קורה מחר באיזור מפרץ חיפה ? אני מקוו שלא יהיה סטורמי...

danielia1

New member
דרומיות קלות יחוג למערבי אחרי הצהריים

לך חשובים הגלים והסוול

danielia1

New member
תגיד כמה אתה רוצה. נסדר לך... ../images/Emo13.gif סטורמי עדיף

danielia1

New member
דרומיות קלות יחוג למערבי אחרי הצהריים

לך חשובים הגלים והסוול

היי

דרום מערביות עד 5 קשרים בבוקר. משעות הצהרים מערביות-צפון-מערביות 5-10 קשרים. לכיוון הערב היחלשות הרוח וחיגה לצפון מערביות. צפוי סוול בגובה חצי מטר בממוצע (לפי המודל התורכי). המודל של חקר ימים ואגמים צופה סוול בגובה מטר. אני נוטה להאמין לתורכים. ניתן למציאות להחליט מי צדק.

danielia1

New member
צ'מע.. התכוונתי לכתוב אך מפאת כבודו...

אתה תמיד יכול להשתמש במשטח הגלים....

לאחרונה, מצוף נמל חיפה....

מודד בפועל גלים גבוהים יותר מהחזוי מהממכון שלנו (ע"פ שתי המודלים).

למעלה