תחבורה ציבורית בשבת

מצב
הנושא נעול.

oren289

New member
אם עוד פעם תגיד אתם אני מפסיק את הדיון

יש יהדות חילונית, ויש כאלו שהזיהות היהודית לא חשובה להם
מי שמגדיר את עצמו כישראלי הוא לא אנטישמי.
מה שאתה קורא לו "יהדות" אני חושב שאלו ערכים דתיים קיצוניים.
ובניגוד לציבור הדתי\חרדי, אבייתר לא כפה על אף אחד שום דבר ולא לקח דמי חסות (מה שאתם קוראים כשרות)
גם אני מגדיר את עצמי כישראלי וגם כיהודי, כמו רוב הציבור.

אבל מה שאבייתר רושם על יהודים ויהדות מבחינת הנוסח לא שונה מכתבים של גדולי האנטישמיים.

אתה מפסיק את הדיון? וואו !!! איזה בעסה אטומית!

אבל מה שאבייתר רושם על יהודים ויהדות מבחינת הנוסח לא שונה מכתבים של גדולי האנטישמיים.
אתה מפסיק את הדיון? וואו !!! איזה בעסה אטומית!

mister K

New member
מה קרה? כנראה שאין לך מה להגיד...

מה קרה? כנראה שאין לך מה להגיד...

ככה זה כשמכניסים לדמגוג שכמוך.

אולי תפסיק לנבל את הפה ולקלל ? אתה הגורם לשנאה

ממש לא
פשוט לאדיוטים אני לא מגיב. מצטער שיש לי חיים.
אולי תפסיק לנבל את הפה ולקלל ? אתה הגורם לשנאה
לשנאה המוצדקת שלנו כאן אליך. זו לא שנאת חינם, זו שנאת אמת מעומק הלב. פשוט מתעבים אותך כאן, אז אולי תבין את הרמז ותיפרד מאיתנו לשלום???

ממש לא ואל תעוות את דבריי
הדברים שאביתר כתב הם ממש מבטאים שנאה ובוז כלפי כל מה שמסמל יהדות. הוא גם טוען שהוא לא מגדיר את עצמו כיהודי אלא ישראלי. סבבה, לדעתי אין הבדל בין מה שהוא כתב לבין צורת הדיבור של גדולי האנטישמים.

בין זה לבין התנגדות לכפייה דתית" אין קשר.

אתה אמיתי כאילו? אתה חייזר?
אין קשר בין דת ליהדות ! אתה יכול לקשור אותם אם אתה רוצה, ואתה יכול להפריד ביניהן ולהישאר יהודי טוב. מה הקשר בכלל?
מי קבע שיהודי צריך להיות דתי? החבר הדימיוני שלך? אם אני טוחן הלילה שלושה סטייקים לבנים על המנגל שלי בגג, זה אומר שאני לא יהודי?
אם אני אוכל פיתה טריה מהמאפייה בשייח-ג'ראח בליל הסדר, אני לא יהודי?? מישהו בכלל שאל אותי איך להיוולד?
אני אנטישמי? אתה בכלל לא מבין את משמעות המושג. שמע: בסוף הסמסטר אני עושה מבחן לתלמידים שיכלול את נושא השואה שהוא נושא חובה לתלמידי היסטוריה. אני מזמין אותך להיבחן אצלי. אולי תצליח לשפר את ון שלך בבגרות בהיסטוריה או בהיסטוריה יהודית. אין קשר מחייב בין דת ליהדות. ישנם יהודים רבים וטובים ואף נפלאים בכל העולם שלא שומרים על חוקי הדת. זה פוסל אותם מלהיות יהודים?
לפני השינה אני ממליץ לך בחום לשמוע את השיר הבא של להקת סלאמר הדגולה מהלייף:
SLAMMER - Work of Idle Hands והשיר נקרא Hellbound. מומלץ בחום כדי שתבין מהם החיים האמיתיים....
כנס לאתר הרוסי ותוריד לך אותו: [URL]http://musicmp3spb.org/artist/slammer.html[/URL]
בתקליט השלישי - שיר חמישי......שיר נפלא מעורר מתים....

לילה טוב.

הוא הפך אותנו לאנטישמים...

כל מי שלא תומך בכפיה דתית הוא אנטישמי :)
ברור כי אצל הדתיים אין דבר כזה חוקים דתיים הכל הוא "יהודי", הם לא מכירים בזכויות של חילונים לחיות.

תיכף הוא יגיד לנו שאנחנו חיילים בווארמאכט.....

כל זה נובע מכך שאין לנו שפה משותפת, תרבות או יכולת לתקשר איתם. הם נטע זר לגמרי הנמצא על אדמתנו ובתוכנו ולצערי עלינו להשלים עם כך.
אבל לפחות שיעלו על משאית הגיוס עם כלובי הברזל - זו שמגייסת את כל המשתמטים בערב שבת ונוסעת ישירות לבקו"ם !

שלוש השנים היפות בחיי היו בצבא ! כיום אני יודע שיכולתי להישאר בצה"ל כל החיים ! היה כיף ובמיוחד נהניתי מהיכולת לתרום ולעזור לחיילים אחרים. אהבתי את הצבא והשתלבתי בו מעולה. עד היום אני מצטער שהשירות הצבאי שלי נגמר.... מי יקח חטייר כמוני לצה"ל כיום??

oren289

New member
נכון

תיכף הוא יגיד לנו שאנחנו חיילים בווארמאכט.....

כל זה נובע מכך שאין לנו שפה משותפת, תרבות או יכולת לתקשר איתם. הם נטע זר לגמרי הנמצא על אדמתנו ובתוכנו ולצערי עלינו להשלים עם כך.
אבל לפחות שיעלו על משאית הגיוס עם כלובי הברזל - זו שמגייסת את כל המשתמטים בערב שבת ונוסעת ישירות לבקו"ם !

שלוש השנים היפות בחיי היו בצבא ! כיום אני יודע שיכולתי להישאר בצה"ל כל החיים ! היה כיף ובמיוחד נהניתי מהיכולת לתרום ולעזור לחיילים אחרים. אהבתי את הצבא והשתלבתי בו מעולה. עד היום אני מצטער שהשירות הצבאי שלי נגמר.... מי יקח חטייר כמוני לצה"ל כיום??
נכון
"הם נטע זר לגמרי הנמצא על אדמתנו ובתוכנו ולצערי עלינו להשלים עם כך." - מי שרושם את זה הוא איש תרבות ושלום. חס וחלילה אנטישמי.

נכון, אין לנו שפה משותפת וגם לא תהיה כי אני לא מסוגל לכתוב רעל של שנאת חינת כמוך. אם אתה "התרבות" אז אני כבר מעדיף להיות בהמה בלית ברירה.

אתה מעדיף להיות בהמה? באמת? עם בשר טעים?

נכון
"הם נטע זר לגמרי הנמצא על אדמתנו ובתוכנו ולצערי עלינו להשלים עם כך." - מי שרושם את זה הוא איש תרבות ושלום. חס וחלילה אנטישמי.

נכון, אין לנו שפה משותפת וגם לא תהיה כי אני לא מסוגל לכתוב רעל של שנאת חינת כמוך. אם אתה "התרבות" אז אני כבר מעדיף להיות בהמה בלית ברירה.
אתה מעדיף להיות בהמה? באמת? עם בשר טעים?
אולי תהיה חזיר ואז תהיה לי אספקה בפריזר לחודש?

טוב. המנגל חם. אתה בא לאיזה סטייק צלע לבן??

אתה רק עוטף את הרעל שלך בנייר צלופן

נכון

אתה רק עוטף את הרעל שלך בנייר צלופן
אתה הפכת כאן דיון על תחבורה ציבורית בשבת לדיון על אנטי-דתיים. ואפילו הגדרת מיהם האנטי-דתיים.
אתה עשית את זה, לא אף אחד אחר.
נוח לך עכשיו לנסות להציג את עצמך כשה תמים שרק בא ליצור שרשור קטן על תחבורה ציבורית בשבת.
אם אתה מעוניין, אני מזמין אותך לדיון נטו על תחבורה ציבורית בשבת (לא בשרשור הזה שהפכת אותו למשהו אחר). זה יהיה תלוי בך אם הדיון יהיה באמת כזה. אבל בינתיים להודעות שלי שעוסקות נטו בתחבורה הציבורית בשבת, אתה לא מגיב.
מעניין מדוע?

tsd91

New member
למה רק תל אביב?

תחבורה ציבורית בשבת
מבלי להיכנס לסוגייה הפוליטית, החלטתי לערוך מחקר קטן ולבדוק אלו קווי אוטובוסים עובדים בשבת.
אתמול נכנסתי לאתר של אגד וראיתי שיש קווים לצפון ולדרום שיוצאים מתל אביב בצהריים.

האמת?
לא ידעתי שגם באיזור תל אביב יש קווים בין עירוניים שפועלים כבר בשעות הצהריים ואני מתכוון לאזור 14:30 .
אני מכיר שיש כמה קווים עירוניים שבזמן הקיץ מתחילים לפעול כשעתיים לפני צאת השבת בגלל שהם עוברים ליד בתי חולים.

אז יש לי כמה שאלות:

האם באמת האוטובוסים שיוצאים מתל אביב בצהריים אל הצפון והדרום יוצאים מתוך התחנה המרכזית?

מה בעצם הסיבה לכך שהקווים האלה עובדים בשעות האלה? אעל איזה סעיף בסטטוס קוו הם פועלים?

מסתבר שיש יותר תחבורה ציבורית בשבת ממה שחשבתי. אז להבא כאשר אומרים ש"צריך לעשות תחבורה ציבורת בשבת כי אין", נא לתן ולומר ש"לשיטתתנו אין מספיק תחבורה ציבורית בשבת וצריך להפעיל יותר קווים". לדעתי כ 10 עד 15 אחוז מהתחבורה הציבורית בארץ עובדת בשבת.
למה רק תל אביב?
מה עם נהריה, צפת, עכו, באר שבע, מודיעין, כפר סבא ואני יכול להמשיך. התמקדות על עיר אחת (מרכזית וחשובה ככל שתהיה) מתעלמת מהעובדה שמיליוני אזרחים מנותקים משירות חשוב במהלך יום המנוחה שלהם.
&nbsp
וזה לפני שנכנס למספרים וויכוחים ספציפיים על כמות הנסיעות וכו'. העובדה היא: אין תחבורה ציבורית בשבת במדינת ישראל, למעט חריגים.

oren289

New member
הדיון צריך להיות ככה:

למה רק תל אביב?
מה עם נהריה, צפת, עכו, באר שבע, מודיעין, כפר סבא ואני יכול להמשיך. התמקדות על עיר אחת (מרכזית וחשובה ככל שתהיה) מתעלמת מהעובדה שמיליוני אזרחים מנותקים משירות חשוב במהלך יום המנוחה שלהם.
&nbsp
וזה לפני שנכנס למספרים וויכוחים ספציפיים על כמות הנסיעות וכו'. העובדה היא: אין תחבורה ציבורית בשבת במדינת ישראל, למעט חריגים.
הדיון צריך להיות ככה:
האם לשנות את הסטטוס קוו בנושא התחבורה הציבורית בשבת כן או לא?

tsd91

New member
והתשובה היא...

הדיון צריך להיות ככה:
והתשובה היא...
חד וחלק כן. אין היגיון או צדק במצב הנוכחי, כאשר המצב מקובע לפי צרכים ומצבים של לפני עשורים. לדוגמא, אפילו אם רק רכבת ישראל תתחיל לעבוד בשבתות (במתכונת מצומצת כזו או אחרת) הדבר יקל על עשרות אלפי ישראלים שכיום לא יכולים להתנייד בקלות בין באר שבע לחיפה (לצורך הדגמה) בשבת בבוקר.
&nbsp
אז כן, חלק קטן מאוד מהקווים לא הושבת. ואז מה? הסטטוס קוו עדיין דפוק ולא הגיוני.

oren289

New member
בסדר

והתשובה היא...
חד וחלק כן. אין היגיון או צדק במצב הנוכחי, כאשר המצב מקובע לפי צרכים ומצבים של לפני עשורים. לדוגמא, אפילו אם רק רכבת ישראל תתחיל לעבוד בשבתות (במתכונת מצומצת כזו או אחרת) הדבר יקל על עשרות אלפי ישראלים שכיום לא יכולים להתנייד בקלות בין באר שבע לחיפה (לצורך הדגמה) בשבת בבוקר.
&nbsp
אז כן, חלק קטן מאוד מהקווים לא הושבת. ואז מה? הסטטוס קוו עדיין דפוק ולא הגיוני.
בסדר
רק אמרתי שצריך לדייק בקשר לעובדות.
יש תחבורה ציבורית בשבת נקודה. אמנם היא מאוד מאוד מצומצמת אבל היא עדיין קיימת וזה שונה לגמרי ממצב שאין בכלל תחבורה ציבורית בשבתות.

עכשיו לדעתי זה דבר שצריך באמת לחקור ולבדוק מה רוב הציבור חושב. כי אחד יגיד שהוא רק בעד הפעלתם של קווי הלילה בערב שבת. מישהו אחר יגיד שחייבים גם להפעיל את הקווים שנוסעים לים בבוקר בתדירות סבירה ויהיו כאלה שידרשו שכל קווים הבין עירוניים והערוניים כולל הרכבת יעבדו כבר משבע בבוקר בתדירות של עשרים דקות. לכן באמת אי אפשר לדעת לאיזה תחבורה ציבורית בדיוק מייחלים המייחלים שתהיה בשבת.

tsd91

New member
אסביר את עצמי

בסדר
רק אמרתי שצריך לדייק בקשר לעובדות.
יש תחבורה ציבורית בשבת נקודה. אמנם היא מאוד מאוד מצומצמת אבל היא עדיין קיימת וזה שונה לגמרי ממצב שאין בכלל תחבורה ציבורית בשבתות.

עכשיו לדעתי זה דבר שצריך באמת לחקור ולבדוק מה רוב הציבור חושב. כי אחד יגיד שהוא רק בעד הפעלתם של קווי הלילה בערב שבת. מישהו אחר יגיד שחייבים גם להפעיל את הקווים שנוסעים לים בבוקר בתדירות סבירה ויהיו כאלה שידרשו שכל קווים הבין עירוניים והערוניים כולל הרכבת יעבדו כבר משבע בבוקר בתדירות של עשרים דקות. לכן באמת אי אפשר לדעת לאיזה תחבורה ציבורית בדיוק מייחלים המייחלים שתהיה בשבת.
אסביר את עצמי
הכלל במדינת ישראל הוא שתחבורה ציבורית אינה פועלת בשבת. יש יוצאים מן הכלל (מסיבות שונות), אבל הכלל הוא שאין תחבורה ציבורית.
&nbsp
על הכלל הזה המאבק צריך להתנהל. אני לא חושב שכל קו צריך לפעול (מי צריך אוטובוס בין בני ברק לקרית ספר בשבת?!), אלא שכל קו שיש לו ביקוש צריך לפעול גם בשבת.

oren289

New member
אוקיי

אסביר את עצמי
הכלל במדינת ישראל הוא שתחבורה ציבורית אינה פועלת בשבת. יש יוצאים מן הכלל (מסיבות שונות), אבל הכלל הוא שאין תחבורה ציבורית.
&nbsp
על הכלל הזה המאבק צריך להתנהל. אני לא חושב שכל קו צריך לפעול (מי צריך אוטובוס בין בני ברק לקרית ספר בשבת?!), אלא שכל קו שיש לו ביקוש צריך לפעול גם בשבת.
אוקיי
אמרת כאן דבר מעניין
"כל קו שיש לו ביקוש צריך לפעול גם בשבת"

אז קודם כל תגדיר מה זה ביקוש: כמוץ מסויימת של נוסעים פוטנציילים.

דבר שני: זה אומר שבאזורים שבהם לא יהיה מספיק ביקוש זה יהיה בסדר להשאיר את מי שזקוק לתחבורה ציבורית "בעוצר" לשיטתך.

לדעתי ברגע שמדברים על הנושא הזה עלול להיווצר כאן מהר מאוד מדרון חלקלק מהסיבה הפשוטה שלכל אחד שתומך בתחבורה ציבורית יש צרכים משלו ולכן כל עוד שלא תפעל תחבורה ציבורית בשבת במתכונת של יום רגיל תמיד יישמעו קולות היללות.

תחבורה ציבורית בשבת לא צריכה להיות במתכונת של יום חול כי

אוקיי
אמרת כאן דבר מעניין
"כל קו שיש לו ביקוש צריך לפעול גם בשבת"

אז קודם כל תגדיר מה זה ביקוש: כמוץ מסויימת של נוסעים פוטנציילים.

דבר שני: זה אומר שבאזורים שבהם לא יהיה מספיק ביקוש זה יהיה בסדר להשאיר את מי שזקוק לתחבורה ציבורית "בעוצר" לשיטתך.

לדעתי ברגע שמדברים על הנושא הזה עלול להיווצר כאן מהר מאוד מדרון חלקלק מהסיבה הפשוטה שלכל אחד שתומך בתחבורה ציבורית יש צרכים משלו ולכן כל עוד שלא תפעל תחבורה ציבורית בשבת במתכונת של יום רגיל תמיד יישמעו קולות היללות.
תחבורה ציבורית בשבת לא צריכה להיות במתכונת של יום חול כי
הצרכים בשבת שונים. בשבת רוב האוכלוסיה לא עובדת ולא לומדת. בשבת אין צורך בתחבורה ציבורית למשרדי ממשלה, רשויות מקומיות, מחנות צה"ל וכד' כפי שיש ביום חול.
גם ביום שישי (בשעות הבוקר והצהריים( התחבורה הציבורת אינה כביום חול רגיל.
תחבורה ציבורית צריכה לענות על צרכים.
"התחבורה הציבורית" בשבת לא עונה על הצרכים.

mister K

New member
תגדיר לי "סטטוס קוו"

הדיון צריך להיות ככה:
תגדיר לי "סטטוס קוו"
אתה לא תצליח למצוא הגדרה מדוייקת כי אין כזו.
בפועל מה שיש כיום זה מאבק של קנאות דתית מול ליברליות. כל אחד מושך לכיוון שלו, לפעמים משיג ניצחונות קטנים ולפעמים מפסיד, ובסופו של דבר החזק ינצח.
אני בצד הליברלי-חילוני ואני מקווה שאנחנו ננצח. זה יקרה ברגע שתבוטל לאלתר תקנת "איסור הפעלת תח"צ ביום המנוחה", או לחילופין ברגע ששר התחבורה יאשר הפעלת תח"צ רציפה במתכונת סופ"ש מצומצמת, לאורך כל סוף השבוע ובכל אזור בארץ בו קיים רוב חילוני.
המבחן הוא להגיע למצב בו חילונים ללא רכב פרטי לא יהיו תקועים בבתיהם. כמו שציינת, בחלק מאזורי הארץ המצב כיום הוא שיש "כבשת רש" בדמות הפעלה של מספר קווים קצת לפני זאת השבת. לזה אני לא קורא תחבורה ציבורית בשבת כי אנשים עדיין חייבים רכב פרטי במהלך רוב השבת.
לצערי יש כיום גם אנשים רעים המשתייכים לצד הקנאי-פונדמנטליסטי, שעושים מאמצים לבטל אפילו את את כבשת הרש הזו, תוך שימוש בכל אמצעי הרטוריקה, הדמגוגיה והשקרים האפשריים.

oren289

New member
הרשה לי להגיב לדבריך

תגדיר לי "סטטוס קוו"
אתה לא תצליח למצוא הגדרה מדוייקת כי אין כזו.
בפועל מה שיש כיום זה מאבק של קנאות דתית מול ליברליות. כל אחד מושך לכיוון שלו, לפעמים משיג ניצחונות קטנים ולפעמים מפסיד, ובסופו של דבר החזק ינצח.
אני בצד הליברלי-חילוני ואני מקווה שאנחנו ננצח. זה יקרה ברגע שתבוטל לאלתר תקנת "איסור הפעלת תח"צ ביום המנוחה", או לחילופין ברגע ששר התחבורה יאשר הפעלת תח"צ רציפה במתכונת סופ"ש מצומצמת, לאורך כל סוף השבוע ובכל אזור בארץ בו קיים רוב חילוני.
המבחן הוא להגיע למצב בו חילונים ללא רכב פרטי לא יהיו תקועים בבתיהם. כמו שציינת, בחלק מאזורי הארץ המצב כיום הוא שיש "כבשת רש" בדמות הפעלה של מספר קווים קצת לפני זאת השבת. לזה אני לא קורא תחבורה ציבורית בשבת כי אנשים עדיין חייבים רכב פרטי במהלך רוב השבת.
לצערי יש כיום גם אנשים רעים המשתייכים לצד הקנאי-פונדמנטליסטי, שעושים מאמצים לבטל אפילו את את כבשת הרש הזו, תוך שימוש בכל אמצעי הרטוריקה, הדמגוגיה והשקרים האפשריים.
הרשה לי להגיב לדבריך
אתה אומר שיש קנאות דתית ואני מסכים איתך. אבל מצד שני גם הצד החילוני המתיימר להיות ליברלי, גם הוא חוטא לא פעם בקיצוניות וקנאות מצדו ולמעשה החטא שלו כפול מזה של הדתיים מפני שהוא מתיימר להיות ליברלי ומכיל את השונים ממנו בעוד שהדתיים לא.

אתה אומר: "המבחן הוא להגיע למצב בו חילונים ללא רכב פרטי לא יהיו תקועים בבתיהם." לכן האופציה היחידה לממש את זה, זה רק אם תופעל תח"צ במתכונת רגילה ביום השבת, מה שאומר ששבת צריכה להפוך ליום חול. יכול להיות שאתה תומך בזה וזה בסדר. אבל אם אתה עדיין חושב שיום השבת צריך להיות יום המנוחה הלאומי הרי שיש כאן בעיה של ממש עם הגישה שלך.

כדאי שתקרא את מה שרשמתי בתגובה הקודמת. כתבתי שיש תחבורה ציבורית בשבת שהיא מאוד מאוד מצומצמת. וכן, מבחינתי כל נסיעה שמתבצעת לפני צאת השבת נחשבת כנסיעה בשבת. אבל בדוגמאות שהבאתי לא מופיעות רק נסיעות שהן ממש קרובות אל צאת השבת בשעה שעתיים, אלא גם נסיעות בשעות שהן בתוך השבת גם בתקופת החורף ואף נסיעות בוקר. שוב, אני לא טענתי שיש תחבורה ציבורית שפיעלה ב100 אחוז ביום שבת. אבל כן יש תחבורה ציבורית בשבת וזו עובדה.

לא, אין שום צורך במתכונת רגילה

הרשה לי להגיב לדבריך
אתה אומר שיש קנאות דתית ואני מסכים איתך. אבל מצד שני גם הצד החילוני המתיימר להיות ליברלי, גם הוא חוטא לא פעם בקיצוניות וקנאות מצדו ולמעשה החטא שלו כפול מזה של הדתיים מפני שהוא מתיימר להיות ליברלי ומכיל את השונים ממנו בעוד שהדתיים לא.

אתה אומר: "המבחן הוא להגיע למצב בו חילונים ללא רכב פרטי לא יהיו תקועים בבתיהם." לכן האופציה היחידה לממש את זה, זה רק אם תופעל תח"צ במתכונת רגילה ביום השבת, מה שאומר ששבת צריכה להפוך ליום חול. יכול להיות שאתה תומך בזה וזה בסדר. אבל אם אתה עדיין חושב שיום השבת צריך להיות יום המנוחה הלאומי הרי שיש כאן בעיה של ממש עם הגישה שלך.

כדאי שתקרא את מה שרשמתי בתגובה הקודמת. כתבתי שיש תחבורה ציבורית בשבת שהיא מאוד מאוד מצומצמת. וכן, מבחינתי כל נסיעה שמתבצעת לפני צאת השבת נחשבת כנסיעה בשבת. אבל בדוגמאות שהבאתי לא מופיעות רק נסיעות שהן ממש קרובות אל צאת השבת בשעה שעתיים, אלא גם נסיעות בשעות שהן בתוך השבת גם בתקופת החורף ואף נסיעות בוקר. שוב, אני לא טענתי שיש תחבורה ציבורית שפיעלה ב100 אחוז ביום שבת. אבל כן יש תחבורה ציבורית בשבת וזו עובדה.
לא, אין שום צורך במתכונת רגילה
יש צורך במתכונת שתענה על צרכי הציבור (שאינו שומר שבת) בשבת וזו ממש לא המתכונת של יום חול.

מצב
הנושא נעול.
למעלה