תחבורה ציבורית בשבת

מצב
הנושא נעול.

d70

Well-known member
תשובה - למי איכפת?

תשובה יפה אבל לא ענית
לי מה הקו האדום שלך לגבי השמירה על אופי השבת? אולי אין לך וזה בסדר. רק חבל שאתה בוחר להתחמק.
תשובה - למי איכפת?
מי שרוצה - שלא ישתמש בתחבורה ציבורית באחד הימים המכונים "שבת"
מה לעשות שיש יהודים שעבורם השבת הינו יום בו נוסעים לבקר את ההורים/חברים/לבלות וכו'.

אתה "צודק": חה-חה-חה-חה....

לא כל ירושלים היא דתית זה נכון
אבל רובה לא חילונית בניגוד לתל אביב למשל.
חילונים כמו ח"כ תמר זנדברג הם עוף נדיר בירושלים.
רוב האולוסיה היא שומרת שבת.
רוב המסעדות כשרות אם לא כשרות למהדרין.
בבחירות לכנסת ה19 בשנת 2013 המפלגה שקיבלה את הכי הרבה קולות בי-ם היא יהדות התורה.

לא, אני לא טוען שבני ברק היא ירושלים אבל כאן דיברתי על העיקרון. כי גם בבני ברק יש מיעוט חילוני. שאלתי האם מיעוט זה לפי שיטתך אינו רשאי לתח"צ בין עירוני בשבת שתצא מפאתי העיר למשל או מפרדס כ"ץ? ואם לא. אז היכן עובר מבחינתך הגבול?
בזכות הערבים אין רוב לדתיים בירושלים וטוב שכך !
תתפלא: יש בירושלים חילונים ימנים לאומנים והם לא ממש עוף נדיר. אני אישית מכיר כמה עשרות רבות ובטוח יש עוד.
רוב האוכלוסייה עדיין לא שומרת שבת. רק 49% במקרה הטוב.
אתה צודק: מירב המסעדות בירושלים הן כשרות או מהדרין קרי מוכרות דרעק מיט-לייבר של ממש....מומלץ שתיגש פעם למפעלים שמייצרים "מהדרין" ותראה במו עינייך מהו אותו מהדרין מסתורי.......שאריות של כשרות רבנות.....בדוק !
עזוב, דחילק, לא תצליח להזיז פה איש מדעתו, לבטח לא אותי שרואה את החרדים כגויים גמורים עד לאחרון שבהם.
ערב טוב.

oren289

New member
אני עומד מאחורי כל מילה שלי

בזכות הערבים אין רוב לדתיים בירושלים וטוב שכך !
תתפלא: יש בירושלים חילונים ימנים לאומנים והם לא ממש עוף נדיר. אני אישית מכיר כמה עשרות רבות ובטוח יש עוד.
רוב האוכלוסייה עדיין לא שומרת שבת. רק 49% במקרה הטוב.
אתה צודק: מירב המסעדות בירושלים הן כשרות או מהדרין קרי מוכרות דרעק מיט-לייבר של ממש....מומלץ שתיגש פעם למפעלים שמייצרים "מהדרין" ותראה במו עינייך מהו אותו מהדרין מסתורי.......שאריות של כשרות רבנות.....בדוק !
עזוב, דחילק, לא תצליח להזיז פה איש מדעתו, לבטח לא אותי שרואה את החרדים כגויים גמורים עד לאחרון שבהם.
ערב טוב.
כן! אנשים חילונים אנטי דתיים כמוך וכמו חברת הכנסת תמר זנדברג הם מיעוט בבירה.
יש הרבה יותר חילונים בסגנון של ניר ברקת.

49% שלך נגזר מכלל האוכליסיה או רק מהאוכלוסיה היהודית?

אני מבין לפי הסגנון הציני והטון המתנשא, הגועלי והבז שלך שאתה כנראה שונא דתיים לא פחות מחרדים קיצוניים ששונאים חילונים.
אבל תהיה בטוח בדבר אחד, אנשים שמדברים בכזו צורה על היהדות הם באמת מיעוט בישראל היהודית מכלל האוכלוסיה.

ותהיה בטוח שרוב הציבור היהודי בישראל רואה אנשים כמוך כגויים גמורים, אני אישית לא.

ערב מעולה.

חידודים נחוצים:

כן! אנשים חילונים אנטי דתיים כמוך וכמו חברת הכנסת תמר זנדברג הם מיעוט בבירה.
יש הרבה יותר חילונים בסגנון של ניר ברקת.

49% שלך נגזר מכלל האוכליסיה או רק מהאוכלוסיה היהודית?

אני מבין לפי הסגנון הציני והטון המתנשא, הגועלי והבז שלך שאתה כנראה שונא דתיים לא פחות מחרדים קיצוניים ששונאים חילונים.
אבל תהיה בטוח בדבר אחד, אנשים שמדברים בכזו צורה על היהדות הם באמת מיעוט בישראל היהודית מכלל האוכלוסיה.

ותהיה בטוח שרוב הציבור היהודי בישראל רואה אנשים כמוך כגויים גמורים, אני אישית לא.

ערב מעולה.
חידודים נחוצים:
אתה רשאי בהחלט לעמוד על דבריך. זו דמוקרטיה מלאה וזכותך להתבטא כראות עינייך. זו בדיוק גם זכותי המלאה ואני מנצל אותה עד תום.
אני נמצא בחבורה לא ממש קטנה של חילונים קנאים לחילוניות שלהם ורובנו ימנים-לאומנים מאוד. אין שום קשר משום סוג בין ימין לדת כפי שאין שום קשר הכרחי בין דת ליהדות. דת היא חטיבה אחת במכלול שלם של היהדות אם תרצה, וניתן לוותר על החטיבה הזו לטובת חטיבה אחרת כמו ביטחון או בטיחות או אפילו מוסיקה. אף אחד לא ישכנע אותי שיהדות טהורה חייבת ללכת עם דת וחוקיה. להיפך: הדת היא אוייב השלום בין העמים השונים וגורם עיקרי בשנאה כיוצרת את מירב המלחמות בעולם. אין גם קשר בין דעה פוליטית זו או אחרת לרעות בין שני אנשים. אייבי נתן, ז"ל, היה חבר יקר ! פעמיים זכיתי לשבת שעות רבות על אוניית קול השלום בעת השידורים כאשר אייבי ידע שאני עמוק עמוק בימין הפוליטי. המוזיקה חיברה אותנו חזק ואף זכיתי לארח בביתי שני שדרנים של אוניית קול השלום.
49% כולל את כלל האוכלוסייה. למזלי הציבור הערבי במזרח ירושלים אינו שומר שבת וכך מתאפשר לי לערוך בשבת קניות בחנויות הנפלאות של שכונת שייח-ג'ראח, בהן אני רוכש ממיטב יצרני המזון העולמיים, מזון משובח וטרי, מזון איכותי בתקינה אירופית כמו חלב מפוסטר, נקי וטעים של מחלבה ערבית זו או אחרת, ביצים נהדרות וענקיות טריות וטעימות - בלאדי - ללא טיפות דם וחשש לסלמונלה כמו בביצים יהודיות למינייהן, פיתות אמיתיות ולא חיקוי לפיתה כמו שמוכרים ב-"יש בשכונה", חומוס טרי וטעים, נקי ומעולה, ולא כמו זה שמיוצר על-ידי יצרנים יהודים באיכות של משחת ביוב בצבע בז', גלידה אמיתית ערבית בטעם גן עדן, בניגוד גמור לזוועה שקרויה גלידה של יצרנים יהודים ללא יוצא מן הכלל, ועוד.
אין לי אגב בעיה להיות במיעוט או ברוב. ממש לא מחפש זאת. אני חילוני 110% ויש לי חברים דוסים, ערבים, ימנים, שמאלנים, בלגים, יפנים ומזרח גרמנים.
אני לא אמרתי בשום מקום בשיחה שאני רואה את עצמי יהודי. אני מביט קודם כל על כל אדם כאדם, כל מקרה לגופו. אני אתאיסט ואפילו ניאו פוסט מודרניסט-אתאיסט. אין לי בעיה אם כבודו יהודי או לא - העיקר שתהיה בן אדם. לא גדלתי על מנהגי הדת היהודיים אך כן גדלתי על יהדות בדרך החילונית. אין לי בעיה להיות יהודי ולנסוע לטייל ביום הכיפורים. אני לא רואה שום בעיה עם זה. אין לי בעיה להיות יהודי ולאכול כל מה שזז, אני לא רואה שום בעיה גם עם זה. איש איש באמונתו יחיה ובצלחתו יאכל כראות עיניו. אתה רוצה לאכול מהדרין? בכיף, זו זכותך המלאה. אני רוצה לאכול כמעט רק חזיר והרבה, לא כדי להרגיז מישהו חס וחלילה, אלא כי זה באמת טעים לי ברמות על שאי אפשר לתאר עד כמה בכתיבה. בשר חזיר טרי גורם לי את ההנאה העצומה של מי שמכור למשהו. ואני מכור לבשר הזה, אם תרצה ואם לאו.
מאחל לך ערב מצויין, קריר וכיפי.

oren289

New member
חידודים על החידודים

חידודים נחוצים:
אתה רשאי בהחלט לעמוד על דבריך. זו דמוקרטיה מלאה וזכותך להתבטא כראות עינייך. זו בדיוק גם זכותי המלאה ואני מנצל אותה עד תום.
אני נמצא בחבורה לא ממש קטנה של חילונים קנאים לחילוניות שלהם ורובנו ימנים-לאומנים מאוד. אין שום קשר משום סוג בין ימין לדת כפי שאין שום קשר הכרחי בין דת ליהדות. דת היא חטיבה אחת במכלול שלם של היהדות אם תרצה, וניתן לוותר על החטיבה הזו לטובת חטיבה אחרת כמו ביטחון או בטיחות או אפילו מוסיקה. אף אחד לא ישכנע אותי שיהדות טהורה חייבת ללכת עם דת וחוקיה. להיפך: הדת היא אוייב השלום בין העמים השונים וגורם עיקרי בשנאה כיוצרת את מירב המלחמות בעולם. אין גם קשר בין דעה פוליטית זו או אחרת לרעות בין שני אנשים. אייבי נתן, ז"ל, היה חבר יקר ! פעמיים זכיתי לשבת שעות רבות על אוניית קול השלום בעת השידורים כאשר אייבי ידע שאני עמוק עמוק בימין הפוליטי. המוזיקה חיברה אותנו חזק ואף זכיתי לארח בביתי שני שדרנים של אוניית קול השלום.
49% כולל את כלל האוכלוסייה. למזלי הציבור הערבי במזרח ירושלים אינו שומר שבת וכך מתאפשר לי לערוך בשבת קניות בחנויות הנפלאות של שכונת שייח-ג'ראח, בהן אני רוכש ממיטב יצרני המזון העולמיים, מזון משובח וטרי, מזון איכותי בתקינה אירופית כמו חלב מפוסטר, נקי וטעים של מחלבה ערבית זו או אחרת, ביצים נהדרות וענקיות טריות וטעימות - בלאדי - ללא טיפות דם וחשש לסלמונלה כמו בביצים יהודיות למינייהן, פיתות אמיתיות ולא חיקוי לפיתה כמו שמוכרים ב-"יש בשכונה", חומוס טרי וטעים, נקי ומעולה, ולא כמו זה שמיוצר על-ידי יצרנים יהודים באיכות של משחת ביוב בצבע בז', גלידה אמיתית ערבית בטעם גן עדן, בניגוד גמור לזוועה שקרויה גלידה של יצרנים יהודים ללא יוצא מן הכלל, ועוד.
אין לי אגב בעיה להיות במיעוט או ברוב. ממש לא מחפש זאת. אני חילוני 110% ויש לי חברים דוסים, ערבים, ימנים, שמאלנים, בלגים, יפנים ומזרח גרמנים.
אני לא אמרתי בשום מקום בשיחה שאני רואה את עצמי יהודי. אני מביט קודם כל על כל אדם כאדם, כל מקרה לגופו. אני אתאיסט ואפילו ניאו פוסט מודרניסט-אתאיסט. אין לי בעיה אם כבודו יהודי או לא - העיקר שתהיה בן אדם. לא גדלתי על מנהגי הדת היהודיים אך כן גדלתי על יהדות בדרך החילונית. אין לי בעיה להיות יהודי ולנסוע לטייל ביום הכיפורים. אני לא רואה שום בעיה עם זה. אין לי בעיה להיות יהודי ולאכול כל מה שזז, אני לא רואה שום בעיה גם עם זה. איש איש באמונתו יחיה ובצלחתו יאכל כראות עיניו. אתה רוצה לאכול מהדרין? בכיף, זו זכותך המלאה. אני רוצה לאכול כמעט רק חזיר והרבה, לא כדי להרגיז מישהו חס וחלילה, אלא כי זה באמת טעים לי ברמות על שאי אפשר לתאר עד כמה בכתיבה. בשר חזיר טרי גורם לי את ההנאה העצומה של מי שמכור למשהו. ואני מכור לבשר הזה, אם תרצה ואם לאו.
מאחל לך ערב מצויין, קריר וכיפי.
חידודים על החידודים
"אתה רשאי בהחלט לעמוד על דבריך. זו דמוקרטיה מלאה וזכותך להתבטא כראות עינייך. זו בדיוק גם זכותי המלאה ואני מנצל אותה עד תום." -נכון מאוד. וכמו שלך יש את הזכות לרשום את דבריך שלא פעם נגועים בשנאה כלפי האחרים ממך, זכותי ואף חובתי לגנות אותם ולהוקיע אותם.

"אני נמצא בחבורה לא ממש קטנה של חילונים קנאים לחילוניות שלהם ורובנו ימנים-לאומנים מאוד." - אל איזה לאום בדיוק? יהדות זה לאום באוש ובראשונה אבל גם רשמת: "אני לא אמרתי בשום מקום בשיחה שאני רואה את עצמי יהודי" - אז איזה חילנוי לאומי אתה? של איזה לאום? אולי סיני? תאלנדי? איטלקי? ערבי?בולגרי?

49% מכלל האוכלוסיה, כמו שחבתי, מה שאומר שרוב האוכלוסיה היהודית בירושלים היא שומרת שבת ובכבר בהתחלה ציינתי שהתכוונתי לזה. כמו שכבר ציינת בצורה מאוד מאוד פרובוקטיבית שמירת השבת לא חלה באזורים אלה וזה גם די מובן למה ולא לשם כיוונתי.

אתה גם ציינת שאתה בא ממשפחה שהייתה בלח"י. אז אתה בטח יודע שמנהיג תנועת בית"ר קבע שכל בית"רי ישמור על השבת בפרהסיה. כן, כן, השבת היא לאו דווקא ערך של דתיים, גם אטאיסטים גמורים שהיו יהודים גאים תמכו בשמירת השבת בפרהסיה מתוך ערך לאומי. אולם עדיין לא הבנתי האם אני ואתה מתדברים על אותו לאום.

לאום??

חידודים על החידודים
"אתה רשאי בהחלט לעמוד על דבריך. זו דמוקרטיה מלאה וזכותך להתבטא כראות עינייך. זו בדיוק גם זכותי המלאה ואני מנצל אותה עד תום." -נכון מאוד. וכמו שלך יש את הזכות לרשום את דבריך שלא פעם נגועים בשנאה כלפי האחרים ממך, זכותי ואף חובתי לגנות אותם ולהוקיע אותם.

"אני נמצא בחבורה לא ממש קטנה של חילונים קנאים לחילוניות שלהם ורובנו ימנים-לאומנים מאוד." - אל איזה לאום בדיוק? יהדות זה לאום באוש ובראשונה אבל גם רשמת: "אני לא אמרתי בשום מקום בשיחה שאני רואה את עצמי יהודי" - אז איזה חילנוי לאומי אתה? של איזה לאום? אולי סיני? תאלנדי? איטלקי? ערבי?בולגרי?

49% מכלל האוכלוסיה, כמו שחבתי, מה שאומר שרוב האוכלוסיה היהודית בירושלים היא שומרת שבת ובכבר בהתחלה ציינתי שהתכוונתי לזה. כמו שכבר ציינת בצורה מאוד מאוד פרובוקטיבית שמירת השבת לא חלה באזורים אלה וזה גם די מובן למה ולא לשם כיוונתי.

אתה גם ציינת שאתה בא ממשפחה שהייתה בלח"י. אז אתה בטח יודע שמנהיג תנועת בית"ר קבע שכל בית"רי ישמור על השבת בפרהסיה. כן, כן, השבת היא לאו דווקא ערך של דתיים, גם אטאיסטים גמורים שהיו יהודים גאים תמכו בשמירת השבת בפרהסיה מתוך ערך לאומי. אולם עדיין לא הבנתי האם אני ואתה מתדברים על אותו לאום.
לאום??

שמע אני מורה גם לאזרחות ועם השנים הרבות שאני מלמד, ואשר תלמידיי מצליחים בבגרויות בצורה מכובדת, הבנתי שלאום מכיל בחובו הרבה מוטיבים. חוקרים יש בעולם אלפים. ויחד עימם אלפי הגדרות ללאום. אתה יכול להיות ישראלי ולא חייב להרגיש יהודי או נוצרי או WHAT EVER. אני לא רואה עצמי שייך לשום דת בעולם. החיים הרבה יותר מלאים ומעניינים בלי דת. לאום? תשאיר לי את ההגדרה של סבא שלי שהיה יהודי אמיתי והפריד הפרדה מוחלטת בין דת למדינה וטוב שכך. הלאום שלי ישראלי והדת שלי אם תרצה היא ישראליות. בדת הישראלית יש מחלקה שלמה של אתאיסטים שבניגוד אליך, שכבו בלילות בדרום ביירות בשנת 1982 או חקרו מחבלים בדרום ביירות ובכך מנעו פיגועים. הדיון איתך מסתיים. אתה מבזבז את זמני. כפי שחברי היקר מיסטר K סיים את הדיון כך אני מסיים. זמן זה כסף ואני חייב לכתוב מאמר עכשיו ולהתעסק בצריבת מוזיקה בריטית ואמריקאית מעולה לשם ההנאה האמיתית בחיים: מוסיקת WEST COAST ! סאלאמת יא עיוני.

מה זה "שמירת שבת בפרהסיה"?

חידודים על החידודים

כששר התחבורה מטעם המפלגה היורשת של מנהיג בית"ר מפרסם "בפרהסיה" תמונות של טיולים שלו בחג ובשבת זו "שמירת שבת בפרהסיה"?
כשחברת כנסת (היום כבר שרה) במפלגת הבית היהודי עושה זאת זו "שמירת שבת בפרהסיה"?
כששרים וחברי כנסת (מהמחנה הלא "אנטי-דתי") מתראיינים בטלוויזיה בערב שבת זו "שמירת שבת בפרהסיה"?

כששר התחבורה מטעם המפלגה היורשת של מנהיג בית"ר מפרסם "בפרהסיה" תמונות של טיולים שלו בחג ובשבת זו "שמירת שבת בפרהסיה"?
כששרים וחברי כנסת (מהמחנה הלא "אנטי-דתי") מתראיינים בטלוויזיה בערב שבת זו "שמירת שבת בפרהסיה"?

d70

Well-known member
שם מכובס ל"כפייה דתית"

שם מכובס ל"כפייה דתית"

אז קודם כל שמי שרוצה "שמירת שבת בפרהסיה" ישמש דוגמה

שם מכובס ל"כפייה דתית"
לכך.
אישי ציבור דתיים (לא חרדים), כולל נבחרי ציבור דתיים מתראיינים לערוצי טלוויזיה (כולל לערוץ טלוויזיה ציבורי שממומן בין השאר על ידי אלה "שלא רוצים לממן מכספי המיסים שלהם תחבורה ציבורית בשבת") ביודעם שהראיון איתם ישודר אחרי כניסת השבת או לפני יציאתה.
זו "שמירת שבת בפרהסיה"?
אני מצפה שכל מי שמעוניין "בשמירת שבת בפרהסיה" יחיל זאת קודם כל על עצמו.

d70

Well-known member
מעלית שבת זו דוגמא לתחבורה ציבורית בשבת

לכך.
אישי ציבור דתיים (לא חרדים), כולל נבחרי ציבור דתיים מתראיינים לערוצי טלוויזיה (כולל לערוץ טלוויזיה ציבורי שממומן בין השאר על ידי אלה "שלא רוצים לממן מכספי המיסים שלהם תחבורה ציבורית בשבת") ביודעם שהראיון איתם ישודר אחרי כניסת השבת או לפני יציאתה.
זו "שמירת שבת בפרהסיה"?
אני מצפה שכל מי שמעוניין "בשמירת שבת בפרהסיה" יחיל זאת קודם כל על עצמו.
מעלית שבת זו דוגמא לתחבורה ציבורית בשבת

oren289

New member
זה אומר

זה אומר
שהממלכה לא תתמוך ותיזום חילול שבת.

כששר מבצע נסיעה לצורכי פנאי בשבת על חשבון המדינה הוא אכן נוגס בבוטות בערך הזה, אולם במקרה שציינת הוא פרסם את התמונה המפורסמת בערב החג, קרי בשעות הצהריים כמה שעות לפני כניסתו. כמובן שהפרט השולי הזה לא הפריע להמון אנשים בפולטיקיה ובתקשורת להתעלם ממנו ולציר באאז שקרי.

וכן, אני מודע לזה היטב שכיום יש פוליטיקאים מהמחנה הלאומי שלא ממשיכים את הערך הזה כמו מנהיג בית"ר. אולם רק רציתי לומר בכך שימין לא היה אנטי דתי כמו שאנשים בפורום מנסים להציג. שים לב למשל שראש ממשלתנו לא מתראיין בשבת למרות שכולם יודעים שהוא לא דתי. גם מנחם בגין המנוח שמר על השבת בפרהסיה.

d70

Well-known member
איזו ממלכה? אנחנו בדמוקרטיה לא?

זה אומר

כששר מבצע נסיעה לצורכי פנאי בשבת על חשבון המדינה הוא אכן נוגס בבוטות בערך הזה, אולם במקרה שציינת הוא פרסם את התמונה המפורסמת בערב החג, קרי בשעות הצהריים כמה שעות לפני כניסתו. כמובן שהפרט השולי הזה לא הפריע להמון אנשים בפולטיקיה ובתקשורת להתעלם ממנו ולציר באאז שקרי.

וכן, אני מודע לזה היטב שכיום יש פוליטיקאים מהמחנה הלאומי שלא ממשיכים את הערך הזה כמו מנהיג בית"ר. אולם רק רציתי לומר בכך שימין לא היה אנטי דתי כמו שאנשים בפורום מנסים להציג. שים לב למשל שראש ממשלתנו לא מתראיין בשבת למרות שכולם יודעים שהוא לא דתי. גם מנחם בגין המנוח שמר על השבת בפרהסיה.

הוא חי במונרכיה לא קונסטוטוציונית !

הוא חי במונרכיה לא קונסטוטוציונית !

בוקר טוב אדוני המלך !
אפשר לקבל בבקשה כוס קולה למשתה עם פאטמה נסיכת הנילוס?
היתה לו ככל הנראה פגישה עם ושתי המלכה המודחת והיא לא יצאה איתו לדייט בקפה "תמר" בעיר שושן...

אז מדוע אישי ציבור דתיים מתראיינים לערוץ ציבורי שמשדר את

זה אומר

אז מדוע אישי ציבור דתיים מתראיינים לערוץ ציבורי שמשדר את
דבריהם בשבת?

אף אחד לא מנסה להציג שהימין אנטי-דתי. היחיד כאן שמנסה לצייר אחרים כאנטי-דתיים זה אתה.
הימין נכנס לדיון בשרשור הזה רק בגלל שאתה התחלת עם הקטלוגים והחלוקה למחנות.

אגב, כאשר הממלכה סוללת כבישים שנוסעים בהם גם בשבת

זה אומר

אגב, כאשר הממלכה סוללת כבישים שנוסעים בהם גם בשבת
זו לא תמיכה ויזום חילול שבת?
כל כביש נוסף שהממלכה סוללת שנוסעים בו גם בשבת, יוזם ותומך בחילול שבת.
למה זה בסדר שהממלכה מממנת סלילת כבישים שמתבצע בהם חילול שבת ולא בסדר שהממלכה תממן תחבורה ציבורית בשבת?

amit1270

New member
המפלגה שקיבלה הכי הרבה קולות בירושלים בבחירות האחרונות היא

לא כל ירושלים היא דתית זה נכון
אבל רובה לא חילונית בניגוד לתל אביב למשל.
חילונים כמו ח"כ תמר זנדברג הם עוף נדיר בירושלים.
רוב האולוסיה היא שומרת שבת.
רוב המסעדות כשרות אם לא כשרות למהדרין.
בבחירות לכנסת ה19 בשנת 2013 המפלגה שקיבלה את הכי הרבה קולות בי-ם היא יהדות התורה.

לא, אני לא טוען שבני ברק היא ירושלים אבל כאן דיברתי על העיקרון. כי גם בבני ברק יש מיעוט חילוני. שאלתי האם מיעוט זה לפי שיטתך אינו רשאי לתח"צ בין עירוני בשבת שתצא מפאתי העיר למשל או מפרדס כ"ץ? ואם לא. אז היכן עובר מבחינתך הגבול?
הליכוד.

oren289

New member
אני דיברתי על הבחירות של 2013

הליכוד.
אני דיברתי על הבחירות של 2013
אבל אם כבר העלת את זה אז התוצאות היו:

24.24%ללכוד
21.13% יהדות התורה
11.98% לש"ס
9.67% לעבודה
8.33% הבית היהודי
7.18% יחד -העם איתנו
4.68% לכולנו
4.21% ליש עתיד
3.98% מר"צ
2.36% ישראל ביתנו
1.23% רשימה המשותפת
כל שאר המפלגות פחות מאחוז.

אם מחברים את אחוזי ההצבעה של כל המפלגות הדתיות מקבלים 48% שזה כמעט מחצית. אולם בל נשכח שגם חלק לא קטן ממצביעי הליכוד הם דתיים, קל וחומר בירושלים ולכן אחוז סך הקולות של הדתיים גבוהה יותר.

tsd91

New member
אם נסכם:

תחבורה ציבורית בשבת
מבלי להיכנס לסוגייה הפוליטית, החלטתי לערוך מחקר קטן ולבדוק אלו קווי אוטובוסים עובדים בשבת.
אתמול נכנסתי לאתר של אגד וראיתי שיש קווים לצפון ולדרום שיוצאים מתל אביב בצהריים.

האמת?
לא ידעתי שגם באיזור תל אביב יש קווים בין עירוניים שפועלים כבר בשעות הצהריים ואני מתכוון לאזור 14:30 .
אני מכיר שיש כמה קווים עירוניים שבזמן הקיץ מתחילים לפעול כשעתיים לפני צאת השבת בגלל שהם עוברים ליד בתי חולים.

אז יש לי כמה שאלות:

האם באמת האוטובוסים שיוצאים מתל אביב בצהריים אל הצפון והדרום יוצאים מתוך התחנה המרכזית?

מה בעצם הסיבה לכך שהקווים האלה עובדים בשעות האלה? אעל איזה סעיף בסטטוס קוו הם פועלים?

מסתבר שיש יותר תחבורה ציבורית בשבת ממה שחשבתי. אז להבא כאשר אומרים ש"צריך לעשות תחבורה ציבורת בשבת כי אין", נא לתן ולומר ש"לשיטתתנו אין מספיק תחבורה ציבורית בשבת וצריך להפעיל יותר קווים". לדעתי כ 10 עד 15 אחוז מהתחבורה הציבורית בארץ עובדת בשבת.
אם נסכם:
לפני עשורים רבים, מכורח פוליטי ובצורה כמעט לא חוקית הבטיח מאן דהו לפלוני אלמוני את שימור ה"סטטוס קוו" - מושג ערטילאי ובלתי מוגדר. מאז הבטחה זו הופרה כמעט בכל תחומי החיים, למעט אי-אילו מוקדי התנגדות בודדים. התחום היחיד שהממשלה לדורותיה לא הסכימה לשנות ולהתאים למציאות הקיימת הוא תחום התחבורה הציבורית.
9
הסיבה לכך היא שלנוסעי התחבורה הציבורית אין גוף שיאגד אותם, יזעק את זעקתם ויפעיל לחצים (בניגוד למשל טלוויזיה בשבת, שלמי שזוכר הייתה איסור מוחלט רחמנא ליצלן השם ירחם, והיום...). המדינה המשיכה במשך שנים למנוע ממיליוני ישראלים שאינם שומרי שבת כהלכתה שירות בסיסי וזאת ללא דיון ציבורי ראוי ובניגוד מוחלט לדעת מרבית הציבור.
&nbsp
מה הייתי מצפה שיקרה? 1. הפעלת מערך הרכבות במתכונת שבת ייחודית, בעיקר בין שלושת (ובעתיד: ארבעת) הערים הגדולות (חיפה, ת"א, ב"ש+ירושלים מ-2018). 2. הפעלת קווים בעלי ביקוש שאינם עוברים באזורים דתיים. 3. ביטול האיסור בחוק על הפעלת תח"צ בשבת והסדרת הפעלת התח"צ בשבת בצורה שלא תפגע בנהגים ועובדי חברות התחבורה הדתיים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה