תחבורה ציבורית בשבת

מצב
הנושא נעול.

oren289

New member
תחבורה ציבורית בשבת

תחבורה ציבורית בשבת
הפעם בשרשור הזה אין לי כל כוונה לדבר על "החלת תחבורה ציבורית בשבת( או לייתר דיוק: שינוי בסטטוס קוו) בעד ונגד" אלא לשאול על התחבורה הציבורית שפועלת כיום בשבת, היכן? מתי וכמה קווים יש? מאילו סיבות הם עובדים? ועל המצב בשטח בכלל. זה פשוט מסקרן אותי לדעת.

אני מבקש מכל מי בא לענות שלא יתלהם,יתקוף או יגדף כי זה לא השרשור הנכון.

Ccyclist

Well-known member
בעיקרון - מה שהיה עד 47, ישובים ערביים, ומוניות שירות

תחבורה ציבורית בשבת
הפעם בשרשור הזה אין לי כל כוונה לדבר על "החלת תחבורה ציבורית בשבת( או לייתר דיוק: שינוי בסטטוס קוו) בעד ונגד" אלא לשאול על התחבורה הציבורית שפועלת כיום בשבת, היכן? מתי וכמה קווים יש? מאילו סיבות הם עובדים? ועל המצב בשטח בכלל. זה פשוט מסקרן אותי לדעת.

בעיקרון - מה שהיה עד 47, ישובים ערביים, ומוניות שירות
החידוש המעניין ביותר הוא בחיפה, שם מספר קווים שהיו פעילים מלפני קום המדינה (העיר המעורבת והתעשיות החיוניות בה הפעילו תח"צ בתקופת המנדט וזה השתמר בסטטוס קוו) הוחלפו במטרונית ולכן הוחלט שהמטרונית בקו 1 תיחשב כיורשתם של הקווים האלו כדי שיהיה ניתן לבטלם.
&nbsp
מוניות השירות הן עניין מעניין גם הוא. הן די שנואות בפורום וטכנית הן מוניות אך הן פועלות כקווי אוטובוס. אינני יודע ממתי הן החלו לפעול ואם קווים כמו 4 או 5 בתל אביב התחילו לפעול בשבת בעת המדינה או לפני קום המדינה, אך אם הן מהוות פתרון ביניים שהתרחב בתקופת המדינה אולי ניתן למתוח את גבולות המעטפת הזו למשהו שדומה יותר לשירות סדיר.
&nbsp
המצב בישראל הוא מצב ייחודי לה בגלל רעיון "שמירת השבת" ביהדות ואין לה אח ורע בעולם. ביום א' ניתן להתנייע בכל אירופה בנוחות בתח"צ ואפילו להגיע לוותיקן. שירשרתי מספר שירשורי נסיעה שהתרחשו בימי א' אירופאים. ביום שישי ניתן להשתמש במטרו של טהראן, בטרוליבוסים ובBRT של בירת הרפובליקה האסלאמית ואפילו לעלות על רכבלים להרים המושלגים שמצפון לעיר. עשיתי מספר שירשורים בנושא לפי חומר שמפורסם באינטרנט.

הנה פירוט (לא יודע אם עדכני לגמרי):

תחבורה ציבורית בשבת

הנה פירוט (לא יודע אם עדכני לגמרי):
http://www.hofesh.org.il/alternatives/transp/

מצב
הנושא נעול.
למעלה