תחבורה ציבורית בשבת

מצב
הנושא נעול.

droriko

New member
תחבורה ציבורית בשבת

תחבורה ציבורית בשבת
אחרי שהבעתי אדישות מוחלטת לויכוח החלטתי פתאום להיכנס לעובי הקורה ולגבש דעה. אני באמת חושבת שזה רעיון לא טוב,וביזבוז גדול של כסף שמשרד התחבורה יכול להוציא על דברים חשובים יותר. הרי מסחר בשבת אין ,עבודה בשבת אין,משרדי ממשלה אין,אז בשביל מה נשאר לנסוע בכלל? ונניח שאני גר בכפר סבא ויש לי דודה בחדרה ואני רוצה לבקר אותה. למה שאני אחכה 20 דקות לקו 29 בשביל להגיע לצומת רעננה ומשם עוד שעה לאוטובוס לחדרה? מי לעזזל יעשה את זה? כבר עדיף לקחת רכבת/מונית ולחסוך את הכאב ראש.
אני יכול להבין תחבורה ציבורית בשישי בערב כשיש ביקוש, אני יכול להבין תחבורה ציבורית דחופה לבתי חולים, אבל תח"ץ בשבת בגדול זה דבר מיותר. (ואל תספרו לרותם שכתבתי את זה,תנו לו להסתלבט בשקט בהודו)

לקחת רכבת? הרכבת פועלת בשבת?

תחבורה ציבורית בשבת
אחרי שהבעתי אדישות מוחלטת לויכוח החלטתי פתאום להיכנס לעובי הקורה ולגבש דעה. אני באמת חושבת שזה רעיון לא טוב,וביזבוז גדול של כסף שמשרד התחבורה יכול להוציא על דברים חשובים יותר. הרי מסחר בשבת אין ,עבודה בשבת אין,משרדי ממשלה אין,אז בשביל מה נשאר לנסוע בכלל? ונניח שאני גר בכפר סבא ויש לי דודה בחדרה ואני רוצה לבקר אותה. למה שאני אחכה 20 דקות לקו 29 בשביל להגיע לצומת רעננה ומשם עוד שעה לאוטובוס לחדרה? מי לעזזל יעשה את זה? כבר עדיף לקחת רכבת/מונית ולחסוך את הכאב ראש.
אני יכול להבין תחבורה ציבורית בשישי בערב כשיש ביקוש, אני יכול להבין תחבורה ציבורית דחופה לבתי חולים, אבל תח"ץ בשבת בגדול זה דבר מיותר. (ואל תספרו לרותם שכתבתי את זה,תנו לו להסתלבט בשקט בהודו)
יש מסחר בשבת, יש בילויים בשבת, יש פארקים בשבת, יש חוף ים בשבת, יש מסעדות בשבת, יש נוער שרוצה לבלות בשבת.
בחיפה יש תחבורה ציבורית מצומצמת בשבת. האם היא מיותרת?

Ccyclist

Well-known member
לפי פוסט "תנועת הרכבת בירושלים" זה מותר.

יש מסחר בשבת, יש בילויים בשבת, יש פארקים בשבת, יש חוף ים בשבת, יש מסעדות בשבת, יש נוער שרוצה לבלות בשבת.
בחיפה יש תחבורה ציבורית מצומצמת בשבת. האם היא מיותרת?
לפי פוסט "תנועת הרכבת בירושלים" זה מותר.
הלו"ז של PR מציין בפירוש שתנועת הרכבות הרגילה היא "בכל יום", והתנועה המוגבלת היא "ביום א' ".

משמעות הדבר היא שלפי הסטטוס קוו הארור דין ר"י כדין חיפה, ומותר להפעיל את אמצעי התחבורה הציבורית שפעל בשבתות וחגים לפני קום המדינה.

נתחיל בזה שערב שבת, זה הליל המועד ביותר לתאונ

תחבורה ציבורית בשבת
לתאונות. אני לא חושב שצריך לפרט בנושא. אלא אם מישהו חולק עלי.

כלומר לדעתי בלילה שבין שישי לשבת חייבת להיות תחבורה ציבורית זמינה ובתדירות די גבוהה.

נמשיך בזה ששבת בישראל זה יום שעם ישראל הקדוש יוצא לטבע, לחופי הים. ומחללי השבת גם למרכזי קניות.
אין שום הגיון שאדם לא יוכל לצאת ולטייל.

ולסיכום אסכם בזה שאם תהיה תחבורה ציבורית בשבת, יהיו לא מעט אנשים שיוותרו על קניית רכב פרטי.
ומכיוון שלא יקנו, גם לא יסעו בו בימי חול.
מה שיוריד את העומס בכבישים גם בימי חול.

יוותרו על קניית רכב פרטי ולכן היה לא תהיה

כלומר לדעתי בלילה שבין שישי לשבת חייבת להיות תחבורה ציבורית זמינה ובתדירות די גבוהה.

נמשיך בזה ששבת בישראל זה יום שעם ישראל הקדוש יוצא לטבע, לחופי הים. ומחללי השבת גם למרכזי קניות.

ולסיכום אסכם בזה שאם תהיה תחבורה ציבורית בשבת, יהיו לא מעט אנשים שיוותרו על קניית רכב פרטי.
יוותרו על קניית רכב פרטי ולכן היה לא תהיה
הסבר קצר: אם תופעל תחבורה ציבורית בשבת (או אף תוטב ביום חול) אז- אנשים רבים יוותרו על קניית רכב פרטי. כלומר ישלמו פחות אגרות למיניהן, פחות מס על דלק (הכנסות ממיסים יקטנו), יקנו פחות רכבים וילכו פחות למוסך (ירידה בתל"ג). בשל עלית הביקושים יאלצו להעלות את תדירות הנסיעות בתחב"צ(הגדלת הוצאות המדינה על סובסידיות). לכן אף פעם לא תופעל פה תחבורה ציבורית בשבת. גם אם זאוס ירד מן האולימפוס ויוכיח לכולם שאלוהים לא קיים.

kobiz99

New member
בחיפה אין תח"צ בשישי אח"צ ערב לילה

בחיפה אין תח"צ בשישי אח"צ ערב לילה
התחבורה הציבורית בשישי עד 17:00 כמדומני

כמו שכתבתי לך למטה..

יש הבדל בין תח"צ לקווי לילה יעודיים
קווי הלילה הם קווים מאוד מוגבלים מעין שאטלים לאזור הבילוי של הצעירים.
כמו שכתבתי לך למטה..
בחיפה והקריות קווי הלילה לא פועלים כשאטלים למקומות הבילוי וחזרה (כמו בכל הארץ) אלא נטו כקווים רגילים דו כיווניים לאורך כל שעות הפעילות (22:30 עד 04:00 כל חצי שעה, ובקיץ חלקם אף כל 20 דקות).

kobiz99

New member
כפי שאתה כותב 12-16 אוטובוסים בשעות השאטל

כמו שכתבתי לך למטה..
בחיפה והקריות קווי הלילה לא פועלים כשאטלים למקומות הבילוי וחזרה (כמו בכל הארץ) אלא נטו כקווים רגילים דו כיווניים לאורך כל שעות הפעילות (22:30 עד 04:00 כל חצי שעה, ובקיץ חלקם אף כל 20 דקות).
זה אומר כמות מאוד קטנה של נוסעים, יש הצדקה לשאטל נקודתי אין הצדקה לקווי אוטובוסים שיסתובבו ריקים כדי שתוכלו להגיד שיש תח"צ בשבת.

לא יעזור כלום שבת הוא יום המנוחה גם לאנשים שאינם דתיים, זה הזמן לאיחוד המשפחות שכל השבוע עסוקים כל אחד בעיסוקו ולא ניתן לכפות על אנשים לעבוד בשבת בעיסוק שאינו מציל חיים ביסודו.

cwen

New member
ברור שיפעילו קווים רק עם מספר מינימלי של

זה אומר כמות מאוד קטנה של נוסעים, יש הצדקה לשאטל נקודתי אין הצדקה לקווי אוטובוסים שיסתובבו ריקים כדי שתוכלו להגיד שיש תח"צ בשבת.

לא יעזור כלום שבת הוא יום המנוחה גם לאנשים שאינם דתיים, זה הזמן לאיחוד המשפחות שכל השבוע עסוקים כל אחד בעיסוקו ולא ניתן לכפות על אנשים לעבוד בשבת בעיסוק שאינו מציל חיים ביסודו.
ברור שיפעילו קווים רק עם מספר מינימלי של
נוסעים. אף אחד לא מדבר על תדירות ופריסה של יום חול, וגם לא יהיה בזה צורך.

cwen

New member
תחבורה בשבת לא תהיה באותו היקף כמו ביום חול

תחבורה ציבורית בשבת
תחבורה בשבת לא תהיה באותו היקף כמו ביום חול
ינתן שירות רק בחלק מהקווים, ואולי יהיו גם מסלולים מיוחדים לשבת.

תחבורה בשבת לא תפתור את הבעיה של כל מי שגר בכפר סבא וצריך לבקר את הדודה בחדרה, אבל היא תפתור חלק מהבעיות של חלק מהאנשים וזה הרבה יותר טוב מכלום.

אבל אולי נתחיל באמת מקווים לבתי חולים ובין המטרופולינים הגדולים, ואחר כך נראה איך משפרים ומה צריך להוסיף.

אתה צוחק, נכון?

תחבורה ציבורית בשבת
אתה צוחק, נכון?
כדי לנסוע מכפר סבא לחדרה תיקח מונית ב-200 שקל במקום שני אוטובוסים ב-20 שקל? סבבה. אולי לך בכפר סבא יש כסף מיותר. לא יודע באיזה מאיון אתה ולמה אתה חושב שכולם כמוך.

לא לכולם יש רכב

תחבורה ציבורית בשבת
לא לכולם יש רכב
יש אנשים שאין להם רכב, בעיקר מהשכבות העניות. גם להם מגיע לבקר את הסבתא בשבת. זו פטרונות להיות בעל רכב אבל להתנגד לתחבורה ציבורית בשבת.

droriko

New member
לא פטרונות,ביזנס

לא לכולם יש רכב
יש אנשים שאין להם רכב, בעיקר מהשכבות העניות. גם להם מגיע לבקר את הסבתא בשבת. זו פטרונות להיות בעל רכב אבל להתנגד לתחבורה ציבורית בשבת.
לא פטרונות,ביזנס
החברות יפסידו כסף על הקוים האלה. בשביל לכסות את ההפסדים משרד התחבורה יצתרך לשלם להם יותר סובסידיות. אני מעדיף שאת הכסף הזה במקום להשקיע בקוים של 3 אנשים ישקיעו נניח ברישות גוש דן במכונות ולידציה או למשל בהרחבת איחוד התעריפים לעוד חברות,מה שיועיל לפי כמה וכמה יותר אנשים. שתבין אנחנו לא שבדיה שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו גם תחבורה ציבורית בשבת וגם ולידזציה בכל גוש דן/הרחבת האיחוד תעריפים/קניית קרונות לרכבת/יו ניים איט. ,עם כמות המשאבים המוגבלת של ישראל אתה בסיטואציה של-או זה או זה. ואני מעדיף שה"זה" יועיל לכמה שיותר אנשים.

cwen

New member
אי אפשר לדעת עד שלא ננסה

לא פטרונות,ביזנס
החברות יפסידו כסף על הקוים האלה. בשביל לכסות את ההפסדים משרד התחבורה יצתרך לשלם להם יותר סובסידיות. אני מעדיף שאת הכסף הזה במקום להשקיע בקוים של 3 אנשים ישקיעו נניח ברישות גוש דן במכונות ולידציה או למשל בהרחבת איחוד התעריפים לעוד חברות,מה שיועיל לפי כמה וכמה יותר אנשים. שתבין אנחנו לא שבדיה שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו גם תחבורה ציבורית בשבת וגם ולידזציה בכל גוש דן/הרחבת האיחוד תעריפים/קניית קרונות לרכבת/יו ניים איט. ,עם כמות המשאבים המוגבלת של ישראל אתה בסיטואציה של-או זה או זה. ואני מעדיף שה"זה" יועיל לכמה שיותר אנשים.
אי אפשר לדעת עד שלא ננסה
גם כשפתחו את הרכבת לבאר שבע בשנות התשעים עשו טובה לסטודנטים וחשבו שלא יהיה ביקוש, ומה קורה היום?

אם יפתחו קווים בשבת ובאמת יסעו בהם רק שלושה אנשים, אז יבטלו אותם. אבל אולי הקווים האלה יהיו הצלחה. אם למשל יפעילו את 51 או 66 בשבת בתדירות של חצי שעה נגיד, אתה חושב שהם יהיו ריקים?
והיום עם אפליקציות זמן אמת, זה לא מופרך לבוא לתחנה לקראת בואו של האוטובוס.

kobiz99

New member
האם את מוכנה לעבוד ביום המנוחה שלך שבת?

אי אפשר לדעת עד שלא ננסה
גם כשפתחו את הרכבת לבאר שבע בשנות התשעים עשו טובה לסטודנטים וחשבו שלא יהיה ביקוש, ומה קורה היום?

אם יפתחו קווים בשבת ובאמת יסעו בהם רק שלושה אנשים, אז יבטלו אותם. אבל אולי הקווים האלה יהיו הצלחה. אם למשל יפעילו את 51 או 66 בשבת בתדירות של חצי שעה נגיד, אתה חושב שהם יהיו ריקים?
והיום עם אפליקציות זמן אמת, זה לא מופרך לבוא לתחנה לקראת בואו של האוטובוס.

Ccyclist

Well-known member
איך אומרים? "תעשה אצלנו שבת" :)

אזהרה: שני הסרטונים צולמו ביום שבת, ומראים כיצד חילונים מבלים בתל-אביב.

טיילת בתל-אביב, בשבת, המסעדות פתוחות, הטיילת הומה-אדם, יש גם עדות למסחר - בשניה 0:17 יש עובר-אורח חובש כיפה עם בלון הליום בצורת דולפין (בלונים כאלו לא מאבדים גז אחרי יום-יומיים).

http://www.youtube.com/watch?v=HX6nuqAEM7k

נמל תל-אביב, בשבת, מי ששם את הסרטון ביו-טיוב מתפלא יותר על העובדה שזה "בחורף" מאשר על העובדה שזו שבת. המסעדות פתוחות, יש שוק פישפשים, ומספר מופעי רחוב.

http://www.youtube.com/watch?v=DMFvNGc3HFc

בלילה שלפני יש כמובן מועדוני לילה שפתוחים עד לשעות הקטנות, וזהו יום הבילויים העיקרי בשבוע החילוני בישראל.

אתה באמת חושב שכל הדברים האלו אפשריים בלי עובדים בשבת, בישראל, עכשיו ?

ומדוע אתה חושב שרק לבעלי רכב פרטי יש הזכות להנות מהדברים האלו שקיימים עכשיו בישראל ?!?!

Ccyclist

Well-known member
הבלון "לא שומרים על צורתם", עריכה...

אזהרה: שני הסרטונים צולמו ביום שבת, ומראים כיצד חילונים מבלים בתל-אביב.

טיילת בתל-אביב, בשבת, המסעדות פתוחות, הטיילת הומה-אדם, יש גם עדות למסחר - בשניה 0:17 יש עובר-אורח חובש כיפה עם בלון הליום בצורת דולפין (בלונים כאלו לא מאבדים גז אחרי יום-יומיים).

http://www.youtube.com/watch?v=HX6nuqAEM7k

נמל תל-אביב, בשבת, מי ששם את הסרטון ביו-טיוב מתפלא יותר על העובדה שזה "בחורף" מאשר על העובדה שזו שבת. המסעדות פתוחות, יש שוק פישפשים, ומספר מופעי רחוב.

http://www.youtube.com/watch?v=DMFvNGc3HFc

בלילה שלפני יש כמובן מועדוני לילה שפתוחים עד לשעות הקטנות, וזהו יום הבילויים העיקרי בשבוע החילוני בישראל.

אתה באמת חושב שכל הדברים האלו אפשריים בלי עובדים בשבת, בישראל, עכשיו ?

ומדוע אתה חושב שרק לבעלי רכב פרטי יש הזכות להנות מהדברים האלו שקיימים עכשיו בישראל ?!?!
הבלון "לא שומרים על צורתם", עריכה...
קיצרתי ל"מאבדים גז" אבל לא מחקתי את המילה "לא".

מצב
הנושא נעול.
למעלה